Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Beeercik

New member
Philips zawsze staje do spraw serwisowych !

Tak, tu u kolegi również stanął




@k3firoo, na Twoim filmie nawet mimo słabej jakości widać, że ten krzak jest bardziej szczegółowy niż u mnie. Na tym zdjęciu też widać to o co mi chodzi. Wiele miejsc jest w odcieniach tej samej szarości. Podobny efekt uzyskuje patrząc na to samo wideo na komórce pod odpowiednim kątem.

https://youtu.be/U9caj-VdGzM

 

k3firoo

New member
Tak, tu u kolegi również stanął









@k3firoo, na Twoim filmie nawet mimo słabej jakości widać, że ten krzak jest bardziej szczegółowy niż u mnie. Na tym zdjęciu też widać to o co mi chodzi. Wiele miejsc jest w odcieniach tej samej szarości. Podobny efekt uzyskuje patrząc na to samo wideo na komórce pod odpowiednim kątem.



https://youtu.be/U9caj-VdGzM



Tu poruszony temat hdr https://www.avforums.com/threads/any-news-about-pus8505.2290249/post-28743364
 

12jojko

Banned
Rozwalają mnie posty adminów na tym forum, zero konkretów, pojedyncze zdania, które nic nie wnoszą do dyskusji i w niczym nie pomagają. Gdyby nie zagraniczne fora, to pewnie też bym tu tylko narzekał na telewizory, tam przynajmniej ludzie sobie bezinteresownie pomagają.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
@k3firoo : Dziękuję serdecznie, napracowałeś się! :)

Niestety na moim bublu te ustawienia się nie sprawdzają..

Górne zdjęcie SDR, dolne HDR. Zdjęcia nie przekłamują bo wyszły prawie identycznie z tym jak to wygląda na telewizorze.




Przy czym jak już wcześniej pisałem, całkowita czerń w tym telewizorze jest ok (36:26 z filmu wspomnianego wyżej : https://youtu.be/lyJ85QF3qhI )



Pełen rozmiar - https://img0.imguh.com/2020/12/14/IMG_20201214_212914b78d71360a6cd66e.jpg

Problem robi się kiedy czerń przechodzi w odcienie szarości, wtedy nie ma żadnych przejść tonalnych, wszystko zlewa się w taką mdłą szarość, traci głębie, wygląda jak karton. Widać to na tym ujęciu (43:49) podobny efekt jak na twarzach wyżej.

Te zdjecia nie przeklamuja?
Jakie Ty uzywasz ustawienia obrazu?

U mnie twarze tel zaklamal, w rzeczywustosci sa soczyste, nasycone, tlo czarne. U Ciebie jak za mgla.

Tam gdzie gitara to u Ciebie kolory sprane, mniej nasycone jak bys mial duzo mniejszy kontrast obrazu i troszke mniej kolorow ode mnie.
U mnie mega nasycona gitara, czerwonista, niebo czarne jak smola.

2. Tam gdzie sa te krzewy to u Ciebie niebo jest jasniejsze u mnie czarne. I tez niby jak za mgla obraz. Ludzie, krzewy, chodnik u Ciebie jak za mgla.

3. Tam gdzie masz kominek u Ciebie jak za mgla, ostrosci brak po bokach. Nawet choinka u Ciebie wyprana z kolorow.

Ja tel nie umiem zrobic zdjecia 1:1, ale czy napewno Twoj tel nie przeklamuje I w rzeczywistosci obraz wyglada lepiej? Moj tel przeklamal w twarzach bo obraz w realu jest nieporownywalnie lepszy i ostry.

Jest opcja mozliwosci nagrania z youtube swiezego materialu bez telefonu? Bo kazdy tel przeklamie obraz a surowa tresc ze zrodla bedzie lepszym dowodem.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
https://www.avforums.com/threads/any-news-about-pus8505.2290249/page-60#post-28743364
Zobaczcie to zdjecie ze Snipera

https://youtu.be/vX2vsvdq8nw
2:09.

