Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

conqest

Well-known member
Bez reklam
@Paździoch
dokładnie jak piszesz - u mnie było to drugie i to bardzo sporadycznie tylko przy materiale gorszej jakości. Normalnie świecił bardzo ładnie, ale stwierdziłem ze skoro daje 3 tys to ma działać nawet na filmach z dysku (tym bardziej ze u brata na tcl 65c815 czarny był czarny). Po wypakowaniu soniaka bez żadnej kalibracji podłączyłem dysk i ten serial na którym testowałem i jaka ulga wszystko było ok - czyli można. Niby tylko 2 tyg ale światełek szkoda...hehe

@abramq
Zamawiałem na necie z odbiorem w sklepie(tak było szybciej żeby mieć go przed świętami). Do sklepu mam 6 km wiec nie było problemu. W tym sklepie w którym odbierasz w tym oddajesz, ale i tak bym tam oddawał bo tam mam najbliżej. Skręciłem nogę, pościągałem wszystkie folie itd. Nie robili problemu. Nawet go nie wyciągali z pudła, rzucił tylko okiem czy matryca cała... Zero problemu. Jestem zadowolony bardzo z obsługi.

Teraz czas na kalibracje soniaka... :)
 

12jojko

Banned
@Paździoch
dokładnie jak piszesz - u mnie było to drugie i to bardzo sporadycznie tylko przy materiale gorszej jakości. Normalnie świecił bardzo ładnie, ale stwierdziłem ze skoro daje 3 tys to ma działać nawet na filmach z dysku (tym bardziej ze u brata na tcl 65c815 czarny był czarny). Po wypakowaniu soniaka bez żadnej kalibracji podłączyłem dysk i ten serial na którym testowałem i jaka ulga wszystko było ok - czyli można. Niby tylko 2 tyg ale światełek szkoda...hehe

@abramq
Zamawiałem na necie z odbiorem w sklepie(tak było szybciej żeby mieć go przed świętami). Do sklepu mam 6 km wiec nie było problemu. W tym sklepie w którym odbierasz w tym oddajesz, ale i tak bym tam oddawał bo tam mam najbliżej. Skręciłem nogę, pościągałem wszystkie folie itd. Nie robili problemu. Nawet go nie wyciągali z pudła, rzucił tylko okiem czy matryca cała... Zero problemu. Jestem zadowolony bardzo z obsługi.

Teraz czas na kalibracje soniaka... :)

Nie robią problemów ze zwrotem, trzeba tylko tv zwrócić z wszystkimi akcesoriami i tyle.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@conqest - Płaciłeś w sklepie przy odbiorze czy z domu kartą?

Portugalska pomoc techniczna jednemu użytkownikowi napisała, że są świadomi problemów z obrazem i pracują nad nim. Pytanie czy faktycznie tak jest i dadzą radę to poprawić programowo?
Szkoda że Kiki nie napisze czy Philips faktycznie pracuje nad problemem i wkrótce to tozwiąże.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
ja też takie coś miałem proszę powiedz jaki to jest kawałek filmu i gdzie to można zobaczyć zobaczę teraz u siebie ja zrobiłem to co kazał mi Philips dostałem od nich że mam jeszcze raz zainstalować tak też zrobiłem i ku mojemu zdziwieniu obraz poprawił się jest teraz perfekcyjny

QUOTE=Paździoch;1609479]Są dwa rodzaje złego obrazu:

1. Uszkodzenie matrycy, obraz jak negatyw, wszystko jak za mgłą, obraz srebrzy, tu pomoże tylko zwrot telewizora do sklepu, żadne ustawienia nie pomogą
a7995fe4-e043-4ca1-a9a7-07718b8bba7b-jpeg.1433305


2. Problemy z ciemnymi scenami i szarością na gorszym materiale, tu pomoże trochę kalibracja obrazu, wyspępuje z tego co piszą na każdym egzemplarzu.
[/QUOTE]

Zdjęcie z zagranicznego forum, więc pewnie się nie dowie co to, ale wygląda mi to na serial Doctor Who. Takiego czegoś nie będziesz miał, bo to ewidentnie wadliwa matryca. Po prostu poszukaj sobie filmów, gdzie jest dużo nocnych scen i będziesz widział, jak one u ciebie wyglądają.
 
