Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

boldo

New member
Ustawiłem te ostatnie ustawienia i kololory są lepsze, szczególnie czerń jest napradę ładna czarna.
Niestety nie zmienie to nic z plamami które tworzą na duzych ciemnych powierzchniach, nie chodzi tu o jakieś dema 4k na youtube tylko wszystkie materiały na netflix. Tam gdzie są kolory, dużo szczegółów jest obraz bardzo dobry ale w tle gdzie są jakieś ciemne obrazy te fragmenty zachowują się jakby obraz miał 96x96px.

h ttps://vimeo.com/user129144049/review/490482674/39b55f7d54

Tutaj mam fragment przypadkiem włączonego na Netflix początek "Jestem Matką". Nagrany na Huawei P20 Mate, nie chodzi mi o kolory bo obraz nagrał się bardzo jakoś odbarwiony i w środku widać że obraz jest ostry tylko bez kolorów na tym filmie, chodzi mi tylko o artefakty które są p obokach gdzie obraz ma przechodzić w czerń. Wszędzie są tylko parucentymetrowe jednokolorowe bloki.

Podobny problem zauważyłem przy oglądaniu traila Mad Maxa na youtube, w momentach gdy jakaś scena ściemniała się do czerni żeby pokazała się kolejna na ułamki milisekund kiedy obraz z coraz bardziej ciemego stawał się czarny, na obrazie widać wyraźne kratke mniej więcej ok 20x40 pól
 

Beeercik

New member
Tutaj mój nowy LG UN71006LA, 70 cali na matrycy VA.


3.jpg


No i dokładnie o taki obraz mi chodziło w przypadku tego wideo, a nie rozmazane plamy jak na Philipsie, które o dziwo niektórych zadowalają, a wydawałoby się, że wchodząc na to forum ma się wyższe wymagania. Tym bardziej nic dziwnego, że zadowoleni są również 'zwykli' użytkownicy, jakich jest większość.

Philips umywa ręce, sprzedawcy na forum udają, że problem nie istnieje i zachęcają do kupna, a użytkownicy czekają na magiczny update oprogramowania, który jeśli nie nastąpi to zostaną z takim bublem na lata, bo wg Philipsa obraz jest ok i reklamacje będą odrzucane.
 

Bykovsky

New member
No i dokładnie o taki obraz mi chodziło w przypadku tego wideo, a nie rozmazane plamy jak na Philipsie, które o dziwo niektórych zadowalają, a wydawałoby się, że wchodząc na to forum ma się wyższe wymagania. Tym bardziej nic dziwnego, że zadowoleni są również 'zwykli' użytkownicy, jakich jest większość.

Philips umywa ręce, sprzedawcy na forum udają, że problem nie istnieje i zachęcają do kupna, a użytkownicy czekają na magiczny update oprogramowania, który jeśli nie nastąpi to zostaną z takim bublem na lata, bo wg Philipsa obraz jest ok i reklamacje będą odrzucane.
Dlatego ja po dwóch dniach złożyłem wniosek o zwrot produktu, jako że zamawialem online.



Rafallo prosiłeś mnie o "Szczęki", jako że to film porównawczy tutaj w wątku - niestety nie znajduje mi go na Netflix, być może dlatego że mieszkam w UK (mimo posiadania wykupionego polskiego Netflixa).
Dla porównania starego contentu, wrzucam zdjęcie z Jurassic Park z 1993 roku, scena 00:01:15. Zdjęcie robione Xiaomi Redmi Note 8T.


Zdjęcie przekłamuje, ale niestety na korzyść, bo w realu ziarno jest o wiele bardziej widzialne, nie jest idealnie. Jednak to jest 100 razy lepsze niż to, co widziałem na własne oczy w Philipsie.



