Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

conqest

Well-known member
Bez reklam
Też nie przywracałem może to by pomogło, ale obraz jest zdecydowanie lepszy zapodałem wikingów bo tam najbardziej mi plamiło i jest o niebo lepiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak u Was ale u mnie plamki nie występują. Oglądam cały czas i jest ok. Testuję dalej...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Igor0505

New member
Posiadam głośniki edifier r2600. Podłączam je do telewizora jako słuchawki (mini jack) ale żeby regulować głośność muszę używać dwóch pilotów, jeden od telewizora a drugi od głośników. Czy orientuje się ktoś czy da radę je tak podłączyć żeby można było sterować tylko pilotem od telewizora?
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Piszę tutaj na forum bo dostaje dość dużo zapytań na PW w sumie o to samo więc opiszę to tutaj dla wszystkich

Po zmianie oprogramowania obraz u mnie jest wyraźnie lepszy. Jest żywszy, ostrzejszy, kolory nasycone i jakby gładszy (nie dropi - chociaż to może jest moje subiektywne odczucie). Co do tych nieszczęsnych plamek to nie eliminuje ich w 100%. Nie miałem czasu jeszcze żeby sprawdzić na każdym źródle, ale na pewno pojawiają się na słabym materiale z youtube, pojawiają się też na hbo go czy netflix (ale tylko na materiałach w hd). Pojawiają się czasami minimalnie w tle (obraz pierwszoplanowy jest ok). Jest tego tak mało i tak delikatnie że aby je zobaczyć to po pierwsze trzeba wiedzieć na co patrzeć i naprawdę szukać tego (oglądałem z synem wczoraj "księgę czarownic" na hbo go, to na cały obcinek 2-3razy może coś się pojawiło i to na zasadzie takiej że ja widziałem a on nie, a wcześniej był bardzo uczulony na to i zwracał mi uwagę że obraz jest do d...) Na netflix na DV wszystko jest gitara zero problemów z obrazem. Reasumując w końcu można oglądać bez wkur... się i chęci wyrzucenia tv przez okno. Może coś by zmieniło jeszcze ponowne zainstalowanie tv, ale mam zainstalowanych kilka aplikacji (kodi itd), wszędzie mam porobione konta i nie chce mi się tego robić na nowo...
-------------
Dostałem dzisiaj maila z philipsa, że materiał dowodowy(wysyłałem im zdjęcia pokazujące te plamki w zeszłym tygodniu) który im wysłałem jest ok, że jest to dla nich sprawa priorytetowa i cały czas pracują nad usunięciem problemu... Byłem pewny że mi odpiszą że właśnie wyszła aktualizacja która to naprawia a oni odpisali że pracują nad tym...
 

12jojko

Banned
Piszę tutaj na forum bo dostaje dość dużo zapytań na PW w sumie o to samo więc opiszę to tutaj dla wszystkich

Po zmianie oprogramowania obraz u mnie jest wyraźnie lepszy. Jest żywszy, ostrzejszy, kolory nasycone i jakby gładszy (nie dropi - chociaż to może jest moje subiektywne odczucie). Co do tych nieszczęsnych plamek to nie eliminuje ich w 100%. Nie miałem czasu jeszcze żeby sprawdzić na każdym źródle, ale na pewno pojawiają się na słabym materiale z youtube, pojawiają się też na hbo go czy netflix (ale tylko na materiałach w hd). Pojawiają się czasami minimalnie w tle (obraz pierwszoplanowy jest ok). Jest tego tak mało i tak delikatnie że aby je zobaczyć to po pierwsze trzeba wiedzieć na co patrzeć i naprawdę szukać tego (oglądałem z synem wczoraj "księgę czarownic" na hbo go, to na cały obcinek 2-3razy może coś się pojawiło i to na zasadzie takiej że ja widziałem a on nie, a wcześniej był bardzo uczulony na to i zwracał mi uwagę że obraz jest do d...) Na netflix na DV wszystko jest gitara zero problemów z obrazem. Reasumując w końcu można oglądać bez wkur... się i chęci wyrzucenia tv przez okno. Może coś by zmieniło jeszcze ponowne zainstalowanie tv, ale mam zainstalowanych kilka aplikacji (kodi itd), wszędzie mam porobione konta i nie chce mi się tego robić na nowo...
-------------
Dostałem dzisiaj maila z philipsa, że materiał dowodowy(wysyłałem im zdjęcia pokazujące te plamki w zeszłym tygodniu) który im wysłałem jest ok, że jest to dla nich sprawa priorytetowa i cały czas pracują nad usunięciem problemu... Byłem pewny że mi odpiszą że właśnie wyszła aktualizacja która to naprawia a oni odpisali że pracują nad tym...

