Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

chreasy1

New member
Pozbyłem się w końcu tego telewizora. Dostałem zaświadczenie o nienaprawialności.

W związku z powyższym mam do sprzedania:
1. okulary 3D - nowe
2. pilot - stan jak nowy

Jaki model Philipsa z Ambilight (55" lub może nawet większy) polecacie? Ze względu na Ambilight zostaje z Philipsem ale może jest na rynku jakiś ich udany model?

musi być Ambilight, potrafisz bez niego przeżyć ? ;)
 

pasazer

Member
to jest drugi TV w domu - jest w sypialni. Uzywany raz na kilka dni. Używany do oglądania zwykłych stacji z telewizji naziemnej oraz przede wszystkim filmy z dysku sieciowego NAS z polskimi napisami oraz aplikacja RedBull TV.
W starym Philipsie denerwowało mnie, że się zawieszał i czasami trzeba go było wyłączać z prądu. Ambilight jest super i dlatego pytanie do Ciebie czy jest jakiś model, który działa dobrze. Czytałem trochę forum ale wiadomo, że na forum piszą ludzie głównie o problemach. Jeżeli każdy model Philipsa ma jednak problemy to nie chcę przechodzić tego drugi raz. Za pierwszym razem TV był w naprawie 3 miesiące, a za drugim 1 miesiąc. Wtedy zaproponujcie coś od Samsunga, bo dwa TV 75" z serii H6400 i działają bez zarzutu.
Za stary TV dostanę 3500 zwrotu. Jeżeli muszę dopłacić 1000 zł, by mieć niezawodny TV to nie ma problemu. Jeżeli nie muszę tylko kupię do 3500 to jeszcze lepiej. Jak pisałem - to nie jest TV do codziennego oglądania. Do tego cały dzień u mnie leci Samsung 75" H6400
 

chreasy1

New member
to jest drugi TV w domu - jest w sypialni. Uzywany raz na kilka dni. Używany do oglądania zwykłych stacji z telewizji naziemnej oraz przede wszystkim filmy z dysku sieciowego NAS z polskimi napisami oraz aplikacja RedBull TV.
W starym Philipsie denerwowało mnie, że się zawieszał i czasami trzeba go było wyłączać z prądu. Ambilight jest super i dlatego pytanie do Ciebie czy jest jakiś model, który działa dobrze. Czytałem trochę forum ale wiadomo, że na forum piszą ludzie głównie o problemach. Jeżeli każdy model Philipsa ma jednak problemy to nie chcę przechodzić tego drugi raz. Za pierwszym razem TV był w naprawie 3 miesiące, a za drugim 1 miesiąc. Wtedy zaproponujcie coś od Samsunga, bo dwa TV 75" z serii H6400 i działają bez zarzutu.
Za stary TV dostanę 3500 zwrotu. Jeżeli muszę dopłacić 1000 zł, by mieć niezawodny TV to nie ma problemu. Jeżeli nie muszę tylko kupię do 3500 to jeszcze lepiej. Jak pisałem - to nie jest TV do codziennego oglądania. Do tego cały dzień u mnie leci Samsung 75" H6400

przeczytaj sobie np. ten temat

http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...m-procesorem-p5-i-hat-trick-ambilight-35.html od 35 strony do końca, czy jest tak naprawdę kolorowo :)

potem wejdź na https://www.philips.pl/c-m-so/telewizory/najnowszy#filters=9000_SERIES_FLAT_TV_SE%2C8000_SERIES_FLAT_TV_SE%2C7000_SERIES_FLAT_TV_SE%2CFK_OV_AMBILIGHT_ALL&sliders=FG_SCREENSIZE_TV%3A49%3A65&support=&price=&priceBoxes=&page=&layout=12.subcategory.p-grid-icon i poczytaj opinie o modelach serii 9xxx, 8xxx, 7xxx czyli tych wyższych, głównie problemy z oprogramowaniem, wieszaniem. Ogólnie obraz + ambilight są naprawdę świetne w tych modelach, to oprogramowanie porażka.

