Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
Na ten moment zalecamy:

a) Re-instalację TV (nie mylić z resetem do ustawień fabrycznych)
b) Zainstalowanie aplikacji MX Player i odtwarzanie filmów za jej pomocą.
c) Zastosowanie swoich ustawień obrazu na trybie osobistym.

Poprosimy też o przesłanie nam przykładowego filmu.
To nam pozwoli zbadać kwestie przycinania AVI oraz cross talk-u w 3D.
Do 3D zalecamy włączenie opcji kompensacji ruchu (Perfect Natural Motion) która znacząco redukuje cross talk. Pan zdaje się tę funkcję wyłącza.

CO ZA DEBILE

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Avi nie przycina się w 3D tylko podczas normalnego oglądania Debile i tyle
 

lukasz1983

New member
Jestem po rozmowie z rzecznikiem praw konsumenta i w sumie nic raczej nie da się ugrać. Jak już wspomniałem, serwis stwierdził, że telewizor jest w pełni sprawny i moje roszczenia są bezzasadne. Pozostaje teraz ewentualnie rzeczoznawca lub odwołanie od nieuznanej reklamacji, ale tutaj sklep broni są wiążącą decyzją serwisu. Szukam punktu zaczepienia w tym, że Philips potwierdza problemy z wyłączeniem Perfect Natural Motion i na tym chcę oprzeć swoje odwołanie. No kur.... koniec świata. Problem znany, aktualizacja nowa jest, ale problem nie jest nadal rozwiązany. Chyba pozostanie mi sprzedanie go na OLX, może znajdzie się ktoś chętny i wielki fan Philipsa heh ;)
 

Solidworks

New member
Jak czytam, to nie wierze. Mi się udało to gów*o w postaci Philipsa 6550 zwrócić w ciągu 14 dni. Kupiłem w Saturnie. Nie było jakis problemów z oddaniem. Ale co ja przeżyłem z tym badziewiem, to głowa mała. Notoryczne zawiechy, jak nie z TV to z pilotem. Filmy czasem się zacinały. Pomagało jedynie podczas takiej zawiechy wiecie co? wyciągnie wtyczki zasilania z gniazdka. Bez jaj. Moje wkurw*enie, jak i mojej żony osiągnęło apogeum. W pupie mam ten cały ambilight. Jak pozbyłem się tego szrota philispa, kupiłem LG 50LF652v i tam kurna wszystko śmiga, nic nie tnie, zero problemów podczas oglądania filmów, grania na konsoli czysta przyjemność, przeglądania stron www etc. lepiej niz w philipsie. Ustawień jest multi pod siebie, wszystko zapamiętuje, nie ma żadnych perypetii jak w 6550. To są dwa inne TV. Niebo a ziemia. Lepiej kupcie LG, Samsunga Panasonica czy Soniacza niż ten szrot. Oddajcie to "coś", walczcie o wasze pieniądze. A ten cały admin @kiki to też robi niezłe jaja. Miał być test a pewnie test się nie pojawi, bo pewnie też im padł/pada/ - będzie padał :D Ma marże na philipsy to wciska ludziom ten beznadziejne TV firmy Philips. Maskara.
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
Do 3D zalecamy włączenie opcji kompensacji ruchu (Perfect Natural Motion) która znacząco redukuje cross talk. Pan zdaje się tę funkcję wyłącza.

JAK CHCĄ ZBADAĆ FILM TO NIECH SOBIE WEZMĄ PIERWSZĄ LEPSZĄ PŁYTĘ BR Z FILMEM A PO DRUGIE GDZIE NIBY JEST TA OPCJA kompensacji ruchu (Perfect Natural Motion) BO JAKOŚ NIE MOGE JEJ ZNALEŹĆ :/
 

bartson2

New member
Zainstalowałem aktualizację z usb no i w dalszym ciągu u mnie nie pamięta ustawień. Dodatkowo chyba spierniczyło mi się coś z hdmi 1, dźwięk jest mega metaliczny (wtf?). Musiałem przełączyć na hdmi 2 lub 3. Masakra, zachciało mi się aktualizacji. U mnie pokazuje wersję: QM152E.0.4.45.4 z 20 października.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

W najnowszym oprogramowaniu poprawili tylko dwie rzeczy (a nie wiadomo ile zepsuli):
QM152E_000.004.045.004 (Date published: 2015-11-02)
- HDCP 2.2 support for 24/25/30Hz 4K content
- Improve Color Temperature setting does not remember after AC off/on

Co z tego jak wypięli się na efekt teatru i dziwny tryb dźwięku po włączeniu... Jaja z konsumenta robią...
 