IMG-20201213-205033.jpg
 

lajcik73

New member
Dobrze prawisz Philips serwis i sklep problemu nie widzą i wciskają reklamującym że obraz jest ok to tak jakby próbowali wmówić każdemu że kupa nie śmierdzi.
 

rafallo777

New member
Dlatego ja po dwóch dniach złożyłem wniosek o zwrot produktu, jako że zamawialem online.



Rafallo prosiłeś mnie o "Szczęki", jako że to film porównawczy tutaj w wątku - niestety nie znajduje mi go na Netflix, być może dlatego że mieszkam w UK (mimo posiadania wykupionego polskiego Netflixa).
Dla porównania starego contentu, wrzucam zdjęcie z Jurassic Park z 1993 roku, scena 00:01:15. Zdjęcie robione Xiaomi Redmi Note 8T.


Zdjęcie przekłamuje, ale niestety na korzyść, bo w realu ziarno jest o wiele bardziej widzialne, nie jest idealnie. Jednak to jest 100 razy lepsze niż to, co widziałem na własne oczy w Philipsie.



IMG-20201213-205033.jpg

Nie mam tego filmu, bo nie ma go w Polsce na netflix.
Wez cos zrob ze Stranger Things, czy czegos co jest w Polsce
 

12jojko

Banned
A ja na swoim Philipsie nie mam żadnych przez was opisywanych problemów. Tylko HDR wygląda słabo, ale to może być wina plików, a nie TV (HDR na jutubie wygląda bardzo ładnie). Dolby Vision wygląda zacnie u mnie na Netflix. Pamiętajcie, że nie wszystko na Netflix jest w bardzo dobrej jakości, mają tam filmy/seriale, gdzie bitrejt to słabe 3 mb/s i żaden TV tego nie pokaże ładnie, zwłaszcza taki gigant jak 70 cali, skoro już na 43 calach to wygląda przeciętnie (choćby film Mosul albo Ofiara z burzy). Problemy z czernią są, ale one znikają, gdy dobrze ustawi się 3 pierwsze poziomy w 20 pkt skali. Jeśli ktoś nagrzebie w ustawieniach, kiedy nawet nie wie, który suwak za co odpowiada, to potem ma artefakty. Często problemem jest źródło, a nie sam TV.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
A ja na swoim Philipsie nie mam żadnych przez was opisywanych problemów. Tylko HDR wygląda słabo, ale to może być wina plików, a nie TV (HDR na jutubie wygląda bardzo ładnie). Dolby Vision wygląda zacnie u mnie na Netflix. Pamiętajcie, że nie wszystko na Netflix jest w bardzo dobrej jakości, mają tam filmy/seriale, gdzie bitrejt to słabe 3 mb/s i żaden TV tego nie pokaże ładnie, zwłaszcza taki gigant jak 70 cali, skoro już na 43 calach to wygląda przeciętnie (choćby film Mosul albo Ofiara z burzy). Problemy z czernią są, ale one znikają, gdy dobrze ustawi się 3 pierwsze poziomy w 20 pkt skali. Jeśli ktoś nagrzebie w ustawieniach, kiedy nawet nie wie, który suwak za co odpowiada, to potem ma artefakty. Często problemem jest źródło, a nie sam TV.

Pokaz jak u Ciebie wygląda tryb dolby vision i ta sama scena hdr jaskrawy.
U mnie dv to gowno.
Wstawialem zdjecia. U Ciebie tez jest taka różnica czy dv wygląda lepiej od hdr?
Pokazesz zdjecie np ze Stranger Things?
 

rafallo777

New member
40 minut pauzuje już kilka filmów. Obok surface pro 4 gdzie matryca jest zacna. Od youtube po netflix, od 720p do 4k.
Jakim cudem moj Philips ma lepsze kolory od surface?
Jakim cudem na surface pro 4 tez są takie artefakty jak na tv?
Jakim cudem wiekszosc roznych filmow wyglada lepiej na Philipsie niż na 12 calowym Surface gdzie matryca jest jedna z najlepszych na rynku?

