Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

rafallo777

New member
Ja mam zwrot do niedzieli ale chyba go zostawie tez, bo w tej cenie niczego innego nie kupie, a po drugie ambilight robi robote.

Nie mam takich problemow z jakoscia obrazu czy bialymi pasami czy poswiatami.

U mnie problemy sa takie:
1. HDR przy nocnych scenach to dramat. Mandalorian z usb 10bit hdr ponad 8gb wyglada w ciemnych scenach srednio. Baby Yoga nie jest zielony, a powinien byc.
2. Jaszczurka z pewnego testowego filmu hdr na youtube nie jest zielona tak jak na Samsungu.
3. Podczas ogladania z usb filmu, przy pauzie I wyjsciu z filmu, gdy ponownie wlaczam ten film to nie zapamietuje gdzie skonczylem ogladac ten film.
4. Canal+ mega klatkuje, szarpie.
HBO GO przy Walking Dead szarpie, nie jest plynne. Przy innych filmach sa czasami takie mikro nieplynnosci w obrazie, takie zajakniecia na twarzach, szarpanie, klatkarz twarzy tej postaci.
Tvp vod to samo przy Rolnik Szuka Zony

Netflix i kanaly z upc chodza plynnie.

Mam nadzieje, ze to bledy w oprogramowaniu.
Szkoda byloby mi najbardziej przy wynianie ambilight. Ten tv kolory ma bardzo ladne, nasycone ale przy SDR. Skaluje moze minimalnie gorzej od Samsunga, ale pamietajcie ze Samsung to killer skalowania. Sony xh800 gorzej skalowal od philipsa 8535
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja kupiłem u Kikiego 3 tygodnie temu.
Jak u Ciebie z obrazem, Kiki twierdzi że niczego złego u nich z obrazem nie widzą, jak HDR i DV, plamy czarne?
Jak u Ciebie wygląda obraz po ich kalibracji? Masz naziemną jak wypada, bo ja głównie do naziemnej i sat FTA chce kupić.

Jakie poinstalowali Ci wtyczki?, bo to przez to mnie kusi u niego zakupić, a nie w Media Markt gdzie mam bezproblemowy zwrot w ciągu 30 dni.

Może Kiki dostaje wyselekcjonowane egzemplarze z fabryki, a "odpad" idzie na markety?
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
Szemrane forum na którym promuje się sprzedaż w sklepie admina. Widać że ludzie zwracają ten TV, a niektórzy dalej go tutaj promują.
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak u Ciebie z obrazem, Kiki twierdzi że niczego złego u nich z obrazem nie widzą, jak HDR i DV, plamy czarne?
Jak u Ciebie wygląda obraz po ich kalibracji? Masz naziemną jak wypada, bo ja głównie do naziemnej i sat FTA chce kupić.

Jakie poinstalowali Ci wtyczki?, bo to przez to mnie kusi u niego zakupić, a nie w Media Markt gdzie mam bezproblemowy zwrot w ciągu 30 dni.

Może Kiki dostaje wyselekcjonowane egzemplarze z fabryki, a "odpad" idzie na markety?

Niestety problemy występują, może w mniejszym stopniu niż u innych, ale problem ze skalą szarości jest. Mam zapewnienie, że te problemy zostaną rozwiązane z najbliższą aktualizacją. Zestaw wtyczek to zapewne chodzi o aplikacje. Kalibracja też była zrobiona.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety problemy występują, może w mniejszym stopniu niż u innych, ale problem ze skalą szarości jest. Mam zapewnienie, że te problemy zostaną rozwiązane z najbliższą aktualizacją. Zestaw wtyczek to zapewne chodzi o aplikacje. Kalibracja też była zrobiona.
To dlaczego Kiki pisze że u nich nic takiego nie występuje? Stąd pytanie o wyselekcjonowane odbiorniki.
Jednolite masz podświetlanie matrycy, bez prostokąta na środku jak nie którzy mieli?

Jakie wtyczki czy też aplikacje wgrano?
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dlaczego Kiki pisze że u nich nic takiego nie występuje? Stąd pytanie o wyselekcjonowane odbiorniki.
Jednolite masz podświetlanie matrycy, bez prostokąta na środku jak nie którzy mieli?

Jakie wtyczki czy też aplikacje wgrano?

Problemów z podświetleniem nie mam, na środku też prostokąta nie widzę. Z aplikacji min kodi.
 

rafallo777

New member
Ja tez problemow z podswietleniem, bialymi paskami, prostokatami czy kwadratami nie mam.

Mi hbo go przy The Walking Dead nie chodzi plynnie, ogolnie przy Hbo go a najbardziej szarpie apka Canal+
 

rafallo777

New member
Tryb gry na tym tv nie funcjonuje.
Przy Until Down jest tak ciemno, ze nic nie widac I grac sie nie da.
Standard tez to samo. Jedynie tryb normalny jest jasny I da sie tu grac.

