Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

luk4sh88

New member
Podpowiedzcie jak wejść w ustawienia zaawansowane aby zrobić ta cała kalibrację według ustawień na tym forum. Bo wejście w zwykle opcje tam nic nie daje
 

rafallo777

New member
https://www.youtube.com/watch?v=kp55jILqJaE

Popatrzcie od 9:06

Obraz na Philipsie w SDR duuuuzo lepszy od HDR jasny.

Kurde nic dziwnego, ze przy Mandalorian Baby Yoga nie był tak zielony co w Samsungu.
Widać tu u tego ruskiego, że przy SDR baby yoga jest zielony a przy hdr jest mdly
Popatrzcie 9:46 na baby yoge, przy hdr mdli przy sdr zielono. A to ten sam tv!!
9:15 jaka różnica w kolorach miedzy hdr a sdr

Czyli kwestia aktualizacji tego tv i obraz na netflix to będzie sztos. Mi już na hdr jaskrawy się podoba, a co będzie jak poprawia ten tryb hdr

A ktoś może wie jak w tym Philipsie na netflix zmienic tryb z hdr na sdr? Da sie? W Samsungu mogłem odznaczyć hdr ale z hdr w ogóle nie korzystałem bo było ciemno i mdli.
 
Ostatnia edycja:

Quueest

New member
Hej. Dzisiaj na moje zgłoszenie dotyczące problemów z płynnością ruchu otrzymałem od Philipsa oprogramowanie i miałem wymusić aktualizację z nośnika USB - tak zrobiłem i z początku wszystko było ok. Pojawiła się informacja że trwa instalowanie oprogramowania po czym ekran zrobił się ciemno niebieski. Czerwona dioda w tv migała przez ok 20 min po czym zgasła, pendrive przestał pracować a ekran od około 2 godzin jest ciemnoniebieski i nic się nie rusza. Macie pomysł co dalej zrobić w takiej sytuacji? Bardzo proszę o pomoc.
 

Beeercik

New member
To prawda, cokolwiek bym nie porównywał to pomiędzy SDR i HDR jest przepaść.
Ale używam do tego Mi Boxa, gdzie mogę wyłączyć HDR.

Pytanie kiedy i czy w ogóle Philips pokwapi się o aktualizację, jeśli to faktycznie byłaby kwestia tylko tego..
 

rafallo777

New member
To prawda, cokolwiek bym nie porównywał to pomiędzy SDR i HDR jest przepaść.
Ale używam do tego Mi Boxa, gdzie mogę wyłączyć HDR.

Pytanie kiedy i czy w ogóle Philips pokwapi się o aktualizację, jeśli to faktycznie byłaby kwestia tylko tego..

Kuzwa a nie można tego hdr wylaczyc w tv?
Kupowałem tv już z android. Gdybym wiedział kupiłbym za 2000 zl pus7805 bez android i do tego miboxa.

Jak philips naprawi tryb hdr to będzie sztos.
Albo niech chociaż dadzą opcje wyłączenia tego trybu, bo sdr miazdzy.
Ciekawy jestem Stranger Things, ktory przy hdr miazdzy Samsunga, a co byłoby w SDR gdzie jakość zdecydowanie lepsza?

Oby aktualizacja naprawlili to, bo coraz bardziej podoba mi się ten tv i akurat udało mi się trafić na normalna sztukę.
Mam 4 dni na oddanie ale nie znajdę już nic w tej cenie jednak.
Jak hdr naprawia to będzie killer w tej cenie (2670 zł w promocji z me za 58 cali)
 

wrz

New member
Po 70PUS8535 został mi tylko uchwyt na ścianie. Wolę oglądać na tym starym maluchu niż na tamtym. Przynajmniej ciśnienie mam w normie. Poradźcie co kupić pomiędzy 65 a 75 cali. Najbardziej pasował mi TV 70 cali. Wchodzi w rachubę Qled, Nanocell ewentualnie jakieś inne propozycje.
Nie chcę słyszeć o Philipsie.
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
Mam wrażenie, że po zmianie ustawień na te zaproponowane tutaj z AVForums, wcale nie jest jakoś lepiej...

A zmiana w Dolby Vision to już w ogóle dramat, twarze są różowawe, wszędzie jest ogromne ziarno, a przy zwykłym i powolnym przejeżdżaniu kamery obraz klatkuje mocno... Dolby Vision nie istnieje w tym TV.

Dramat...
Zdjęcia ze starszą godziną, są przed zmianą ustawień, jest przeskok o dwie godziny:
- HDR na filmiku z twarzami oraz z koniem demo Samsunga, przed i po
- Dolby Vsion dwóch trybach przed, jeden tryb po

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/16mhzYaVLgxjsxIzfRPqfFdSl24zS_gUM

Nie wiem co mam zrobić, bo czekałem tydzień na TV, później dodatkowe dwa dni na wymianę tego pękniętego. Poza tym, w tej cenie nie dostanę nic w rozmiarze 70 cali na matrycy VA...

