Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Drakul_85

Member
ja nie trafiłem na taki złom jak było widać kilka postów wcześniej. Jestem bardzo zadowolony z kolorów - świeci naprawdę bardzo ładnie. Jedyny problem który faktycznie występuje to te nieszczęsne sceny z czarno-szare i to praktycznie tylko na materiale gorszej jakości (typu film z dysku). Filmiki 4k hdr z youtube rewelacja. Pytanie czy kalibracja jest w stanie to wyeliminować bo powiem szczerze ze mam zamiar go oddać gdyż drażni mnie to coraz bardziej. Brat kupił kilka dni temu 65c815 i byłem u niego dzisiaj, żeby sprawdzić te same filmy z dysku i u niego jest ok...
=======
jeżeli ktoś może podesłać tę sławną kalibrację od kikiego na pw to chętnie sprawdzę zanim go oddam i powiem Wam czy to coś dało...

Nie, to nic nie da. Oddaj tv.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja kupiłem u kikiego 43 i 50 nie mam takich problemów jak inni załączałem zrzuty ekranu posty wcześniej możliwe że sprawdzał tv przed wysyłką acz kolwiek według mnie ta powielana kalibracja z jednego panelu na inne się sprawdza u mnie po kalibracji za dużo zielonego wychodziło i twarze miały nienaturalny kolor


i nie masz problemów z czarno-szarymi scenami?
 

Gladius81

New member
Czasami na bardzo słabym materiale sd (tv nowa jakieś stare programy) niektóre szare przejścia miały blokowe odcienie na moim starym lg było podobnie
 

adiq22

New member
Ale te problemy z ciemnymi scenami są widoczne na fabrycznych ustawieniach w trybie kinowym? Czy wychodzą dopiero kiedy użytkownik bierze się za dopasowywanie obrazu pod siebie, np. rozjaśniając obraz albo włączając jakiś tryb dynamiczny, standardowy, naturalny, sport, itp.?
Dopytuje się, bo model Philipsa 43'' wydaje się interesujący na papierze: matryca VA i stosunkowo mały rozmiar, centralnie osadzona obrotowa podstawa, pilot bluetooth i Android. Ale jeśli rzeczywiście są problemy z matrycą, których nie da się wyregulować to robi się z tego kiepska okazja...

i nie masz problemów z czarno-szarymi scenami?
Napisz proszę, jak u Ciebie wygląda to wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=8b3CUm8j4DE

Na prawidłowo skalibrowanym ekranie pola 0-16 powinny być całkowicie czarne, od 17 powinny delikatnie zaczynać się rozjaśniać.
Objawy które niektórzy tu opisują nie powinny mieć miejsca na fabrycznych ustawieniach na jakimkolwiek ekranie. Pierwsze co przychodzi na myśl to nieprawidłowe ustawienie jasności (nie podświetlenia!) lub gammy. Jeśli to drugie jest skopane fabrycznie - bez kalibracji się nie obejdzie (ale takiej normalnej, nie zdalnej wysłanej na maila :D)
 
Ostatnia edycja:

biedronka1

New member
ja nie trafiłem na taki złom jak było widać kilka postów wcześniej. Jestem bardzo zadowolony z kolorów - świeci naprawdę bardzo ładnie. Jedyny problem który faktycznie występuje to te nieszczęsne sceny z czarno-szare i to praktycznie tylko na materiale gorszej jakości (typu film z dysku). Filmiki 4k hdr z youtube rewelacja. Pytanie czy kalibracja jest w stanie to wyeliminować bo powiem szczerze ze mam zamiar go oddać gdyż drażni mnie to coraz bardziej. Brat kupił kilka dni temu 65c815 i byłem u niego dzisiaj, żeby sprawdzić te same filmy z dysku i u niego jest ok...
=======
jeżeli ktoś może podesłać tę sławną kalibrację od kikiego na pw to chętnie sprawdzę zanim go oddam i powiem Wam czy to coś dało...


Filmiki z YT 4K - tzw. reklamówki - niczego nie udowadniają. Dwa zdecyduj się, "jesteś bardzo zadowolony" czy "faktycznie występuje to te nieszczęsne sceny z czarno-szare" i chcesz go oddać? Skoro brata telewizor nie ma problemu z tym samym materiałem to chyba masz już odpowiedź w czym leży problem? Żadna kalibracja za 10 zł od kikiego ani taka wykonana przez profesjonalistę u ciebie w domu na miejscu, nie pomoże na bolączki tego odbiornika.