Mówiłem, ze zdjęcia nie oddają kolorów jakie są na żywo.

I teraz pytanie:
1. Czy Philips to loteria, co 2 tv wychodzi z wada i trafiłem ok?
2. Czy moj surface to szrot?
3. Czy mam problemy ze wzrokiem?

Tu kolega tez pisał, ze mu philips świecił ładnie a po przesiadce na lg jest o wiele lepiej.
Widziałem jego zdjęcia i były zacne na philipsie, lepsze od moich.
I skoro moj philips lepiej gra niż surface pro 4 to się zastanawiam jaka musi być przepaść gdybym miał lg?

Dlatego się zastanawiam czy mam cos ze wzrokiem czy może szukam jakichś wad na sile przez te forum i zastanawiam się nad innymi modelami niepotrzebnie?
 

12jojko

Banned
Pokaz jak u Ciebie wygląda tryb dolby vision i ta sama scena hdr jaskrawy.
U mnie dv to gowno.
Wstawialem zdjecia. U Ciebie tez jest taka różnica czy dv wygląda lepiej od hdr?
Pokazesz zdjecie np ze Stranger Things?

Nie pokażę zdjęć, bo raz, że mam słaby aparat w tel, dwa, że zdjęcia przekłamują rzeczywisty obraz. DV sprawdzałem i na Netflix i na pliku z pendrive'a i jest tak jak powinno być, HDR sprawdzałem z pendrive'a i wygląda dużo gorzej niż na jutubie i tu albo wina pliku, albo TV ma problem z poprawnym odczytem metadanych z plików mkv. Pliki SDR wyglądają bardzo dobrze, oczywiście, jeśli są dobrej jakości. I druga, sprawa, każdy ma inny wzrok, inne kolory go rajcują, ty lubisz jaskrawe, a ja naturalne, więc każdy powinien pod siebie ustawiać, bo to TV ma służyć tobie, a nie ty TV.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie nie może być LG bo w nim nie da się stworzyć listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej, można za to w Philipsie na Androidzie jak tu już na forum potwierdzono.
LG dawno obiecało to poprawić, ale na obietnicach się skończyło.
 

rafallo777

New member
Nie pokażę zdjęć, bo raz, że mam słaby aparat w tel, dwa, że zdjęcia przekłamują rzeczywisty obraz. DV sprawdzałem i na Netflix i na pliku z pendrive'a i jest tak jak powinno być, HDR sprawdzałem z pendrive'a i wygląda dużo gorzej niż na jutubie i tu albo wina pliku, albo TV ma problem z poprawnym odczytem metadanych z plików mkv. Pliki SDR wyglądają bardzo dobrze, oczywiście, jeśli są dobrej jakości. I druga, sprawa, każdy ma inny wzrok, inne kolory go rajcują, ty lubisz jaskrawe, a ja naturalne, więc każdy powinien pod siebie ustawiać, bo to TV ma służyć tobie, a nie ty TV.

A moglbys ocebic czy dv wyglada jak u mnie na zdjeciu czy u Ciebie lepiej?
Dalem zdjecie hdr jaskrawy I dv jasny. Porownaj prosze.

Jak masz apke Canal+ to u Ciebie pilka nozna chidzi plynnie czy klatkuje? U mnie przy podaniach pilka tak szarpie. Filmy niektore tez.

I powiedz z ktorego miesiaca masz tv?
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Powie mi ktos czy jak zostawie ten tv to moge w ciagu roku reklamowac tv w sklepie na rekojmie ze np tv nie ma prawidkowo dzialajacego hdr itp, ze producent to zatail?
Wtedy latwo bym mial zwrot kasy? Przerabial ktos juz ten temat?
 

Beeercik

New member
rafallo777 napisał:
Jakim cudem moj Philips ma lepsze kolory od surface

Bo kolory ten telewizor ma ładne, sam byłem zachwycony kolorowymi filmami promocyjnymi na YouTube po pierwszym odpaleniu Philipsa.

