Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

dembol23

New member
Nie wiem, czy tylko dlatego, że mały. Ale z pewnością ma to znaczenie. Nieprzypadkowo duże przekątne przeznaczone są dla lepszego oglądania treści 4K. Treści, nie matryc! Wystarczy porównać, jak wyglądają filmy w rozdzielczości np. 720p na ekranie smartfona i tv 4K.

Dlatego dziwią mnie zachęty do tego, aby brać jak największy możliwy ekran w sytuacji, gdy mamy tylko telewizję z kablówki lub sygnał z anteny. Tu potrzebny jest umiar. Skalowanie obrazu nie zmienia jego jakości/rozdzielczości. Dostosowuje go tylko do rozdzielczości matrycy telewizora. A wszystkie jego wady widzimy spotęgowane wobec telewizorów o rozdzielczości niższej i mniejszym ekranie.

Poprawiłem swój wpis. Testowałem też na 42 calach LG i lepiej niż na Philipsie. Model 42lm620s jaka ma matrycę bo nigdzie nie mogę znaleźć?
 

k3firoo

New member
Produkcja 10/2020, wersja oprogramowania .008.



Im bardziej się zbliżamy do wieczora, tym tejn perfidny bialy prostokąt jest bardziej widoczny i wkurza podczas oglądania.

Probuje różnych ustawien i te artefakty, ta niby czern coraz bardziej wkurzają.

Dodatkowo jeszcze ostrość jest slaba. To co jest na pierwszym planie, to ujdzie ale dalej to się obraz po prostu rozmywa...
Produkcja nie wiem kiedy bo wisi na ścianie ale patrząc na aktualizację to chyba lipiec
755a00e935cbf64c244c1c60205a08b0.jpg
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sobotę byłem w Euro rtv i tak jak piszecie Philips ma obraz jak za mgłą, zaraz mi się to w oczy rzuciło, inne obok niego były Sony i Samsung które miały wyraźny obraz.
 

Petru23

Banned
W sobotę byłem w Euro rtv i tak jak piszecie Philips ma obraz jak za mgłą, zaraz mi się to w oczy rzuciło, inne obok niego były Sony i Samsung które miały wyraźny obraz.

W. Samsungu wyjdziesz z trybu oczojebnego i filmików demo to też jest mglisty. Ale jak odpaliłem 4k HDR i dałem tryb dynamiczny z YT to szczena opada ze dwa piętra w dół.
 

dembol23

New member
Na 99% jestem zdecydowany oddać Telewizor do sklepu. Tylko co wziąć w zamian. Jednak chyba szukal bym coś na matrycy IPS, jednak trochę pod kątem będę też oglądał. Możecie coś polecić od 55 cali wzwyz do 3000 zł?
 

rafallo777

New member
Masz w tej chwili Sony XH-8096 na IPS, to Jedna z lepszych propozycji.

Ja tez bylem na niego bardzo zdecydowany, obraz mega sztos ale klatkuje... gdyby nie to bym go bral bo byl za 2499 zl.
Ambi robi w philips robote.
Wczoraj widzialem pus6xxx to jest dopiero obraz jak za mgla.
Seria 8545 bije tamte philipsy o kilka klas.

Dzis posprawdzam inne filmiki na philipsie I bede mial oglad pomiedzy nim a samsungiem
 

jbrach

New member
Panowie 70 stron pierdzenia o tym samym :D Na dziś moim zdaniem z przebiegu tego tematu można stwierdzić iż owy model ma problem z wyświetlaniem obrazu słabej jakości w HDR pomijam DV. U mnie problem się rozwiązał jak ustawiłem na Apple TV 4k ( 4K SDR 60Hz , HDMI Output – YCbCr, Chroma – 4:4:4 ). Teraz wszystko jest ok ( obraz na szczękach jest aceptowalny). Na zagranicznych forach można doczytać ,że philipsy te maja problem z dobraniem parametrów wyświetlania ze źródeł hdmi. I wlasznie dlatego występują te problemy przy słabszej jakości materiału. Zaznaczam iz nie jestem specem od czerni ;-) i dodatkowo z doświadczenia pus6561 którego tez kupowałem jak odrazu pojawił się na rynku. Dopiero kolejna aktualizacja poprawiła parametry obrazu.