Gie9

New member
Witam , mam problem z napisami w Kodi , ponieważ na każdym filmie przy pobieraniu napisów jest problem ściągają się dość długo a później wyskakuje błąd wie ktoś jaka może być tego przyczyna ? moj Philips bez aktualizacji w miare wszystko działa jedynie 3d nie testowałem bo nie zdążyłem zakupić okularów
 

bartson2

New member
Dajcie znać czy po wgraniu softu:
QM152E_000.004.045.004 (Date published: 2015-11-02)
wszyscy mają problem z podglądem obrazu podczas zmiany ustawień i czy po włączeniu telewizora nadal dźwięk jest dziwny i trzeba go zmieniać.
 

jarhead7

New member
Możesz zainstalować bezpośrednio ze sklepu z poziomu TV. Do tego zainstaluj sobie repozytorium SupeRrepo i z niej choćby Genesis oraz wtyczki z napisami i masz filmy i seriale w HD. Możesz z tego oglądać również youtuba czy filmy z pendrive'a. Generalnie Kodi to podstawa na tym tv :)

Powiedz mi skąd wziąć to superrepo i genesis i wtyczki z napisami? Bardzo jestem zainteresowany serialami, a wszędzie są płatne.
 

mik61

New member
Dajcie znać czy po wgraniu softu:
QM152E_000.004.045.004 (Date published: 2015-11-02)
wszyscy mają problem z podglądem obrazu podczas zmiany ustawień i czy po włączeniu telewizora nadal dźwięk jest dziwny i trzeba go zmieniać.

Witam kolego ja nie mam problemu ani z podglądem obrazu zmiany ustawień ani tego efektu a mam to najnowsze aktualizowałem z USB wczoraj
 

maykel

New member
zainstalowałem, wgrałem frodo, gotham i dalej nie wiem jak z tego korzystać. Jak znaleźć dostęp do filmów i seriali?
Nie wgrywasz wszystkich repozytoriow tylko te odpowiednie dla Twojej wersji Kodi (system -> o systemie). Jeśli masz najnowszą wersję czyli 15.x to wgrywasz insengard a nie frodo czy gotham. Jak już wgrasz z pliku zip tak jak było w instrukcji na necie (insengard ->all) to dajesz dodatki - zainstaluj z repozytorium - superrepo - wtyczki wideo i np. icefilms. Jak się zainstaluje to dajesz w menu głównym wideo - dodatki - icefilms
Tu jest instrukcja. Co prawda pod windowsa, ale generalnie wszystko jest podobnie https://www.youtube.com/watch?v=7v5j1x6OFFM

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

jarhead7

New member
Nie wgrywasz wszystkich repozytoriow tylko te odpowiednie dla Twojej wersji Kodi (system -> o systemie). Jeśli masz najnowszą wersję czyli 15.x to wgrywasz insengard a nie frodo czy gotham. Jak już wgrasz z pliku zip tak jak było w instrukcji na necie (insengard ->all) to dajesz dodatki - zainstaluj z repozytorium - superrepo - wtyczki wideo i np. icefilms. Jak się zainstaluje to dajesz w menu głównym wideo - dodatki - icefilms
Tu jest instrukcja. Co prawda pod windowsa, ale generalnie wszystko jest podobnie https://www.youtube.com/watch?v=7v5j1x6OFFM

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

jak teraz odinstalować te niepotrzebne repozytoria?
 

RafalKL

Member
witam wszystkich,
jestem też posiadaczem tego telewizora od niecałych 2-óch tygodni, sledzę to forum i powiem szczerze że zaczynam się niepokoić... jak na razie nie podłaczyłem go do internetu i nie korzystałem z tych wszystkich "dobroci" androidowych bo się po prostu boję :) nie aktualizowałem softu bo skoro nic nie wnosi dobrego a nawet pogarsza to nie ma to sensu, 3D nie sprawdzałem bo nie posiadam jeszcze okularów, o co chodzi z utrata ustawień dzwięku po wyłaczaniu tv? ja nic takiego u siebie nie zauważyłem, efekt teatru też występuje, trochę to dziwne bo w tv za takie pieniadze nie powinno to mieć miejsca, jak na razie nie mam też problemów z niezapamiętywaniem ustawień. Miejmy nadzieję że w końcu dopracuje ten soft jak należy i będziemy mogli się cieszyć w pełnu funkcjonalnoscia naszych telewizorków.
 

mik61

New member
Co zainstalować do kodi żeby mi zeskalowało film w poziomie na 3D zainstalowałem gotham ale nic to nie daj bo jakieś cuda wyrabia robi mi 4 obrazy itd. wiec poszedłem za radą maykel-a i zainstalowałem insegard i co dalej
 
Do góry