Ale potem zacząłem normalne oglądanie filmów i granie w gry i zdałem sobie sprawę, że ten telewizor kompletnie nie radzi sobie z szarościami i przejściami tonalnymi w ciemnych scenach.

Wyjąłem poprzedniego, 11-letniego Sony, postawiłem obok i zacząłem oglądać dwa te same obrazy obok siebie:

https://streamable.com/j54s5w

No przepaść. Teraz też ktoś napisze, że to wina aparatu, który przekłamuje? Obraz z Sony nagrywa ładnie, ale z Philipsa już przekłamuje?


@Kiki: Co Philips mówi o tych wadach? Sprzedając ich telewizory na pewno natknąłeś się na te wadliwe modele.
 

d00blan

New member
Ja swojego 58PUS8535 wczoraj zwróciłem do sklepu... nie po to kupuję TV żeby na każdym filmie szukać ustawienia, które sprawi że film będzie wyglądał znośnie. Szkoda zdrowia :) Teraz pewnie wezmę Samsunga, żal tylko ambi, androida i tego pilota z pełną klawiaturą...
 

progreser

New member
Otoz to, tv powienien sobie radzic z kazdym rodzajem scen, a nie ze trzeba pod kazdy film osobno zmieniac tryby i kombinowac z ustawieniami.
Ja co prawda mialem 58PUS7805 ale problemy z tego co widze te same co tutaj i tez idzie do zwrotu.
 

Bykovsky

New member
Bo kolory ten telewizor ma ładne, sam byłem zachwycony kolorowymi filmami promocyjnymi na YouTube po pierwszym odpaleniu Philipsa.

Ale potem zacząłem normalne oglądanie filmów i granie w gry i zdałem sobie sprawę, że ten telewizor kompletnie nie radzi sobie z szarościami i przejściami tonalnymi w ciemnych scenach.

Wyjąłem poprzedniego, 11-letniego Sony, postawiłem obok i zacząłem oglądać dwa te same obrazy obok siebie:

https://streamable.com/j54s5w

No przepaść. Teraz też ktoś napisze, że to wina aparatu, który przekłamuje? Obraz z Sony nagrywa ładnie, ale z Philipsa już przekłamuje?


@Kiki: Co Philips mówi o tych wadach? Sprzedając ich telewizory na pewno natknąłeś się na te wadliwe modele.

Ja wymieniłem tego Philipsa na inną markę i mam spokój. Polecam to innym.
 

d00blan

New member
Proponuję też odpowiednią opinię o Philipsie na stronie sklepu / ceneo. Parę stron temu ktoś się dziwił jak to możliwe, że model ma same dobre oceny. Ano tak, że zdecydowana większość osób nie poświęca czasu na złożenie opinii. I tym samym Philips nie musi się starać nad robieniem poprawek...
 

biedronka1

New member
Otóż to - ludzie kupują TV. Zapodają filmiki promocyjne z YT: ambi świeci, jest kolorowo - cyk piszemy opinię. Druga kwestia to pewnie promocja samego Philipsa. Mogę się mylić ale być może część opinii to element strategii marketingowej i w cale nie są pisane przez nabywców tego cacka.



Ja już dawno temu oddałem ten TV i cieszę się produktem konkurencji który od wyjęcia z pudełka daje bardzo dobry obraz na każdym filmie i źródle obrazu. Przestawiłem tylko kolory pod swoje preferencje. Siadam przed TV włączam Film i z przyjemnością oglądam.



Dlatego też radzę od siebie nie męczcie się z tym pudłem. Oddajcie to do sklepu i kupcie coś innego. Szkoda życia i czasu na grzebanie w ustawieniach, racjonalizowanie sobie zakupu "tego bubla" itp. itd.
 
Do góry