Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

12jojko

Banned
W jakim miejscu macie postawiony tv? Bo w sumie nie wiem, jak u niego z odbijaniem światła i czy jak go postawię naprzeciwko okna, które i tak podczas oglądania będę zasłaniał, będzie okej?
 

zibilo75

New member
mam 70

Jak masz 70 to spróbuj zainstalować ponownie system Ja tak zrobiłem ale wcześniej Wgraj nowe aktualizacje te z końcówką 009. A ustawienie mam takie w zaawansowanych mam wyłączone rozszerzenie HDR a kontrast dynamiczny mam na średnim a w normalnych ustawieniach mam 60 kontrast i 65 jasność u mnie obraz jest żyleta.

Witam.
Też dzwoniłem na wsparcie Philipsa - Pani powiedziała z ukrainskim akcentem, że u nich TV działają wszystkie bardzo dobrze ;-) i pierwsze słyszy, że seria PUS 8535 ma jakieś problemy - nie mówiła też, że pracują nad jakimś proprawkami jeśli chodzi o problemy z pixelami - czy też szarością chciała stworzyć zgłoszenie serwisowe narazie nie zgłaszałem spróbuję najpierw pewnie przez sklep - ale czarno to widzę... Ustawienia mam z tą jasnością na poziomie 70-80 i jest w miarę ok - ale dla mnie to nie jest rozwiązanie męczą się oczy przy takim oglądaniu poza tym podświetlenie matrycy napewno też się szybciej zużywa. Dla mnie z tym poprawkami w oprogramowaniu to jest pic na wodę - jeśli są użytkownicy którym świeci TV bez problemu po wyjęciu z pudełka - a inni którzy kupili np BF - już nie to na bank włożyli tam tańsze częsci i jest jak jest.
 

Szeryf_1982

New member
70

Jak masz 70 to spróbuj zainstalować ponownie system Ja tak zrobiłem ale wcześniej Wgraj nowe aktualizacje te z końcówką 009. A ustawienie mam takie w zaawansowanych mam wyłączone rozszerzenie HDR a kontrast dynamiczny mam na średnim a w normalnych ustawieniach mam 60 kontrast i 65 jasność u mnie obraz jest żyleta.

Tak już robiłem to instalowanie parokrotnie ( opcja dodaj tv ) mam najnowszą aktualizację 009 - robię tak zawsze jak chce sprawdzić jakieś nowe ustawienia. Jak będę w domu to sprawdze twoję z tego co pamiętam kontrast dynamiczny mam wyłączony - ( sprawdzę na średnim ) a HDR chyba miałem włączone - ( sprawdzę na wyłączonym ). Poza tym wszelkie upłynniacze mam wyłączone , kolory i biel wklepana zarówno 2pkt i 20pkt :x
 

Petru23

Banned
Też się zastanawiałem czy nie sprzedać na olx. Ja kupiłem za 2600 a teraz są za 3600. Więc nowy tv ktoś by miał tysiąca taniej... Może ktoś będzie mniej wymagający... Heh

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Inne partie. Modele 2020 były tłuczone do ok 3 kwartału roku, przez pandemie problem ze wszystkim (ludzie, logistyka, komponenty). Wypychali tamte serie na promocjach, black-friday i innych. Teraz wchodzą serie 2021 modeli zeszłorocznych ale w zupełnie innych cenach bo zmienił się kurs, PLN słabnie i mamy tego efekty. Do premiery i wejścia do sklepów nowych modeli 2021 będzie jeszcze jedna, dwie partie zeszłorocznych.
U każdego producenta tak jest.

Nie jest wykluczone, że nowa parta nie będę miała takich problemów.
 
