Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

dark c

New member
A dźwięk pamięta? Czy nadal trzeba zmieniać po uruchomieniu TV?

Tego nie wiem, gdyż nie zmieniałem ustawień dźwięku. Po kupnie sprawdziłem opcję, ale jak to zazwyczaj przy TV bywa, seryjny dźwięk nie powala na kolana ;) Natomiast nie zapamiętywanie ustawień obrazu, to już irytacja na maxa... Obawiam się, że ten telewizor zdąży się zepsuć, zanim stworzą aktualizację, która wyeliminuje wszystkie błedy...

Dziś przeczytałem, że z TV serii 7, konkretnie 6007 już 3 lata walczą, a ludzie nadal mają mnóstwo problemów nie pozwalających w pełni korzystać z TV...

Korzystając z okazji mam pytanie, czy na TV Samsung UE55H6400 lub Sony KDL-50W829 można zainstalować KODI? Sony jest na androidzie, więc z Kodi nie powinno być chyba problemu? Natomiast jak z tym Samsungiem?
 

mik61

New member
Tego nie wiem, gdyż nie zmieniałem ustawień dźwięku. Po kupnie sprawdziłem opcję, ale jak to zazwyczaj przy TV bywa, seryjny dźwięk nie powala na kolana ;) Natomiast nie zapamiętywanie ustawień obrazu, to już irytacja na maxa... Obawiam się, że ten telewizor zdąży się zepsuć, zanim stworzą aktualizację, która wyeliminuje wszystkie błedy...

Dziś przeczytałem, że z TV serii 7, konkretnie 6007 już 3 lata walczą, a ludzie nadal mają mnóstwo problemów nie pozwalających w pełni korzystać z TV...

Korzystając z okazji mam pytanie, czy na TV Samsung UE55H6400 lub Sony KDL-50W829 można zainstalować KODI? Sony jest na androidzie, więc z Kodi nie powinno być chyba problemu? Natomiast jak z tym Samsungiem?

Dla mnie pół biedy nie będę czekał 3 lat na naprawę tv tylko oddam go do sklepu na podstawie NIEZGODNOŚCI TOWARU Z UMOWĄ :)
 

Gie9

New member
Siemka, zainstalowałem Kodi oraz wtyczke Genesis , zainstalowałem dodatki w postaci napisów ale dalej jak włącza się film co też nie każdy się włączy to nie czyta mi napisów, dwa razy się zdarzyło ,że były jakieś chińskie napisy. W Kodi zmieniłem wszystkie napisy itp na Polskie w dodatkach dodałem 3 polskie strony z napisami więc nie mam pojęcia o co chodzi. Wam też rzadko który film się wczytuje ? Pozdrawiam
 

lukasz1983

New member
Dla mnie pół biedy nie będę czekał 3 lat na naprawę tv tylko oddam go do sklepu na podstawie NIEZGODNOŚCI TOWARU Z UMOWĄ :)
Nie jest lekko. Ja na tej podstawie wlasnie reklamuje i juz dostalem odmowna decyzje. Czekam teraz az przywioza tv z serwisu i skladam druga reklamacje,ale teraz juz z pomoca rzecznika praw konsumentow
 

mik61

New member
Jak długo używasz tego tv? Bo ja bez problemu załatwiłem tak z laptopem media Expert i frajera z komisu co wcisnął mi niby sprawny samochód, to z tv też sobie poradze. Pierwszą rzeczą jaka robisz piszesz pismo i wysyłasz/zanosisz do sklepu o nie zgodności towaru z umową gdyż posiada on wady wynikłe nie z twojej winy i teraz tak sklep za pośrednictwem producenta ma usunąć usterki które ty wypiszesz ( a tego nie zrobią bo nie ma softu) lub wymienią na towar wolny od wad ustawowo TOWAR MUSI BYĆ TAK SAMO WARTOŚCIOWY JEST ZAPIS !!NIE GORSZY!! lub zwrot gotówki
 

lukasz1983

New member
Dokladnie tak zrobilem i na razie odmowa. Mozesz tlumaczyc,ze to wina softu,nie przegadasz. Reklamuje oczywiscie drugi raz,choc najpierw skontaktuje sie z rzecznikiem praw konsumenta
 

mik61

New member
Dokladnie tak zrobilem i na razie odmowa. Mozesz tlumaczyc,ze to wina softu,nie przegadasz. Reklamuje oczywiscie drugi raz,choc najpierw skontaktuje sie z rzecznikiem praw konsumenta

Rzecznik nie specjalnie ci pomoże może jedynie cie naprowadzić na ustawy i ewentualną pomoc prawną przerabiałem to już :/ Raczej bym ich straszył opinią rzeczoznawcy
 

dark c

New member
Dokladnie tak zrobilem i na razie odmowa. Mozesz tlumaczyc,ze to wina softu,nie przegadasz. Reklamuje oczywiscie drugi raz,choc najpierw skontaktuje sie z rzecznikiem praw konsumenta