Z tego, co się orientuję, prace nad poprawkami zaczęły się 5 stycznia. Więc pewnie udostępnili aktualizację, która zminimalizuje problemy, by ludzie byli spokojniejsi i może dalej pracują nad wyeliminowaniem całkowicie błędów, bo widać, że tu bardziej skupili się na stabilności, a HDR to chyba w ogóle nie poprawiono.

Co do jakości na HBOGO, to tam ogólnie jest dramat z jakością, nawet na 32 calach widać pikselozy, na całe szczęście w tym roku ma go zastąpić HBO Max, więc i jakość będzie dużo lepsza.
 

pasazer

Member
Z tego, co się orientuję, prace nad poprawkami zaczęły się 5 stycznia. Więc pewnie udostępnili aktualizację, która zminimalizuje problemy, by ludzie byli spokojniejsi i może dalej pracują nad wyeliminowaniem całkowicie błędów, bo widać, że tu bardziej skupili się na stabilności, a HDR to chyba w ogóle nie poprawiono.

Co do jakości na HBOGO, to tam ogólnie jest dramat z jakością, nawet na 32 calach widać pikselozy, na całe szczęście w tym roku ma go zastąpić HBO Max, więc i jakość będzie dużo lepsza.


Może masz słabego neta? Może problem z routingiem (Orange)?
Mam HBO GO na kilku telewizorach w tym Philips 65 z tego wątku i obraz jest naprawdę bardzo dobry i niezwykle ostry. Niczym nie odstaje od Netflixa lub innych źródeł.
Net mam od lokalnego dostawcy.
 

12jojko

Banned
Widocznie macie małe wymagania, a wystarczy, że są szybsze sceny, więcej szczegółów, i od razu widać słabą jakość. Ja mam światłowód. Ostatnio próbowałem tam coś obejrzeć i skończyło się na tym, że pobrałem sobie z torrentów. Na HBO GO bitrate nie przekracza 4 mb/s bitrate'u. Już nie wspominając o lubiącej się zawieszać apce i innych problemach.

Np. film Dzikus - 3400 kbps, audio 2.0 126 kbps. Waga tego filmu to nieco ponad 2GB w 1080p.

Ale to nie jest wątek o HBO, więc mniejsza z tym. Wejdzie HBO Max i będzie w końcu porządne 1080p i 4K.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Zapewniam Ciebie, że moje wymagania są ogromne od 03.2020 nie mogę się zdecydować na nowy TV. Oczywiście są takie ale lubię mieć
stosunek jakość/cena wyważony.
Dodam PDP jest po kalibracji, a z tego Box`a nie ma najmniejszych problemów.
 

Dancap

New member
Witam,
Nie było mnie chyba z 3 tygodnie i widzę, że dalej jest walka o jak najlepszy obraz.
Ja przez trzy tygodnie cały czas siedzę na swoim poprzednich ustawieniach (tylko lekko zmieniłem kolory)

Telewizor to Philips 58pus8545

Ustawienia dla obrazu 4K,FH(bez HDR,HDR+,Dolby Vision)
Styl obrazu -Osobisty
Kolor - 50
Kontrast podświetlenia-100
Ostrość - 10
Jasność - 35
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru-minimum
Gama kolorów- szeroka
Temperatura barwowa - normalny
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-93
Zielony-93
Niebieski - 78
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR- włącz
Kontrast dynamiczny - wyłącz
Kontrast obrazu - 75
Czujnik światła - włącz
Gamma - 4
Ostrość
Ultra resolution - wyłącz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film

Tutaj przykłady do sprawdzenia
https://youtu.be/qC5KtatMcUw?t=464
https://youtu.be/OxzWlIbnp3U
https://youtu.be/tq1mxZZIuIY
I polecam Spidermana na Netflix (Scena 1:22:45)


W przypadku ustawień dla HDR, HDR+, Dolby Vision (nienawidzę ustawień DV jasny, ciemny. Obraz jest żółty, kolory są ciepłe, obraz nie jest wyraźny, miękki nie wiem czy to jest taka technologia ale dużo bardziej wole HDR dlatego te ustawienia są dla HDR/+ i DV)