A

abramq

Guest
W jakim miejscu macie postawiony tv? Bo w sumie nie wiem, jak u niego z odbijaniem światła i czy jak go postawię naprzeciwko okna, które i tak podczas oglądania będę zasłaniał, będzie okej?
Odbicia są stosunkowo małe, ale są, niemniej, jak patrzyłem w sklepie porównując z innymi, to Philips miał korzystną jakość pod tym względem.
Dla mnie największą wadą, której nie da się naprawić ani aktualizacją softu ani zasłonięciem słonecznego są okna kąty patrzenia i nie wiem, czemu nikt o tym nie pisze. To jest TV, nie projektor kinowy, więc w 99% przypadków stoi w pokoju/salonie gdzie jak wiadomo mogą być różne układy mebli. Nie sądzę, żeby wszyscy mieli kanapy/fotele ustawione w linii prostej na wprost TV i tylko stamtąd oglądali TV. Tymczasem wystarczy stanąć lekko w bok, na wysokości krawędzi ekranu i już widać różnicę. Najbardziej na twarzach, które robią się blado-żółte, paskudny efekt. Co gorsza kolory zmieniają się również w pionie, czyli jak ktoś ma TV postawiony na niskiej szafce to jest różnica w obrazie patrząc na TV siedząc i stojąc. Być może się czepiam, ale jeśli widzicie te niuanse w szarościach, to nie wierzę, że nie widzicie tych z boku :)
 

12jojko

Banned
Odbicia są stosunkowo małe, ale są, niemniej, jak patrzyłem w sklepie porównując z innymi, to Philips miał korzystną jakość pod tym względem.
Dla mnie największą wadą, której nie da się naprawić ani aktualizacją softu ani zasłonięciem słonecznego są okna kąty patrzenia i nie wiem, czemu nikt o tym nie pisze. To jest TV, nie projektor kinowy, więc w 99% przypadków stoi w pokoju/salonie gdzie jak wiadomo mogą być różne układy mebli. Nie sądzę, żeby wszyscy mieli kanapy/fotele ustawione w linii prostej na wprost TV i tylko stamtąd oglądali TV. Tymczasem wystarczy stanąć lekko w bok, na wysokości krawędzi ekranu i już widać różnicę. Najbardziej na twarzach, które robią się blado-żółte, paskudny efekt. Co gorsza kolory zmieniają się również w pionie, czyli jak ktoś ma TV postawiony na niskiej szafce to jest różnica w obrazie patrząc na TV siedząc i stojąc. Być może się czepiam, ale jeśli widzicie te niuanse w szarościach, to nie wierzę, że nie widzicie tych z boku :)

No ale to nic odkrywczego w panelach VA, brat ma Samsunga i jest tak samo. Mnie póki co to nie przeszkadzało, bo siedzę raczej na wprost.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Akurat kąty widzenia nie są wcale złe w tym modelu, miałem sony 9096 i było znacznie ale to znacznie gorzej. co do kontaktu z supportem philipsa to zadzwoniłem tam dzisiaj drugi raz i Pani (wczoraj był Pan) powiedziała mi to samo. Mianowicie że znają problem, technicy już nad tym pracują i nowa wersja oprogramowania ma sprawę załatwić. Głowy nie dam za to ale mówię co mi powiedzieli. Powiedziała mi również dzisiaj, że zgłoszenie tego jako reklamacja na dzień dzisiejszy nic nie da bo serwis nie jest w stanie tego naprawić bez nowego oprogramowania i jeżeli chcę zgłaszać to jedynie w sklepie na zasadach rękojmi
 

12jojko

Banned
Podłączyłem tv i co na dzień dobry widzę, gdy pojawia mi się cały biały ekran? Taką samą plamkę na środku ekranu, jaką miałem w poprzednim zwróconym tv, tam miałem 3, tu na razie jest 1, widoczna na jasnych tłach, co eliminuje tv, bo to albo kurz w środku, albo przypalona diodka od podświetlenia, a co za tym idzie, z czasem polecą kolejne. Co do obrazu, to na ustawianiach fabrycznych jest OK, ale co z tego, jak Netflixa nie da się oglądać, bo są widoczne zakłócenia w tle, mimo że wczytuje mi najwyższą jakość, nie wiem, czym spowodowane, bo wszystkie ulepszacze wyłączyłem.
Filmik z Smithem na jutubie wygląda normalnie, bez szarości na twarzach. Może jakieś ustawienia by pomogły wydobyć jeszcze lepszy obraz. Podpiąłem nawet naziemną tv i obraz spoko, wiadomo, widać słabe przejścia gdzieś tam w tle, minimalnie, no ale naziemna tv ma słabą jakość ogółem. Ale co z tego, jak ta plamka eliminuje ten tv, bo co mi z pięknego obrazu, jak jakaś plamka na samym środku. Zresztą już na dzień dobry po wyjęciu z pudła czułem, że będzie lipa, bo dolna ramka na środku ewidentnie źle spasowana i jest większa szparka niż powinno to być. Po weekendzie robię zwrot, niech dają kasę i rozglądam się za czymś innym.

