Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

rafallo777

New member
@biedronka
Ale Twoje zdjecia pokazywaly, ze trafiles na skopana wersje i tu nawet kabibracja by nie pomogla.
Twoje zdjecia byly jak za mgla, wiec o co placz?
Kazdy laik by zobaczyl tv z defektem. Kazdy ma oczy.
Przeciez to widac nawet jak ktos nosi okulary, ze to wina matrycy.

Jeden trafi inny nie. Moj kumpel 2 razy nie trafil. Kupil q60t I tez bubel. Swiecil duzo gorzej od mojego pus8535. Wynienil na nano i niby kolory ok ale tez bubel bo w nocy to tragedia. Wycieki swiatla z matrycy.
 

buddyn

New member
Ja u siebie zauważyłem dziwną "przypadłość", po podłączeniu PS4, telewizor krzyczy żeby go ustawić w tryb gry dla najlepszych efektów.

Zaczynam grać w trybie standard jest ok, chcę sprawdzić tryb gry iii nagle cuda się dzieją z obrazem, kolory są kolorowe, a wszystkie czarnie i szarości robią się jakby obraz RTG.
Co ciekawe, po powrocie do trybu standard, dalej czernie i szarosci robią się jak obraz RTG kolory działają - i tak się dzieje w każdym innym trybie ( gdzie przed włączeniem trybu gra takich cudów nie było).

Co ciekawe, gdy wejdzie się w tryb monitor coś jakby się resetowało i TV znów wyświetla normalnie czernie i szarości we wszystkich innych trybach w tym i w trybie gra.

Czyżby jakiś grubszy błąd w sofcie?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj wklepałem korektę ustawień z avforums kolegi Rafiel i w końcu oglądało się OK a oglądałem w różnych źródeł (dysk, dekoder, hbo go). Na każdym było OK. Na HBO GO oglądałem 7 odcinek "30 srebrników" gdzie było masę odcieni szarości i przez cały czas była mgła. Normalnie miałbym dramat na ekranie a tu o dziwo wszystko było OK. Ustawienia na papierze wyglądają dziwnie ale działają i jak dla mnie to zostawiam na chwilę obecną tak jak mam.
 

daeidweski

New member
Wczoraj wklepałem korektę ustawień z avforums kolegi Rafiel i w końcu oglądało się OK a oglądałem w różnych źródeł (dysk, dekoder, hbo go). Na każdym było OK. Na HBO GO oglądałem 7 odcinek "30 srebrników" gdzie było masę odcieni szarości i przez cały czas była mgła. Normalnie miałbym dramat na ekranie a tu o dziwo wszystko było OK. Ustawienia na papierze wyglądają dziwnie ale działają i jak dla mnie to zostawiam na chwilę obecną tak jak mam.
Podaj link do tych ustawień.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
muszę sprawdzić ale ja jeszcze chyba w 2 pkt w BL wszędzie mam -7 (dla lepszej czerni), co nie zmienia faktu że pierwszy raz jestem zadowolony. Może nie jest idealnie ale jest dobrze i tak można oglądać :)


P.S. Wychodzi na to że jak wspólnymi siłami nie ogarniemy tego to na Philipsa nie ma co liczyć
 

12jojko

Banned
muszę sprawdzić ale ja jeszcze chyba w 2 pkt w BL wszędzie mam -7 (dla lepszej czerni), co nie zmienia faktu że pierwszy raz jestem zadowolony. Może nie jest idealnie ale jest dobrze i tak można oglądać :)


P.S. Wychodzi na to że jak wspólnymi siłami nie ogarniemy tego to na Philipsa nie ma co liczyć

Nie no, Philips jeszcze niejedną aktualizację wypuści, bo u nich to norma, że co parę miesięcy jakaś aktualizacja jest, tylko nie wiadomo, co poprawią, a co popsują.
 
A

abramq

Guest
Mam LG 65NANO913NA (...)
Daje radę ten LG? Chciałem wymienić opisywanego tutaj szeroko ;-) Philipsa na LG 55Nano863 ale też ma negatywne opinie, jakoby wylewał światło. Nie wiem tylko, czy wylewają wszystkie egzemplarze jak leci, czy tylko jak się komuś trafi taki wylewny. Twój jest z serii 9, więc trzeba by było dopłacić, no ale jeśli jest to jedyna droga do posiadania TV, który działa jak TV...
 

