Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

dark c

New member
U mnie, po wgraniu do telewizora, podaje mi że wersja jest z 20 października.

Zauważyłem już że jest nowy defekt:
Przy wejściu w ustawienia obrazu, po prawej stronie ekranu był obszar "preview" gdzie można było zobaczyć wpływ zmiany na obraz bez wychodzenia z menu. Teraz ten obszar jest czarny. Czy u Was jest tak samo?

Czy ta aktualizacja w ogóle coś naprawiła, pomimo tego, że jak widać póki co psuje?...
 

mik61

New member

He teraz mi na pilota nie raguje :/ Spoko reaguje niby wsadziłem pendraka uruchomił się ponownie i tyle wersja nadal 45.1 :/ Uaktualniam jeszcze raz jak sie skończy zaraz sprawdzę czy poprawili coś z odtwarzaniem z USB 3D oraz sam obraz ale wątpię bo było by chyba głośno w pliku informacji.

Kolego Dark C u mnie to jest w porządku mam obrazki na których widać podgląd zmian
 
Ostatnia edycja:

maykel

New member
Zainstalowałem aktualizację z usb no i w dalszym ciągu u mnie nie pamięta ustawień. Dodatkowo chyba spierniczyło mi się coś z hdmi 1, dźwięk jest mega metaliczny (wtf?). Musiałem przełączyć na hdmi 2 lub 3. Masakra, zachciało mi się aktualizacji. U mnie pokazuje wersję: QM152E.0.4.45.4 z 20 października.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
Zainstalowałem aktualizację z usb no i w dalszym ciągu u mnie nie pamięta ustawień. Dodatkowo chyba spierniczyło mi się coś z hdmi 1, dźwięk jest mega metaliczny (wtf?). Musiałem przełączyć na hdmi 2 lub 3. Masakra, zachciało mi się aktualizacji. U mnie pokazuje wersję: QM152E.0.4.45.4 z 20 października.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

U mnie to dość działa też mam tuner na HDMI 1 działa OK
Odtwarzanie z USB działa mi przynajmniej kilka razy co włączałem nie było problemu z uruchomieniem
3D nadal jest do kitu.
 

maroani

New member
Dobry wieczór,

Pech chciał że zamówiłem sobie ten telewizor w poniedziałek :) pod wpływem emocjii i teraz oczekuję na jego dostawę w dobrej cenie bo model 55PFT6550/12 w euro agd za 3899 zł. BArdzo mnie ciekawi czy spełni moje oczekiwania i czy będę w stanie pomóc tutaj komuś z problemamy. Android to dość specyficzna platforma i trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Zauważcie że te philipsy są produkowane w polsce więc i support powinien być dobry...

Czas pokoże i życzę cierpliwości :)

Pozdrawiam,
 

mik61

New member
Dobry wieczór,

Pech chciał że zamówiłem sobie ten telewizor w poniedziałek :) pod wpływem emocjii i teraz oczekuję na jego dostawę w dobrej cenie bo model 55PFT6550/12 w euro agd za 3899 zł. BArdzo mnie ciekawi czy spełni moje oczekiwania i czy będę w stanie pomóc tutaj komuś z problemamy. Android to dość specyficzna platforma i trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Zauważcie że te philipsy są produkowane w polsce więc i support powinien być dobry...

Czas pokoże i życzę cierpliwości :)

Pozdrawiam,

Kolego myślę iż mimo tego co tu piszemy nie pożałujesz wyboru tylko support musi się postarać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Piszesz wiesz o czym czy nie bardzo ?
iPhony są produkowane w 100% w Chinach, to też chińszczyzna?
Modele są produkowane w Polsce więc gdzie się przejawia chińszczyzna ?
W kapitale ?
To Volvo - też kapitał chiński - też chińszczyzna?
Siedziałeś gdzieś zamknięty i nie zauważyłeś że świat się zmienił?
Inżynierowie siedzą w różnych krajach. To wszystko jest opisane na stronach producenta.
 

vigoo

Banned
Piszesz wiesz o czym czy nie bardzo ?
iPhony są produkowane w 100% w Chinach, to też chińszczyzna?
Modele są produkowane w Polsce więc gdzie się przejawia chińszczyzna ?
W kapitale ?
To Volvo - też kapitał chiński - też chińszczyzna?
Siedziałeś gdzieś zamknięty i nie zauważyłeś że świat się zmienił?
Inżynierowie siedzą w różnych krajach. To wszystko jest opisane na stronach producenta.

