Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

radzio27

New member
Hej.
Jakie wrażenia odnośnie nowego oprogramowania? Jak wyglada kwestia zapamiętywania ustawień obrazu?
Od ilku tygodni szukam telewizora, już dwukrotnie byłem gotowy na 6550 w wersji 55 cali, ale ilość osób piszących o problemach z tym TV mnie trochę przeraża. Szukam TV głównie do oglądania filmów z dysku sieciowego i ewentualnei kodi (nie czuje potrzeby mieć kablówki) i mam dylemat czy kupić tego philipsa czy jednak samsunga h6400+androidboxa :/
 

markx

New member
Mógłby jeszcze ktoś potwierdzić te automatyczne przełączanie na kablu hdmi? Czy to działa losowo (jednym tak, innym nie) czy tylko ja mam skopane?
 

mik61

New member
Hej.
Jakie wrażenia odnośnie nowego oprogramowania? Jak wyglada kwestia zapamiętywania ustawień obrazu?
Od ilku tygodni szukam telewizora, już dwukrotnie byłem gotowy na 6550 w wersji 55 cali, ale ilość osób piszących o problemach z tym TV mnie trochę przeraża. Szukam TV głównie do oglądania filmów z dysku sieciowego i ewentualnei kodi (nie czuje potrzeby mieć kablówki) i mam dylemat czy kupić tego philipsa czy jednak samsunga h6400+androidboxa :/

Podobno uzytkownicy 55" maja duzy problem z cloudingiem. Ogolnie tv dziala spoko ja jestem zadowolony mam 50" problemy w tv z androidem sa bo to jest mlodziak sa wieksze sa mniejsze ale ogolnie spoko kupic samsunga z boxem? Hmm dla mnie glupio troche do starego tv bez smarta ok ale do nowego jak boisz sie 6550 popatrz na sony chyba w755 ale podobno tez ma jakies problemy
 
Ostatnia edycja:

markx

New member
Jeżeli chodzi o clouding to u mnie zero. Jak jest czarny ekran, to nie do rozróżnienia, czy tv jest załączony czy też nie. Mam 55 cali.
 

omnia

New member
Jeżeli chodzi o clouding to u mnie zero. Jak jest czarny ekran, to nie do rozróżnienia, czy tv jest załączony czy też nie. Mam 55 cali.

Widziałem sporo modeli 6550, zarówno w mniejszych jak i 55 calowych telewizorach clouding dopiero po przyjerzeniu się lub pomiarze specjalistyczną aparaturą. Nie jest to problem tego modelu. Właściwie jakością obrazu to wymiata, według mnie - i nie chodzi tylko o parametry, ale również sprawy jak clouding, halo, efekt teatru itd.
 

koboos

New member
Jak macie jakieś ciekawe aplikacje, które mogą usprawnić działanie telewizora lub dodać dodatkowe ciekawe funkcje to śmiało się chwalcie nimi.
Np. możliwość blokady reklam - dla mnie super sprawa.
 

Ziku90

New member
Ktoś na Kodi ma dostęp do TVN Playera bądź Ipli (pełny)? Czy problem jest 'ogólnopolski'?

Jeśli chodzi o nowe oprogramowanie, to mimo obiecywanego "Stability improvements" telewizor zdążył już się dzisiaj co najmniej dwukrotnie zrestartować. Dodatkowo wygląda na to, że pojawił się problem z dźwiękiem przy oglądaniu DVB-T - co jakiś czas następuje jego około półsekundowy zanik. Wydaje mi się, że dzieje się to regularnie.

Podziwiam programistów Philipsa...
 

dark c

New member
Dodatkowo wygląda na to, że pojawił się problem z dźwiękiem przy oglądaniu DVB-T - co jakiś czas następuje jego około półsekundowy zanik. Wydaje mi się, że dzieje się to regularnie.

Podziwiam programistów Philipsa...

Czy ktoś jeszcze może to portwierdzić? Na forum supportu Philipsa użytkownik RUDY PL napisał o tym samym. "New problem have arrived - while watching DVB-T canals the sound disappears for something like half a second from time to time (I would say that it happens at fixed time intervals)."