edit :

cytat czemu takie mam ustawienia atv 4k:

aki setup ma kilka wymagań:

TV musi wspierać Dolby Vision i/lub HDR.
Kabel HDMI musi wspierać 4K, DV i/lub HDR.
Taka konfiguracja zapewnia automatyczne przełączanie się pomiędzy odpowiednimi standardami, czyli źródła SDR będą odtwarzane w SDR, HDR w HDR, a DV w DV.

To rozwiązanie ma dwie wady – tvOS na Apple TV będzie też w SDR (mniejszy problem) i niesamowite screensavery Apple’a też będą w SDR.

Finalnie jednak chodzi o to, aby treści SDR oglądać w SDR, a HDR w HDR, więc polecam ten setup.

Można wnioskować właśnie z tego iz philips ma problem taki sam jak atv 4k ( ustawiając na sztywno DV lub HDR , każdy materiał na tv philipsa będzie puszczany w tym standardzie nawet jeśli jest słabej jakości ). może to problem pomiędzy aplikacjami a telewizorem które są zainstalowane natywnie.

Tak tylko głośno myślę ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=J_t_TXB_bGA&feature=emb_title - tu jest laddie wyjaśniony ten problem
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Ja tez bylem na niego bardzo zdecydowany, obraz mega sztos ale klatkuje... gdyby nie to bym go bral bo byl za 2499 zl.
Ambi robi w philips robote.
Wczoraj widzialem pus6xxx to jest dopiero obraz jak za mgla.
Seria 8545 bije tamte philipsy o kilka klas.
Dzis posprawdzam inne filmiki na philipsie I bede mial oglad pomiedzy nim a samsungiem
No ciekawe moje materiały sprawdzałem na XH-9005 i obraz bardzo płynny, nic nie klatkowało. Procesor obrazu taki sam, hmm?
1080i/50Hz .m2ts z mojej kablówki.
 

Beeercik

New member
Panowie 70 stron pierdzenia o tym samym :D Na dziś moim zdaniem z przebiegu tego tematu można stwierdzić iż owy model ma problem z wyświetlaniem obrazu słabej jakości w HDR pomijam DV. U mnie problem się rozwiązał jak ustawiłem na Apple TV 4k ( 4K SDR 60Hz , HDMI Output – YCbCr, Chroma – 4:4:4 ). Teraz wszystko jest ok ( obraz na szczękach jest aceptowalny)

Jeśli piszesz, że u Ciebie już wszystko ok to mam prośbę, wzuciłbyś zdjęcia z tego filmu, z fragmentów 0:38, 1:11, 1:48 i 2:28?

https://youtu.be/NC0WPQd_bds
 

jbrach

New member

k3firoo

New member
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/21SLRqfNzktErEpxlojkiGLU6GMfGg - Apple TV 4K aplikacja YouTube

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/4moX2SPQY09fa3kBufXJpywY19DUxd - philips aplikacja YouTube

zdjęcie robione iPhone 11 pro z wyłączonym trybem nocnym

Moim zdaniem jest różnica

ps

przy philipsie odpalając YouTube pojawia się monit iz przechodzi w tryb HDR , na Apple TV ten film jest pokazany w SDR.
Ja na żadnym ustawieniu standardowym nie mogę u siebie uzyskać tak jasnego obrazu jak na yt u Ciebie.

Ustawienia mam z tych na forum z postu nr 211 na dzień isf , isf noc post 140. Po całym wpisaniu w jednym isf na koniec zastosowałem całość zielony przyciski by na każdym źródle były te same ustawienia. Bo ustawisz sobie dzień netflix, to yt dzień isf już będzie inny, a tak na każdym mam to samo i wg mnie jest ok.
69fc54a13a08c5c7dcbae2ae152a3fc2.jpg
 
Do góry