Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
Nic nie wnosi, niczego istotnego nie naprawili:

Changelog:
QM152E_000.005.101.047 (Date published: 2016-01-08)
- BBCi Certification
- Incorrect CI+ key error message appearing when CI function is not enabled
- Incorporate Google latest security update

i tyle na tą aktualizację ... :twisted:

Powiem tak moje odczycia:

Film 3D Avengers 2 tak samo kichawe jak było
Film Avatar 3D w porównaniu z tym co było to niebo a ziemia
Film Pacific Rim to samo jak Avatar dużo lepsze niż było według mnie 3D jest naprawione tak 2 85-90% mam te 3 filmy dla porównania za każdą aktualizacją tylko cały czas te 3 filmy.

Po zakupie efekt Cross występował w 100% ekranu, po wcześniejszej aktualizacji Cross występował na planie pierwszym? (spodzie ekranu) i na górnej części ekranu, teraz efekt Cross jakby podzielić ekran na 3 części to występuje tylko w 1/3 i to w górnej części.

Poza tym Filmy 3D włączają mi się za każdym razem, na PS4 mogę dać bez niczego konwersje 2D do 3D wcześniej był black Screen.

Nie wiem czym to idzie bo żadnych zmian nie ma na ten temat, z drugiej strony Philips nadal trzeba j***ć i ma to być zrobione w 100%.

Ja zajmuję się tylko porównaniem 3D naziemnej nie używam więc to musi ktoś inny po testować na mnie możecie liczyć tylko w kwestii 3D
 

tejot1

New member
Czesc, jestem swiezym uzytkownikiem 55PFT6550. Nigdy nie podlaczalem tv do kina domowego stad mam być może naiwne pytanie/prosbe o pomoc. Proboje podlaczyc tv do kina Sony BDV-E6100 (z zeszlego roku, wiec raczej swiezy sprzet), bylem przekonany, ze powinno to dzialac tak, ze bede mogl operowac jednym pilotem tzn. sciszac itp pilotem z tv. Niestety, po HDMI ARC audio nie dziala wcale, a po podlaczeniu przewodem optycznym nie potrafie sterowac dzwiekiem z pilota tv - mam staly poziom dzwieku - dziala jedynie regulacja pilotem z kina domowego.
Czy to normalne? czy moge cos z tym zrobic? Wolalbym uzywac tylko 1 pilota...
 

freeman1982

New member
Mam soundbar po HDMI ACR z LG i działa sterowanie głośnością przez pilota TV
Problemem było z wystartowaniem tego bo musi coś lecieć w TV(obojętnie z czego) żeby przełączyć na zestaw audio ale jak wystartuje to działa. Może to kwestia kabla.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o soundbary to nie ma problemu. Kina domowe mają dodatkowe opcje. Wejdź e opcje kina domowego i tam powinieneś mieć viera link (tak chyba CEC się w Sony nazywa). Szukaj opcji mapowania audio. Ustaw na HDMI-ARC . Następnie wyłącz obydwa urządzenia na kilkanaście sekund (minutę) i włącz ponownie.

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"
 

tejot1

New member
dziekuje za pomoc - zadzialalo po wymianie kabelka :)

zauwazylem jednak, ze na hdmi przestal dzialac subwoofer, wczesniej na przewodzie optycznym na pewno dzialal. Wyszlo to wyraznie przeprowadzajac test audio z youtube (konkretnie: "Test SURROUND 5.1: Game sounds")

wydaje mi sie tez, ze na tym tescie nie odrozniaja sie od siebie tyl lewy i prawy - tylko graja zawsze jednoczesnie. Roznice przod tyl na szczescie slysze wyraznie.
Czy to norma czy moze da sie z tym zrobic cos sprytnego? Strata subwoofera w tv/kinie - niefajna... Z milszych niespodzianek to teraz moge smialo uzywac 1 pilota - tzn. przy wlaczaniu tv z automatu startuje kino, a przy wylaczeniu tv kino samo sie wylacza :)
 

