Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Bykovsky

New member
Otóż to - ludzie kupują TV. Zapodają filmiki promocyjne z YT: ambi świeci, jest kolorowo - cyk piszemy opinię. Druga kwestia to pewnie promocja samego Philipsa. Mogę się mylić ale być może część opinii to element strategii marketingowej i w cale nie są pisane przez nabywców tego cacka.



Ja już dawno temu oddałem ten TV i cieszę się produktem konkurencji który od wyjęcia z pudełka daje bardzo dobry obraz na każdym filmie i źródle obrazu. Przestawiłem tylko kolory pod swoje preferencje. Siadam przed TV włączam Film i z przyjemnością oglądam.



Dlatego też radzę od siebie nie męczcie się z tym pudłem. Oddajcie to do sklepu i kupcie coś innego. Szkoda życia i czasu na grzebanie w ustawieniach, racjonalizowanie sobie zakupu "tego bubla" itp. itd.

Otóż to - wyciągasz TV z kartonu, podłączasz i oglądasz.

Tak u mnie prezentuje się LG w ciągu dnia - matryca VA Direct LED, więc kolory idealne nie są jak na światło dzienne. Za to wieczorem - mega.

IMG-20201213-103649.jpg
 

Petru23

Banned
Otóż to - ludzie kupują TV. Zapodają filmiki promocyjne z YT: ambi świeci, jest kolorowo - cyk piszemy opinię. Druga kwestia to pewnie promocja samego Philipsa. Mogę się mylić ale być może część opinii to element strategii marketingowej i w cale nie są pisane przez nabywców tego cacka.



Ja już dawno temu oddałem ten TV i cieszę się produktem konkurencji który od wyjęcia z pudełka daje bardzo dobry obraz na każdym filmie i źródle obrazu. Przestawiłem tylko kolory pod swoje preferencje. Siadam przed TV włączam Film i z przyjemnością oglądam.



Dlatego też radzę od siebie nie męczcie się z tym pudłem. Oddajcie to do sklepu i kupcie coś innego. Szkoda życia i czasu na grzebanie w ustawieniach, racjonalizowanie sobie zakupu "tego bubla" itp. itd.

Na co zmieniłeś?
 

k3firoo

New member
Tutaj mój nowy LG UN71006LA, 70 cali na matrycy VA.

Właśnie taki TV spełnia moje oczekiwania - jaskrawe kolory, w miarę czarna czerń jak na LCD, dobry tryb gdy (niski input lag oraz minimaklne pogorszenie obrazu) oraz przejrzysty system.

Polecam zmianę TV, wyzbycia się nerwów i wracania do tego wątku na forum aby żalić się, jaki to Philips jest zły - bo model 8500 jest do dupy i nie ma co dyskutować. Żałuję tylko dwóch tygodni bez TV, tak to bym już obejrzał sporo filmów i ograł ze dwie porządne gry.



Nie zmieniałem żadnych ustawień w tym LG, po prostu wybrałem któryś z trybów gotowych - jest ich sporo i są dobre. Vivid, Standard, Cinema, Home Cinema, Game, Sport. Ten na zdjęciu to bodajże Home Cinema. Jest pole do poprawy, może pobawię się czernią i kontrastem, ale najważniejsze jest to, że po prostu wyciągasz TV z kartonu, podłączasz i oglądasz! Jeśli chcesz, to zmieniasz.

Miałem
SONY Bravia 55XE7005, niedawno sprzedałem Samsung UE55RU8000, teraz mam ten LG - w żadnym z nim nie było takich akcji jak w Philips 70PUS8535, gdzie obraz to byłap porażka.

3.jpg
Taki sam obraz mam na swoim 70 8535. Trafiłem na dobry egzemplarz kupiony w euro agd
 

Beeercik

New member
@k3firoo:

Masz 70 cali, prawda?
Mógłbyś podesłać ustawienia obrazu?