U mnie jest zdecydowanie lepiej a ustawien nie ruszalem.

Po zdjeciach z neta dochodze do wniosku, ze co 2 model Philipsa jest trefny a ja i tylko 2 kolegow z tego forum natrafilismy na dobre modele. Reszta na wadliwe tv.
Bo na zadnych ustawieniach nie mam takiego gowna co uzytkownik z avforums. Przeciez na takim czyms ustawienia nie pomoga i przez chwile myslalem, ze wiekszosc z was przesadza i w swoim tv dopatrywalem sie wad przez 2 tygodnie ale teraz juz jasne o co Wam.chodzi I faktycznie taki obraz od razu rzuca sie w oczy. Bo nawet Szczeki film u mnie wygladal jak.4k przy zdjeciu dodane tu na forum, jak za mgla, wyprane z koloriw, itp.
 

k3firoo

New member
Te zdjecia nie przeklamuja?
Jakie Ty uzywasz ustawienia obrazu?

U mnie twarze tel zaklamal, w rzeczywustosci sa soczyste, nasycone, tlo czarne. U Ciebie jak za mgla.

Tam gdzie gitara to u Ciebie kolory sprane, mniej nasycone jak bys mial duzo mniejszy kontrast obrazu i troszke mniej kolorow ode mnie.
U mnie mega nasycona gitara, czerwonista, niebo czarne jak smola.

2. Tam gdzie sa te krzewy to u Ciebie niebo jest jasniejsze u mnie czarne. I tez niby jak za mgla obraz. Ludzie, krzewy, chodnik u Ciebie jak za mgla.

3. Tam gdzie masz kominek u Ciebie jak za mgla, ostrosci brak po bokach. Nawet choinka u Ciebie wyprana z kolorow.

Ja tel nie umiem zrobic zdjecia 1:1, ale czy napewno Twoj tel nie przeklamuje I w rzeczywistosci obraz wyglada lepiej? Moj tel przeklamal w twarzach bo obraz w realu jest nieporownywalnie lepszy i ostry.

Jest opcja mozliwosci nagrania z youtube swiezego materialu bez telefonu? Bo kazdy tel przeklamie obraz a surowa tresc ze zrodla bedzie lepszym dowodem.
Foto z gościem jest tak jak na avforum. Kolory u mnie mniejsze trochę, nie wiem jakich on tam ustawień użył.

Spróbuj telefonem nagrywać scenę i zrób w tym czasie zdjęcie powinienes mieć tą funkcję (foto nr2), wtedy lepsze jest zdjęcie niż zrobienie samego zdjęcia.

6d676d25bb73209230421528de7257eb.jpg
e847328aeed4ebfbe7c84aa700f9ffea.jpg
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Foto z gościem jest DV tak jak na avforum. Kolory u mnie mniejsze trochę, nie wiem jakich on tam ustawień użył.

U Ciebie w tv wykrywa tryb dolby vision przy tym linku z youtuba??
U mnie wykrywa tylko HDR.
Jakim cudem u Ciebie youtube wykrywa tryb dolby vision?
Dla scislosci przy tym filmie z youtube w ustawieniach mam wszystkie tryby obrazu hdr I dzien, noc.
Dopiero przy netflix mam dodatkowo tryv dolby vision jasny I ciemny.
U Ciebie na youtube mozna wybrac tryb dolby vision jasny lub ciemny? Jakim sposobem?

Podalbys jeszcze ustawienia dla hdr/dv?
U Ciebie ta choinka z 1 zdjecia i ta twarz sa lekko bardziej nasycone :)
 

k3firoo

New member
U Ciebie w tv wykrywa tryb dolby vision przy tym linku z youtuba??

U mnie wykrywa tylko HDR.

Jakim cudem u Ciebie youtube wykrywa tryb dolby vision?

Dla scislosci przy tym filmie z youtube w ustawieniach mam wszystkie tryby obrazu hdr I dzien, noc.

