Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ktoś pisał żebym obejrzał Lupin bo tam jest kilka ciemnych scen, wczoraj oglądnąłem 2 odcinki i obraz bardzo dobry, nie było się do czego przyczepić.
Zapodałem go u siebie i faktycznie w DV nie mam żadnych artefaktów i plamek... W końcu można było przyjemnie pooglądać heh

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , jak pisałem setki razy . Wystarczy sprawdzić przed wysyłką i użytkownicy są bardzo zadowoleni z Philipsa. Najbardziej niezadowoleni są Ci którzy ich nie widzieli nawet na oczy !






.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@kiki nie bądź śmieszny, co sprawdzić??? Skoro dział techniczny philipsa kazał mi oddać tv na zasadzie rękojmi, bo koleś powiedział że ta seria ma problem z obrazem i NIE są w stanie tego na chwilę obecną naprawić to co mam sprawdzać??? Philips nie umie rozwiązać problemu a Ty spwardzisz i działa....Koleś zajmujący się profesjonalną kalibracją (byłem skłonny wydać te 500zł i zamówić) powiedział mi że zna temat i nie podejmuje się kalibracji bo nie zagwarantuje mi że uda mu się to wyeliminować. Powiedział że to wina oprogramowania i philips musi to zrobić i nikomu nie poleca tych tv. I nie jest to byle siusiek który nie wie co mówi (wystarczy poszukać na necie i każdy będzie wiedział o jakiej firmie mowa)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@Frantisze
Ja troszeczkę te przerobiłem i dla mnie są najlepsze. Nie zmieniałem ustawień kolorów, 2 i 20, resztę możesz trochę pod siebie ustawiać

ISF DAY
colour - 60
backlight - 89-100 (to your taste)
sharpeness - 2-3 (to your taste)
brighteness - 45
colour enhancement - off
colour gamut - normal
temperature - warm (it is important, when it was on custom the picture was too yelow)
contrast mode - off
HDR uprising - (to your taste)
dynamic contrast - off
contrast - 89-93 (to your taste)
light - off
gamma - 4
ultra resolution (to your taste)
picture clean - off
motion - cinema

colour setup:
red: 0, -1
yellow: -2, 0
green: 0, -2
cyan: 0, -2
blue: 1, -1
magenta: -1, -1

2 points:
125
110
95
-2
-2
-3

20 points:
1: -11, -15, -15
2: -4, -6, -14
3: 6, 3, 1
4: 2, 1, -1
5: 0, 0, -1
6: 0, -2, -4
7: 0, -2, -3
8: 0, -2, -4
9: -2, -3, -3
10: -3, -1, -3
11: -2, -3, -2
12: -2, 0, 0
13: -2, -2, -1
14: -2, -1, 0
15: -1, 0, 0
16: -1, 0, 0
17: 0, 0, 0
18: 1, -2, 0
19: 3, 0, 0
20: 0, 0, 0
 
Ostatnia edycja:

Igor0505

New member
Odebrałem dzisiaj Philipsa i wygląda to tak jak na zdjęciu. Chyba jest wszystko okej.
 

Attachments

  • IMG_20210122_110036.jpg
    IMG_20210122_110036.jpg
    407,6 KB · Wyś: 186

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zdjęcia to w ogóle mnie nie przekonują. Mam ten tv to wiem. Po zmianach ostawień te kłopoty pojawiają się baaardzo rzadko. Żeby pokazać problem na zdjęciu to trzeba tego chcieć. To nie pojawia się za każdym razem na szarym czy czarnym tle (u mnie teraz jest to sporadyczne). Można zrobić zdjęcia na czarnych scenach gdzie problemów nie będzie i pokazywać że ma się ok a można zrobić tak żeby było...
 

Igor0505

New member
Zdjęcia to w ogóle mnie nie przekonują. Mam ten tv to wiem. Po zmianach ostawień te kłopoty pojawiają się baaardzo rzadko. Żeby pokazać problem na zdjęciu to trzeba tego chcieć. To nie pojawia się za każdym razem na szarym czy czarnym tle (u mnie teraz jest to sporadyczne). Można zrobić zdjęcia na czarnych scenach gdzie problemów nie będzie i pokazywać że ma się ok a można zrobić tak żeby było...

