Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

D1MK4

New member
Czytałem, tych ustawień również próbowałem i tutaj tak samo obraz wydaje się mega żółty, czy ktoś też próbował tych ustawień i ma takie odczucia?
 

D1MK4

New member
Tak, ogółem to przy oglądaniu np. Wikingów to wszystko już wpada w odcień żółci i szarości, aż czuć wizualnie po twarzach, że są zbyt żółte, w sumie nie tylko ja to zauważyłem ale dziewczyna właśnie też zwróciła na to uwagę także coś w tym musi być.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj właśnie oglądałem Wikingów na Netflix i u mnie tego problemu nie było. Był natomiast inny - czasami pojawiały się te nieszczęsne plamki i ciemnych scenach. Nie było tego jakoś specjalnie dużo ale było.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

D1MK4

New member
A masz u siebie tak, że na tych profilach wbudowanych przez Philipsa wszystko jest turbo niebieskie i w Wikingach w ciemnych scenach ta czerń wręcz śnieży?
 

12jojko

Banned
Ja przed oddaniem tv testowałem jeszcze takie ustawienia, możecie sobie sprawdzić u siebie:


ISF Dzień lub Noc
Kolor: 68
Kontrast podświetlenia: 90-100
Jasność: 46
Ostrość: 5
Wzmocnienie kolorów: średnie lub maks
Szeroka gama kolorów
2 pkt: 127, 84, 56, 0, 0, -7
20 pkt:
Poziom 1: -2, -1, 0
Kalibracja kolorów:
czerwony: +3, -4
żółty: 0, -2
zielony: -12, -7
turkusowy: +2, -7
niebieski: 0, -7
fuksjowy: 0, -8
Kontrast dla obrazu
Skalowanie HDR: włączone
Kontrast dynamiczny: wyłączony
Kontrast wideo: 90-95
Czujnik światła: włączony
Gamma: 0
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
I jak te testy wypadły? Oddałeś go jednak? Spróbujesz raz jeszcze wymienić tak jak mi pisałeś czy już kasa?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A masz u siebie tak, że na tych profilach wbudowanych przez Philipsa wszystko jest turbo niebieskie i w Wikingach w ciemnych scenach ta czerń wręcz śnieży?
Nie, nie miałem tak. W ogóle nie miałem problemu z niebieskim... U mnie kolory są super. Jestem z nich bardzo zadowolony. Gdyby tylko nie było tych plamek to bym był bardzo zadowolony. U mnie nie ma też problemu z HDR ani DV

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Karoloo

New member
Dzisiaj oddałem Philipsa 58pus8535, miałem go 20 dni. Przyzwyczaiłem sie do tego marnego obrazu, chociaz i tak nie mialem problemow z szarosciami, ale jak wczoraj zaczal mi sie przycinac (piksele) obraz na Netflixie, film w Dolby Vision powiedziałem dosyć. Dzisiaj mam juz nowy TV
Panasonic TX-58HX820E i jestem zadowolony. Jedyny minus to pilot. Jak za te pieniadze nie ma co narzekac cos za cos, wybieram obraz :)
 

12jojko

Banned
na każdym poziomie ma tak być czy tylko na poziomie 1 a reszta na ?



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Tylko poziom 1. Mnie się nie podobał efekt, ustawienia z rosyjskiego forum. Co do tv, czekam na decyzję sklepu.

Swoją drogą, byłem przy procesie kalibracji skalibruj u znajomka i polecam, bardzo duża różnica w jakości obrazu, z tym, że on ma Samsunga. Jak będę miał lewe pieniądze, to też sobie taką zrobię.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja puki co zrobiłem mixa i na wikingach nie mam plamek... Testuję dalej

----
Edit
Jedną są ale symbolicznie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
@12jojko
A jak z plamkami na tym ustawieniu? Pomijając kolory...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Żartujesz sobie hehehe za 3 tys można kupić tv który nie będzie pixelował na ciemnych tłach

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzamy przy kalibracji i wysyłamy mdele które nie mają takich wad.
To bardzo prosta czynność.
 
Do góry