Ostatnia edycja:

zibilo75

New member
znam już telewizor swój na pamięć i wszystkie ustawienia zmieniłem i jeszcze jedną rzecz gdzie obraz też zmienia się na rewelacyjne proszę zobaczyć w ustawienia ogólne mamy coś takiego jak HDMI ultra HD proszę hdmi1 ustawić na optymalne i wtedy zobaczyć jaki będzie efekt
 
A

abramq

Guest
zmienił się o 100% sprawdźcie proszę u siebie.Ponowna instalacja wcześniej zainstalowanego telewizora
Aby ręcznie rozpocząć ponowną instalację telewizora, wykonaj następujące czynności:*** Naciśnij przycisk "Ustawienia/Menu" na pilocie, przewiń w dół i wybierz: [Często używane ustawienia]* >***[Wszystkie ustawienia] > [Ustawienia ogólne] > [Zainstaluj ponownie telewizor]***i naciśnij "OK"***na pilocie.
Hmm.. czy ktoś może potwierdzić te rewelacje? Brzmi trochę zbyt pięknie, żeby było prawdziwe...
 
A

abramq

Guest
Portugalska pomoc techniczna jednemu użytkownikowi napisała, że są świadomi problemów z obrazem i pracują nad nim. Pytanie czy faktycznie tak jest i dadzą radę to poprawić programowo?
Jeśli chodzi o te niedoskonałości szarości :) to od początku kojarzą mi się one z jakimiś problemami z de(kompresją) obrazu, tudzież skalowaniem do większej niż natywna w źródle rozdzielczości. Jeśli by tak było, to moim skromnym zdaniem jest całkiem możliwe, że poprawa algorytmów obrabiających tenże obraz (a więc update softu) mogłaby to zmienić. Nie jestem oczywiście specjalistą, ale mam przekonanie prawie graniczące z pewnością, że nie o kalibrację tu chodzi - kombinacje z różnego rodzaju rozjaśnianiem, które zachwalane są na avforums wyglądają trochę zamalowanie jednego brzydkiego obrazu innym, może mniej brzydkim, ale dla mnie to jak porada w stylu: na bolącą głową najlepsze jest walnięcie się młotkiem w nogę - wtedy zapomnisz o bólu nogi ;-)
 
Ostatnia edycja:
A

abramq

Guest
Nie robią problemów ze zwrotem, trzeba tylko tv zwrócić z wszystkimi akcesoriami i tyle.
Dzięki za info! Tak patrzę, że promocyjne ceny na ME mają datę obowiązywania dziś do północy, pewnie akcje świąteczno-noworoczne nie tylko w tym markecie RTV się kończą. Pytanie jak zmienią się ceny jutro, odwieczne pytanie, brać czy czekać ;-)
 

Tomten

New member
znam już telewizor swój na pamięć i wszystkie ustawienia zmieniłem i jeszcze jedną rzecz gdzie obraz też zmienia się na rewelacyjne proszę zobaczyć w ustawienia ogólne mamy coś takiego jak HDMI ultra HD proszę hdmi1 ustawić na optymalne i wtedy zobaczyć jaki będzie efekt

Tak zrobiłem. Obraz faktycznie wydaje się być ładniejszy, ale przy ustawieniu optymalnym tracę całkowicie dźwięk. Na hdmi1 mam telewizję internetową orange. Jakieś pomysły jak przywrócić dźwięk?