Dopiero przy netflix mam dodatkowo tryv dolby vision jasny I ciemny.

U Ciebie na youtube mozna wybrac tryb dolby vision jasny lub ciemny? Jakim sposobem?



Podalbys jeszcze ustawienia dla hdr/dv?

U Ciebie ta choinka z 1 zdjecia i ta twarz sa lekko bardziej nasycone :)
Nie nie, mój błąd oczywiście jest hdr. Nie zmieniłem nic wcześniej dla hdr czy dv. Dziś wpisałem w hdr osobisty te dane z https://www.avforums.com/threads/any-news-about-pus8505.2290249/post-28743169

Wiadomo każdy później pod siebie ustawia
Na tym filmie https://youtu.be/eXju5LkrYs4
Kameleon jest taki jak mam na Samsung Note 9 i reszta kolorów się zgadza.

Ktoś pisał że w trybie bez hdr jest bardziej nasycony czy w innym tv jest mega zielony kameleon, to wtedy jest kolor przeklamany.

Edit:
Trzeba pamiętać bo ustawienia isf można skopiować dla każdego źródła, a np ustawienia hdr trzeba oddzielnie ustawiać dla yt i oddzielnie dla netflix.
 
Ostatnia edycja:

buddyn

New member
śledzę ten wątek od dawna, mocno zastanawiałem się nad zakupem 70pus8535. W końcu się zdecydowałem i jestem zaskoczony, może obraz nie jest super idealny na fabrycznych ustawieniach, ale nie obserwuję u siebie takich artefaktów jak nie którzy pokazują na fotkach.
 

puszcza

New member
Trzeba pamiętać bo ustawienia isf można skopiować dla każdego źródła, a np ustawienia hdr trzeba oddzielnie ustawiać dla yt i oddzielnie dla netflix.
Menu ustawień jest nieintuicyjne. Edytuję profil i nie widzę opcji dla którego źródła to robię. W jaki sposób sprawdzasz dla jakiego źródła edytujesz?
 

k3firoo

New member
Menu ustawień jest nieintuicyjne. Edytuję profil i nie widzę opcji dla którego źródła to robię. W jaki sposób sprawdzasz dla jakiego źródła edytujesz?
Ifs ustawiam np netflix i pozniej zapisuję na wszystkich kanalach, zielonym przyciskiem. Reszta ustawień poza ifs np osobiste trzeba ustawiać z osobna na yt i netflix jeśli chcesz mieć te same korekcje
 

puszcza

New member
Ifs ustawiam np netflix i pozniej zapisuję na wszystkich kanalach, zielonym przyciskiem. Reszta ustawień poza ifs np osobiste trzeba ustawiać z osobna na yt i netflix jeśli chcesz mieć te same korekcje
Właśnie nie rozumiem do końca.
Wchodzę w edycję, wybieram profil ISF Noc i edytuję go. Co zawiera się w ten profil a co muszę ręcznie zmienić pomimo to, że dam "zastosuj na wszystkie źródła"?
W jaki sposób mogę sprawdzić czy dla danej aplikacji mam już jakieś własne ustawienia czy muszę je konfigurować?
 

lajcik73

New member
Wystarczy poczytać hdtv.com.pl/forum/philips/144665-zla-jakosc-obrazu-glownie-w-ciemnych-scenach-70pus7304.html ten sam problem z obrazem.
 

k3firoo

New member
Właśnie nie rozumiem do końca.
Wchodzę w edycję, wybieram profil ISF Noc i edytuję go. Co zawiera się w ten profil a co muszę ręcznie zmienić pomimo to, że dam "zastosuj na wszystkie źródła"?
W jaki sposób mogę sprawdzić czy dla danej aplikacji mam już jakieś własne ustawienia czy muszę je konfigurować?
Jeśli ustawisz ifs i zapiszesz dla każdego źródła to czy to netflix czy yt czy satelita po wybraniu obrazu isf zawsze będziesz miał te ustawienia jakie zrobiłeś w isf.

