Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

elcrack92

New member
Wybrałem 55pft6550. Jak dla mnie rewelacja. Po jakimś czasie dochodzę do wniosku, że wszystkie te syntetyczne testy, wpatrywanie się w każdy piksel i oglądanie matrycy pod lupą nie ma większego sensu. Podejrzewam, że nikt normalny nie dojrzy tak subtelnych różnic między obecnymi modelami gołym okiem w warunkach domowych. Używam TV do konsoli, do filmów z dysku i TV z dekodera - jedyny mankament to fakt, że tv czasem nie czyta polskich znaków (pewnie kwestia kodowania). Kiedy decydowałem się pomiędzy Sony 805c a właśnie Philipsem, to (jak pewnie każdy) dałem się wkręcić w te wszystkie testy i bieganie z planszami po sklepach. W końcu odpuściłem, kupiłem ten, który bardziej mi się podobał (głównie przez Ambilight) i przeznaczyłem wolny czas na bardziej konstruktywne zajęcia :)
 

esbes

New member
Moje małe problemy i spostrzeżenia jak dotąd z moim 55pft6550:

- czasami podczas odpalania teledysku na youtubie leci dźwięk ale obraz jest czarny. Pomaga tylko reset tv

- dwa razy podczas oglądania filmu z dysku zewnętrznego na wgranym playerze film się po prostu wyłączył ( kodi i mxplayer dopiero testuję )

- wczoraj po aktualizacji androida, telewizor wyłączyłem po jakimś czasie i miałem problem z włączeniem go. Odczekałem jakieś 10 minut i dopiero się uruchomił

- szybkość działania menu jest bardzo zadowalająca aczkolwiek po wczorajszej akutalizacji mam wrażenie że działa trochę wolniej. Ta kwestia jest do sprawdzenia, dziś będę testował dalej.

- problemy z napisami rozwiązuję w moim przypadku zmiana języka w opcjach tv na UTF-8 i zapisanie napisów w tym formacie lub unicode

- z podłączaniem dysku zewnętrznego, ps3, z łączeniem z wi fi jak i przez kabel ethernet nie zauważyłem żadnych problemów

Na razie to tyle.
 

firewalk

New member
I to są dla mnie dużo bardziej wiarygodne i pomocne opinie niż te wszystkie pseudo testy. Dzięki chłopaki. Też szykuję się do zakupu tego modelu.
 

magg

New member
I to są dla mnie dużo bardziej wiarygodne i pomocne opinie niż te wszystkie pseudo testy. Dzięki chłopaki. Też szykuję się do zakupu tego modelu.

Dokładnie! Testy na tym forum to zmanipulowana kpina...

Wczoraj odpaliłem mojego 55pft6550/12 i ustawienia z domyślne są straszne. Po godzince zmieniło się na lepiej jak nie na wiele lepiej. Obraz super jak wyłączy się wszystkie wspomagacze. Sygnał mam z kompa wiec filmy mkv 1080p wyglądają bajka z ambi. TV cały czas w ustawieniach komp/gra
Pograłem trochę w Heroes of the storm i CSa i jak dla mnie lag jest nie zauważalny. Czcionki z kompa wyświetlane poprawnie 4:4:4.
Do negatywów należy to ze stopka na której stoi TV której i tak używał nie będę ma dwa wgniecenia trochę szok nie wiem czynie zareklamuje. Wrzucę potem fotek. Sprawdzę potem Cluding bo wydaje mi się ze mam taki pasek na dole widać go na jasnym tle.
Jeżeli go zostawię na bank będę robił kalibracje.
 