Na moim przykładzie:

Jak to jest że 8535 miał problemy z materiałami HD (Netflix, Player, TV Sat - Cyfrowy Polsat) a wymieniony w jego miejsce LG nie ma kłopotów - i to bez ruszania ustawień? Jak to jest że stojący w sypialni TCL nie ma problemów z materiałami które wyglądały tragicznie i nieakceptowalnie na 8535? Podobnych problemów jak 8535 nie mają Panasonic ojca, Samsung brata, inny LG u znajomych?



Kończąc przestańcie grzać temat ustawień tego telewizora. Możesz machać suwakami we wszystkie strony, włączać i wyłączać polepszacze i upłynniacze, wprowadzać kalibracje od kikiego (xDDDD) - to nie pomoże. Cały ten temat to lamenty i historie o szarpaniu się z oddawaniem i wymienianiem tego odbiornika na coś od innego producenta. Incydentalnie zdarza się ktoś kto twierdzi że z jego egzemplarzem jest wszystko super cacy.



Każdy postąpi jak chce :) Teraz biorę popcorn i z zaciekawieniem będę się już tylko przyglądał temu tematowi.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@adiq22
są widoczne na ustawieniach fabrycznych
bez problemu mogę ustawić żeby do 16 było czarno a od 17delikatnie się rozjaśniało ale to nie pomaga w 100%

@biedronka1
jest dokładnie tak jak napisałem - tv świeci zajebiście. Problem jest tylko i wyłącznie incydentalnie na szaro-czarnych scenach i to ja materiale kiepskiej jakości. Tylko tyle i aż tyle bo nie powinno tego być. Denerwuje mnie to trochę bo nie po to kupiłem nowy tv żeby coś było nie halo. Co do LG to czytałem masę złych opinii wiec tam też nie jest tak idealnie... Zastanawiam się nad sony bo wtorek to ostatni dzień na oddanie...
 
Ostatnia edycja:

adiq22

New member
Filmiki z YT 4K - tzw. reklamówki - niczego nie udowadniają. Dwa zdecyduj się, "jesteś bardzo zadowolony" czy "faktycznie występuje to te nieszczęsne sceny z czarno-szare" i chcesz go oddać? Skoro brata telewizor nie ma problemu z tym samym materiałem to chyba masz już odpowiedź w czym leży problem? Żadna kalibracja za 10 zł od kikiego ani taka wykonana przez profesjonalistę u ciebie w domu na miejscu, nie pomoże na bolączki tego odbiornika.
Wg mnie pełnoprawna kalibracja pomogłaby na ten problem, bo to nie tylko regulacja kolorków, ale przede wszystkim regulacja krzywej gamma, a wszystkie znaki wskazują na to, że panele VA wkładane do Philipsów mają już na poziomie sprzętu źle wysterowaną gamme.

Tylko tutaj wątpliwość: czy warto w ogóle inwestować w kalibrację do budżetowego mimo wszystko TV i własnoręcznie naprawiać to o co powinien zadbać producent, skoro prościej i taniej jest kupić cokolwiek innego.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
kolega Gladius81ma od Ciebie i tez pisze o problemach na gorszym materiale, wiec ma to samo co ja... Gdybym miał pewność że nie będzie z tym problemu to jeszcze dzisiaj bym zamówił u Ciebie,bo tv bardzo mi się podoba (no i ten ambilight)
==
te 14 dni na zwrot to liczy się razem ze świętami? jeżeli kupiłem 23.12.2020 to 05.01.2021 to ostatni dzień na zwrot?
 

cidsenior

New member
Philips 58" obraz jak pisałem wcześniej u mnie nadal po dziesiątkach godzin bardzo dobry, jednak znalazłem kolejną bolączkę: po uruchomieniu netflix, hbo, player tvn, rakuten, amazon prime video telewizor łapie niesamowitego muła - przełączenie w tryb TV trwa ok.5 minut XD, pomaga wejść w opcje androida i uruchom ponownie.
 
