Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

rafallo777

New member
Kurw... na tvp 1 przed chwila tez obraz nie byl plynny z dekodera upc.
Co jest kur... grane?
Nie mowcie, ze obraz jest plynny. Sa takie mikro przyciecia/drgania/ nie wiem jak to okreslic.
Obraz nie klatkuje, ale czasami widac przy postaciach ze obraz zacina sie na 0,0000002 mikrosekundy.

Przy niektorych filmach nie jest to widoczne ale przy niektorych materialach juz tak.

Teraz tvp2 I obraz plynny.

Kurw... mac co jest z tym tv nie tak? Czy to ja przesadzam?
 

rafallo777

New member
Ja nie mam zamiaru czekać na aktualizację, bo nie wiadomo kiedy wyjdzie, o ile w ogóle.
Dzisiaj już zamówiłem wymianę na LG 70UN71006LA.

Kiedy bedziesz mial ten tv?
Daj prosze szybko znac czy jest roznica I jaka. Do niedzieli mam czas na wymiane I ciagle sie waham.
Trafilem na model dobry, kolory super, wszystko ok poza tymi wadami w aktuakizacji widocznie.
W tej cenie juz niczego nie znajde podobnego
 

12jojko

Banned
Użyłem dziś tych ustawień pod SDR i podoba mi się obraz, choć przydałoby się na paletach kalibracyjnych sprawdzić, czy nie ma jakichś przekłamań w kolorach czy czerni/szarości i kolorze skóry.

Picture style: ISF Night
Colour 50
Backligt contrast 100
Brightness 53
Sharpness 1

Advanced:
Colour enhancement: off
Colour Gamut - Normal
Colour temperature: Warm
Contrast mode - optimized for picture
HDR Upscaling - Off
Dynamic contrast - off
Video contrast - 89
Light sensor - off
Gamma +4

Ultra resolution: on or off.
Picture clean options: Noise reduction off, MPEG = off
Motion styles off

2 point Colour temperature - Warm D65:
R-127
G-120
B-68
R-BL 0
G-BL 0
B-BL 0

Colour Control:
Red Hue = -1 Sat = 0
Yellow Hue = -2 Sat = -2
Green Hue = +2 Sat = -2
Cyan Hue = 0 Sat = 0
Blue Hue = -1 Sat = -1
Magenta Hue = +1 Sat = -1

20 point:
Level 1 = R -12 G -12 B -12
Level 2 = R -8 G -8 B -8
Level 3 = R -8 G -4 B 0
 

Bykovsky

New member
W sobotę żegnam Philipsa 70PUS8535.

LG.png
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Użyłem dziś tych ustawień pod SDR i podoba mi się obraz, choć przydałoby się na paletach kalibracyjnych sprawdzić, czy nie ma jakichś przekłamań w kolorach czy czerni/szarości i kolorze skóry.

Picture style: ISF Night
Colour 50
Backligt contrast 100
Brightness 53
Sharpness 1

Advanced:
Colour enhancement: off
Colour Gamut - Normal
Colour temperature: Warm
Contrast mode - optimized for picture
HDR Upscaling - Off
Dynamic contrast - off
Video contrast - 89
Light sensor - off
Gamma +4

Ultra resolution: on or off.
Picture clean options: Noise reduction off, MPEG = off
Motion styles off

2 point Colour temperature - Warm D65:
R-127
G-120
B-68
R-BL 0
G-BL 0
B-BL 0

Colour Control:
Red Hue = -1 Sat = 0
Yellow Hue = -2 Sat = -2
Green Hue = +2 Sat = -2
Cyan Hue = 0 Sat = 0
Blue Hue = -1 Sat = -1
Magenta Hue = +1 Sat = -1

20 point:
Level 1 = R -12 G -12 B -12
Level 2 = R -8 G -8 B -8
Level 3 = R -8 G -4 B 0




backlight contrast 100 !??


zrob prosze zdjecie i przeslij jakiejś czerni przy takim podswietleniu. Jestem b. ciekaw jak to wyglada.

Bo ja nawet w oledzie uzywam "35" a w pus8102 na "10" w trybie "noc".
 

Quueest

New member
Ten upgrade_loader_TPM191E_R.001.004.100.000 jest do modelu z 2019 roku pobierz TPM191E _ 101.001.079.005 i wgraj tak samo jak to poprzednie i telewizor wróci do życia.

Dzięki wielkie. Masz u mnie duże piwo :) Zainstalowałem TPM191E _ 101.001.079.005 beż żadnych problemów. Niestety klatkowanie, przycięcia, mazanie i poświata podczas ruchu bardziej widoczna niż na wersji z końcówką 008 - potestuję jeszcze chwile i wrócę najpewniej do najnowszego softu (mam nadzieję że najbliższa aktualizacja wyeliminuje ten błąd). Użyłem do tej operacji nowego Pendriva (nie wiem czy to miało jakieś znaczenie czy rzeczywiście podesłali mi z Supportu oprogramowanie nie do tego modelu tv). Być może spróbuję jeszcze raz na dniach wgrać przesłaną przez Philips'a wersję oprogramowania z nowego pena. Tak czy siak dzięki jeszcze raz za pomoc :)
 

rafallo777

New member
12jojko u mnie te ustawienia sa mdle.
Teraz zrobilem tak:

Philips 58pus8535

ISF dzien
Kolor 57
Kontrast podswietlania 94
Ostrosc 3
Jasnosc 47

Zaawansowane:
Wzmocnienie kolorow: wylacz
Gama kolorow: szeroka
Temperatura barwowa: nornalna
Tryb kontrastu: zopt.dla obrazu
Zwiekszenie roz.hdr: wlacz
Kontrast dynamiczny: minimum
Kontrast obrazu: 100
Czujnik swiatla: wylacz
Gamma: 1
Ostrosc ultra resolution:-wlacz
Redukcja szumow : wylacz
Redukcja mpeg: minimum
Ruch, style ruchu: film

Kalibracja kolorow
Czerwony: 0, 0
Zolty: 0, -2
Zielony: 1, -2
Turkusowy: 1, 1
Niebieski: 0, -1
Fuksjowy: 0, 0

2 punktowe
Czerwony: 127
Zielony: 102
Niebieski: 105
Reszta 0

20 punktowe:
Wszedzie 0
 

lajcik73

New member
Cieszy mnie to że tv działa jak wcześniej pisałem TPM191E _ 001.004.100.000 jest do serii z 2019 roku a nie 2020 i to zapewne był problem nie sądzę aby pendrive miał winę.
 

el_traumatik

New member
Jakas 1h temu pożegnałem się ze swoim 58pus8535.
Mam dość.
2 sztuki przerobiłem i te same problemy.
Podziękuję temu telewizorowi, nie mam zamiaru dalej aie wściekać na widok tego obrazu.
Zauważyłem po sobie, że od kiedy mialem ten telewizor, to ilość czasu, który mogłem przed nim spędzić drastycznie spadła.
Naprawdę oglądanie czegokolwiek na tym TV nie dawało żadnej radości..
Kasa odzyskana ale co dalej, to jeszcze nie wiem.
Życzę Wam większej cieprliwosci do tego tv i bardziej udanych egzemplarzy.

Edit.
Pokazałem kilka zdjęć z możliwościami tego tv pracownikom z działu tv w MM.
Na bialy prostokąt patrzyli ze zdziwieniem ale na zdjęcia z koszmarna jakością powiedzieli, że niestety po tym tv nie ma co się spodziewać jakichś górnolotnych "obrazów". Wszystko jest możliwe ale faktycznie slabo to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Ten tv nie zapamietuje:
1. W hbo go co raz musze wylaczac napisy. Nie zapamietuje, ze juz odznaczylem to
2. Nie zapamietuje minuty pazy filmu z usb. Leci od poczatku.

Przy the walking dead 10 sezon na hbo go klatkuje, szarpie lekko...
Netflix I upc chodza jedynie plynnie.

Zobaczcie u Was ten serial na hbo go I dajcie znac.
U mnie ruch: filmowy
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Spróbujcie ustawień moich czyli kogos kto ma 2 philipsy i dwoch juz sie pozbyl w ciagu ostatnich 3 lat.

do ogladania codziennej tv w ciemnym pomieszczeniu (SDR)

Kolor: 50
Kontrast / podswietlenie : 10-20
Ostrość: 0
Jasność: 50
Wzmocnienie kolorów : wyłącz
Gama kolorow: normalny/ew. szeroka

Temperatura kolorów: cieple

Tryb kontrastu: zoptymilizowany do obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR – wyłączone
Kontrast dynamiczny - wyłączony
Kontrast obrazu: 98-100
Czujnik światła: Wyłączony
Gamma: 0- (-2)
Ultra Resolution: wyłączony
Redukcja szumów: wyłączona
Zmniejszenie zniekształceń MPEG: wyłączone
Style Ruchu: Osobisty
Perfect Natural : wyłączone
Perfect Clear : wyłączone
Format obrazu : Oryginał

dajcie znac, czy sa widocznie jakiekolwiek roznice na + albo -
 

12jojko

Banned
Spróbujcie ustawień moich czyli kogos kto ma 2 philipsy i dwoch juz sie pozbyl w ciagu ostatnich 3 lat.

do ogladania codziennej tv w ciemnym pomieszczeniu (SDR)

Kolor: 50
Kontrast / podswietlenie : 10-20
Ostrość: 0
Jasność: 50
Wzmocnienie kolorów : wyłącz
Gama kolorow: normalny/ew. szeroka

Temperatura kolorów: cieple

Tryb kontrastu: zoptymilizowany do obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR – wyłączone
Kontrast dynamiczny - wyłączony
Kontrast obrazu: 98-100
Czujnik światła: Wyłączony
Gamma: 0- (-2)
Ultra Resolution: wyłączony
Redukcja szumów: wyłączona
Zmniejszenie zniekształceń MPEG: wyłączone
Style Ruchu: Osobisty
Perfect Natural : wyłączone
Perfect Clear : wyłączone
Format obrazu : Oryginał

dajcie znac, czy sa widocznie jakiekolwiek roznice na + albo -

Kontrast obrazu w tamtych ustawieniach, które podawałem, minimalizuje gamma +4, niższy kontrast obrazu, wyłączone skalowanie i tryb kontrastu dla obrazu, ale ja na pewno jeszcze jasność zmniejszę do 50, bo w górę od 50 pojawia się zamglenie, sam kontrast podświetlenia pewnie też zmniejszę, ale to muszę sobie sprawdzić, żeby nie zgubić szczegółów w cieniach. No i włączone Ambi też robi swoje, oszukując oczy.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@12jojko - Te ustawienia obrazu od Kikiego były takie złe, że użyłeś innych?, jak wypadał na nich HDR czy DV ? Jak DVB-T?
Widzę że większość tu pisząca zwróciła Philips PUS8535, a Kiki przestał je polecać ostatnio.