Z resztą gdzieś napisałem, że ludzie nasłuchali się tutaj opowieści (super reklama) o tych super philipsach jego świecidełkach (co nie zmienia faktu, ze ambilight to również dla mnie magia). W TV Philips zawsze jest ten sam problem - na pierwszy rzut oka są niczym traf na loterii - wyglądają ładnie, niektóre modele cechują się na prawdę fajnym obrazem, no mają ambilight. Problem pojawia się, gdy ich trochę poużywamy soft zabija cały odbiór tego tv - jak na obraz sam w sobie ciężko narzekać, tak używać go się już nie da. Restarty, czekanie kilka sekund na reakcje pilota, notoryczne zamknięcia aplikacji - tragedia. Ja straciłem cierpliwość, jestem na etapie walki z producentem/sklepem, żeby oddać tego bubla. Kiedy w końcu mi się uda, będę szukał następnego, no i jak taki 65PUS8102 wydaje się rewelacyjnym wyborem, tak po przeczytaniu komentarzy wiem, że nigdy nie kupie już tv Philipsa, bo przeczytałem, że każdy nowy TV od philipsa ma te same problem. Wujaszek miał model 6550 z 2015 roku. TV na papierze wyglądał świetnie, niestety w praktyce to była udręka. Obiecywali aktualizacje Android TV. G... dostaliśmy. TV startował z Androidem 5.1 i na tej wersji utknął. Producent obiecywał, że na bank będzie aktualizacja do Android 6.0 ale później się z tego bezczelnie wycofał zostawiając użytkowników na lodzie. Bliźniacze modele od Sony startujące z tej samej wersji Androida były aktualizowane i chociaż Sony też ma problem z okiełznaniem Androida, to chociaż próbuje. Oczywiście TV miał aktualizacje firmware, ale często one pogarszały funkcjonalność niż coś dodawać. Szczytem niekompetencji były aktualizacje które psuły tuner naziemnej TV (nie dało się oglądać nic) oraz psujące dźwięk (rozjeżdżał się w stosunku do obrazu). TP Vision i Philips mają swoich użytkowników za idiotów. Pod względem hardware ich produkty są spoko, ale jeśli chodzi o software to jest drama. Np model xxPUS6561 ma procesor MediaTek, co oznacza, że w takim Kodim nie działa dźwięk DTS lub Dolby Digital (będzie tylko stereo). Jak ktoś ma sporą kolekcję filmów z BluRay to się rozczaruje. Oczywiście Kodi to wielka zaleta tego systemu, ale jak coś nie działa to zostajesz na lodzie bo TP Vision twierdzi, że to wina aplikacji, a twórcy Kodiego, że wina producenta TV który coś skopał w firmware. Niech ostatecznym ostrzeżeniem będzie to, że nie ma praktycznie żadnego wsparcia - jest oficjalne forum Philipsa, ale jak twierdzi sam Philips to jest forum tylko użytkownicy-użytkownikom. Nie dostaniesz tam oficjalnej pomocy jak coś nie działa. Jest polska infolinia Philipsa, ale ich pomoc ogranicza się z reguły do zdalnego resetu telewizora do ustawień fabrycznych, co oczywiście nie pomaga w niczym. To tak kolego w skrócie.
 
Ostatnia edycja:

pasazer

Member
to może wybrać tą najtańszą serię, która nie ma Androida?
PUS6262
Nie potrzebuję Androida, który się wiesza i spowalnia. Potrzebuję tylko jakiś player, który z dysku sieciowego będzie odtwarzał filmy + polskie napisy no i byłoby super, gdyby miał apkę RedBull TV.
 

mareq7

Member
Pozbyłem się w końcu tego telewizora. Dostałem zaświadczenie o nienaprawialności.

W związku z powyższym mam do sprzedania:
1. okulary 3D - nowe
2. pilot - stan jak nowy

Jaki model Philipsa z Ambilight (55" lub może nawet większy) polecacie? Ze względu na Ambilight zostaje z Philipsem ale może jest na rynku jakiś ich udany model?

Witam mógłbyś tutaj albo najlepiej na priv napisać mi jak wyglądała Twoja walka o zwrot za tv? Zgłaszałeś go z tytułu niedziałającego 3D? I jaki konkretnie model tv miałeś i jak długo trwało to całe zwracanie? Z góry dzięki
 

CjRudi

New member
Witam mógłbyś tutaj albo najlepiej na priv napisać mi jak wyglądała Twoja walka o zwrot za tv? Zgłaszałeś go z tytułu niedziałającego 3D? I jaki konkretnie model tv miałeś i jak długo trwało to całe zwracanie? Z góry dzięki

Podłączam się pod pytanie, bardzo chętnie się tego dowiem, bo obecnie odbijam się od ściany. Na domiar złego, po jednej z wizyt w serwisie TV wrócił z ciemniejszymi pasami po bokach :/

hkfCPYKQFOwyDk1yuNxO-RDM00DiaKIPSrTcP-1H1Fy-P-dC8cj-EoStAdx33OqoePsIadxeO4svX4mbvcjqLhTMW0oCAkRwdX8-mhfdi7tOR-6BQlcl2k5OreMITi8kYpl_eA4nqi8_2vsc_SIIhkgblHntfJ8KWQACrAC1lVdHKOkgKLdkPDbjvQUlZZsnWFbV5ifZL6BwDtYm3AeH2VnRIS_KT-vBz_zCNRc5WnhRCXVuCUONRWwalwyFr4_rkEqSH9-0V8Dn6TT_TV4wHiHFAMnGtT4qcauUMTFmm3-OjJyFHmOhMYSAHmX68HrAVlx3_mf4kXJm4Dr6O7l8_5Xm7I2ZSp5n4BkH7k5O0RLrOHxli6SunACN60RWen7XEZheTs1aDTaowSaqq5ormkYiHcOm_UVoSH8aWpkc3MRGCKNmG1cCANAdCs_xtDjyY9rxL3yFIJqobbGiZAEyJDJUFnIeWr16Q9EzDl9Dvz6ed208j7Q6JgrR833X-oGsDUOixCx2bLZkvwz1_XVhapVV_3Y5KdxUBvQ-LyMam8RJV-7Cjx_8zuGl4SVdE5zJMXpuiJIJLlTdY2oMsXfdjP8QzDueoPkuscBH2Him=w1235-h926-no



...

Z resztą gdzieś napisałem, że ludzie nasłuchali się tutaj opowieści (super reklama) o tych super philipsach jego świecidełkach (co nie zmienia faktu, ze ambilight to również dla mnie magia). W TV Philips zawsze jest ten sam problem - na pierwszy rzut oka są niczym traf na loterii - wyglądają ładnie, niektóre modele cechują się na prawdę fajnym obrazem, no mają ambilight. Problem pojawia się, gdy ich trochę poużywamy soft zabija cały odbiór tego tv - jak na obraz sam w sobie ciężko narzekać, tak używać go się już nie da. Restarty, czekanie kilka sekund na reakcje pilota, notoryczne zamknięcia aplikacji - tragedia. Ja straciłem cierpliwość, jestem na etapie walki z producentem/sklepem, żeby oddać tego bubla. Kiedy w końcu mi się uda, będę szukał następnego, no i jak taki 65PUS8102 wydaje się rewelacyjnym wyborem, tak po przeczytaniu komentarzy wiem, że nigdy nie kupie już tv Philipsa, bo przeczytałem, że każdy nowy TV od philipsa ma te same problem. Wujaszek miał model 6550 z 2015 roku. TV na papierze wyglądał świetnie, niestety w praktyce to była udręka. ...

Dzięki Kolego za wybiórcze cytowanie mojej wypowiedzi z konkurencyjnego portalu ;) mimo, że zgody nie wyrażałem, to uważam, to niestety smutna prawda i trzeba ją szerzyć, także nie obrażam się :D
 

pasazer

Member
ok to odpiszę na forum. Pierwszy raz w wakacje reklamowałem bezpośrednio w MIK. Trzymali TV aż 3 miesiące i wystawili ekspertyzę, że wszystko jest OK. Strasznie mnie tym wkurzyli, bo mogli po tygodniu to stwierdzić...
Drugie podejście to reklamacja z tytuły rękojmi. Kurierem przyszła decyzja (ale po 3 tyg), że nie da się naprawić. Może rzeczywiście na początku roku mają nowe budżety na reklamacje ;-) TV był kupiony na firmę i składałem reklamację jako firma.
 

CjRudi

New member
ok to odpiszę na forum. Pierwszy raz w wakacje reklamowałem bezpośrednio w MIK. Trzymali TV aż 3 miesiące i wystawili ekspertyzę, że wszystko jest OK. Strasznie mnie tym wkurzyli, bo mogli po tygodniu to stwierdzić...
Drugie podejście to reklamacja z tytuły rękojmi. Kurierem przyszła decyzja (ale po 3 tyg), że nie da się naprawić. Może rzeczywiście na początku roku mają nowe budżety na reklamacje ;-) TV był kupiony na firmę i składałem reklamację jako firma.

Jaki powód był reklamacji podany przez Ciebie?
 

davyjohn

New member
Na tapetę został rzucony 7502
Jestem użytkownikiem tego modelu dokładnie od dwóch miesięcy. Jak na razie złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Używany bardzo intensywnie, android jest naprawdę szybki, jakieś drobne przycięcia mogą się pojawić dopiero w sytuacji, kiedy odpalam np grę Asphalt 8 na max detalach i widać, że fps jest trochę poniżej 24, ale nadal jest jak najbardziej grywalne. Natomiast w klasycznym użytkowaniu, czyli tuner, Netflix czy YT - naprawdę jest idealnie. Soft nie robi praktycznie problemów, TV nie włącza czy nie wyłącza się samodzielnie (jak o tym czytałem w modelach 2015). Pilot działa bez żadnych problemów. Obsługa sieci bez zastrzeżeń.
- raz nie włączył się ambilight - wystarczyło zrestartować TV
- sporadycznie zdarza się, że TV źle "podaje" dźwięk na wyjście optyczne przy YT lub Netflix - wystarczy wówczas przełączyć na TV i ponownie wrócić na apkę - zajmuje to 5 sekund
I poza tym nie mam się do czego przyczepić. I oby tak nadal było :)
 

Ziku90

New member
Skoro takie teraz te Philipsy super, to z chęcią zostanę niezależnym testerem sprzętu przez np. miesiąc :)

Mój 40PFH5500/88 znowu ostatnio ma ciężkie dni - przycina się, uruchamia w trybie awaryjnym, gubi pendrive-y.
 

Slawek111_2009

New member
Pilot (TV50PFT6550)

Mam problem z pilotem. Dziś przestał działać. Mogę włączyć TV i nic więcej. Nawet nie mogę wyłączyć. Odinstalowałem usługi google (poprzednie wątki na tym forum) reset TV, ponowna instalacja, ustawienia fabryczne. Wyłączenie na 30min z sieci elekt. I nic mogę tylko włączyć. TV steruje teraz z app na tablecie wiec TV działa. Oczywiście baterie wymieniłem. Może mamcie jakieś pomysły???
Może jakiś reset samego pilota??? Aha sparować się też nie da TV oczekuje aż przycisnę czerwony i niebieski co oczywiście robię ale nici z tego.... Czeka mnie wymiana pilota....
 

mareq7

Member
Pilot z klawiatura z tyłu? Mi też czasem przestaje działać, wtedy sparowanie też nie działa ale jak odłączę tv od prądu na chwilę to przy następnym włączeniu na szczęscie da się sparować i działa. Jak zgłosisz do philipsa to wyślą Ci za darmo nowy pilot ale bez klawiatury, który działa na podczerwień bo ten z klawiaturą jest na bluetooth o ile się nie mylę. Ja tak kiedyś zrobiłem i jak oryginalny nawala to zawsze mogę użyć tego drugiego.
 
Do góry