Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

rafallo777

New member
1. Na netflix ziemia noca taki sam obraz jak na Samsungu. W philips hdr jaskrawy
W 14:34 w tle z lewej strony I prawej obraz sniezy. Ale trzeba sie przypatrzec.
Wczesniej tam gdzie ksiezyc to czern czarna bez paskow I odblyskow.
2. Szczeki poczatek.
Na Samsungu lepiej, nie bylo sniezenia. Tu takiego dramatu jak u kolegow z forum nie ma, tlo czarne, kolory ok ale triszke widac sniezenie ale nie ciagle. Od 01:37 jest czarno I bez sniezenia
Tryb naturalny bez kalibracji
3.harry poter insygnia cz.2 ok. Na Samsungu moze lekko ale to lekko lepiej. Tryb naturalny bez kalibracji
4. Batman jak w Samsungu
5. Stan gry.
W sansungu ciemniej. W 01:52 minucie zabojcy w Samsungu nie widac, tu jest jego twarz widoczna.
Gdy sciemniam ekran do poziomu Samsunga, gdy ten zabojca byl ciemny jest o wiele lepiej.
6. Stranger, Gambit itp. Philips miazdzy Samsunga o 5 klas. W Samsungu bylo fajnie a tu super. Kolory lepsze, obraz jasniejszy. Hdr Jaskrawy.
7. Filmy z youtube. Na philipsie kolory ladniejsze. Ale skalowanie lekko lepsze w Samsungu. Chociaz to 50 cali a philips 58.
8. Mandalorian. Przy ciemnych scenach Samsung wygrywa, jasne philips. Na Samsungu bardziej chyba podobal mi sie obraz. Babe yoga byl tam zielony, nasycony. Tu mniej nasycony. Taki jak by za mgla.

Sprawdzic cos jeszcze?

Powiem tak. Samsung z 2017 roku, 50 cali vs 58 cali philips.

Wiadome, ze przy slabym sygbale bedzie gorszy obraz w dodatku przy wiekszym ekranie.
Podczas ogladabia z dolu, z gory I z boku to dramat.
Dlatego ogladajcie na prosto bo w tym phikipsie lekki kat I jesr spora roznica
 

rafallo777

New member
Dalej.
1. Film Sniper od Philips.
Samsung klatkowal, szarpal. Philips plynny.
2. Test z usb od ruskiego z hdr. Philips wygrywa.
3. Test od ruskiego z youtube filmu red. Philips lepiej od Samsunga.
4. Pilka nozna. Na tym od ruskiego Samsung wygrywa ale przy tvp sport, nsport itp tak samo jest a moze I phikips nawet wygrywa. Dziwne, z usb jest gorzej.
5. Mortal z usb. Jasniej, ladniej I lepiej zdecydowanie w philips niz w samsung.
6. The Gentelmen, sa sceny lepsze w sansungu I sa lepsze w philips, ale I tak philips wygrywa.
 

Bykovsky

New member
Philips wymieniony, tym razem bez uszkodzonej matrycy.

Zamieszczam poniżej filmik, nagrany w 4K przez Xiaomi Redmi Note 8T - ma średni aparat.

Nawiązując do problemów pokazanych w tym wątku, pierwsze spostrzeżenia:
- czerń jest czarna, ale trzeba jeszcze trochę nad tym popracować (wideo z twarzami kobiet, w szczególności tam gdzie jest czarnoskóra kobieta).
- kolory są ładne i wręcz żyleta (wideo z twarzami oraz wbudowane demo Philipsa)
- ciemne kolory faktycznie się zlewają, ale bardzo słabo widoczne to jest (sprawdziłem na filmiku Samsunga z dżokejką, tam była czerń, ale gdy kobieta chodzi po lesie, to drzewa w tle się właśnie zlewają).

https://youtu.be/Aai5JcrypUo
 
Ostatnia edycja:

Bleq

New member
Na pewno, bo inaczej nie przykręcisz tych 4 śrubek ;)

