Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

bebek

New member
Witam .Nawiązując do mojego wcześniejszego postu w sprawie notorycznego włączania się polepszacza obrazu wydaje mi się, że chodzi o to że funkcja Perfect Natural Motion uruchamia się po każdym włączeniu tv oraz po każdej zmianie źródła sygnału jak również po każdorazowym załadowaniu sie materiału np. podczas oglądania YT. Pomimo, że w ustawieniach ikona pokazuje że funkcja PNM oraz Clear LCD jest wyłączona.Trzeba wówczas zmienić styl obrazu na inny i wrócić do poprzedniego stylu lub zmienić ustawienia PNM. Wersja oprogramowania to QM152.5.5.100.44. Z tego co czytałem na forum problem istniał już w zeszłym roku również w innych modelach TV philips ale nie znalazłem rozwiązania może ktoś z forumowiczów spotkał sie gdzies jak rozwiązać ten problem.Jesli się nie uda to będę musiał zwrócić ten tv a obraz jest naprawdę dobry i nie chciał bym tego robić.Pozdrawiam i Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.( Philips 6550/88)

Witam wszystkich na forum ;)
Co do philipsa to funkcja perfect natural motion jest włączana po każdej zmianie źródła, jest to błąd oprogramowania.
W ustawieniach obrazu zakładka zaawansowane - gra lub komputer włączamy gra i tak zostawiamy, wtedy wszystkie ulepszacze płynnosci są wyłączone i mamy spokój z "teatrem"
pozdrawiam;)
 

Jogi007

New member
Witam wszystkich na forum ;)
Co do philipsa to funkcja perfect natural motion jest włączana po każdej zmianie źródła, jest to błąd oprogramowania.
W ustawieniach obrazu zakładka zaawansowane - gra lub komputer włączamy gra i tak zostawiamy, wtedy wszystkie ulepszacze płynnosci są wyłączone i mamy spokój z "teatrem"
pozdrawiam;)
Tylko, że podczas korzystania z aplikacji internetowych ( YT, Vevo) nie ma możliwości ustawienia trybu gra, jest zablokowany.
 

Jogi007

New member
Korzystając z okazji podzielę sie swoimi ustawieniami: Styl-Film, Wszystkie ustawienia: kolor 65, Kontrast 50, Ostrość 6. Zaawansowane: Kolor wzmocnienie kolorów wyłącz, temperatura barw ciepły. Kontrast: tryb kontrastu najlepszy obraz, doskonały kontrast wyłącz. Jasność 45, Kontrast obrazu 100, Czujnik światła wyłącz, gamma -4. Ostrość tu generalnie wszystkie opcje wyłącz. Ruch PNM wyłącz, Clear LCD wyłącz.Może komuś spasują takie ustawienia, nie ma tyle fioletów jak ktoś nie lubi. Pozdrawiam
 

maroani

New member
Mam wrażenie że philips nas olewa... co bardzo mnie wkurwia... ciekawe kto pisał tą ostatnią aktualizację programiści na stażu?? TO jest nie fair wobec kupującego tak drogi towar... zachęcam do wylewania żali tutaj: https://web.facebook.com/PhilipsTVPolska/?fref=ts
niech mają co kasować jak coś...

Pozdrawiam Was i życzę cierpliwości.
 
Ostatnia edycja:

Sssebo

New member
Korzystając z okazji podzielę sie swoimi ustawieniami: Styl-Film, Wszystkie ustawienia: kolor 65, Kontrast 50, Ostrość 6. Zaawansowane: Kolor wzmocnienie kolorów wyłącz, temperatura barw ciepły. Kontrast: tryb kontrastu najlepszy obraz, doskonały kontrast wyłącz. Jasność 45, Kontrast obrazu 100, Czujnik światła wyłącz, gamma -4. Ostrość tu generalnie wszystkie opcje wyłącz. Ruch PNM wyłącz, Clear LCD wyłącz.Może komuś spasują takie ustawienia, nie ma tyle fioletów jak ktoś nie lubi. Pozdrawiam

Mam podobne
 

czubus1985r

New member
Cześć, to mój pierwszy post wiec chciałem się przywitać.
Jutro będę odbierał Philipsa 55PFT6550/12 i mam pytanie odnośnie aktualizacji. Czy jeżeli moglibyście wrócić do którejś z wcześniejszych wersji to zrobilibyście to czy zostalibyście z tą najnowszą? Na 3d mi nie zależy specjalnie(póki co) ,ponieważ i tak nie mam okularów, ale bardzo liczę na obsługę samego androida. Telewizje mam satelitarna z nc+, więc problemy z tv naziemną nie będą mnie dotyczyły.
 