pawelik2015

New member
Chociaż wg specyfikacji i w wyglądzie seria PFT6550/12 i PFH6550/88 to prawie ten sam telewizor (wielkość. liczba tunerów )
philips.pl/etc/philips/b2c/compareproducts.html?locale=pl_PL&ctn=55PFT6550/12,50PFH6550/88
, to czytając problemy powyższe wynika że maja zmieniony soft. Ja mam akurat 50pfh6550/88 , po uruchomieniu zrobiłem kalibracje podstawowa wg tego co pokazało sie na ekranie. Mam włączone wszystkie wspomagacze. Wg mnie jest bez sensu kupowanie telewizora drogiego który ma jakieś technologie wspomagające wyświetlany obraz i wyłączenie ich . W moim przypadku wszystko chodzi i z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony. Do internetu mam komputer , więc pseudo przeglądarka www w tv mi nie przeszkadza . Dal wielu osób może sie nie podobać sam wygląd tego tv. Nie wiem jak to jest z innymi telewizorami jak wchodzą do sprzedaży czy są od razu pozbawione wszelkich wad czy też się zdarzają ale patrząc np w gry to taki wiedźmin też miał(i jakieś pewnie ma ) błędy jak trafił na półki. Biorąc pod uwagę że to telewizor który jest w sprzedaży od miesiąca , to czekam spokojnie na kolejne aktualizacje (1 już była)
 

jarhead7

New member
Ja po dwóch tygodniach testowania PFH 6550 50'' jestem zadowolony.

Oryginalny nie będę Ambilight robi robotę- komu bym nie pokazał jest zachwycony.

Muzyka na Youtube ekstra

Filmy oglądałem przez aplikacje kinoplex- mimo że mam radiowy internet 4mB i nienajnowszy router to żadnych ścin nie ma.

Kalibracja fabryczna faktycznie lipa, ale już jest lepiej (natomiast jak wyłączam z gniazdka tv to po odpaleniu jest reset ustawień, wtf?)

Zdażyło mi się dwa razy, że po podłączeniu do gniazdka tv się długo włączał. Raz minutę raz ze trzy. Teraz poprostu nie odłączam go od gniazdka.

Przeglądarka przy moim internecie dupy nie urywa, ale mnie wymagające strony śmigają bez zarzutu.

Ci co uzywają Kodi- powiedzcie mi co można na tym oglądać, ja korzystałem z tego programu na kompie do obsługi wtyczki GoldVod TV- płatnej telewizji.
Co można ciekawego jeszcze na tym odpalić?
 

xymox2003

New member
Witam.Zakupiłem Philips 50PFH6550/88 i jestem w rozterce czy go nie oddać do sklepu z powrotem.Głównie zauważyłem takie problemy jak nietrzymanie ustawień po przejściu w tryb stanby,co prawda nie za każdym razem ale kilka razy się zdarzyło.Dość wyraźny clouding.Kilka razy zablokował się i dopiero wyciągnięcie wtyczki z kontaktu pomogło,ostatnio nawet zniknął dźwięk i przejście w tryb stanby nie włączyło go.Zakupiłem do niego okulary 3D model pta529 i na kilkanaście filmów w jednym było widać efekt 3D,gdzie u znajomego na Samsungu te same filmy widać super.Może coś mam źle ustawione i ktoś mi podpowie co zrobić aby było wszystko ok.Co do plusów to rzeczywiście ambilight robi duże wrażenie,wygląd telewizora też mi się podoba.Co do odtwarzania filmów,to posiadam odtwarzacz sieciowy więc nie przywiązuje do tego wagi,a do internetu służy mi laptop.Proszę więc o porady użytkowników tego telewizora.
 

firewalk

New member
Zastanawiam się czy nie winika to z wersji firmware'u, z którym zakupiłeś. Dlaczego u Ciebie jest tyle problemów a w tym samym tv u kolegi prawie nic się nie dzieje. Próbowałeś go zaktualizować do najnowszej wersji?
 

prezmer

New member
Zastanawiam się czy nie winika to z wersji firmware'u, z którym zakupiłeś. Dlaczego u Ciebie jest tyle problemów a w tym samym tv u kolegi prawie nic się nie dzieje. Próbowałeś go zaktualizować do najnowszej wersji?