Mnie w ogóle dziwi, że tutaj praktycznie same negatywne komentarze, nikt nie chwali TV ani nie chwali się ustawieniami, zazwyczaj jak ktoś wypowiada się pozytywnie, to bez żadnych konkretów - tylko krótkie „u mnie jest okej”. Nie mówię tu o zwykłych „szarakach”, którzy niewiele wiedzą o tv, tylko o adminach forum, którzy na pewno wiedzą więcej od nas, zero konkretnego doradzania czy pomocy. Ja cały czas czekam, aż kiki podeśle te ustawienia, które obiecał, jeśli się dołączy do klubu, żeby sprawdzić, czy coś to zmieni, póki mogę go jeszcze zwrócić, no ale na razie zero odzewu na wczorajszą wiadomość, ale spokojnie czekam, aż znajdzie chwilę, by to zrobić.

Ja mam ten tv od ok. 3 tygodni, ale zaglądam tu co jakiś czas i wciąż nie wierze w te problemy. TV nie jest idealny, ma swoje wady, ale stosunek cena/rozmiar/jakość jest wg mnie bardzo korzystny. Moim zdaniem głównym powodem niedoskonałości są tutaj aplikacje VOD ze swoim bitrate'em co przy takiej wielkości ekranu po prostu wychodzi. Do tego dochodzi spieprzona aktualizacja z października .008.
Cały czas śledzę też temat na avforums i tam jakoś nie ma samych negatywnych opinii, ale są porady czy ustawienia użytkowników.

Co do ustawień to przecież były już w tym temacie, ja aktualnie korzystam z takich, z ww. forum:

SDR Settings
Picture style: ISF Day
Colour: 50
Backlight contrast: 55
Sharpness: 2 or 3 for inbuilt Apps & 4K HDMI external sources, where 1080p external devices the sharpness is set to 0.

Brightness: 45

Advanced
Colour enhancement:Off
Colour gamut: Normal
Colour temperature: Warm
Whitepoint 2 point:
Red - WP = 120
Green - WP = 107
Blue - WP = 70
Red - BL = -1
Green - BL = 0
Blue - BL= 0

Whitepoint 20 point (all values zero apart from the figures below).

Level 1 G offset -2
Level 2 G offset -2
Level 3 G offset -2
Level 4 G offset -2
Level 5 G offset -2
Level 6 G offset -2
Level 7 G offset -2
Level 8 R offset -4 G offset -4
Level 9 R offset -1 G offset -1
Level 10 G offset -2
Level 11 R offset -4 G offset -1
Level 12 all zero
Level 13 all zero
Level 14 G offset +1
Level 15 R offset -4 G offset -2
Level 16 R offset -4
Level 17 R offset -2 G offset -2
Level 18 all zero
Level 19 G offset +1
Level 20 all zero

Colour Control
Red -2, 0.
Yellow -3 -2,
Green +2, +2,
Cyan 0 +2,
Blue -2, -1.
Magenta +1 +1.

Contrast mode: Optimized for Picture.
HDR Upscaling: On
Dynamic contrast: off
Video contrast: 97
Light sensor: off
Gamma: +2

Ultra resolution: off.
Picture clean options: Noise reduction off, MPEG = off

Motion styles: Pure Cinema

HDR 10 / HDR 10 + Settings

Picture Style = HDR Personal
Colour = 70
Back light = 80
Sharpness = 4
Brightness = 40
Colour enhancement = Maximum
Colour Temp = Warm
Whitepoint alignment = would be same has SDR.
Contrast mode = Optimized for Picture.
HDR Plus = Automatic
Video Contrast = 97
Light sensor = off
Gamma = +2
Ultra resolution = on
Picture clean = Noise reduction and MPEG off
Motion = Pure Cinema

HDR Dolby Vision Settings
Picture Style = Dolby Vision Bright
Colour = 50
Backlight = 55
Sharpness = 5
Brightness = 45
Colour Temp = Warm
Whitepoint alignment = Would be same has SDR
Video Contrast = 97
Gamma = +4
Ultra resolution = off
Picture clean = both off
Motion = Pure Cinema

Ambilight

Ambilight Style = lounge light, ISF Warm White with brightness set to +4, Sat 0 with background colour to match my light magnolia coloured walls (when viewing in the dark only) ISF tuning R 100, Green 100, Blue 70.