Chciałbym jeszcze coś sprawdzić zanim wyrzucę tego kloca z balkonu ;)
 

wrz

New member
70PU8535=70 calowy odbiornik Philipsa. Absolutnie nie polecam tego zakupu. Telewizor ma dużo zalet, ale największą jego niedostatkiem jest odbiór obrazu w ciemnych scenach na pograniczu szarości. Do zalet można zaliczyć dobrze działający i wyglądający ambilight, pilot z dwustronny z klawiaturą, wbudowany android z możliwością pobierania i instalowania aplikacji, dobrze działająca asystentka głosowa alexa w języku polskim, możliwość nagrywania na zewnętrznym dysku. dobra współpraca z urządzeniami zewnętrznymi audio, rozbudowana regulacja telewizora. Nie wszystkim musi się podobać gruba aluminiowa ramka matrycy, ale jest prawdopodobnie uwarunkowane ambilightem, aby ramka zbyt nie zaznaczała się przy oświetleniu tylnym. Nieporozumieniem są tylne gniazda zamontowane w kierunku dolnym, co bardzo utrudnia podłączenia kabli HDMI, internetu itd. Natomiast najgorszą wadą jest to, co powinien dawać telewizor. Jakość odbioru w jasnych scenach jest do zaakceptowania, chociaż sam matryca jest trochę ciemna i podświetlenie oraz kontrast musi być bardzo wyciągnięte na prawie skrajne położenia regulacji. Natomiast oglądanie przyciemnionych scen, szczególnie w filmach o trybach kinowych to koszmar. Interferencje, szaro-buro-zielone plamy bez rozdzielczość, co szczególnie uwydatnia się np. na włosach aktorów, gdzie wymagana jest dobra rozdzielczość. Dużo ziarna w starszych produkcjach, telewizor nie radzi sobie ze skalowaniem. Tryb HDR i Doby Vision w ogóle się nie sprawdza, dla konsol należy go wyłączyć z poziomu zewnętrznego. Obraz nadawany w 4K i HDR z platform przyciemniony ,matowy z małą ilością kontrastu. W zasadzie dla każdego nadawanego programu należałoby ustawiać parametry obrazu. Pilot nie wychodzi z rąk, a oglądanie telewizji robi się koszmarem. W skali 1-10 –pilot 8,fonia 7,możliwości 8,amblilight-10,obraz w jasnych scenach- 6,obraz w ciemnych scenach-0,funkcja HDR i Dolby Vision-2.

Taką opinię wystawiłem dzisiaj na portalu sklepu. Ciekawe, czy się ukaże, bo zastrzegają sobie wystawienie po weryfikacji. Jeżeli się nie ukaże, to wiadomo skąd same pozytywy.
 

jakanu

New member
Jak jest słabe źródło, zbyt mocno skompresowany obraz (np. Netflix z niskim bitrate) to i słaby obraz jest wyświetlany na ekranie.
Z dekodera UPC na moim 70PUS8535 obraz jest dobrej jakości i kolory też ładne. Przyjemnie się ogląda (siedzę 2,5 metra od ekranu).
W Dolby Vision (Yutube, Netflix) obraz w porządku. HDR też.
Obejrzyj sobie na 70-calowcu poniższy film w jakości HDR - obraz bez zarzutu, żadnych gradientów, pikselizacji, czerń znakomita. Jak dobra jakość filmu to i telewizor odwdzięcza się ładnym obrazem:
https://youtu.be/lyJ85QF3qhI


Ogólnie telewizor jak na ''niską półkę'' jest w porządku. Jeśli ktoś głównie ogląda (tak jak ja) kablówkę z dekodera UPC, to ten telewizor jest jak najbardziej ok. W żadne gry nie gram, więc się nie wypowiem jak wygląda w grach. Z Netflixa zrezygnowałem po miesiącu, bo nic tam ciekawego nie ma - trochę przeciętnych filmów a reszta nie do oglądania. Kino klasy B.

Trzeba pamiętać, że LCD Philipsa to telewizory niskiej klasy. Chcesz mieć lepszy obraz, to kup telewizor średniej, wysokiej lub premium klasy. Wszystko na ten temat tu:
https://www.avforums.com/threads/new-my-best-value-tvs-2020-2021-edition.2325951/

Chcesz być bardziej zadowolony z obrazu? Kup wysokiej klasy telewizor Sony XH9505 (chyba to LCD-ek z najlepszej jakości obrazem z tegorocznych modeli), albo któryś OLED.
 

jbrach

New member
Dla matryc VA czyli np 58 cali te ustawienia poprawiaja problemy z czarnym i odcieniami szarości na słabym materiale. Ustawienia z avforums

Brightness: 50 (always 50, or 48-49, 51)
Video contrast - 90 or 95 (100 to much shining)
Gamma: 0 (better not to touch)
Eco-mode: minimum or medium (makes white colour more calm)