Ja kupiłem TV na firmę. Skorzystałem z rękojmi i też chciałem oddać za niezgodność towaru z umową, niestety oddali mi jedynie TV z wymienioną płytą główną, która póki co rozwiązała tylko problem nie włączania się samoistnie TV. Chyba, bo jakoś pewności nie mam, czy mu coś nie odbije. Ambilight np po wyłączeniu TV nadal się potrafi sam włączyć na jakąś minutę. Dodatkowo denerwujące jest to, że TV nie może od razu zczytać ustawień, tylko tzreba kombinować... No i dziś pilot odmówił posłuszeństwa Żonie. Mam nadzieję, że to kwestia ponownego sparowania jedynie. Chcę kolejny raz zareklamować ten telewizor, ale jak pomyślę, że znowu bez TV będę, a potem mi oddadzą kolejny raz niby naprawiony TV zamiast kasy, to mam od razu ciśnienie 200:/ Z żadnym sprzętem się tak nigdy nie użerałem jak z tym telewizorem...
 

magg

New member
Klilka dni temu komentowałem wpis Philipsa na facebooku dziś się do mnie odezwali żeby podzielił się jakaś opinią żeby mogli naprawić soft.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

maykel

New member
Wystarczy żeby przeglądnęli ten wątek. To prawdziwa kopalnia opinii. Ciekawe czy czekają nas jakieś profity z racji bycia beta testerami 😉

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
Klilka dni temu komentowałem wpis Philipsa na facebooku dziś się do mnie odezwali żeby podzielił się jakaś opinią żeby mogli naprawić soft.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


TO JEDZIESZ RÓWNO I MÓWISZ CO JEST WPISZĘ CI TO CO POZBIERAŁEM DO TEJ PORY
- po włączeniu przez chwile nie reaguje pilot
- błedy odtwarzania filmów 3D z USB/BlueRay czarny ekran podczas przejścia 2D-3D (losowo)
- Po aktualizacji 4.11.2015 brak płynności filmów avi z USB
- 3D efekt crosstalk/rozmycie/rozchodzi się obraz
- po wyłączeniu TV powraca efekt teatru
- U nie których użytkowników sporadyczne resety telewizora

Tyle znalazłem
 

mik61

New member
Wystarczy żeby przeglądnęli ten wątek. To prawdziwa kopalnia opinii. Ciekawe czy czekają nas jakieś profity z racji bycia beta testerami 😉

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Kolego nie pomyślałem o tym ale zaraz podeślę link do tematu Panu z Philipsa który zajmuje się moim zgłoszeniem.
 

maroani

New member
Można zawsze przedstawić philipsowi ten wątek i może wtedy będzie szybsza reakcja albo przynajmniej będą mogli nam pomóc poprzez wsparcie.
 

magg

New member
TO JEDZIESZ RÓWNO I MÓWISZ CO JEST WPISZĘ CI TO CO POZBIERAŁEM DO TEJ PORY

- po włączeniu przez chwile nie reaguje pilot

- błedy odtwarzania filmów 3D z USB/BlueRay czarny ekran podczas przejścia 2D-3D (losowo)

- Po aktualizacji 4.11.2015 brak płynności filmów avi z USB

- 3D efekt crosstalk/rozmycie/rozchodzi się obraz

- po wyłączeniu TV powraca efekt teatru

- U nie których użytkowników sporadyczne resety telewizora



Tyle znalazłem


Jakie masz okulary bo już gorącą linie mam z nimi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mik61

New member
Jakie masz okulary bo już gorącą linie mam z nimi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mam okulary i PTA509 i PTA529

podeślij im ten link obraz wygląda właśnie jak na jednym z testów tv Philips i mówię o zdjęciu z opisem "STARSZE OPROGRAMOWANIE" i tyczy się to raczej ujęcia z filmu Pacific Rim specjalnie pożyczyłem ten film na BR od kumpla i efekt mam dokładnie taki sam

http://obywatelhd.pl/index.php/2014...2-powered-by-android-ostateczny-werdykt-test/
 
Ostatnia edycja:

magg

New member
Na ten moment zalecamy:

a) Re-instalację TV (nie mylić z resetem do ustawień fabrycznych)
b) Zainstalowanie aplikacji MX Player i odtwarzanie filmów za jej pomocą.
c) Zastosowanie swoich ustawień obrazu na trybie osobistym.

Poprosimy też o przesłanie nam przykładowego filmu.
To nam pozwoli zbadać kwestie przycinania AVI oraz cross talk-u w 3D.
Do 3D zalecamy włączenie opcji kompensacji ruchu (Perfect Natural Motion) która znacząco redukuje cross talk. Pan zdaje się tę funkcję wyłącza.

CO ZA DEBILE

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry