Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

musiek85

New member
U mnie na 70PUS8535 miałem takie same problemy. Poza tym jasność matrycy była fatalna. Oddałem dla mojego zdrowia psychicznego w czasie codziennego oglądania. Wczoraj dorzuciłem kilka stówek i kupiłem 65 QLED-a innego producenta. W Philipsie co chwilę żonglowałem ustawieniami, tutaj nawet nie wchodziłem w tryb ręcznej kalibracji. Ustawiłem tryb inteligentnego dopasowania i w zasadzie obraz jest rewelacyjny. Philipsa pod względem obrazu-zabija. Tam chciało się płakać nad obrazem, nie wypuszczałem pilota z ręki, tutaj aż chce się oglądać.

Pochwal się dokładnie co kupiłeś bo będę oddawał swoja 70PUS8535
 

Quueest

New member
GaricST na Avforums w temacie "Any news about PUS8505" na stronie 58 podał ustawienia poprawiające wyświetlanie ciemnych scen dla matryc MVA. Sam osobiście ich jeszcze nie testowałem, bardziej irytują mnie duże problemy z płynnością obrazu.
 

rafallo777

New member
GaricST na Avforums w temacie "Any news about PUS8505" na stronie 58 podał ustawienia poprawiające wyświetlanie ciemnych scen dla matryc MVA. Sam osobiście ich jeszcze nie testowałem, bardziej irytują mnie duże problemy z płynnością obrazu.

Jakie masz problemy z plynnoscia obrazu?
Netflix, hbo go, programy tv?
 

Quueest

New member
Jakie masz problemy z plynnoscia obrazu?
Netflix, hbo go, programy tv?

Tak jak pisałem wcześniej najgorzej jest na aplikacjach: Player, Ipla, TVP, HBOGO (mikro przycięcia oraz mazanie się obrazu i poświata podczas ruchu najbardziej widoczna na zbliżeniach kamery). Dużo lepiej to wygląda na Netflixie i na TV kablowej UPC chociaż i tu czasami jest to widoczne.
 

rafallo777

New member
GaricST na Avforums w temacie "Any news about PUS8505" na stronie 58 podał ustawienia poprawiające wyświetlanie ciemnych scen dla matryc MVA. Sam osobiście ich jeszcze nie testowałem, bardziej irytują mnie duże problemy z płynnością obrazu.

Mnie zastanawia jedno.
Skoro filmy hdr na youtube wyglądają super to musi być skopana jakas aktualizacja.

To samo skoro netflux chodzi płynnie a hbo go nie to musi być aktualizacja.

Bo jakim cudem tv posiada piękne kolorki, na youtube tez a już na netflux dv nie istnieje. Tryb gry nie istnieje... To musi być kwestia wady w oprogramowaniu
 

rafallo777

New member
Ps. Ustawienia z forum amerykańskiego. Normalnie gdy to wklepalem nagle przy ciemnych scenach jest już idealnie.
Sprawdźcie u siebie

2 punkty:
127, 100, 75 (70), 0, -3, -6
20 punktów:
Poziom 1: -10, -14, -12
Poziom 2: -8, -12, -10
Poziom 3: -5, -5 (-4), 0
Kolor Gamma: Normalny.
Aby uzyskać większy kontrast, spróbuj „Kontrast wideo: 85-90”
Tryb Eco - niski lub średni

Robiłem to na trybie naturalnym.
W until dawn mega poprawa obrazu
 

Beeercik

New member
Philips wrzuca te same matryce do modeli z różnych serii?

Miałem 70PUS7855, wymieniłem na 70PUS8535 i obraz jest tak samo fatalny w obu telewizorach.

Na różnorakich ustawieniach z tego czy zagranicznego forum czerń jest ok, ale gdy przechodzi w odcień pomiędzy całkowitą czernią a szarością, to robi się się zwykła poszarpana żółta plama i pikseloza. A że w przypadku filmów często mamy do czynienia z szarością to przez większość czasu na ekranie są plamy i artefakty.

Skoro jak już kolega wyżej napisał Philips odrzuca reklamację twierdząc, że wszystko wygląda super to jedynym ratunkiem wydaje się oglądanie na tym telewizorze wyłącznie pstrokatych materiałów promocyjnych, albo granie w gry, które dzieją się wyłącznie w jasnej dziennej scenerii ;)
 

rafallo777

New member
Philips wrzuca te same matryce do modeli z różnych serii?

Miałem 70PUS7855, wymieniłem na 70PUS8535 i obraz jest tak samo fatalny w obu telewizorach.

Na różnorakich ustawieniach z tego czy zagranicznego forum czerń jest ok, ale gdy przechodzi w odcień pomiędzy całkowitą czernią a szarością, to robi się się zwykła poszarpana żółta plama i pikseloza. A że w przypadku filmów często mamy do czynienia z szarością to przez większość czasu na ekranie są plamy i artefakty.

Skoro jak już kolega wyżej napisał Philips odrzuca reklamację twierdząc, że wszystko wygląda super to jedynym ratunkiem wydaje się oglądanie na tym telewizorze wyłącznie pstrokatych materiałów promocyjnych, albo granie w gry, które dzieją się wyłącznie w jasnej dziennej scenerii ;)

Przy jakiej scenie z jakiego filmu konkretnie to widzisz?
Podaj tytuł i minutę no z netfkix to sprawdzę.

Po tych ustawieniach z amerykańskiego forum zdecydowanie lepiej.

Teraz czekać aż naprawia tryb dv, oraz plynnosc w apkach.
Netflux, ipla i tvn player chodzą płynnie.
Canal+ szarpie
Hbo nie chodzi tak płynnie jak netflix.

To musi być wina aktualizacji. Jak to naprawia i dolby vision to będzie bajka

Ps. https://www.youtube.com/watch?v=fCZmU-PxnXE&list=PL7XnGuhCcsG4xV3o3uQLnSns5A6FyeHiY&index=13

Przy until dawn przy ciemnych scenach to moj philips bije już mojego surface pro 4 po ustawieniach z forum amerykańskiego.
Kolory bardziej nasycone, ładniejsze, czerń czarna i w ogóle philips bije surface pro 4 gdzie matryca jest jedna z najlepszych na rynku laptopow/tabletow
Teraz to jestem mega zadowolony z ciemnych scen :)
 
Ostatnia edycja:

GRajza

New member
Najlepiej w "Gra o Tron" S08E03 w 6:10 minucie filmu, czyli to, co pokazywane jest w przykładach jako dramat, zwłaszcza na 70 calowych Philipsach 8535, ale widziałem narzekania tez przy serii 7855/7805
A jak z logowaniem w aplikacjach w Saphi? Ipla, Player? W innym wątku pisali, że nie można się zalogować...

To na YT to z Twojego TV?
 

rafallo777

New member
https://youtu.be/NC0WPQd_bds

0:37, 1:11, 2:30

Podeślij zdjęcia jak to wygląda u Ciebie.

U mnie jest czarno jak smoła.
Zdjęcia przeklamuja.
U mnie w teł przy zdjęciu widoczne jest niebieskawe tło.
Zrobiłem innym teł zdjęciem ale telefon i tak przeklamuje i kolory są mnie nsycone jak w tv i w tv tło czarne ja smoła.

Podaj mi jakiś darmowy adres to wrzucę zdjęcia jak to u mnie jest.

Tryb hdr jaskrawy
 

rafallo777

New member
Zobaczcie zdjęcia.
Szczeki
Stan gry
Stranger things

Zobaczcie tryb hdr jaskrawy vs dv jasny.

Dolby Vision to gowno i nie dziwie sie Samsungowi, ze z niego nie korzystają. DV wygląda blado, mdli.
 

Attachments

  • st dv jasny.jpg
    st dv jasny.jpg
    351,7 KB · Wyś: 54
  • st hdr jaskrawy.jpg
    st hdr jaskrawy.jpg
    415,3 KB · Wyś: 33
  • stan gry 2.jpg
    stan gry 2.jpg
    312,6 KB · Wyś: 18
  • stan gry.jpg
    stan gry.jpg
    244,1 KB · Wyś: 31
  • szczeki.jpg
    szczeki.jpg
    248,4 KB · Wyś: 29
  • stranger dolby vision jasny.jpg
    stranger dolby vision jasny.jpg
    372 KB · Wyś: 30
  • stranger hdr jaskrawy.jpg
    stranger hdr jaskrawy.jpg
    413,9 KB · Wyś: 72

Beeercik

New member
799a673908478beamed-1.jpg



Jeśli dla kogoś te żółte plamy na twarzy wyglądają jak 'bardzo dobry obraz' to nie dziwię się, że ten telewizor ma pozytywne opinie. Przecież wystarczy włączyć to samo na komórce, żeby zobaczyć jak to powinno wyglądać. Wczoraj wrzucałem jak to wygląda na 4-letnim 55pus6401 znajomego i tu nawet nie ma co porównywać. Przejścia tonalne to niebo a ziemia.
Na moim 11-letnim Sony również po stokroć lepiej.

I tu nie chodzi o jakość zdjęcia, po prostu obraz jest rozlany.
 

rafallo777

New member
799a673908478beamed-1.jpg



Jeśli dla kogoś te żółte plamy na twarzy wyglądają jak 'bardzo dobry obraz' to nie dziwię się, że ten telewizor ma pozytywne opinie. Przecież wystarczy włączyć to samo na komórce, żeby zobaczyć jak to powinno wyglądać. Wczoraj wrzucałem jak to wygląda na 4-letnim 55pus6401 znajomego i tu nawet nie ma co porównywać. Przejścia tonalne to niebo a ziemia.
Na moim 11-letnim Sony również po stokroć lepiej.

I tu nie chodzi o jakość zdjęcia, po prostu obraz jest rozlany.

No chodzi o to, ze zdjecia z telefonu przeklamuja i obraz na moim surface pro 4 wyglada gorzej nieco od tego co mam na tym philipsie.
Akurat te zdjecia twarzy to duze przeklamanie I w realu wyglada to lepiej.
Na innym telefonie zdjecia mialy niebieskie tlo I tamten tekefon to juz w ogole przeklamywal obraz

Nie potrafie zrobic zdjec nocnych w ciemnej scenerii.
Sprawdz te wyzej ze Stranger Things, Szczeki np.
 

Bykovsky

New member
Tutaj mój nowy LG UN71006LA, 70 cali na matrycy VA.

Właśnie taki TV spełnia moje oczekiwania - jaskrawe kolory, w miarę czarna czerń jak na LCD, dobry tryb gdy (niski input lag oraz minimaklne pogorszenie obrazu) oraz przejrzysty system.

Polecam zmianę TV, wyzbycia się nerwów i wracania do tego wątku na forum aby żalić się, jaki to Philips jest zły - bo model 8500 jest do dupy i nie ma co dyskutować. Żałuję tylko dwóch tygodni bez TV, tak to bym już obejrzał sporo filmów i ograł ze dwie porządne gry.



Nie zmieniałem żadnych ustawień w tym LG, po prostu wybrałem któryś z trybów gotowych - jest ich sporo i są dobre. Vivid, Standard, Cinema, Home Cinema, Game, Sport. Ten na zdjęciu to bodajże Home Cinema. Jest pole do poprawy, może pobawię się czernią i kontrastem, ale najważniejsze jest to, że po prostu wyciągasz TV z kartonu, podłączasz i oglądasz! Jeśli chcesz, to zmieniasz.

Miałem
SONY Bravia 55XE7005, niedawno sprzedałem Samsung UE55RU8000, teraz mam ten LG - w żadnym z nim nie było takich akcji jak w Philips 70PUS8535, gdzie obraz to byłap porażka.

3.jpg
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
@up
I tu wygląda to zacnie. Zdjęcia z Philipsa... Nie wiem jaki kto ma punkt odniesienia, ale średnio. Oby to była kwestia aparatu, którym robiono zdjęcia.

Poza tym materiał demo to można o kant zada obić. Na większości tv będzie wyglądał co najmniej dobrze.
 

rafallo777

New member
Tutaj mój nowy LG UN71006LA, 70 cali na matrycy VA.

Właśnie taki TV spełnia moje oczekiwania - jaskrawe kolory, w miarę czarna czerń jak na LCD, dobry tryb gdy (niski input lag oraz minimaklne pogorszenie obrazu) oraz przejrzysty system.

Polecam zmianę TV, wyzbycia się nerwów i wracania do tego wątku na forum aby żalić się, jaki to Philips jest zły - bo model 8500 jest do dupy i nie ma co dyskutować. Żałuję tylko dwóch tygodni bez TV, tak to bym już obejrzał sporo filmów i ograł ze dwie porządne gry.


Moglbys zrobic kilka fotek z poczatku ,,Szczeki,, w tym momencie co ja, w ,,Stan gry,, tez poczatek, oraz obojetnie gdzie ze Stranger Things?

Do jutro moge oddac tv I bardzo prosilbym o jakies foty by moc chociaz triszke porownac obraz.
 

Petru23

Banned
Mnie na samsungu szczęki z Netflix na samym początku sypały szarością i ogólna sieczka na ekranie. Tzw masakra. Szare bloki z pixeli tworzące tło.
 
Do góry