Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

Banan716

New member
No jak nie widać, powiększ sobie foto i ewidentnie są pionowe wąskie linie na ekranie. Uwierz, że przy oglądaniu meczów denerwuje. Na razie mam problem z biurem obsługi klienta, etapu serwisu jeszcze nie przechodziłem.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Myślę, że chodzi Ci o "Verical Banding". Temat wielokrotnie podnoszony na forach wszystkich producentów... (wyszukaj w Google). Czasami występuje, u jednych mniej, a u innych więcej. Myślę, że każdy producent ma swoje stanowisko w tej sprawie jednak oceniam (po przeczytanie wielu wątków), że jest zbieżne - nie uznają tego jako wady TV. Może ktoś ma inne spostrzeżenia?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
No jak nie widać, powiększ sobie foto i ewidentnie są pionowe wąskie linie na ekranie. Uwierz, że przy oglądaniu meczów denerwuje. Na razie mam problem z biurem obsługi klienta, etapu serwisu jeszcze nie przechodziłem.


To byl sarkazm kolegi Pekus, czyli klienci widza - serwis nie. Faktycznie to efekt vertical banding i trzeba miec naprawde farta by w danym egzemplarzu byl minimalny. Ja mam akurat pus8102. Przed aktualizacja byl wrecz niewidoczny - po aktualizacji troche gorzej. Producent/serwis powie ze to w normie i raczej nic z tym nie zrobisz.


Do "kolejorza" (Pekus) - rozstales sie z Filem ale z forum Fila cos nie mozesz he he :hihi:. Zakupiles Soniacza xf?
 

Banan716

New member
Cześć,
Myślę, że chodzi Ci o "Verical Banding". Temat wielokrotnie podnoszony na forach wszystkich producentów... (wyszukaj w Google). Czasami występuje, u jednych mniej, a u innych więcej. Myślę, że każdy producent ma swoje stanowisko w tej sprawie jednak oceniam (po przeczytanie wielu wątków), że jest zbieżne - nie uznają tego jako wady TV. Może ktoś ma inne spostrzeżenia?


Dzięki kolego, to na pewno jest wymienione przez Ciebie zjawisko. Dziś dostałem odpowiedź od DOK-u i oczywiście oni żadnej wady nie widzą... Wyczytałem, że to częste zjawisko w tego typu telewizorach jednak wydaje mi się, że w przypadku mojego modelu występuje to ponad normę. Czy ktoś z forumowiczów boksował się już z Philipsem w tej sprawie?
 

Ciman

New member
Witam, Kiki - przejrzałem cały temat o telewizorze philipsa 55pus7502 i widzę,że ogólnie bardzo dobrze się wypowiadasz o tej marce. Jestem zainteresowany kupnem a pisałeś miesiąc temu, że ten telewizor u Ciebie jest za 3399 z pakietem, co jest dla mnie pozytywną wiadomością gdyż u mnie jest słaba dostępność tych modeli.Czekam na odpowiedź jak wyglądają u Ciebie zakupy. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW dostaniesz info.
Nie pamiętam czy jeszcze 55" są z tej serii - przypomnij się proszę rano na PW to Ci potwierdzę. Jeśli nie będzie to są już następcy
 

bol3k

New member
Witam.
TV podpiety po spdif do kina domowego harman kardo avr146, wyswietla na ampli dd5.1 ale dzwiek wydobywa sie tylko z 3 glosnikow dwa fronty i central,
mam rowniez nc+ podpiete tez po przez spdif i dd5.1 dziala bez problemu.
ktos pomoze??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philip Android 8,0 będzie w 44 tygodniu do modeli 2018.
Do modeli 2017 miesiąc później , a do modeli 2016 pod koniec roku.
 

czehuziom

New member
Na moim 55PUS7502 mam problem z odtwarzaniem filmów 4K na youtube. Filmy po prosty się zacinają i nie da się tego oglądać... Ktoś ma jakieś rozwiązanie problemu, czy po prostu reklamować TV?
 

czehuziom

New member
TV i aplikacje mam zaktualizowane, nadal przycina. Odinstalowujac aktualizacje youtube 4k działa lepiej, ale chyba nie o to chodzi, żeby działać na starej appce. Słabo to wygląda, że na dedykowanym TV do 4k, nie można oglądać filmów na youtube w 4k. Zdaje sobie sprawę, że to pewnie wina aplikacji youtube, niemniej wygląda to słabo.
 

czehuziom

New member
Tak, mam, kupowałem od Ciebie TV:)
Dodam jeszcze, że z na pewno to nie wina neta mam łącze 1000Mbps (TV podłączony bezpośrednio kablem do routera).
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
TV i aplikacje mam zaktualizowane, nadal przycina. Odinstalowujac aktualizacje youtube 4k działa lepiej, ale chyba nie o to chodzi, żeby działać na starej appce. Słabo to wygląda, że na dedykowanym TV do 4k, nie można oglądać filmów na youtube w 4k. Zdaje sobie sprawę, że to pewnie wina aplikacji youtube, niemniej wygląda to słabo.

Tak jak napisał Kiki aktualizacja do Android 0 jest w drodze. Nie mniej jednak sprawdzając na tym modelu YT działa poprawnie więc jest to co najmniej dziwne. Dysponując dużo wolniejszym łączem nie zauważyłem problemów.
Możesz podać przykładowy film (link) oraz włączyć w aplikacji statystyki dla nerdów i tam na ostatniej pozycji będzie widoczny "framedrop". Zobacz ile klatek ucieka (możesz nagrać video). Wtedy włączę ten sam film i zobaczę jak to wygląda.
 

czehuziom

New member
Juz jest ok, zainstalowalem ponownie aktualizacje i smiga juz dobrze:)
Pytanko odnosnie kalobracji i hdr. W momencie kiedy wlacza sie tryb hdr to czy jest opcja wprowadzenia wlasnych ustawien? Rozumiem, ze kalibracja dziala tylko w normalnym trybie, kiedy tv przechodzi w tryb hdr zmieniaja sie wszystkie ustawienia tv?
 
Do góry