Bo jeśli faktycznie to spieprzyli, to o kant dupy dla mnie ta aktualizacja...
 

Ziku90

New member
...użytkownik RUDY PL napisał o tym samym...

Akurat to również jestem ja ;)

A sam problem nadal u mnie występuje po całonocnym odłączeniu telewizora od prądu. Może jakbym zrobił ponowną instalację TV, to by mu przeszło, ale chwilowo nie mam sił...
 
Ostatnia edycja:

mmb

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Posiadam 50PUH6400/88 z softem w wersji QM152E_000.005.101.054. Miałem na nim problemy z dźwiękiem (nie tylko po HDMI) ale również w trakcie oglądania DVB-T - potrafił po prostu zniknąć i musiałem przełączyć źródło sygnału aby ponownie się pojawił. Oprócz tego mogłem zapomnieć o WoWLAN bo po kilkudziesięciu minutach TV przestał być widoczny przez aplikację na tel. i włączyć się go zdalnie nie dało. Google Cast łączy się tak jak mu się chcę.
Czy wy również macie podobne problemy?
W release notes na dobrą sprawę tylko kilka rzeczy jest opisanych i zastanawiam się czy nowy firmware poprawia też błędy, które wymieniłem wyżej. Chyba, że część z nich to wina hardware.
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc
 

Ziku90

New member
Ktoś na Kodi ma dostęp do TVN Playera bądź Ipli (pełny)? Czy problem jest 'ogólnopolski'?
/QUOTE]

W przypadku Playera sprawdź w ustawieniach dodatku, czy masz źródło ustawione jako android. Domyślnie jest windows i wtedy wywala jakiś błąd

Dzięki. Co prawda w dodatku TVN Player nie ma tego ustawienia (tylko jakieś proxy itp.). ale w dodatku Telewizja Polska, który posiada Player można teraz z niego korzystać ;)
 

odl

New member
Czy ktoś jeszcze może to portwierdzić? Na forum supportu Philipsa użytkownik RUDY PL napisał o tym samym. "New problem have arrived - while watching DVB-T canals the sound disappears for something like half a second from time to time (I would say that it happens at fixed time intervals)."

Bo jeśli faktycznie to spieprzyli, to o kant dupy dla mnie ta aktualizacja...

nie mogę potwierdzić z całą pewnością, bo TV praktycznie nie oglądam.. po aktualizacji jedynie przypadkiem trafiłem wczoraj na Monty Pythona na dwójce i sobie obejrzałem... i być może jakieś przerwy w dźwięku tam miałem, ale myślałem, że to raczej jakość starego nagrania (albo jakaś cenzura :p). W każdym razie przerwy były krótsze niż pół sekundy i miałem wrażenie, że tylko lektora "zjada".. także nie jestem pewny, czy to właśnie o to zjawisko chodzi. a dzisiaj nie mam nawet czasu, żeby TV włączyć i sprawdzić. jak nikt nie potwierdzi, to jutro mogę spróbować.. ;-)
 

Ziku90

New member
Dodatkowo TV zgubił ustawienia obrazu w aplikacjach (MX Player, Kodi) i nie chce ich zapamiętać po tym 'apdejcie' ;]
 

RafalKL

Member
Dodatkowo TV zgubił ustawienia obrazu w aplikacjach (MX Player, Kodi) i nie chce ich zapamiętać po tym 'apdejcie' ;]


hmm... mnie nie chciał zapamiętać na poprzednim i jeszcze wcześniejszym... w ogóle ustawienia obrazu na aplikacjach mi nie działały, tv nie reagował na zmiany kontrastu, koloru itd.
 

venom6652

New member
Witam,po tej nowej aktualizacji joystick z tyłu telewizora zamiast wyłaczac tv,ustawia go w stan uspienia ,tak jak napisali "Power key on Joystick behaves the same as power key on RC" pytanie jak wyłaczyc tv?
 
Do góry