Styl obrazu -HDR jasny
Kolor - 75
Kontrast podświetlenia-100
Ostrość - 8
Jasność - 45
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru-średnio
Temperatura barwowa - zimny
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-127
Zielony-119
Niebieski - 120
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
HDR Plus - Automat
Kontrast obrazu - 85
Czujnik światła - włącz
Gamma - 3
Ostrość
Ultra resolution - włącz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - Maksimum
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film

Polecam sprawdzić na serialu The Expanse z platformy Amazon Prime (nie wiem jak to będzie wyglądać ze stron trzecich)

https://youtu.be/mkggXE5e2yk
https://youtu.be/vX2vsvdq8nw

Wiedźmin, Altered Carbon z Netflixa dla mnie dużo lepiej prezentują się w tych ustawieniach niż w tych DV.

Może sie komuś przyda...
 
Ostatnia edycja:

daeidweski

New member
Piszę tutaj na forum bo dostaje dość dużo zapytań na PW w sumie o to samo więc opiszę to tutaj dla wszystkich

Po zmianie oprogramowania obraz u mnie jest wyraźnie lepszy. Jest żywszy, ostrzejszy, kolory nasycone i jakby gładszy (nie dropi - chociaż to może jest moje subiektywne odczucie). Co do tych nieszczęsnych plamek to nie eliminuje ich w 100%. Nie miałem czasu jeszcze żeby sprawdzić na każdym źródle, ale na pewno pojawiają się na słabym materiale z youtube, pojawiają się też na hbo go czy netflix (ale tylko na materiałach w hd). Pojawiają się czasami minimalnie w tle (obraz pierwszoplanowy jest ok). Jest tego tak mało i tak delikatnie że aby je zobaczyć to po pierwsze trzeba wiedzieć na co patrzeć i naprawdę szukać tego (oglądałem z synem wczoraj "księgę czarownic" na hbo go, to na cały obcinek 2-3razy może coś się pojawiło i to na zasadzie takiej że ja widziałem a on nie, a wcześniej był bardzo uczulony na to i zwracał mi uwagę że obraz jest do d...) Na netflix na DV wszystko jest gitara zero problemów z obrazem. Reasumując w końcu można oglądać bez wkur... się i chęci wyrzucenia tv przez okno. Może coś by zmieniło jeszcze ponowne zainstalowanie tv, ale mam zainstalowanych kilka aplikacji (kodi itd), wszędzie mam porobione konta i nie chce mi się tego robić na nowo...
-------------
Dostałem dzisiaj maila z philipsa, że materiał dowodowy(wysyłałem im zdjęcia pokazujące te plamki w zeszłym tygodniu) który im wysłałem jest ok, że jest to dla nich sprawa priorytetowa i cały czas pracują nad usunięciem problemu... Byłem pewny że mi odpiszą że właśnie wyszła aktualizacja która to naprawia a oni odpisali że pracują nad tym...

Czy mógłbyś wstawić screena tegoż e-maila?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Szanowny Panie Damianie,

Sprawa jest priorytetowa. Na razie mamy wszystkie dowody, których potrzebujemy, aby dalej zajmować się tą kwestią i dlatego będziemy to robić nadal. Gdy będzie dostępne rozwiązanie, które usunie ten problem, oczywiście się nim podzielimy.

***

Z poważaniem,

Anna

Philips TV



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

daeidweski

New member
Szanowny Panie Damianie,

Sprawa jest priorytetowa. Na razie mamy wszystkie dowody, których potrzebujemy, aby dalej zajmować się tą kwestią i dlatego będziemy to robić nadal. Gdy będzie dostępne rozwiązanie, które usunie ten problem, oczywiście się nim podzielimy.

***

Z poważaniem,

Anna

Philips TV



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Jak dasz radę, to proszę wstaw screena. Będę miał podkładkę.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak wystarczy?
b0c82f8440ee40481c0804fbe6d8dde8.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

acypiter

New member
Witam
Wczoraj testowałem ustawienia DANCAP tryb obrazu osobisty na zwykłych kanałach, bo to też jest ważne.
Uważam że jest całkiem nieźle, testowałem na kablówce NETIA światłowód.
Jedynie może poprawiłbym jasność obraz był trochę ciemny jak dla mnie.
 
Do góry