Mam gorącą prośbę by przy podawaniu opinii zarówno pozytywnych jak i negatywnych podawać numer wersji oprogramowania. Czasami, w życiu zdarza się że starsza wersja działa lepiej.
 

Kris-83

New member
Ci co uzywają Kodi- powiedzcie mi co można na tym oglądać, ja korzystałem z tego programu na kompie do obsługi wtyczki GoldVod TV- płatnej telewizji.
Co można ciekawego jeszcze na tym odpalić?

U mnie KODI jest polaczone z dyskiem sieciowym (Synology) na ktorym przechowuje wszystkie filmy, zdjecia, muzyke itp. Dzieki KODI mam do nich dostep na TV bez uruchamiania komputera lub biegania z pendrivem. KODI czyta chyba wszystko wiec poprostu wrzucam cos na dysk i moge odtworzyc na TV kiedy chce. Dodatkowo kataloguje filmy wiec mam dostep do ich opisu. Jak dla mnie prawie 50% używania tego TV to KODI
 

esbes

New member
U mnie KODI jest polaczone z dyskiem sieciowym (Synology) na ktorym przechowuje wszystkie filmy, zdjecia, muzyke itp. Dzieki KODI mam do nich dostep na TV bez uruchamiania komputera lub biegania z pendrivem. KODI czyta chyba wszystko wiec poprostu wrzucam cos na dysk i moge odtworzyc na TV kiedy chce. Dodatkowo kataloguje filmy wiec mam dostep do ich opisu. Jak dla mnie prawie 50% używania tego TV to KODI

Super sprawa. Ciekawy jestem czy przy moim internecie z orange do 10 Mb/s ta opcja wchodzi w grę ? Z jakiego dysku sieciowego korzystasz ? Poleciłbyś jakieś modele ?

pozdrawiam
 

Kris-83

New member
Internet nie ma tutaj nic do rzeczy. Wszystko odbywa sie w sieci wewnętrznej (domowej) pomiedzy urzadzeniami ktore sa "schowane" za twoim routerem.
Jest wiele opcji w jaki sposob mozna to zrobic: miec NAS albo dysk przenośny podłączony do routera.
Jak chodzi o NAS to jest wiele urzadzen. Poszukaj w sieci. Liderem jest Synology ale jest drogi. Ale jest wiele innych tez dobrych rozwiazan.

Poszukaj w sieci rozwiązań NAS dla domu.
 

magg

New member
Mam włączone wszystkie wspomagacze. Wg mnie jest bez sensu kupowanie telewizora drogiego który ma jakieś technologie wspomagające wyświetlany obraz i wyłączenie ich . W moim przypadku wszystko chodzi i z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony


Bo są nie potrzebne jeżeli masz film w dobrej jakości. Odpal sobie jak masz kompa podłączonego coś w mkv lub m2ts to zobaczysz różnice.
Ja też do odtwarzania mam NAS QNAPa i jestem bardzo z niego zadowolony.


Jak można sprawdzić clouding bo widzę taki dziwny pasek na bank nie są to wypalone piksele. Wieczorem wrzucę fotkę
 

magg

New member
Dzieki za odp. U mnie jest jeden pasek poziomy u dolu ekranu widonczy tylko w kolorowych momentach na czarnym lub bialym nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

beno0

New member
Ech, udało mi się przy pomocy smartfona przywrócić ustawienia fabryczne.
Niestety TV nie reaguje na pilota. Miał ktoś tak czy to tylko u mnie?

Dla tych co mają taki sam problem.

Zgłosiłem sprawę do Pomocy Technicznej. Dzisiaj odebrałem nowego pilota. Podobno pierwsza partia miała wadę. Wygląda na to że wszystko ok. Zobaczymy co będzie dalej.
Prawda jest taka że TV nie trzyma ustawień. Chodzi o wyłączenie wszystkich "ulepszaczy obrazu".
U mnie wystarczy przełączyć np. z trybu Film na Noc i z powrotem. Trochę to irytujące. Jak będę miał chwilę to to zgłoszę do Philipsa.
 
Do góry