2 point:
R 127 (always 127)
G 95 (100)
B 65 (70)
R-BL 0
G-BL -3
B-BL -6

20 point (maybe less details but for eyes it’s best and no reason to touch gamma and brightness):
1 level: -10,-14,-12
2 level: -10,-10,-10
3 level: -8, -5, -2

Colour ISF:
Red: -1;0
Yellow: -3;+2
Green: -2;0
Light Blue: -1;+2 (in English I don’t know what is colour it) :)
Blue: -2;-1
Light red (Malinovii in Russia): +2;+2

Ambielight ISF*: 100, 100, 90 (to much better)
 

d00blan

New member
LG 70UN71006LA. Patrz uważnie jaką matrycę ma model z daną przekątną. Nie wszystkie rozmiary mają matrycę VA, do niektórych rozmiarów w tej serii LG wcisnęło dziadowskie IPSy.

ale jak weryfikować typ matrycy przed zakupem ? nie do każdego modelu można znaleźć info na internecie, co do niektórych modeli dane są sprzeczne..
 

rafallo777

New member
Przez caly dzien gryzlem sie oddawac, nie oddawac. Oddawac nie oddawac.

Wyjalem karton, stwierdzilem ,,ODDAJE,, rozwinalem folie na lozko, wyjalem srubokrek
ostatni rzyt oka na ten tv, na ambilight i decyzja ,,ZOSTAJE,,
Ambilight zwyciezyl.

Zadzwonilem do 2 kumpli jeszcze, ktorzy maja 55" LG I 50"Samsunga by wlaczyli 3 sezon odcinek 3 poczatek The Walking Dead z pytaniem jak u nich obraz. Mowili, ze sniezy jak w ruskim tv. To serial z 2019 roku wiec sniezy. I u nich i u mnie.
Powrot do Przyszlosci z 1990 nie sniezy nic.

Jak jest gowniany sygnal, zrodlo filmu to bedzie kaszana wszedzie.
Na surface pro 4 kolory gorsze od tego Philipsa.

Ten Philips nie ma trybu DV, tryb gry nie istnieje.
HDR w ciemnych scenach nie istnieje, w jasnych sztos.
DV ani w jasnych ani w ciemnych nie jest dla mnie.

Dam szanse Philipsowi. To moj pierwszy tv i gdyby nie ambilight to nawet bym go nie wzial.

Jezeli Philips nie naprawi aktualizacja trybu gry i dv to jest to moj pierwszy i ostatni tv tej marki. Bo tutaj zauwazam najwiejszy problem a nie w slabej jakosci nagran filmu.
Szczeki, czy Back to the Future stare filmy wygladaja lepiej od The Walking Dead z 2019, ktory to bije rekordy ogladalnosci w USA. Wiec jak slabej jakisci sygnal, tym kazdy tv bedzie mial problem z poprawnym odbiorem.
 
Ostatnia edycja:

k3firoo

New member
Pierwsze zdjęcie ten film Tokio z hdr drugi bez.
Jakość samego filmu jest kozak hdr 30.61Mbit, bez hdr 27.26Mbit, niektóre na yt filmy 4K mają 8Mbit :)


I dwa ustawienia które mam pod siebie i jest ok
Tu mam na ifs noc


: ISF Napi

kolor: 62

Kontrast podświetlenia: 90

Ostrość: 1

Jasność: 50

Wzmocnienie koloru: wyłączone

Gama kolorów: "normalna"

Temperatura barwowa: ciepła

Biały punkt 2 punkty:

Czerwony - WP = 125

Zielony - WP 126

Niebieski - WP = 127

Czerwony - BL = 0

Zielony - BL = -1

niebieski - BL = 0

biały punkt 20 punktów:

1 pkt R=-10 G=-13 B=-12
2 pkt R=-8 G=-12 B=-10
3 pkt R=-5 G=-5 B=0

inne wartości = 0

kolor czerwony =-1 sat = 0

żółty odcień = -2 nas. = -2

odcień zieleni = +2 sat= -2

cyjan odcień = 0 sat = 0

Odcień niebieskiego = -1 Sat = 1

Magenta Hue = 1 Sat = -1

Tryb kontrastu: zop dla obrazu

Skalowanie HDR: wyłączone

Kontrast dynamiczny: wyłączony

Kontrast wideo: 89

Czujnik światła: wyłączony

Gamma: +4

Ultra rozdzielczość: wyl

Opcje czyszczenia obrazu: redukcja szumów wyłączona, MPEG = minimum.