GRajza

New member
Nano863 to IPS i podświetlenie edge, więc nie oczekuj czarnych kolorów i wygaszania sterfowego. Jako główny TV bym nie wziął, w pokoju dziecka, gdzie liczą się kąty i inne rzeczy jest OK.
 

Beeercik

New member
@conqest: Dla mnie ustawianie jasności na 90 (jak w tym linku, który podałeś) to jest kaleczenie obrazu.. Czerni to już wtedy wtedy nie ma wcale, jest szarość i niebieskość.

Zdrowy telewizor powinien mieć jasność około 50, a powyżej 60 już zaczyna robić się szaroburo w miejscach, gdzie powinna być czerń.

Dla testu proponuję ustawić jasność na 50, włączyć sobie jakąś ciemną scenę w dobrej jakości, np. https://youtu.be/lyJ85QF3qhI (36:20) i klikać pojedynczo jasność w górę. Różnica w obrazie na jasności 50 vs 75 jest kolosalna.

Można oglądać na takiej wysokiej jakości, ale chyba nie po to kupuje się telewizor w 2020 roku za niemałe pieniądze :/
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@Beeercik
Zapewne nie po to ale na chwile obecną to jest najlepsze rozwiązanie (jakie znalazłem) żeby pozbyć się plam. Ja nie mam na 90 tylko ok 80, co i tak wydaje się być za dużo patrząc na papierze na takie liczby(i o tym pisałem wcześniej) jednak jeżeli zrobi się odpowiednie ustawienia inne które robią czerń naprawdę czarną jak smoła to przy oglądaniu nie wygląda to źle. U mnie czarny jest czarny a nie szary... Kolejna kwestia jest taka że ja nikogo do niczego nie zmuszam, każdy sobie ustawi jak będzie chciał - dla mnie to po prostu mniejsze zło i na tę chwilę nie znalazłem nic lepszego.
 

acypiter

New member
Wczoraj wklepałem wcześniejsze ustawienia użytkownika conqest - obraz osobisty, na papierze wydawały mi się dziwne ale jest Bingo, zanim zacznę znowu mieszać muszę się tym obrazem nacieszyć. Dzięki conqest

Pozdrawiam wszystkich zapaleńców
 

biedronka1

New member
Daje radę ten LG? Chciałem wymienić opisywanego tutaj szeroko ;-) Philipsa na LG 55Nano863 ale też ma negatywne opinie, jakoby wylewał światło. Nie wiem tylko, czy wylewają wszystkie egzemplarze jak leci, czy tylko jak się komuś trafi taki wylewny. Twój jest z serii 9, więc trzeba by było dopłacić, no ale jeśli jest to jedyna droga do posiadania TV, który działa jak TV...


Mój daje radę. Wziąłem właśnie ze względu na podświetlenie matrycyDirect LED z funkcją Local Dimming - dzięki czemu ma dobre czernie na IPSie. Local Dimming ustawiłem na wysoki. Generalnie idź do sklepu i oglądaj na swoich materiałach TV. Tyle poza tematem ode mnie - jak coś to dawaj na PW :) Bo to jednak temat o 8535 jest...
 

Beeercik

New member
Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby na jasności 80 czerń była 'czarna jak smoła', czyli jak rozumiem zbliżona do wyłącznego ekrani.
U mnie prawdziwie czarny (jak na nie-OLED oczywiście) kończy się powyżej 55


Choć to fakt, że plamy znikają na wyższej jasności..
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja napisałem że jak ustawisz w 2 i 20 tak żeby było mega czarno to późniejsze rozjaśnienie nie jest aż tak dokuczliwe

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

gacek585

New member
Jednak coś da się zrobić z tym TV
Na filmie pokazuje ciemną scenę z filmu Droga , film jest SD plik AVI 700mb czyli bardzo słaba jakośc jak na dzisiejsze czasy, ale to specjalnie aby ukazac pikselozę.
Tak wygląda film na standardowych ustawieniach
https://www.youtube.com/watch?v=BctnTT4lfDA

A tu po kalibracji
https://www.youtube.com/watch?v=l6wDpPIbmhM

Telefon trochę rozjaśnia i widać niebieską jakby poświatę na czarnym ale na żywo jest lepiej.
Jakość obrazu porównywalna z samsungiem w drugim pokoju także może być.
 
Ostatnia edycja:

gacek585

New member
191 strona tego wątku z tym że :
kolor 60
ostrość 4
jasność 45
wzmocnienie kolorów maksimum
gama szeroka
 
Ostatnia edycja:
Do góry