EDIT
Ust. ambilight to już bez większego znaczenia, co kto lubi. Ja mam śledzenie wideo-naturalny.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Ja jadę na trybie naturalnym i przy hdr i dv to hdr jaskrawy.
Obraz z ustawień podawanych z tego forum mdly dla mnie.

Ogólnie w porównaniu do Samsunga 50 cali z 2017
1. Philips przy jasnych scenach bije Samsunga o kilka klas
2. Sa sceny ciemne gdzie wyglądają lepiej na Samsungu, podobnie lub lepiej odrobine na Philipsie przy filmie Stan Gry
3. Tizen z Samsunga z 2017 bije o 5 klas szybkością Androida z Philipsa z 2020
4. Przy odtwarzaniu filmu z usb w samsungu zapamiętuje minutę gdy wyjdę z filmu, w Philips film rozpoczyna się od nowa. Beznadziejnie moim zdaniem.

Philips ma jeden problem. HDR i DV.
Przy trybie DV jasny czy ciemny obraz dla mnie jest za ciemny.
Przy HDR jaskrawy przy scenach jasnych obraz żyleta. Przy czarnych ok, ale za bardzo czarno dla mnie.
Philips ma skopany tryb hdr i dv ale nie we wszystkich filmach.

Mandalorian z usb ponad 8gb wyglądał chyba lepiej przy ciemnych scenach na samsungu i ten baby yoga był zielony,taki nasycony a przy philipsie juz nie.

Przypominam. Jadę na ustawieniach standardowych, bez ustawień pod siebie.
Tryb naturalny w sdr i hdr jaskrawy. Zmniejszylem plynnosc tylko bo była opera mydlana.

Ambilight to sztos. Ciężko byłoby teraz bez niego
 
Ostatnia edycja:

Bykovsky

New member
Największy problem, jako gracz, mam z trybem Game Mode. Fakt że input lag jest wtedy o wiele niższy, ale gry strasznie klatkują... jakbym grał w 15 FPS... no i grafika wtedy jest wyblakła...
RDR2 w zwykłym trybie wygląda jak film, a trybie Game Mode jak namalowany obraz na płótnie - płaski i płytki.
 

wrz

New member
Może takie nagranie, ale wydaje mi się, że dziewiąta sekunda-szyja czarnoskórej kobiety to chyba jedna plama bez rozdzielczości, i następnych sekwencjach na ciemnej twarzy też chyba nie jest najlepiej. Oby mi się tylko wydawało.
 

el_traumatik

New member
Philips wymieniony, tym razem bez uszkodzonej matrycy.

Zamieszczam poniżej filmik, nagrany w 4K przez Xiaomi Redmi Note 8T - ma średni aparat.

Nawiązując do problemów pokazanych w tym wątku, pierwsze spostrzeżenia:
- czerń jest czarna, ale trzeba jeszcze trochę nad tym popracować (wideo z twarzami kobiet, w szczególności tam gdzie jest czarnoskóra kobieta).
- kolory są ładne i wręcz żyleta (wideo z twarzami oraz wbudowane demo Philipsa)
- ciemne kolory faktycznie się zlewają, ale bardzo słabo widoczne to jest (sprawdziłem na filmiku Samsunga z dżokejką, tam była czerń, ale gdy kobieta chodzi po lesie, to drzewa w tle się właśnie zlewają).

https://youtu.be/Aai5JcrypUo



Pozazdrościć, ze udało Ci się wymienić tv na taki, z dobra matryca.
Jaka data produkcji tego tv i ile cali?
 

rafallo777

New member
Największy problem, jako gracz, mam z trybem Game Mode. Fakt że input lag jest wtedy o wiele niższy, ale gry strasznie klatkują... jakbym grał w 15 FPS... no i grafika wtedy jest wyblakła...
RDR2 w zwykłym trybie wygląda jak film, a trybie Game Mode jak namalowany obraz na płótnie - płaski i płytki.