Takie jest moje zdanie. I po narzekaniach na TV Philipsa coraz bardziej się w tym utwierdzam.
Wystarczy, że od słodzenia Philipsowi na tym forum jesteś Ty. Inni nie muszą...
W tamtym poście chodziło mi o to, że fakt produkcji TV w Polsce nie będzie miał żadnego znaczenia na lepszy, czy gorszy support.
 

mik61

New member
A też macie problem z odtwarzaniem zwykłych filmów avi z USB? przycina się obraz przyśpiesza brak synchronizacji obrazu z dzwiękiem, i to na kilku pendrivach i różne filmy (nie 3d)
 

dark c

New member
Mam pytanie czy ten kodi instaluje się na komputer czy to będzie aplikacja na telewizor również? Też nie bardzo rozumie są to kodeki ok pewnie jakiś player ale ogólnie co to mi da na kompie mam już jakeś kodeki...

Możesz zainstalować bezpośrednio ze sklepu z poziomu TV. Do tego zainstaluj sobie repozytorium SupeRrepo i z niej choćby Genesis oraz wtyczki z napisami i masz filmy i seriale w HD. Możesz z tego oglądać również youtuba czy filmy z pendrive'a. Generalnie Kodi to podstawa na tym tv :)
 
Ostatnia edycja:

dark c

New member
U mnie to dość działa też mam tuner na HDMI 1 działa OK
Odtwarzanie z USB działa mi przynajmniej kilka razy co włączałem nie było problemu z uruchomieniem
3D nadal jest do kitu.

Cóż mogę napisać... Zainstalowałem i o ile temperaturę kolorów, wydaje mi się, że teraz zapamiętuje, tak po ponownym włączeniu nadal obraz jest z efektem Perfect Natural Motion, pomimo jego wyłączenia. Nadal trzeba zmienić na chwilę ustawienia na inne, wrócić do swoich, aby tv prawidłowo podczytało. Także nie programiści nie popisali się niestety.

Co do efektów ubocznych, to u mnie chyba nic nie popsuła ta aktualizacja. HDMI1 działa jak działało, innych póki co nie sprawdzałem jeszcze. Jeśli coś niepokojącego zauważę, to napiszę.
 

bartson2

New member
A też macie problem z odtwarzaniem zwykłych filmów avi z USB? przycina się obraz przyśpiesza brak synchronizacji obrazu z dzwiękiem, i to na kilku pendrivach i różne filmy (nie 3d)

Wszyscy, którzy zaktualizowali soft po kupnie telewizora mają problem z odtwarzaniem .avi. Pliki mkv chodzą ale avi nie ponieważ w większości są w Xividzie a w specyfikacji produktu kodek ten nie jest wspierany przez telewizor. Aczkolwiek na pierwotnym sofcie jakoś mógł być wspierany i wszystko chodziło... Jak tak dalej pójdzie po po trzech kolejnych aktualizacjach telewizor przestanie całkiem działać :) No może będą świeciły lampki z ambilighta :-D
 

mik61

New member
Wszyscy, którzy zaktualizowali soft po kupnie telewizora mają problem z odtwarzaniem .avi. Pliki mkv chodzą ale avi nie ponieważ w większości są w Xividzie a w specyfikacji produktu kodek ten nie jest wspierany przez telewizor. Aczkolwiek na pierwotnym sofcie jakoś mógł być wspierany i wszystko chodziło... Jak tak dalej pójdzie po po trzech kolejnych aktualizacjach telewizor przestanie całkiem działać :) No może będą świeciły lampki z ambilighta :-D

Ha myślisz że ambilight zostanie? To dobrze święta idą zrobię sobie choinkę z telewizora :D
 

bartson2

New member
Cóż mogę napisać... Zainstalowałem i o ile temperaturę kolorów, wydaje mi się, że teraz zapamiętuje, tak po ponownym włączeniu nadal obraz jest z efektem Perfect Natural Motion, pomimo jego wyłączenia. Nadal trzeba zmienić na chwilę ustawienia na inne, wrócić do swoich, aby tv prawidłowo podczytało. Także nie programiści nie popisali się niestety.

Co do efektów ubocznych, to u mnie chyba nic nie popsuła ta aktualizacja. HDMI1 działa jak działało, innych póki co nie sprawdzałem jeszcze. Jeśli coś niepokojącego zauważę, to napiszę.

A dźwięk pamięta? Czy nadal trzeba zmieniać po uruchomieniu TV?
 
Do góry