Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Szympo

New member
może to przez soft rzeczywiście, bo ja dostałem na maila nowy jak zgłosiłem, ze mi nie działa wifi w ogóle :p Wie ktoś jak się pozbyć tego migotania? W grach może przeszkadzać.
 

jeszczedl

New member
może to przez soft rzeczywiście, bo ja dostałem na maila nowy jak zgłosiłem, ze mi nie działa wifi w ogóle [emoji14] Wie ktoś jak się pozbyć tego migotania? W grach może przeszkadzać.
Zmniejsz ostrość i włącz tryb gra. Wczoraj grałem na nim w Wiedźmina 3 PC na full detalach i żadnego migotania nie było. Ale musiałem trochę zmienic ustawienia kontrastu, gdyż te do oglądania tv są za ciemne do gry.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Michałek

New member
Panowie mam duży problem z TV Philips 55PFT6550/12. Zakupiłem go dziś tj. 27.12.2015 w Euro RTV AGD. Działa spoko ale jest jeden konkretny błąd, nie działa mi SKLEP PLAY. Włączam sklep a ten wyświetla się na kilka sekund (nie kompletny bo na lewym pasku nie ma działów z aplikacjami) i aplikacja się zamyka.

Cześć!

Dołączyłem do grona (jak dotąd szczęśliwych) posiadaczy 50PFH6550/88. Faktycznie oprogramowanie pozostawia wiele do życzenia.

W moim egzemplarzu również doświadczyłem błędu z otwieraniem Google Play. Dokonałem aktualizacji oprogramowania bezpośrednio z poziomu TV, czyściłem pamięć podręczną aplikacji Google Play, wymuszałem jej ponowne uruchomienie, założyłem profil Google+ po zalogowaniu się na PC. Nic nie pomagało.

Pomogła najprostsza czynność. Odłączyłem TV od zasilania na kilka minut. Od razu po uruchomieniu Google Play było widać różnice - inne tło. Po paru sekundach wszystko się poprawnie załadowało.

Być może i u Ciebie to pomoże.
 

Szympo

New member
Nie wiem czy wiesz dokładnie o co mi chodzi. Kiedy telewizor ma wyświetlać jakieś ziarniste detale (ziemia czy trawa) to podczas lekkiego ruchu migocze cały ekran na ciemniejszy kolor. Tryb gra dawno odpalony :p Nie wiem sam dokładnie jak to się nazywa niestety.
 

magg

New member
Od wczoraj mam problem z Wifi mam ukryta siec z która TV się łączy po czym zaraz rozłącza. Przywrócić do ustawień fabrycznych?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

grzesiek1945

New member
Witam

Problem rozwiązał się sam. Aplikacja po prostu starała się uaktualnić tylko strasznie długo to trwało. Poznałem to po tym że czcionka wczoraj na ikonce była inna a teraz jest aktualna jak na smartfonach. Strasznie długo to trwało, na smartfonie można to wymusić i trwa to max kilka minut a na Android TV widocznie nie.
 

Jogi007

New member
Witam.
Macie może w swoich tv, podczas oglądania na youtube teledysku po załadowaniu następnego zmieniają się ustawienia i trzeba kliknąć jakis inny tryb obrazu a następnie wrócić do trybu, który był poprzednio ustawiony.Nadmieniam, że ikona trybu się nie zmienia to wygłąda tak jakby się włączał samoczynnie jakiś polepszacz obrazu. Pozdrawiam.
 

ciambor

New member
Jakie okulary 3d polecacie do tego tv? Te modele philipsa podane w instrukcji nie są dostępne.. Czy po ostatniej aktualizacji softu nie ma już problemu z obrazem 3d?

Przy okazji zapytam jeszcze o tvn player - była gdzieś tutaj instrukcja jak go uruchomić ale nie mogę się dokopać, pomoże ktoś?
 

mik61

New member
Jakie okulary 3d polecacie do tego tv? Te modele philipsa podane w instrukcji nie są dostępne.. Czy po ostatniej aktualizacji softu nie ma już problemu z obrazem 3d?

Przy okazji zapytam jeszcze o tvn player - była gdzieś tutaj instrukcja jak go uruchomić ale nie mogę się dokopać, pomoże ktoś?

Po ostatniej aktualizacji nadal wystepuje problem z 3D w mniejszym stopniu ale nadal bardzo ciężko się ogląda, naprawili za to głębię bo wcześniej nie było jej wcale. Ja mam PTA529 zajebiście nie wygodne okulary ale działają jeśli nie ma tych co zaleca Philips w instrukcji są napisane jakie, to nie wiem jakie inne mogą pasować
 

Jogi007

New member
Witam .Nawiązując do mojego wcześniejszego postu w sprawie notorycznego włączania się polepszacza obrazu wydaje mi się, że chodzi o to że funkcja Perfect Natural Motion uruchamia się po każdym włączeniu tv oraz po każdej zmianie źródła sygnału jak również po każdorazowym załadowaniu sie materiału np. podczas oglądania YT. Pomimo, że w ustawieniach ikona pokazuje że funkcja PNM oraz Clear LCD jest wyłączona.Trzeba wówczas zmienić styl obrazu na inny i wrócić do poprzedniego stylu lub zmienić ustawienia PNM. Wersja oprogramowania to QM152.5.5.100.44. Z tego co czytałem na forum problem istniał już w zeszłym roku również w innych modelach TV philips ale nie znalazłem rozwiązania może ktoś z forumowiczów spotkał sie gdzies jak rozwiązać ten problem.Jesli się nie uda to będę musiał zwrócić ten tv a obraz jest naprawdę dobry i nie chciał bym tego robić.Pozdrawiam i Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.( Philips 6550/88)
 

pawelik2015

New member
Jak do tej pory nikt nie wspomniał jeszcze o jednej funkcji, co prawda dostępnej od kilku lat w większości tv, ale jest i tutaj i warto wspomnieć też o tym .Chodzi mi o HBBTV. Rozmawiałem z kilkoma osobami co maja nowe telewizory i jakoś nie byli w temacie. Ja z racji że wcześniej miałem kineskopowy,to ta opcja nie była mi znana. Dopiero używam od września jak mam nowy tv. Nie które kanały mają ciekawe opcje jak gry czy wypożyczalnie filmów.
 

h404

New member
Po aktualizacji softu w 6550 maksymalna rozdzielczość filmów na youtube to 720p. Przed aktualizacją informacje o rozdzielczości nie były dostępne ale jakość filmów była o wiele lepsza, prawdopodobnie automatycznie wskakiwała 1080p.

W jaki sposób można wymusić 1080 w nowej wersji oprogramowania?
 

pawelik2015

New member
Po aktualizacji softu w 6550 maksymalna rozdzielczość filmów na youtube to 720p. Przed aktualizacją informacje o rozdzielczości nie były dostępne ale jakość filmów była o wiele lepsza, prawdopodobnie automatycznie wskakiwała 1080p.

W jaki sposób można wymusić 1080 w nowej wersji oprogramowania?
Mnie sie też wydawało że we wrześniu było to 1080p, ale jak później sprawdziłem w opcjach to jednak było 720p i nie widzę tutaj zmiany.
 
Do góry