bartson2

New member
Witam.
Macie może w swoich tv, podczas oglądania na youtube teledysku po załadowaniu następnego zmieniają się ustawienia i trzeba kliknąć jakis inny tryb obrazu a następnie wrócić do trybu, który był poprzednio ustawiony.Nadmieniam, że ikona trybu się nie zmienia to wygłąda tak jakby się włączał samoczynnie jakiś polepszacz obrazu. Pozdrawiam.
Oczywiście, że tak mamy. Od pierwszego softu tak mamy i zgłaszamy ale inżynierzy z Philipsa nie ogarniają tematu.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

Jogi007

New member
Oczywiście, że tak mamy. Od pierwszego softu tak mamy i zgłaszamy ale inżynierzy z Philipsa nie ogarniają tematu.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Dostałem e- mail z philipsa ,że ten problem będzie naprawiony przy najbliższej aktualizacji. No cóż pożyjemy zobaczymy. Mam wrażenie ,że programiści philipsa sa zatrudniani na jakich śmieciówkach.
 

bartson2

New member
Dostałem e- mail z philipsa ,że ten problem będzie naprawiony przy najbliższej aktualizacji. No cóż pożyjemy zobaczymy. Mam wrażenie ,że programiści philipsa sa zatrudniani na jakich śmieciówkach.
Albo pracują dla konkurencji hehe [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

maroani

New member
Wybacz ale to samo mówili mi w poprzedniej aktualizacji o 3D.
Nie chcę was martwić ale aktualizacji było 8, plus dziewiąta którą wycofali... jakiś bez sens... i wypinają dupę na wszystko... pewnie nawet nie będzie słowa przepraszam, tym bardziej że tv jest w sprzedaży chyba od lipca 2015... słabo to wygląda... najgorsze to to że brak fullhd czy 4k oraz 3D w youtube zwalają na sam youtube... ciekawe... w LG youtube gra idealnie w 1080p oraz 4K o 3D nie wspominając...
 

Artek_Bartek

New member
tak sobie szukam tv (jako drugi w domu przed czym się broniłem...)...nominalnie wstępnie wybrałem tego Philipsa...przebrnąłem caaaaaały wątek (adminowi powiedzieć mogę, że w okolicach 100 strony są problemy i kieruje do innych wątków...) i....chyba mi przeszło....
choć przyznaję, że za dużo tego wszystkiego a ja...chciałbym po prostu oglądać tv z dekodera i usb...
 

maroani

New member
tak sobie szukam tv (jako drugi w domu przed czym się broniłem...)...nominalnie wstępnie wybrałem tego Philipsa...przebrnąłem caaaaaały wątek (adminowi powiedzieć mogę, że w okolicach 100 strony są problemy i kieruje do innych wątków...) i....chyba mi przeszło....
choć przyznaję, że za dużo tego wszystkiego a ja...chciałbym po prostu oglądać tv z dekodera i usb...
Z odtwarzaniem materiałów z usb oraz 2D nie mam problemów i jestem zadowolony obraz naprawdę jest bardzo dobry oczywiście po ustawianiach spersonalizowanych o czym pisaliśmy na forum jednak chciałbym wykorzystać więcej funkcji które posiada telewizor a tutaj już tego nie można potwierdzić że wszystko działa... ambilight, no cóż fajna sprawa ale czy niezbędne to nie wiem chyba bym wolał żeby działało 3D... i youtube w pełnej możliwej rozdzielczości.
 

patrykos91

Member
Z odtwarzaniem materiałów z usb oraz 2D nie mam problemów i jestem zadowolony obraz naprawdę jest bardzo dobry oczywiście po ustawianiach spersonalizowanych o czym pisaliśmy na forum jednak chciałbym wykorzystać więcej funkcji które posiada telewizor a tutaj już tego nie można potwierdzić że wszystko działa... ambilight, no cóż fajna sprawa ale czy niezbędne to nie wiem chyba bym wolał żeby działało 3D... i youtube w pełnej możliwej rozdzielczości.

Tak samo i ja nie mam problemu z odtwarzaniem 2D. Podpiąłem tv pod PC'ta, i po ustawieniu obrazu z śmiga bez problemu. Żeby bardziej wykorzystać pilota, zainstalowałem KODI bezpośrednio na TV, mam z nim co prawda troche problemów, ale jestem świeżakiem w temacie KODI, więc to nie koniecznie wina samego TV.

Ambilightu bym na 3D w życiu nie zamienił, ale nie jestem fanem 3D - zapewne dlatego. Jedyną wadą softu jaka do tej pory dała się odczuć to że kilkakrotnie w nocy sam mi się ambilight odpalał. Na dosłownie minutę, i gasł. (można się nieźle wystraszyć).

Usunąłem z aplikacji TV wszystko co się dało, bo i tak bym z tego nie korzystał.

Podsumowując w filmach i grach po HDMI sprawdza się świetnie. Jak dobrze skonfiguruje kodi to seriale, YouTube itp. będę miał bezpośrednio na TV, więcej mi do szczęścia nie trzeba :)
 
Do góry