Odpalilem Dying Light, Watch Dogs 2, Until Down.
Ja miedzy trybem game a normalnym nie widze roznicy.
Tryb game mode swieci jasniej I ladniej.
Jazda sanochodem w Watch Dogs 2 byla plynna.

Podaj tytul gier z ps+ gdzie klatkuje.
Akurat RDR2 pozyczylem, Assasina, Far Crya nie mam...

Podaj kilka tytulow to moze mam I sprawdze.

Ogolnie po przesiadce z Panasa na ktorym gralem to obraz dla mnie jest zbyt szybki. Tam byl wolniejszy I lepiej mi sie gralo.
Odpalilem na Philips Wiedzmina I wylaczylem. Albo ta gra sie postarzala, albo jestem za stary, ale Wiesiek na Game Trybie chodzil zbyt szybko. Nie wiedzialem co sie dzieje. W Wieska gralem jednak na premiere a w Tralcie byly inne gry az po rdr2.
Dying Light chodzil jeszcze szybciej
 

12jojko

Banned
Do starszych modeli (2017/18/19) pojawiła się wczoraj nowa aktualizacja oprogramowania, więc może na dniach będzie do tegorocznych.
 

Bykovsky

New member
To wygląda tak, jakby do Polskich elektromarketów pchali walnięte egzemplarze.

Też mam problemy z ciemnymi scenami w obrazach gorszej jakości. Jednak wydaje mi się, że nie aż takie jak opisywane tu na forum. No i odpaliłem Irlandczyka na Netflixie, Dolby Vision włącza się automatycznie i jest to jedno wielkie rozmazanie kolorów, na dodatek z potężnym ziarnem. To musi być kwestia systemowa...

Tryb Game Mode to jeden wielki klatkarz, żadnych upłynniaczy chyba nie ma, a dodatkowo gry wydają się "płaskie", są pozbawione głębi i są zbyt ostre. Oczywiście input lag jest mniejszy i reakcja między padem PS4 a obrazem wyświetlanym jest dużo niższa niż na każdym innym trybie, ale tak jak mówię, mam wrażenie jakbym grał w 15 FPS.

Próbowałem Tomb Raider Definitive Edition oraz RDR2. Natomiast odpaliłem grę Late Shift na PS4, to interaktywny film w formie gry (czyli są aktorzy normalnie, dokonuje się tylko wyborów) i tam ciemne sceny zlewają się.
 

rafallo777

New member
Cos musi byc na rzeczy z systemem.
Filmy na netflix chodza bez ciec, a na hbo go czy tvp vod czasami widoczne jest takie hmm... zaciecie

Mozecie sprawdzic na tvp vod Rolnik szuka zony ostatni odcinek?
Czasami przy szybszych scenach jest takie mikro zaciecie. Ja to widze, mojej partnerce nic nie przeszkadza I mowi ze przesadzam.

Na Samsungu tego nie bylo.

Mozecie sprawdzic u siebie czy macie cos takiego?

Mysle, ze to wina systemu, ale wole sie upewnic.
Bardzo mnie wkurzaja te mikro zacinki I nie jest to judder ani nic z tych rzeczy.
Przy filmie sniper z demo philipsa philips radzi sibie zdecydowanie lepiej od Samsunga
 

k3firoo

New member
Ja mam ten tv od ok. 3 tygodni, ale zaglądam tu co jakiś czas i wciąż nie wierze w te problemy. TV nie jest idealny, ma swoje wady, ale stosunek cena/rozmiar/jakość jest wg mnie bardzo korzystny. Moim zdaniem głównym powodem niedoskonałości są tutaj aplikacje VOD ze swoim bitrate'em co przy takiej wielkości ekranu po prostu wychodzi. Do tego dochodzi spieprzona aktualizacja z października .008.
Cały czas śledzę też temat na avforums i tam jakoś nie ma samych negatywnych opinii, ale są porady czy ustawienia użytkowników.