PS./edit.: o dziwio, po zmianie ustawień, obraz SDR się poprawił znacząco. Jednak HDR wygląda brzydko, a DV jak już wspomniałem - dramat totalny. To jest kwestia oprogramowania, tak samo było z RDR2 - Rockstar wydał aktualizację po kilku miesiącach od premiery i gra w HDR wygląda już lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Quueest

New member
Czy ktoś jest w stanie pomóc mi rozwiązać opisany wcześniej przeze mnie problem? Od kilku godzin jestem bez działającego TV.
 

wrz

New member
Współczuję. Ja czekam na zwrot kasy za swój. Niestety w tej cenie faktycznie nic się nie dostanie o takich "potencjalnych "parametrach. Przynajmniej wiem, że buble pokazują się w całej Europie. Dzisiaj znowu prześledziłem międzynarodowe fora Philipsa. I ten Twój i ten mój to nie jest wyjątek. Pytanie tylko, czy to badziewie składane jest w Polsce, czy ma pochodzenie z różnych zakątków Europy. Zastanawiam się ciągle skąd jednak tyle pozytywnych opinii. Tego już w ogóle nie mogę zrozumieć. Nie mogę też zrozumieć skąd się biorą pozytywy na testach. A może nie trzeba się sugerować miernikami i ustawieniami, tylko subiektywnymi odczuciami. Chyba, że testerzy dostają dopracowane urządzenia, chociaż po głowie zaczynają mi chodzić inne głupie myśli.
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
Współczuję. Ja czekam na zwrot kasy za swój. Niestety w tej cenie faktycznie nic się nie dostanie o takich "potencjalnych "parametrach. Przynajmniej wiem, że buble pokazują się w całej Europie. Dzisiaj znowu prześledziłem międzynarodowe fora Philipsa. I ten Twój i ten mój to nie jest wyjątek. Pytanie tylko, czy to badziewie składane jest w Polsce, czy ma pochodzenie z różnych zakątków Europy. Zastanawiam się ciągle skąd jednak tyle pozytywnych opinii. Tego już w ogóle nie mogę zrozumieć. Nie mogę też zrozumieć skąd się biorą pozytywy na testach. A może nie trzeba się sugerować miernikami i ustawieniami, tylko subiektywnymi odczuciami. Chyba, że testerzy dostają dopracowane urządzenia, chociaż po głowie zaczynają mi chodzić inne głupie myśli.
No ja mieszkam w UK i na kartonie widnieje informacja, że "Assembled in Poland".
Mam przeczucie że to kwestia oprogramowania. Po kalibracji obraz SDR wygląda znacznie lepiej, 4K HDR jest gorszy trochę, a 4K Dolby Vision to jest totalne nieporozumienie i jakość telewizorów CRT - różowe twarze i klatkowanie obrazu.

Cholera, nie wiem co mam zrobić. Znowu czekać na odbiór TV, wychodzić wcześniej z pracy. Znowu czekać na nowy TV. Teraz święta, więc wyjeżdżam na 10 dni. Ech...
 

rafallo777

New member
Mam wrażenie, że po zmianie ustawień na te zaproponowane tutaj z AVForums, wcale nie jest jakoś lepiej...

A zmiana w Dolby Vision to już w ogóle dramat, twarze są różowawe, wszędzie jest ogromne ziarno, a przy zwykłym i powolnym przejeżdżaniu kamery obraz klatkuje mocno... Dolby Vision nie istnieje w tym TV.

Dramat...
Zdjęcia ze starszą godziną, są przed zmianą ustawień, jest przeskok o dwie godziny:
- HDR na filmiku z twarzami oraz z koniem demo Samsunga, przed i po
- Dolby Vsion dwóch trybach przed, jeden tryb po

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/16mhzYaVLgxjsxIzfRPqfFdSl24zS_gUM

Nie wiem co mam zrobić, bo czekałem tydzień na TV, później dodatkowe dwa dni na wymianę tego pękniętego. Poza tym, w tej cenie nie dostanę nic w rozmiarze 70 cali na matrycy VA...

PS./edit.: o dziwio, po zmianie ustawień, obraz SDR się poprawił znacząco. Jednak HDR wygląda brzydko, a DV jak już wspomniałem - dramat totalny. To jest kwestia oprogramowania, tak samo było z RDR2 - Rockstar wydał aktualizację po kilku miesiącach od premiery i gra w HDR wygląda już lepiej.

Niektorzy tu pisza, ze jada na ustawiebiach DV ale dla mnie HDR jaskrawy bije DV.
DV to dramat, obraz ciemny bez kolorow.
Jade bez kalibracji.