Jest tu osoba co ostatnio kupiła Philipsa u Kikiego?
 

boldo

New member
Ja kupiłem tydzień temu w ME, i mogę potwierdzić że też mam problemy z obrazem tak jak chyba wszyscy. Głownie chodzi tu o wyświetlanie dużych ciemnych obszarów, są one rozmazane w jakiś niebiesko zielonych plamach i straszna kasza. Sprawdzane na materiałach HD na Netflix i to jest główny problemem.
Poza tym różne dema na YT wyglądają bardzo dobrze. Nie licząc tego problemu z wyświetlaniem obrazu to reszta rzeczy w tym telewizorze wypada bardzo dobrze.

Mam jeszcze tydzień na oddanie, dlatego jeszcze go trzymam w nadziei że pojawi się aktualizacja która poprawi te problemy, ale jak nic nie wyjdzie to raczej też zwracam i trzeba będzie poszukać czegoś innego
 

12jojko

Banned
@12jojko - Te ustawienia obrazu od Kikiego były takie złe, że użyłeś innych?, jak wypadał na nich HDR czy DV ? Jak DVB-T?
Widzę że większość tu pisząca zwróciła Philips PUS8535, a Kiki przestał je polecać ostatnio.

Jest tu osoba co ostatnio kupiła Philipsa u Kikiego?

Tak, ustawienia od kikiego kompletnie się na moim nie sprawdziły, były przebarwienia kolorów (żółta skóra u wszystkich) i artefakty w ciemnych scenach.
 

12jojko

Banned
Ja kupiłem tydzień temu w ME, i mogę potwierdzić że też mam problemy z obrazem tak jak chyba wszyscy. Głownie chodzi tu o wyświetlanie dużych ciemnych obszarów, są one rozmazane w jakiś niebiesko zielonych plamach i straszna kasza. Sprawdzane na materiałach HD na Netflix i to jest główny problemem.
Poza tym różne dema na YT wyglądają bardzo dobrze. Nie licząc tego problemu z wyświetlaniem obrazu to reszta rzeczy w tym telewizorze wypada bardzo dobrze.

Mam jeszcze tydzień na oddanie, dlatego jeszcze go trzymam w nadziei że pojawi się aktualizacja która poprawi te problemy, ale jak nic nie wyjdzie to raczej też zwracam i trzeba będzie poszukać czegoś innego

Ja też mam tydzień na zwrot, ale go zostawię, u mnie największym problemem jest póki co tylko HDR, które wygląda przeciętnie, a w ciemnych scenach słabo. SDR i Netflix działają prawidłowo. Ambi robi robotę. Ale jak mam być szczery, to jeśli aktualizacja nie nadejdzie do końca roku albo nie poprawi nic, to go wystawię na OLX i kupię co innego.
 

Bykovsky

New member
Jakas 1h temu pożegnałem się ze swoim 58pus8535.
Mam dość.
2 sztuki przerobiłem i te same problemy.
Podziękuję temu telewizorowi, nie mam zamiaru dalej aie wściekać na widok tego obrazu.
Zauważyłem po sobie, że od kiedy mialem ten telewizor, to ilość czasu, który mogłem przed nim spędzić drastycznie spadła.
Naprawdę oglądanie czegokolwiek na tym TV nie dawało żadnej radości..
Kasa odzyskana ale co dalej, to jeszcze nie wiem.
Życzę Wam większej cieprliwosci do tego tv i bardziej udanych egzemplarzy.

Edit.
Pokazałem kilka zdjęć z możliwościami tego tv pracownikom z działu tv w MM.
Na bialy prostokąt patrzyli ze zdziwieniem ale na zdjęcia z koszmarna jakością powiedzieli, że niestety po tym tv nie ma co się spodziewać jakichś górnolotnych "obrazów". Wszystko jest możliwe ale faktycznie slabo to wygląda.

No dobra, ale inne TV, nawet tańsze, jak jakieś Sharpy czy inne TCL, nie wyświetlają ciemnych kolorów zlewających się w plamy. To jest najgorsze w tym Philispie. To jest żadne usprawiedliwienie ze stony tych konsultantów, że powie się "nie ma co się spodziewać więcej po tych TV". Jakoś po chińkim Xiaomi można.

Taki napalony byłem, a tutaj taka lipa. Wymieniłem na LG 70UN71006LA i zobaczymy co z tego będzie.
 
Do góry