Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

12jojko

Banned
@12jojko
Ty reklamujesz swojego ze względu na plamy czy miałeś ten poważniejszy defekt matrycy??

Jeżeli ktoś ma i może mi podesłać te sławne ustawienia od kikiego to proszę o kontakt. Chętnie to sprawdzę bo i tak nie mam nic do stracenia...
Jeżeli @eprom poda ustawienia po kalibracji to można by też sprawdzić czy różnią się od tych wysyłanych na maila...

Ja miałem jakąś wadę podświetlenia albo matrycy, bo mi wyskoczyła pozioma kreska na cały ekran na środku i plamy od diod podświetlenia, czekam na decyzję sklepu. Nie miałem takiego problemu z ciemnymi scenami jak wy, nie były one idealne, ale nie aż tak złe jak u niektórych, którzy tutaj pisali.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
a z tymi nieszczęsnymi odcieniami szarości sobie poradziłeś?

Tak, podawałem tu kiedyś moje ustawienia, gdzie pozbyłem się gradientów, tylko nie mogłem sobie poradzić z kolorami, twarze były zbyt żółte i były widoczne w niektórych scenach przebarwienia. Nie testowałem dłużej, bo musiałem tv odesłać. Od kikiego miałem ustawienia, te od eproma też (przed jego poprawkami), i wszystkie dawały gorszy efekt.
 

12jojko

Banned
możesz mi podesłać?

Używałem dokładnie tych ustawień, ten turek widocznie skopiował je ode mnie, gdy wrzuciłem na avforums. Wypisał je w komentarzach, pod SDR i HDR, przy okazji masz podgląd jak to mniej więcej wygląda, choć jakość nagrania taka se: https://www.youtube.com/watch?v=Kfn87JQqfWE

Nasycenie kolorów ustawił na fabryczne, czyli te, gdzie wszystko na 0, ja tam miałem jakoś inaczej to ustawione. Poza tym wszystko tak samo. Ogólnie kolor, jasność i kontrast powinno się samemu ustawić na wzorcach, bo każda matryca inna, ja pamiętam, że kontrast podświetlenia miałem mniejszy niż 100.

Sprawdź i daj znać, czy coś to dało u ciebie. Ja też miałem wersję 8505, nie 8535, ale one różnią się tylko pilotem.

Przy okazji znalazłem filmik pokazujący kąty widzenia w tych modelach: https://www.youtube.com/watch?v=vKsammbU7IE
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedzcie mi, dlaczego Philips takiej kalibracji nie zrobi fabrycznie i zapisze w ustawieniach jak Wy?
To chociaż niech skopiuje je i wpisze w nową wersje oprogramowania.
 

12jojko

Banned
Dużo zależy od materiału, jeśli materiał jest skopany, to telewizor ci tego nie upiększy. Prawie perfekcyjny obraz dostaniesz tylko na telewizorach z półki premium.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja nie mówię o skopanym materiale tylko np o obrazie na canal+ HD czy filmie na TVN HD gdzie na ciemnych scenach pojawiają się czasami artefakty

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

12jojko

Banned
No ale to kanały, które nie nadają jakiegoś super obrazu i im większa przekątna ekranu tv, tym gorsza jakość obrazu na takich kanałach. Ja mam tylko naziemną telewizję, której i tak nie oglądam, więc się nie wypowiem o jakości obrazu na niej.

Inna sprawa, że Philips doskonale wie o problemach, bo ludzie zgłaszają, a oni odpowiadają, że wiedzą o tym, tyle że nic z tym nie robią, albo nie chcą robić, bo skupieni na nowych modelach na ten rok.

A skoro nie jesteś zadowolony z telewizora na każdych ustawieniach, to ja bym wzywał serwis albo zwrócił tv.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Właśnie jestem po rozmowie z panem ze skalibruj.tv. Facet powiedział że to jest nie do wyeliminowania. Niestety nie mogę zwrócić bo minęło już 14 dni. A z tego co czytałem na necie to serwis i tak odpisze ze wszystko jest ok....
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Właśnie jestem po rozmowie z panem ze skalibruj.tv. Facet powiedział że to jest nie do wyeliminowania. Niestety nie mogę zwrócić bo minęło już 14 dni. A z tego co czytałem na necie to serwis i tak odpisze ze wszystko jest ok....

No to to już dawno było wiadomo, że kalibracja nie wyeliminuje błędów oprogramowania czy matrycy. Wpuść dziecko do pokoju, niech ci rozwali ekran i reklamacja xD A pytałeś ich może o doświadczenie z Philipsami albo jakie tv polecają?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
nie, nie pytałem co polecają bo myślałem że da się to ustawić przy profesjonalnej kalibracji (te odcienie szarości)
 

12jojko

Banned
Pozostaje ci chyba na razie kombinować coś z ustawieniami pod siebie, żeby były jak najmniej widoczne, albo opchnięcie komuś tego tv.
 

biedronka1

New member
Świetny ten telewizor, że aż trzeba 200 stron o machaniu suwakami żeby można było coś obejrzeć a i tak zawsze coś pozostawia niedosyt. Tymczasem każdy inny produkt gra jak należy po wyjęciu z pudełka. No ale co kto lubi...
 

biedronka1

New member
Mam 5 TV :)) xD



LG 65NANO913NA

TCL P60 - 55 cali

LG jakiś 4K 43 cale - nie pamiętam modelu.

SAMSUNG jakiś stary full HD
THOMSON 21 cali ;))



Wszystkie grają jak należy. Jedyne przygody jakie były to z TCL ale tutaj producent nie ogarniał oprogramowania. Po którejś aktualizacji zaczęło śmigać wsio - z tym że kłopoty nie dotyczyły obrazu.



Miałem też przez chwilę Philipsa 70PUS8535 i jak zobaczyłem te cyrki... umęczony machaniem suwakami oddałem to dziadostwo do sklepu. Na żadnym telewizorze nie miałem takich problemów z obrazem jak przy 8535 :niewiem: Wyjmowałem z pudła i grało :eek:k: Jakaś tam regulacja nasycenia kolorów, temperatury barw czy kontrastu pod swoje oczy i... tyle :))
 
Do góry