Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

el_traumatik

New member
Panowie 70 stron pierdzenia o tym samym :D Na dziś moim zdaniem z przebiegu tego tematu można stwierdzić iż owy model ma problem z wyświetlaniem obrazu słabej jakości w HDR pomijam DV. U mnie problem się rozwiązał jak ustawiłem na Apple TV 4k ( 4K SDR 60Hz , HDMI Output – YCbCr, Chroma – 4:4:4 ). Teraz wszystko jest ok ( obraz na szczękach jest aceptowalny). Na zagranicznych forach można doczytać ,że philipsy te maja problem z dobraniem parametrów wyświetlania ze źródeł hdmi. I wlasznie dlatego występują te problemy przy słabszej jakości materiału. Zaznaczam iz nie jestem specem od czerni ;-) i dodatkowo z doświadczenia pus6561 którego tez kupowałem jak odrazu pojawił się na rynku. Dopiero kolejna aktualizacja poprawiła parametry obrazu.

edit :

cytat czemu takie mam ustawienia atv 4k:

aki setup ma kilka wymagań:

TV musi wspierać Dolby Vision i/lub HDR.
Kabel HDMI musi wspierać 4K, DV i/lub HDR.
Taka konfiguracja zapewnia automatyczne przełączanie się pomiędzy odpowiednimi standardami, czyli źródła SDR będą odtwarzane w SDR, HDR w HDR, a DV w DV.

To rozwiązanie ma dwie wady – tvOS na Apple TV będzie też w SDR (mniejszy problem) i niesamowite screensavery Apple’a też będą w SDR.

Finalnie jednak chodzi o to, aby treści SDR oglądać w SDR, a HDR w HDR, więc polecam ten setup.

Można wnioskować właśnie z tego iz philips ma problem taki sam jak atv 4k ( ustawiając na sztywno DV lub HDR , każdy materiał na tv philipsa będzie puszczany w tym standardzie nawet jeśli jest słabej jakości ). może to problem pomiędzy aplikacjami a telewizorem które są zainstalowane natywnie.

Tak tylko głośno myślę ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=J_t_TXB_bGA&feature=emb_title - tu jest laddie wyjaśniony ten problem


To co powiesz na to co się dzieje z moim tv? Bialy prostokąt na środku ekranu w 2szt.tego tv (58cali)?

Materialy oglądane z netlixa (aplikacja w tv) i usb i co by to nie bylo, to wywala artefakty, gubi ostrość i zamiast czerni pojawiają się jakies dziwne plamy.
Do tego efekt jakby na ekran byla naklejona jakas folia. I to widać i w tv postawionym w sklepie i w tv, które stoi u mnie w domu.
3000zl i takie rzeczy to jednak przegięcie.
Zaczynam godzić się z myślą, ze trzeba będzie zmienić markę tv, bo trzeciej sztuki dla rozrywki i wkurzenia do domu nie będę przywozić.
 
Ostatnia edycja:

dembol23

New member
Panowie 70 stron pierdzenia o tym samym :D Na dziś moim zdaniem z przebiegu tego tematu można stwierdzić iż owy model ma problem z wyświetlaniem obrazu słabej jakości w HDR pomijam DV. U mnie problem się rozwiązał jak ustawiłem na Apple TV 4k ( 4K SDR 60Hz , HDMI Output – YCbCr, Chroma – 4:4:4 ). Teraz wszystko jest ok ( obraz na szczękach jest aceptowalny). Na zagranicznych forach można doczytać ,że philipsy te maja problem z dobraniem parametrów wyświetlania ze źródeł hdmi. I wlasznie dlatego występują te problemy przy słabszej jakości materiału. Zaznaczam iz nie jestem specem od czerni ;-) i dodatkowo z doświadczenia pus6561 którego tez kupowałem jak odrazu pojawił się na rynku. Dopiero kolejna aktualizacja poprawiła parametry obrazu.

edit :

cytat czemu takie mam ustawienia atv 4k:

aki setup ma kilka wymagań:

TV musi wspierać Dolby Vision i/lub HDR.
Kabel HDMI musi wspierać 4K, DV i/lub HDR.
Taka konfiguracja zapewnia automatyczne przełączanie się pomiędzy odpowiednimi standardami, czyli źródła SDR będą odtwarzane w SDR, HDR w HDR, a DV w DV.

To rozwiązanie ma dwie wady – tvOS na Apple TV będzie też w SDR (mniejszy problem) i niesamowite screensavery Apple’a też będą w SDR.

Finalnie jednak chodzi o to, aby treści SDR oglądać w SDR, a HDR w HDR, więc polecam ten setup.

Można wnioskować właśnie z tego iz philips ma problem taki sam jak atv 4k ( ustawiając na sztywno DV lub HDR , każdy materiał na tv philipsa będzie puszczany w tym standardzie nawet jeśli jest słabej jakości ). może to problem pomiędzy aplikacjami a telewizorem które są zainstalowane natywnie.