Style ruchu: wyłączone

############

Tutaj dzień


: ISF dzień

kolor: 50

Kontrast podświetlenia: 74

Ostrość: 3

Jasność: 53

Wzmocnienie koloru: wyłączone

Gama kolorów: "normalna"

Temperatura barwowa: ciepła

Biały punkt 2 punkty:

Czerwony - WP = 125

Zielony - WP 126

Niebieski - WP = 127

Czerwony - BL = 0

Zielony - BL = 1

niebieski - BL = -2

biały punkt 20 punktów:

1 pkt R=-10 G=-13 B=-12
2 pkt R=-8 G=-12 B=-10
3 pkt R=-5 G=-5 B=0

inne wartości = 0

kolor czerwony =-2 sat = 0

żółty odcień = -3 nas. = -2

odcień zieleni = +2 sat= 2

cyjan odcień = 0 sat = 2

Odcień niebieskiego = -2 Sat = 1

Magenta Hue = 1 Sat = -1

Tryb kontrastu: zop dla obrazu

Skalowanie HDR: włącz

Kontrast dynamiczny: wyłączony

Kontrast wideo: 91

Czujnik światła: wyłączony

Gamma: +2

Ultra rozdzielczość: wyl

Opcje czyszczenia obrazu: redukcja szumów wyłączona, MPEG = minimum.

Style ruchu: wyłączone
f80cf8dc7dd0e48cf4df50274fd0828d.jpg
a502b41f9f8eba0e2ef0fdd8276e5630.jpg
 

Beeercik

New member
@k3firoo : Dziękuję serdecznie, napracowałeś się! :)

Niestety na moim bublu te ustawienia się nie sprawdzają..

Górne zdjęcie SDR, dolne HDR. Zdjęcia nie przekłamują bo wyszły prawie identycznie z tym jak to wygląda na telewizorze.




Przy czym jak już wcześniej pisałem, całkowita czerń w tym telewizorze jest ok (36:26 z filmu wspomnianego wyżej : https://youtu.be/lyJ85QF3qhI )



Pełen rozmiar - https://img0.imguh.com/2020/12/14/IMG_20201214_212914b78d71360a6cd66e.jpg

Problem robi się kiedy czerń przechodzi w odcienie szarości, wtedy nie ma żadnych przejść tonalnych, wszystko zlewa się w taką mdłą szarość, traci głębie, wygląda jak karton. Widać to na tym ujęciu (43:49) podobny efekt jak na twarzach wyżej.
 
Ostatnia edycja:

k3firoo

New member
@k3firoo : Dziękuję serdecznie, napracowałeś się! :)

Niestety na moim bublu te ustawienia się nie sprawdzają..

Górne zdjęcie SDR, dolne HDR. Zdjęcia nie przekłamują bo wyszły prawie identycznie z tym jak to wygląda na telewizorze.




Przy czym jak już wcześniej pisałem, całkowita czerń w tym telewizorze jest ok (36:26 z filmu wspomnianego wyżej : https://youtu.be/lyJ85QF3qhI )



Pełen rozmiar - https://img0.imguh.com/2020/12/14/IMG_20201214_212914b78d71360a6cd66e.jpg

Problem robi się kiedy czerń przechodzi w odcienie szarości, wtedy nie ma żadnych przejść tonalnych, wszystko zlewa się w taką mdłą szarość, traci głębie, wygląda jak karton. Widać to na tym ujęciu (43:49) podobny efekt jak na twarzach wyżej.
Sprawdź tutaj te krzaki wydają się chyba takie normalnie i u Ciebie https://streamable.com/jfhh08
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo kolory ten telewizor ma ładne, sam byłem zachwycony kolorowymi filmami promocyjnymi na YouTube po pierwszym odpaleniu Philipsa.

Ale potem zacząłem normalne oglądanie filmów i granie w gry i zdałem sobie sprawę, że ten telewizor kompletnie nie radzi sobie z szarościami i przejściami tonalnymi w ciemnych scenach.

Wyjąłem poprzedniego, 11-letniego Sony, postawiłem obok i zacząłem oglądać dwa te same obrazy obok siebie:

https://streamable.com/j54s5w

No przepaść. Teraz też ktoś napisze, że to wina aparatu, który przekłamuje? Obraz z Sony nagrywa ładnie, ale z Philipsa już przekłamuje?


@Kiki: Co Philips mówi o tych wadach? Sprzedając ich telewizory na pewno natknąłeś się na te wadliwe modele.

Też chciałbym to wiedzieć, co na to Philips?
 
Do góry