W innych trybach obrazu trzeba zapisywać indywidualne dla każdej aplikacji, zobacz np "osobisty" na yt ustaw kolor na 60, a później przełącz na coś innego na netflix czy co tam masz i ustaw też osobisty i kolor na 50. Odpal znów yt i będziesz miał kolor 60.
 

lajcik73

New member
Wniosek z tego taki że Philips serwis i sklep problemu nie widzą czterokrotnie zgłaszałem problem z obrazem w moim 58pus8535/12 dwa razy w ramach gwarancji i dwa razy jako rękojmię i za każdym razem ta sama odpowiedz telewizor jest wolny od wad. I jak z nimi wygrać
 

k3firoo

New member
Ustawienia styl osobisty i niżej hdr osobisty.


Osobisty
kolor: 50

Kontrast podświetlenia: 55

Ostrość: 3

Jasność: 45

Wzmocnienie koloru: wyłączone

Gama kolorów: "normalna"

Temperatura barwowa: ciepła

Biały punkt 2 punkty:

Czerwony - WP = 127

Zielony - WP 95

Niebieski - WP = 65

Czerwony - BL = 0

Zielony - BL = -1

niebieski - BL = -6

biały punkt 20 punktów:

1 pkt R=-10 G=-13 B=-12
2 pkt R=-10 G=-10 B=-10
3 pkt R=-8 G=-5 B=-2

inne wartości = 0

kolor czerwony =-1 sat = 0

żółty odcień = -2 nas. = -2

odcień zieleni = +2 sat= -2

cyjan odcień = 0 sat = 0

Odcień niebieskiego = -1 Sat = 1

Magenta Hue = 1 Sat = -1

Tryb kontrastu: zop dla obrazu

Skalowanie HDR: włącz

Kontrast dynamiczny: wyłączony

Kontrast wideo: 97

Czujnik światła: wyłączony

Gamma: +2

Ultra rozdzielczość: wyl

Opcje czyszczenia obrazu: redukcja szumów wyłączona, MPEG = wył

Style ruchu: wyłączone



HDR OSOBISTY


kolor: 62

Kontrast podświetlenia: 100

Ostrość: 5

Jasność: 51

Wzmocnienie koloru: max

Gama kolorów: "normalna"

Temperatura barwowa: ciepła

Biały punkt 2 punkty:

Czerwony - WP = 127

Zielony - WP 95

Niebieski - WP = 65

Czerwony - BL = 0

Zielony - BL = -1

niebieski - BL = -6

biały punkt 20 punktów:

1 pkt R=-10 G=-13 B=-12
2 pkt R=-10 G=-10 B=-10
3 pkt R=-8 G=-5 B=-2

inne wartości = 0


Tryb kontrastu: wył

Hdr plus max

Skalowanie HDR: włącz

Kontrast wideo: 98

Czujnik światła: wyłączony

Gamma: 0

Ultra rozdzielczość: wł

Opcje czyszczenia obrazu: redukcja szumów max, MPEG = średnio

Style ruchu: kino
 

puszcza

New member
Jeśli ustawisz ifs i zapiszesz dla każdego źródła to czy to netflix czy yt czy satelita po wybraniu obrazu isf zawsze będziesz miał te ustawienia jakie zrobiłeś w isf.

W innych trybach obrazu trzeba zapisywać indywidualne dla każdej aplikacji, zobacz np "osobisty" na yt ustaw kolor na 60, a później przełącz na coś innego na netflix czy co tam masz i ustaw też osobisty i kolor na 50. Odpal znów yt i będziesz miał kolor 60.


Dzięki - czyli ISF powinno zapisywać wszystko włącznie z upłynnianianiem, kontrastem etc?


Czytałem jeszcze gdzieś o edycji Ambilight - kojarzysz jak można to zrobić? Widzę tylko wybór koloru ściany i jeden z kilku trybów, ale żadnych zaawansowanych ustawień.
 
Do góry