Pytanie jeszcze jedno - obraz, tj. czerń, wygląda naprawdę bardzo dobrze gdy ustawię tryb obrazu "gra", ale jak już to zrobię to na górze ekranu pojawia się niewielki pasek, który jakby minimalnie nie nadąża za resztą obrazu. Strasznie to irytujące, czego się nie zrobi żeby poprawić ten problem z czernią to zaraz pojawia się inny problem. Dzisiaj pobrałem też jakąś aktualizację, mając nadzieję na poprawę jakości obrazu, aktualizacja jednak nic nie zmieniła.
 

GRajza

New member
ja też takie coś miałem proszę powiedz jaki to jest kawałek filmu i gdzie to można zobaczyć zobaczę teraz u siebie ja zrobiłem to co kazał mi Philips dostałem od nich że mam jeszcze raz zainstalować tak też zrobiłem i ku mojemu zdziwieniu obraz poprawił się jest teraz perfekcyjny
Jak nie znajdziesz tej sceny, to wystarczy jak sprawdzisz na Grze o Tron, ostatni sezon 3 odcinek. Pokazywany był tu jakoś na początku wątku.
 

zibilo75

New member
Pobrałeś nową aktualizację tą z końcówką 0009 Zrób jeszcze raz to samo zainstaluj na nowo powinno też pomóc. Mi to kazali zrobić po zainstalowaniu nowego oprogramowania i teraz mam elegancko.

Tak zrobiłem. Obraz faktycznie wydaje się być ładniejszy, ale przy ustawieniu optymalnym tracę całkowicie dźwięk. Na hdmi1 mam telewizję internetową orange. Jakieś pomysły jak przywrócić dźwięk?

Pytanie jeszcze jedno - obraz, tj. czerń, wygląda naprawdę bardzo dobrze gdy ustawię tryb obrazu "gra", ale jak już to zrobię to na górze ekranu pojawia się niewielki pasek, który jakby minimalnie nie nadąża za resztą obrazu. Strasznie to irytujące, czego się nie zrobi żeby poprawić ten problem z czernią to zaraz pojawia się inny problem. Dzisiaj pobrałem też jakąś aktualizację, mając nadzieję na poprawę jakości obrazu, aktualizacja jednak nic nie zmieniła.
 

darekimi

New member
Ja też potwierdzam iż instalacja od nowa mojego 50PUS8535 poprawiła obraz.
Nie miałem co prawda takich mocnych objawów jak co niektórzy tu opisują ale obraz się poprawił i to zdecydowanie obraz sič wyostrzył i zginęła ta mgła
 

amciek1

New member
Witać.

Mam pytanko , mam styl obrazu na isf noc bo tak dostałem jakiś czas temu od kikiego parametry do kalibracji . Ostatnio przez przypadek zauważyłem, że w apkach np YT / ipla mam czarnobiały obraz , i zmiana stylu powoduje przywrócenie kolorów w appkach . Gdzieś jest jakaś opcja którą przeoczyłem ? Czy samo wybranie stylu noc to powoduje co jest raczej nie logiczne ...
 

zibilo75

New member
sprawdz

Byłem zdziwiony jeżeli wszedłem na same aplikacje wczoraj wcześniej miałem tło szaro-białe zaraz po restarcie było widać że jest inaczej bo w aplikacjach tło było czarne jak smoła tak samo na obrazach w momencie kiedy przeglądam i mam dobry internet na netflixie to czarne jest czarne nie ma żadnej szarości szarość też zniknęła proszę Zaktualizuj program do 009 ten ostatni co był z grudnia i zainstaluj jeszcze raz wszystko na telewizorze sam się przekonasz Ja mam 70 i u mnie obraz jest piękny.
Ale poprawiła w sensie, że w końcu jest normalny, taki jak powinien być, czy tylko zmniejszyła koszmar w mniejszy koszmarek?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
tu nie chodzi o tło przy aplikacjach tylko o plamy na szarych scenach w filmach, na tle przy aplikacjach zawsze było ok
 
Do góry