Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

xymox2003

New member
Witam.Zakupiłem Philips 50PFH6550/88 i jestem w rozterce czy go nie oddać do sklepu z powrotem.Głównie zauważyłem takie problemy jak nietrzymanie ustawień po przejściu w tryb stanby,co prawda nie za każdym razem ale kilka razy się zdarzyło.Dość wyraźny clouding.Kilka razy zablokował się i dopiero wyciągnięcie wtyczki z kontaktu pomogło,ostatnio nawet zniknął dźwięk i przejście w tryb stanby nie włączyło go.Zakupiłem do niego okulary 3D model pta529 i na kilkanaście filmów w jednym było widać efekt 3D,gdzie u znajomego na Samsungu te same filmy widać super.Może coś mam źle ustawione i ktoś mi podpowie co zrobić aby było wszystko ok.Co do plusów to rzeczywiście ambilight robi duże wrażenie,wygląd telewizora też mi się podoba.Co do odtwarzania filmów,to posiadam odtwarzacz sieciowy więc nie przywiązuje do tego wagi,a do internetu służy mi laptop.Proszę więc o porady użytkowników tego telewizora.
Wersja softu to QM152E.0.4.45.1
 

cortez8591

New member
Dla tych co mają taki sam problem.

Zgłosiłem sprawę do Pomocy Technicznej. Dzisiaj odebrałem nowego pilota. Podobno pierwsza partia miała wadę. Wygląda na to że wszystko ok. Zobaczymy co będzie dalej.
Prawda jest taka że TV nie trzyma ustawień. Chodzi o wyłączenie wszystkich "ulepszaczy obrazu".
U mnie wystarczy przełączyć np. z trybu Film na Noc i z powrotem. Trochę to irytujące. Jak będę miał chwilę to to zgłoszę do Philipsa.

W jaki sposób dokładnie zgłaszałeś problem, telefonicznie czy w inny sposób?
 

cortez8591

New member
Najpierw e-mail, na drugi dzień telefon. E-mail po to żeby mieć nr sprawy, żeby był ślad.:grin:
A co też masz taki sam problem?

Tak, czasem załapie po kilku minutach, czasem nie. Wtedy wyłączam tv z prądu, włączam i czasem załapie po kilku minutach, a czasem nie.. :) Ostatecznie po jakimś czasie pilot odżywał, ale mam obawy że nie zawsze będę miał tyle szczęścia.
 

pjs3791

New member
Witam, co do testu 6550, to może dlatego go wciąż nie ma, bo kiki czekasz na poprawki do software? Trochę slabo napisać że efektu teatru nie da się wyłączyć na stałe, więc lepiej poczekać aż naprawią? 😄

Wysłane z mojego LG-V400 przy użyciu Tapatalka
 

Lukasz2525

New member
Obejrzalem dzisiaj w sklepie 40" 6550 , telewizor jest strasznie ciemny , wiadomo ze w markecie jest mocne oswietlenie , ale wygladalo marnie obok byle lg za 1400 zl , jak ten telewizor wypada w domu ? I co oznacza liczba po slashu , 88 lub 12 ?
 

Lukasz2525

New member
Niestety , poprosilem sprzedawce o pilota i nawet na trybie " jaskrawym " jest duzo ciemniejszy niz cala reszta , a na wystawie byly dwa egzemplarze , na obydwoch to samo . Sprzedawca powiedzial , ze taka charakterystyka producenta , ze sa ciemne , ale oczywiscie nie wiem na ile to jest prawda . Lg i samsungi byly super jasne , ostre i wyrazne .

Zalaczam zdjecia

3fe3600bf1c6.jpg - NaForum.Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków na fora i blogi, automatyczne tworzenie miniatur, bez rejestracji i limitów

c422c5f6f772.jpg - NaForum.Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków na fora i blogi, automatyczne tworzenie miniatur, bez rejestracji i limitów
 
Ostatnia edycja:

Lukasz2525

New member
Fajnie że znalazł się jakiś posiadacz . Co jeszcze o nim powiesz ? Ambilight robi robotę ? Dobra czerń i kontrast ? Żywe kolory ? Niski inputlag ? Zależy mi na obrazie i dynamice , bo ma być do komputera i Playstation .
 

beno0

New member
Obejrzalem dzisiaj w sklepie 40" 6550 , telewizor jest strasznie ciemny , wiadomo ze w markecie jest mocne oswietlenie , ale wygladalo marnie obok byle lg za 1400 zl , jak ten telewizor wypada w domu ? I co oznacza liczba po slashu , 88 lub 12 ?