A mógłbyś mi na pw podesłać jakie masz ustawienia? Tak na przyszłość, jakby mi się jednak rzuciły w oczy jakieś błędy
 

Frantisze

Klub HDTV.com.pl
VIP
Conquest, dziękuję Ci za odp i te ustawienia naprawdę jak dla mnie są teraz super. Miałem wcześniej coś tam poustawiane biorąc podpowiedzi tu z forum ale teraz naprawdę jest dobrze. Żadnych pikseli nie mam na czarnym tle, zależy od źródła też pewnie, ale internet mam bardzo szybki, kablówkę ze światłowodem, wszystko mi pasuje. Netflix, player i youtube wszystko pasi jak dla mnie oczywiście. Uważam że ten tv za tyle kasy, 58 cali, z tymi światełkami jest naprawdę ok po tych ustawieniach. Jak się chce mieć mega super obraz jak na jakimś wypasionym monitorze komputerowym to trzeba od 6 tyś w górę zapłacić.
Ja jestem zadowolony bardzo i może tam coś popróbuję jeszcze włączyć lub wyłączyć te opcje co zaznaczyłeś że wg uznania.
Dziękuję i pozdrawiam.
 

D1MK4

New member
Cześć wszystkim, 3 dni temu kupiłem swojego 50PUS8535 na matrycy MVA. Ogólnie nie mam większych problemów i wszystko jest spoko ale chcę rozwiązać kilka kwestii. Kolory w standardowych trybach wydają mi się mega niebieskie, a z kolei po wprowadzeniu ustawień podanych tutaj na wcześniejszych stronach to kolory wydają się mega żółte, nie wiem jak to skalibrować żeby było naturalnie. W dodatku tryb gry jest wręcz tragiczny, wszystko jest strasznie niebieskie i jaskrawe jak cholerna. Co więcej, w Menu nie mogę włączyć ani trybu gry ani Monitora, jest to dostępne tylko w tym menu podręcznym a nie głównym, także nie mam jak za bardzo edytować tego trybu żeby go poprawić.
Czy ktoś ma jakieś fajne ustawienia obrazu pod ten konkretny TV?
Czy ktoś wie jak sprawić żeby ten tryb gry i monitora był aktywny a nie taki szary i niedostępny do włączenia? Pozdrawiam wszystkich.
 

12jojko

Banned
Cześć wszystkim, 3 dni temu kupiłem swojego 50PUS8535 na matrycy MVA. Ogólnie nie mam większych problemów i wszystko jest spoko ale chcę rozwiązać kilka kwestii. Kolory w standardowych trybach wydają mi się mega niebieskie, a z kolei po wprowadzeniu ustawień podanych tutaj na wcześniejszych stronach to kolory wydają się mega żółte, nie wiem jak to skalibrować żeby było naturalnie. W dodatku tryb gry jest wręcz tragiczny, wszystko jest strasznie niebieskie i jaskrawe jak cholerna. Co więcej, w Menu nie mogę włączyć ani trybu gry ani Monitora, jest to dostępne tylko w tym menu podręcznym a nie głównym, także nie mam jak za bardzo edytować tego trybu żeby go poprawić.
Czy ktoś ma jakieś fajne ustawienia obrazu pod ten konkretny TV?
Czy ktoś wie jak sprawić żeby ten tryb gry i monitora był aktywny a nie taki szary i niedostępny do włączenia? Pozdrawiam wszystkich.

Tryb gry i monitora działa tak samo jak tryby HDR i Dolby Vision, aktywują się, gdy tv wykryje, że masz podłączoną konsolę/pc i dopiero wtedy możesz w nich coś zmieniać.

Bo ustawienia na każdej matrycy wyglądają inaczej, nie ma jednych uniwersalnych. Chcesz mieć idealne u siebie, to musisz zamówić profesjonalną kalibrację. Jeśli chcesz się pozbyć żółtego, to musisz poprzestawiać suwaki w ustawieniach 2 pkt bieli, podnosząc WP niebieskiego.
 
Do góry