Philips ma zwalony tryb dv I hdr.
Widziales filmik tego ruskiego? Obraz sztos, w koncu ,,baby yoga,, w Mandalorian jest ziekony a nie szary.

Gdyby dalo sie ustawic tryb sdr przy hdr. Gdyby sie udalo wylaczyc hdr w tym tv to obraz bylby sztos.

Philips musi sie wziac za aktualizacje, bo tryb sdr bije ten hdr.

Ps. Jaki masz dramat. Teraz wlaczylem tego Irlandczyka I tryb dv I takiego ziarna I takich kolorow to nie mam. Obraz plynny nic nie klatkuje.
Albo moze telefon przeklamuje?
Stanalem nawet 50 cm od tv I takiego dramatu jak Ty to nie mam. Z tym ze mam 58 cali
 

12jojko

Banned
Mam wrażenie, że po zmianie ustawień na te zaproponowane tutaj z AVForums, wcale nie jest jakoś lepiej...

A zmiana w Dolby Vision to już w ogóle dramat, twarze są różowawe, wszędzie jest ogromne ziarno, a przy zwykłym i powolnym przejeżdżaniu kamery obraz klatkuje mocno... Dolby Vision nie istnieje w tym TV.

Dramat...
Zdjęcia ze starszą godziną, są przed zmianą ustawień, jest przeskok o dwie godziny:
- HDR na filmiku z twarzami oraz z koniem demo Samsunga, przed i po
- Dolby Vsion dwóch trybach przed, jeden tryb po

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/16mhzYaVLgxjsxIzfRPqfFdSl24zS_gUM

Nie wiem co mam zrobić, bo czekałem tydzień na TV, później dodatkowe dwa dni na wymianę tego pękniętego. Poza tym, w tej cenie nie dostanę nic w rozmiarze 70 cali na matrycy VA...

PS./edit.: o dziwio, po zmianie ustawień, obraz SDR się poprawił znacząco. Jednak HDR wygląda brzydko, a DV jak już wspomniałem - dramat totalny. To jest kwestia oprogramowania, tak samo było z RDR2 - Rockstar wydał aktualizację po kilku miesiącach od premiery i gra w HDR wygląda już lepiej.

U mnie zero problemów z DV na Netflix i ogólnie z SDR, HDR do poprawy, bo jest przeciętne, zwłaszcza w nocnych scenach. Wczoraj wypuścili aktualizację do starych modeli, to pewnie na dniach będzie do tegorocznych i zobaczymy, co poprawią/sknocą.
 

rafallo777

New member
U mnie zero problemów z DV na Netflix i ogólnie z SDR, HDR do poprawy, bo jest przeciętne, zwłaszcza w nocnych scenach. Wczoraj wypuścili aktualizację do starych modeli, to pewnie na dniach będzie do tegorocznych i zobaczymy, co poprawią/sknocą.

U mnie hdr jaskrawy o 100 klas lepszy od trybu dolby vision.
Dolby vision to dramat.
SDR bije dv i hdr w tym tv.

Mandalorian w ciemnych scenach przy hdr jaskrawy u mnie to lipa. Nie podoba mi się obraz. Baby yoga jest mdly, a powinien być zielony.
Ten ruski pokazał na youtube przepaść pomiędzy sdr a hdr na tym tv.

Gdyby była opcja wyłączenia teggo dv/hdr to byłaby bajka.
 

wrz

New member
Mam jedno pytanie. Czy po to kupuje się TV żeby czekać na jakieś poprawki. Może wyjdą z miesiąc, dwa albo za rok. A może w ogóle nie wyjdą,
Jak ja spieprzę jakież zlecenie w swojej firmie to za to odpowiadam.
 

12jojko

Banned
Ale to przecież nie tylko Philips ma problemy z softem, u innych jest to samo, każdy producent zmaga się z czymś innym. Takie mamy czasy, bo niepotrzebnie co rok wydają nowe modele zamiast skupić się na jednym i zrobić porządnie, to co roku powtarzają się te same błędy.
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
Telefon przekłamuje, ale na korzyść... w realu klatkuje tak, że nie da się oglądać. No i ziarno jak na DVD. Dodatkowo kolory - wyblakłe, twarze różowe, normalnie jak na telewizorach CRT w latach '90.

HDR poprawiłem i jest znośnie, chociaż to dalej nie jest to.
SDR wygląda poprawnie, tym bardziej biorąc pod uwagę filmy w FHD czy HD.
 

k3firoo

New member
Irlandczyk jest ok bez różowych twarzy. Ustawienia hdr osobiste

Zdjęcia z czarnoskora kobieta na tv też jest jaka poswiata niebieskawa wokół głowy czy na tv jest to czarne i to tel przeklamuje?
b75c4a385eb431b1f643cd9f8e8a011c.jpg
8022ea4a2017d200dfdd8eb43298f014.jpg
ec87feea0878153e8fac3bfc842af1a7.jpg
 
Do góry