RafalKL

Member
Włącza się nadal... tak naprawdę to mam wrażenie że po aktualizacji kanały z satelity gorzej odbierają w sensie jakości... nie wiem co wnosi ta aktualizacja... jesteśmy w gównie po pachy.


sprawdź ustawienia obrazu, prawdopodobnie po wgraniu nowego softu wszystkie ustawienia obrazu i dźwięku wróciły do fabrycznych, tak było przy poprzednim sofcie, trzeba było ustawić wszystko od początku
 

maroani

New member
sprawdź ustawienia obrazu, prawdopodobnie po wgraniu nowego softu wszystkie ustawienia obrazu i dźwięku wróciły do fabrycznych, tak było przy poprzednim sofcie, trzeba było ustawić wszystko od początku

Wiem że ustawienia obrazu wróciły do fabrycznych już je zrobiłem i po tym zabiegu mam takie wrażenie że jakoś obrazu jest gorsza większa tak zwana kaszka na kanałach HD. Ale może się mylę... najgorsze że 3D trochę poprawili ale nadal jest zajebisty crosstalk.
 

dark c

New member
Właśnie mi zabierają TV - padnięta płyta główna:?, po 2,5 tygodnia użytkowania, masakra


Widzę, że to standard, że każdy nowy tv Philips musi mieć najpierw wymienioną płytę główną... Przez całe życie żadna firma nie dała mi się tak we znaki jak Philipsik ze swoim robieniem z konsumentów debili...

Co do aktualizacji, to rozumiem, że nie warto marnować transferu dla tego kolejnego gówna, zwanego aktualizacją??? Perfect nadal się załącza? 3d niby poprawione, ale nie poprawione? Czy ktoś sprawdzał, czy działa naziemna?
 

freeman1982

New member
Widzę, że to standard, że każdy nowy tv Philips musi mieć najpierw wymienioną płytę główną... Przez całe życie żadna firma nie dała mi się tak we znaki jak Philipsik ze swoim robieniem z konsumentów debili...

Co do aktualizacji, to rozumiem, że nie warto marnować transferu dla tego kolejnego gówna, zwanego aktualizacją??? Perfect nadal się załącza? 3d niby poprawione, ale nie poprawione? Czy ktoś sprawdzał, czy działa naziemna?

Ja sprawdzałem nie działa naziemna jak nie działała :/
Czekam na fachmana z serwisu:cry:
 

freeman1982

New member
U mnie w menu nie ma w ogóle opcji od skanowania kanałów znikła. Nawet jak robisz reset i jest ten niebieski ekran to tam też nie da się zainstalować wyszukać kanałów.Serwisant nie mógł uwierzyć.
Był serwisant przed chwilą próbował zainstalować od nowa i zabrał TV .
Powiedział że przywrócą w serwisie starszą wersję softu a ja go pytam że jak znowu pobierze nowszą wersję to on że trzeba wyłączyć aktualizację :D <hahaha>

Podejrzewam że coś padło na płycie głównej.
Na forum Philipsa zagranicznym ktoś taki przypadek opisywał jak mój i miał wymienianą płytę główną.
 

Szympo

New member
u mnie jedyny problem to matryca, bo od nowości mam z lewej strony plamkę z uszkodzonymi pikselami. Postanowiłem go nie oddawać jeszcze, bo w sumie tak bardzo tego nie widać. Podejrzewam, że to wina tych specjalistów ze sklepu, gdyż wciskają te paluchy w ten ekran by to dziadostwo złapać... mówiłem, by tylko za ramkę chwytać, ale jak widać już było za późno. Myślicie, że nie będę miał później problemów, żeby to wysłać na gwarancji?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jak zobaczą, że jest to uszkodzenie mechaniczne, to mogą odmówić naprawy innych podzeapołów.

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"
 
Do góry