Ostatnia edycja:

darekimi

New member
Philips 58" obraz jak pisałem wcześniej u mnie nadal po dziesiątkach godzin bardzo dobry, jednak znalazłem kolejną bolączkę: po uruchomieniu netflix, hbo, player tvn, rakuten, amazon prime video telewizor łapie niesamowitego muła - przełączenie w tryb TV trwa ok.5 minut XD, pomaga wejść w opcje androida i uruchom ponownie.

Jak możesz to podaj swoje ustawienia
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
a ja oddałem dzisiaj i kupiłem 9096 i problem z czarnym się skończył... Pan w ME wiedział o czym mowa i powiedział że to jest nie do ustawienia...
 

k3firoo

New member
Wg mnie pełnoprawna kalibracja pomogłaby na ten problem, bo to nie tylko regulacja kolorków, ale przede wszystkim regulacja krzywej gamma, a wszystkie znaki wskazują na to, że panele VA wkładane do Philipsów mają już na poziomie sprzętu źle wysterowaną gamme.



Tylko tutaj wątpliwość: czy warto w ogóle inwestować w kalibrację do budżetowego mimo wszystko TV i własnoręcznie naprawiać to o co powinien zadbać producent, skoro prościej i taniej jest kupić cokolwiek innego.
Żadna kalibracja nie pomoże na to. U mnie nie ma tej wady i nie robiłem żadnych kalibracji, więc jeśli masz wątpliwości co do obrazu to go oddajesz. Na avforums są różne ustawienia pod dwa typy matryc.
 
A

abramq

Guest
a ja oddałem dzisiaj i kupiłem 9096 i problem z czarnym się skończył... Pan w ME wiedział o czym mowa i powiedział że to jest nie do ustawienia...
Też będę u nich brał (podejmuję to ryzyko :) ) - możesz powiedzieć, czy normalnie po rozpakowaniu go skręciłeś (noga) itd.? Nie robią potem przy zwrocie jakiegoś problemu z tego powodu?
Rozumiem też, że zamawiałeś przez net z dostawą do domu a zwrot w sklepie?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są dwa rodzaje złego obrazu:

1. Uszkodzenie matrycy, obraz jak negatyw, wszystko jak za mgłą, obraz srebrzy, tu pomoże tylko zwrot telewizora do sklepu, żadne ustawienia nie pomogą
a7995fe4-e043-4ca1-a9a7-07718b8bba7b-jpeg.1433305


2. Problemy z ciemnymi scenami i szarością na gorszym materiale, tu pomoże trochę kalibracja obrazu, wyspępuje z tego co piszą na każdym egzemplarzu.
 

zibilo75

New member
zmienił się o 100% sprawdźcie proszę u siebie.

Ponowna instalacja wcześniej zainstalowanego telewizora
Aby ręcznie rozpocząć ponowną instalację telewizora, wykonaj następujące czynności:*** Naciśnij przycisk "Ustawienia/Menu" na pilocie, przewiń w dół i wybierz: [Często używane ustawienia]* >***[Wszystkie ustawienia] > [Ustawienia ogólne] > [Zainstaluj ponownie telewizor]***i naciśnij "OK"***na pilocie.
 

zibilo75

New member
u mnie ta ponowna instalacja pomogła czarny jest czarny i nie ma żadnych artefaktów obraz jest bardzo wyrazisty as korzystam ze stylu obrazu naturalne
 

zibilo75

New member
ja też takie coś miałem proszę powiedz jaki to jest kawałek filmu i gdzie to można zobaczyć zobaczę teraz u siebie ja zrobiłem to co kazał mi Philips dostałem od nich że mam jeszcze raz zainstalować tak też zrobiłem i ku mojemu zdziwieniu obraz poprawił się jest teraz perfekcyjny

QUOTE=Paździoch;1609479]Są dwa rodzaje złego obrazu:

1. Uszkodzenie matrycy, obraz jak negatyw, wszystko jak za mgłą, obraz srebrzy, tu pomoże tylko zwrot telewizora do sklepu, żadne ustawienia nie pomogą
a7995fe4-e043-4ca1-a9a7-07718b8bba7b-jpeg.1433305


2. Problemy z ciemnymi scenami i szarością na gorszym materiale, tu pomoże trochę kalibracja obrazu, wyspępuje z tego co piszą na każdym egzemplarzu.[/QUOTE]
 
Do góry