Mam ten TV od około miesiąca. Trochę problemów było. Wcześniej o nich pisałem ale nie odczuwam żeby obraz był jakoś ciemny. Obraz w tym TV jest moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie przy Full HD a jeszcze lepiej UHD.
Drażnią pewne niedociągnięci softu tzn. nie trzymanie ustawień - poruszone to było kilka stron temu.
Co do cyfry po slashu to chyba o wyposażenie chodzi - ale pewny nie jestem.
Dodam jeszcze Ambilight - bajka, rewelacja. Android 5.1 - ogromne możliwości ale wymaga dopracowania.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Obejrzalem dzisiaj w sklepie 40" 6550 , telewizor jest strasznie ciemny , wiadomo ze w markecie jest mocne oswietlenie , ale wygladalo marnie obok byle lg za 1400 zl , jak ten telewizor wypada w domu ? I co oznacza liczba po slashu , 88 lub 12 ?

Liczby te oznaczają region na jaki TV jest przeznaczony. 88 i 12, jest to rynek europejski.
 

magg

New member
Czy ten banding nadaje się do wymiany? Mam jeszcze tydzień czasu na zwrot tv i się zastanawiam. Jak jest z tym w waszych Philipsach? Z samego tv jestem zadowolony ani razu nie wyłączył się ani nie zawiesił. Obraz po ustawieniach daje radę ale fakt gubi je po wyłączeniu z listwy.
e28b1011dd9f28e07b4b5a36a556ef28.jpg
72d22de0c3981d5990195773ddfeb74c.jpg
24bec84816077c1044548543fdf34e1b.jpg
56815e33a3a9854340dcc065eb9e2fd5.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Lukasz2525

New member
Liczby te oznaczają region na jaki TV jest przeznaczony. 88 i 12, jest to rynek europejski.

O , w końcu jakiś konkret , dzięki . Dla europy są dwa oznaczenia , i to tak rozbieżne ? Co to dalej oznacza , jakieś blokady regionalne , ograniczone funkcje , różne napięcie zasilania ?


Czy ten banding nadaje się do wymiany? Mam jeszcze tydzień czasu na zwrot tv i się zastanawiam. Jak jest z tym w waszych Philipsach? Z samego tv jestem zadowolony ani razu nie wyłączył się ani nie zawiesił. Obraz po ustawieniach daje radę ale fakt gubi je po wyłączeniu z listwy.

Ja nie widzę tego efektu na zdjęciach , może źle patrzę .

Zauważyłem że generalnie narzekacie na te telewizory . Byłem dzisiaj w euro i trochę się przekonałem do Philipsa , był tylko akurat 5500 , też trochę ciemniejszy od reszty , ale za to miał lepsze kolory , na innych były blade z powodu jasności , i miał lepszy kontrast , na reklamie euro w pomarańczowo żółte pasy był one wyraźnie widoczne , na innych te kolory zlewały się w jedną całość . Mam nadzieję że w 6550 jest jeszcze lepiej .
 

jazik

New member
Witam, znajomy zakupił ten Philipsa 55PFT6550/12 i ogólnie jest bardzo zadowolony.Kolorki żywe, obraz żyleta :) Były drobne problemy przy aktualizacji oprogramowania, mianowicie pilot odmówił posłuszeństwa. Nie dało się załączyć TV, kompletny brak reakcji, odłączenie od gniazdka na nie wiele się zdało.
Dopiero aplikacja na telefon pomogła. Myśleliśmy ze już 2dniowy tv sie uwalił.Aplikacje chodzą szybko, nie zdążyły się jakieś zwiechy itp.
Są natomiast problemy z instalacją niektórych programów z Play Store. Np dostępny jest Kodi ale nie chce się zainstalować , ciągle wisi informacja "Oczekiwanie na... " no właśnie nie wiadomo na co :/
No i ponoć w androidzie 5.1 nie ma możliwości instalacji aplikacji z innego źródła metodą na "terminal".
 

manner

New member
Niestety , poprosilem sprzedawce o pilota i nawet na trybie " jaskrawym " jest duzo ciemniejszy niz cala reszta , a na wystawie byly dwa egzemplarze , na obydwoch to samo . Sprzedawca powiedzial , ze taka charakterystyka producenta , ze sa ciemne , ale oczywiscie nie wiem na ile to jest prawda . Lg i samsungi byly super jasne , ostre i wyrazne .

Zalaczam zdjecia

3fe3600bf1c6.jpg - NaForum.Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków na fora i blogi, automatyczne tworzenie miniatur, bez rejestracji i limitów

c422c5f6f772.jpg - NaForum.Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków na fora i blogi, automatyczne tworzenie miniatur, bez rejestracji i limitów

W jak ty i oczekuje, Samsung / LG włączyć się, gdy jasność w swoich telewizorów do demonstracji. W każdym telewizorze można zrobić, to nie jest wyjątkiem. + Oni spetsmalno nawet wideo tak jasne ... ja Philips demo filmy, szczególnie te starsze, o wiele lepiej, mistrzowsko wykonane.
 
Do góry