Tak tylko głośno myślę ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=J_t_TXB_bGA&feature=emb_title - tu jest laddie wyjaśniony ten problem


Tak czytam i już sam nie wiem co tu robić z tym telewizorem. Tylko pytanie czy aktualizacja coś poprawi? :(
 

Beeercik

New member
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/21SLRqfNzktErEpxlojkiGLU6GMfGg - Apple TV 4K aplikacja YouTube

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/4moX2SPQY09fa3kBufXJpywY19DUxd - philips aplikacja YouTube

zdjęcie robione iPhone 11 pro z wyłączonym trybem nocnym

Moim zdaniem jest różnica

ps

przy philipsie odpalając YouTube pojawia się monit iz przechodzi w tryb HDR , na Apple TV ten film jest pokazany w SDR.


Dla mnie niestety na tych obu ujęciach obraz nie jest zadowalający :/

Owszem czerń jest czarna, ale szarości i przejścia tonalne na twarzy wyglądają jakby były rozlane w jednym odcieniu.
U mnie telefonie wygląda to lepiej, na 11 letnim Sony wygląda to lepiej, na monitorze wygląda to lepiej.
U kolegi k3firoo też wygląda to lepiej..
 

jbrach

New member
Dla mnie niestety na tych obu ujęciach obraz nie jest zadowalający :/

Owszem czerń jest czarna, ale szarości i przejścia tonalne na twarzy wyglądają jakby były rozlane w jednym odcieniu.
U mnie telefonie wygląda to lepiej, na 11 letnim Sony wygląda to lepiej, na monitorze wygląda to lepiej.
U kolegi k3firoo też wygląda to lepiej..

ale ustalmy tez fakt ,ze telefon a tv to chyba dwa różne urządzenia. Nie wiem czy to jest miarodajne porównanie. To jest taka teraz dyskusja idąca w sumie nie wiem jakim kierunku. NIe bronię tej marki bo zapewne nie jest idealna, ale tez nie oczekiwałem szalu w tv za takie pieniądze.

`Zaznaczam nie jestem specem od kolorów i zakresów tonalnych ;-) proszę więc moich odczuć nie brać na poważnie
 

dembol23

New member
Dzownilem właśnie na wsparcie techniczne Philipsa, i powiedzieli że nożna zrobić profesjonalna kalibrację telewizora, albo oddać Telewizor do sklepu. Czy ktoś kiedyś z was miał wykonywana taką Kalibrację?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czemu nikt od Kikiego nie weźmie ustawień obrazu, skoro on twierdzi, ze u nich jest wszystko w porządku z telewizorami Philips?
 

zibilo75

New member
koliobracje

Są dwie kalibracj Jedna robią w sklepie za 120 zł i to można ściągnąć instrukcję i zrobić sobie samemu bo widziałem jak gościu to robi przy mnie na moim telewizorze który oddawałem do sklepu nic to nie pomogło a druga kosztuje w granicach 630 zł to jest ustawienie specjalistyczne kolorów przez odpowiedniego i to jest tylko poprawę wyrazistości kolorów żebyście mieli kolory jatki nie wiem Bo dopytywał m też cały czas śledzę to forum gdyż oddałem 70 do sklep Mówię sobie 65 jestem z niej bardzo zadowolony bo tutaj Matryca jest z 2019 roku Dogadałem się już też z nią ze sprzedawcą z sklepu i powiedział że szkoda że sobie nie wziąłem tej 75 Gdyż ona też jest w 2019 roku i nie ma takich problemów. Żal mi po prostu tej 70 Ale na tej 65 c nie mam żadnych problemów kolory takie jak powinny żadnych przebarwień wszystko śmiga.
 

Bykovsky

New member
Mam jeszcze pytanie z innej beczki, odnośnie bezpiecznego montażu nóżek do 70 calowego 70PUS8535.

Dotychczas miałem dwa TV 55 calowe i wystarczyło, że trzymałem TV pionowo, a żona pomagała umiejscowić nóżki i telewizor "nakładał" się na nie, wtedy wystarczyło je dokręcić śrubkami.

Philips pokazje w instrukcji, że należy wyłożyć miękki materiał na stole i położyć telewizor matrycą do blatu. Nie dość, że nóżki nie są nakładane, a trzeba je od razu przykręcić, to na dodatek nie mam żadnego stołu, aby położyć TV na płasko.

Czy mogę położyć TV na łóżko, pleckami do materaca, a matrycą do góry? Łóżko to standardowy stelaż z materacem, więc będzie płasko, nie jest to żadna sofa czy kanapa z wgłębieniami.

Pytanie może i błahe, ale jak to mawiają po angielsku "better safe than sorry".
 