EDIT. Heh, włączyłem sobie biała planszę i już są 3 takie plamki, dokładnie tak jak to miałem w poprzednim tv, identycznie w tych samych miejscach.
 
Ostatnia edycja:

k3firoo

New member
Podłączyłem tv i co na dzień dobry widzę, gdy pojawia mi się cały biały ekran? Taką samą plamkę na środku ekranu, jaką miałem w poprzednim zwróconym tv, tam miałem 3, tu na razie jest 1, widoczna na jasnych tłach, co eliminuje tv, bo to albo kurz w środku, albo przypalona diodka od podświetlenia, a co za tym idzie, z czasem polecą kolejne. Co do obrazu, to na ustawianiach fabrycznych jest OK, ale co z tego, jak Netflixa nie da się oglądać, bo są widoczne zakłócenia w tle, mimo że wczytuje mi najwyższą jakość, nie wiem, czym spowodowane, bo wszystkie ulepszacze wyłączyłem.
Filmik z Smithem na jutubie wygląda normalnie, bez szarości na twarzach. Może jakieś ustawienia by pomogły wydobyć jeszcze lepszy obraz. Podpiąłem nawet naziemną tv i obraz spoko, wiadomo, widać słabe przejścia gdzieś tam w tle, minimalnie, no ale naziemna tv ma słabą jakość ogółem. Ale co z tego, jak ta plamka eliminuje ten tv, bo co mi z pięknego obrazu, jak jakaś plamka na samym środku. Zresztą już na dzień dobry po wyjęciu z pudła czułem, że będzie lipa, bo dolna ramka na środku ewidentnie źle spasowana i jest większa szparka niż powinno to być. Po weekendzie robię zwrot, niech dają kasę i rozglądam się za czymś innym.

EDIT. Heh, włączyłem sobie biała planszę i już są 3 takie plamki, dokładnie tak jak to miałem w poprzednim tv, identycznie w tych samych miejscach.
Pokaż foto tych plamek.
 

12jojko

Banned
Nie uchwycę tego na zdjęciu, mam za słaby aparat. Poza tym nawet HDR wygląda normalniej, przynajmniej jak sprawdzałem na Wonder Woman, gdzieniegdzie widać te szarości w tle, ale to przy znalezieniu odpowiednich ustawień 2 i 20 pkt zniknie, ale na pewno nie wgląda to tak źle jak u was,
a wszystko sprawdzałem na fabrycznych ustawieniach.

Znalazłem w sieci coś podobnego: i m g u r.com/Lil0vN7 Jak na tym zdjęciu ta plamka u góry, u mnie ona trochę jaśniejsza i mam 3 takie w jednej linii na środku, jak się im przyjrzy dokładniej, to przechodzi trochę w kształt iksa. Dokładnie to samo mam na starym fullhd, ewidentnie coś z podświetleniem, albo przypalone soczewki, albo się odklejają i zostawiają taki cień, bo są za blisko matrycy. Widać je w zasadzie tylko na jasnych tłach.

Skopiujcie sobie link bez spacji, bo forum blokuje nazwę strony.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, matryca jest inna.
Wystarczy sprawdzić przy kalibracji, przed wysyłką.
Zaoszczędzi się dużo nerwów i dużo zdrowia.
To bardzo dobry model.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kiki prosiłem Cie o kalibrację. Kazałeś na PW podać model. Podałem i nic. Przypominałem się i nic... Tyle z tej kalibracji Twojej jest...

-----
Już dostałem od kogoś innego... Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
A

abramq

Guest
Nagły skok ceny

Dziwna rzecz, 58pus8535 kosztował 2975 a od chyba wczoraj 3590 i to we wszystkich marketach, a tymczasem LG bez zmian. Jakiś bug w cennikach?
 

Igor0505

New member
Witam. Czy w medelu 50 cali również występują te problemy? Jest obecnie promocja na ten model i miałem jutro zamawiać, ale teraz już sam nie wiem czy warto ryzykować i się niepotrzebnie wkurzać. Waham się jeszcze nad lg nano863 ale tam podbno też są jakieś problemy
 
Ostatnia edycja:
Do góry