Tryb hdr w ps4 wyglada gorzej niz sdr.
W konsoli tryb hdr mozna wylaczyc I wtedy sa normalne opcje do wyboru w tv.
Czegos takiego brakuje przt netflix, by moc wylaczyc tryb hdr w tv na sztywno I ustawic sobie tryb sdr.
 

rafallo777

New member
Co prawda gry, ktore sa kolorowe to jest pieknie.
Problem z hdr jest wtedy gdy gry czy filmy sa ciemne.
Tryb gry nie istnieje w tym tv. Jest za ciemno.

Instaluje The Last Of Us. Zobaczymy jak tutaj z obrazem.

Kurde mam dylemat czy oddawac czy nie. Tv niby jest ok, ale nie mam pewnosci czy tryb hdr nastepna aktualizacja naprawia czy nie...

Po drugie jak oddam i bede chcial ponownie wziac ten sam model to zakladam, ze na 80% trafi mi sie model wadliwy. Zbyt duzo z Was ma takie problemy, ktorych u mnie nie ma. Teraz trafilem na model dobry, ale z bledami w oprogramowaniu, bo jednak tryb sdr wyglada kozacko na nim i jednak musi byc cos spieprzone z oprogramowaniem z hdr.

Ps.

Ciemnosc w trybie gry jest taka jak w tym filmiku z youtube
https://www.youtube.com/watch?v=DcSCc1SIRxc

Może ja wole jednak kontrast, nasycenie i jasnosc? Bo mi tryb gry nie podchodzi.
To samo ustawienia kalibracyjne tylko jadę na standardowych ustawieniach w tv
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
Co prawda gry, ktore sa kolorowe to jest pieknie.
Problem z hdr jest wtedy gdy gry czy filmy sa ciemne.
Tryb gry nie istnieje w tym tv. Jest za ciemno.

Instaluje The Last Of Us. Zobaczymy jak tutaj z obrazem.

Kurde mam dylemat czy oddawac czy nie. Tv niby jest ok, ale nie mam pewnosci czy tryb hdr nastepna aktualizacja naprawia czy nie...

Po drugie jak oddam i bede chcial ponownie wziac ten sam model to zakladam, ze na 80% trafi mi sie model wadliwy. Zbyt duzo z Was ma takie problemy, ktorych u mnie nie ma. Teraz trafilem na model dobry, ale z bledami w oprogramowaniu, bo jednak tryb sdr wyglada kozacko na nim i jednak musi byc cos spieprzone z oprogramowaniem z hdr.

Ps.

Ciemnosc w trybie gry jest taka jak w tym filmiku z youtube
https://www.youtube.com/watch?v=DcSCc1SIRxc

Może ja wole jednak kontrast, nasycenie i jasnosc? Bo mi tryb gry nie podchodzi.
To samo ustawienia kalibracyjne tylko jadę na standardowych ustawieniach w tv


Wczoraj przed spakowaniem TV do kartonu, grałem jeszcze w Tomb Raider Definitive Edition na PS4 Pro. Gra generalnie ma ciemną kreskę, wiec tryb gry w tej grze to jakieś nieporozumienie.
Jeśli dalej masz zamiar się męczyć z tym TV, to polecam tryb Monitor.

Na aktualizację możesz czekać 2 lata, tak jak użytownicy porzednich modeli. Zamiast cieszyć się graniem na konsoli oraz oglądaniem filmów w 4K HDR, będziesz ciągle wracał tu na forum...
 

rafallo777

New member
Wiedza to potega cz.1 to sniezenie na kolorach w gornej czesci tv.
Wiedza to potega dekady brak sniezenia
To jestes Ty brak sniezenia

Niby gry w 1080p, ale dlaczego w jednej sniezy w innej obraz zyleta bez sniezenia?
 

Quueest

New member
Cieszy mnie to że tv działa jak wcześniej pisałem TPM191E _ 001.004.100.000 jest do serii z 2019 roku a nie 2020 i to zapewne był problem nie sądzę aby pendrive miał winę.

Kontaktowałem się z serwisem Philipsa ponownie w tej sprawie celem odwołania serwisanta. Napisałem im również to co ty wyżej i zapytałem o termin najbliższej aktualizacji softu to mi odpisali w ten sposób:

"Do Pana została wysłana wymuszona aktualizacja oprogramowania, a nie zwykła. Nie posiadamy informacji, kiedy będzie następna wersja oprogramowania."

Tak więc nie rozumiem już całkowicie o co chodzi. Być może w bliżej nieokreślonym czasie spróbuję ponownie wymusić instalacje softu otrzymanego od Supportu.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanko do użytkowników 65PUS8535.

Czy ktoś ma problem z Dolby Vision na Netflixie? Bo testowałem u znajomego i jest dziwny objaw - w ciemnych scenach na obrazie pojawiają się "fale" przechodzące pionowo rozjaśniające obraz. A jak wiadomo TV automatycznie przełącza się na HDR i nie idzie tego wyłączyć.
 

lajcik73

New member
Witam na tej stronie toengel.net/philipsblog/firmware-archiv/ masz opisane jaka aktualizacja jest do serii z tego roku możesz sobie pobrać Upgrade_Loader i potestować. Pozdrawiam
 
Do góry