12jojko

Banned
Ja montowałem nóżkę na twardym łóżku, kładziesz normalnie matrycą do dołu, z tym, że musi ci telewizor trochę zwisać nad ziemią, żebyś mógł do końca wsunąć skręconą wcześniej nóżkę, tak jak masz to pokazane na instrukcji. Pod spód podłożyłem tę folijkę, w którą tv był owinięty. Nie było żadnych problemów.
 

dembol23

New member
Są dwie kalibracj Jedna robią w sklepie za 120 zł i to można ściągnąć instrukcję i zrobić sobie samemu bo widziałem jak gościu to robi przy mnie na moim telewizorze który oddawałem do sklepu nic to nie pomogło a druga kosztuje w granicach 630 zł to jest ustawienie specjalistyczne kolorów przez odpowiedniego i to jest tylko poprawę wyrazistości kolorów żebyście mieli kolory jatki nie wiem Bo dopytywał m też cały czas śledzę to forum gdyż oddałem 70 do sklep Mówię sobie 65 jestem z niej bardzo zadowolony bo tutaj Matryca jest z 2019 roku Dogadałem się już też z nią ze sprzedawcą z sklepu i powiedział że szkoda że sobie nie wziąłem tej 75 Gdyż ona też jest w 2019 roku i nie ma takich problemów. Żal mi po prostu tej 70 Ale na tej 65 c nie mam żadnych problemów kolory takie jak powinny żadnych przebarwień wszystko śmiga.


Czyli profesjonalna kalibracja nic nie da :( chyba dziś czaas oddać TV.

A co powiecie na temat tego TV Lg LED 60UN71003LB
Nie muszę mieć androida, mam dostawkę miboxa w domu.
 

slnowak

New member
Niech ktoś z Was co ma problem z obrazem stanie się niebieskim chociaż na miesiąc i poprosi Kikiego o kalibrację do swojego modelu, i zobaczymy czy to coś pomoże. To są groszowe sprawy by być niebieskim.

A może po prostu zacznijcie się dzielić ustawieniami/tajemną wiedzą na forum, zamiast naciągać ludzi na hajs? Wydawało mi się, ze po to ono jest. Szczególnie, że chyba sporo osób ma problem z tymi telewizorami.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A że też w tegorocznych takie wadliwe matryce musieli włożyć do Philipsów, w zeszło rocznych nikt nie narzekał na obraz.
Skoro Kiki pisze że jest OK po jego kalibracji, więc potrzebna jest od niego kalibracja.
 

Bykovsky

New member
Ja montowałem nóżkę na twardym łóżku, kładziesz normalnie matrycą do dołu, z tym, że musi ci telewizor trochę zwisać nad ziemią, żebyś mógł do końca wsunąć skręconą wcześniej nóżkę, tak jak masz to pokazane na instrukcji. Pod spód podłożyłem tę folijkę, w którą tv był owinięty. Nie było żadnych problemów.
Na pewno matrycą do dołu, a nie do góry? Ciężki ten TV, a żona niezbyt silna :p
 

destinow

New member
Chłopaki sory że tak pytanie trochę z czapy ale czytam ten wątek i zaczynam mieć spore wątpliwości czy philps 65pus7855 będzie dobrym wyborem, co myślicie? To ta sama matryca co w tym modelu?
 

12jojko

Banned
Na pewno matrycą do dołu, a nie do góry? Ciężki ten TV, a żona niezbyt silna :p

Na pewno, bo inaczej nie przykręcisz tych 4 śrubek ;)

Mnie w ogóle dziwi, że tutaj praktycznie same negatywne komentarze, nikt nie chwali TV ani nie chwali się ustawieniami, zazwyczaj jak ktoś wypowiada się pozytywnie, to bez żadnych konkretów - tylko krótkie „u mnie jest okej”. Nie mówię tu o zwykłych „szarakach”, którzy niewiele wiedzą o tv, tylko o adminach forum, którzy na pewno wiedzą więcej od nas, zero konkretnego doradzania czy pomocy. Ja cały czas czekam, aż kiki podeśle te ustawienia, które obiecał, jeśli się dołączy do klubu, żeby sprawdzić, czy coś to zmieni, póki mogę go jeszcze zwrócić, no ale na razie zero odzewu na wczorajszą wiadomość, ale spokojnie czekam, aż znajdzie chwilę, by to zrobić.
 
Ostatnia edycja:

aromed

New member
Coś mi się wydaje że nie ma takich ustawień... Co to za wiedza tajemna. Płacić jeszcze za to trzeba? Malo telewizor kosztował to jeszcze dopłacić trzeba za ustawienie suwaczków? Jeśli philips bylby poważną firmą to albo sami dali by te ustawienia na oficjalnej stronie albo szybki upgrade softu. Nie wiedzą co zrobić bo wtopili z matrycami nabrali wody w usta i żadne ustawienia tu nic nie pomogą. Wiemy to dobrze wszyscy tylko się łudzimy ze jakiś czarodziej poda tajemne zaklęcie gdy będziesz niebieski. Co to ma w ogóle byc? Pozbądźcie się lepiej tego dziadostwa póki możecie bo zostaniecie z kaszaną i wtopioną kasą... Szkoda czasu i nerwów. Cieszę się teraz ze nie odebrałem tego czegoś ze sklepu chociaż bardzo mnie korciło... Pozostanę przy sony. Może mniejszy ale bez takich jaj...
 
Ostatnia edycja:
Do góry