Co do ustawień to przecież były już w tym temacie, ja aktualnie korzystam z takich, z ww. forum:

SDR Settings
Picture style: ISF Day
Colour: 50
Backlight contrast: 55
Sharpness: 2 or 3 for inbuilt Apps & 4K HDMI external sources, where 1080p external devices the sharpness is set to 0.

Brightness: 45

Advanced
Colour enhancement:Off
Colour gamut: Normal
Colour temperature: Warm
Whitepoint 2 point:
Red - WP = 120
Green - WP = 107
Blue - WP = 70
Red - BL = -1
Green - BL = 0
Blue - BL= 0

Whitepoint 20 point (all values zero apart from the figures below).

Level 1 G offset -2
Level 2 G offset -2
Level 3 G offset -2
Level 4 G offset -2
Level 5 G offset -2
Level 6 G offset -2
Level 7 G offset -2
Level 8 R offset -4 G offset -4
Level 9 R offset -1 G offset -1
Level 10 G offset -2
Level 11 R offset -4 G offset -1
Level 12 all zero
Level 13 all zero
Level 14 G offset +1
Level 15 R offset -4 G offset -2
Level 16 R offset -4
Level 17 R offset -2 G offset -2
Level 18 all zero
Level 19 G offset +1
Level 20 all zero

Colour Control
Red -2, 0.
Yellow -3 -2,
Green +2, +2,
Cyan 0 +2,
Blue -2, -1.
Magenta +1 +1.

Contrast mode: Optimized for Picture.
HDR Upscaling: On
Dynamic contrast: off
Video contrast: 97
Light sensor: off
Gamma: +2

Ultra resolution: off.
Picture clean options: Noise reduction off, MPEG = off

Motion styles: Pure Cinema

HDR 10 / HDR 10 + Settings

Picture Style = HDR Personal
Colour = 70
Back light = 80
Sharpness = 4
Brightness = 40
Colour enhancement = Maximum
Colour Temp = Warm
Whitepoint alignment = would be same has SDR.
Contrast mode = Optimized for Picture.
HDR Plus = Automatic
Video Contrast = 97
Light sensor = off
Gamma = +2
Ultra resolution = on
Picture clean = Noise reduction and MPEG off
Motion = Pure Cinema

HDR Dolby Vision Settings
Picture Style = Dolby Vision Bright
Colour = 50
Backlight = 55
Sharpness = 5
Brightness = 45
Colour Temp = Warm
Whitepoint alignment = Would be same has SDR
Video Contrast = 97
Gamma = +4
Ultra resolution = off
Picture clean = both off
Motion = Pure Cinema

Ambilight

Ambilight Style = lounge light, ISF Warm White with brightness set to +4, Sat 0 with background colour to match my light magnolia coloured walls (when viewing in the dark only) ISF tuning R 100, Green 100, Blue 70.

EDIT
Ust. ambilight to już bez większego znaczenia, co kto lubi. Ja mam śledzenie wideo-naturalny.
Te ustawienia są wg mnie najlepsze od tych wcześniejszych podawanych tu na forum. Jeśli jest dalej jakiś problem z czernią to raczej nic nie pomoże.
Irlandczyk jest poprawne, chyba że dasz screena i w jakiej minucie to sprawdzę u siebie.
 

12jojko

Banned
U mnie na Netflix Dolby Vision ustawione na DV jasne daje bardzo dobrą jakość obrazu. Używam ustawień, które parę postów wyżej ktoś podał. Wczoraj dostałem ustawienia od kikiego i powiem tak - nie warte zachodu. Są pod model 50PUS8535 i na moim 8505 kompletnie się nie sprawdzają. Dużo, ale to dużo gorzej u mnie obraz wygląda na nich, wszystkie kolory zrobiły się wyblakłe, a twarze żółte, powróciłem do ustawień poprzednich i jest o niebo lepiej, choć tam jeszcze biel do dopracowania.
 
Do góry