Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

12jojko

Banned
Mam pytanie z innej beczki czy jak oglądacie np filmy z Netflix w FHD czy 4k to czy czasami dostrzegacie takie lekkie przyklatkowanie?chyba też zauważyłem to przy YT . Wczesniej myślałem że to wina internetu (mam 500mb) po kablu tv zasysa chyba max ok 100mb a przez wifi max 200mb.

Nie wiem czy czepiać się tu bufora jakiegoś systemowego,czy softu tv,czy może za słabe ma procesory?

Wyłącz styl ruchu w zaawansowanych ustawieniach, na niektórych laguje, bo domyślnie jest chyba ustawiony tryb „film” albo „standard”.
 

biedronka1

New member
Kalibracja tak, ale nie w tym złomie.


Kalibracja służy ustawieniu obrazu tak aby widz oglądał Film/Serial najbliżej tego jak widział go reżyser (oglądał tak jak chciał tego reżyser). W żadnym wypadku rolą kalibracji obrazu nie jest wyeliminowanie sprzętowych błędów produktu. Kalibracja nie pomoże sytuacji kiedy telewizor nie działa właściwie - czyt. nie spełnia podstawowej roli do jakiej został stworzony, wyświetlania obrazu.



Na wszystkie bolączki matrycy 8535 kalibracja nie pomoże. Ten TV moim zdaniem nie nadaje się do oglądania na nim filmów/seriali czy grania w gry.
 

12jojko

Banned
Kalibracja służy ustawieniu obrazu tak aby widz oglądał Film/Serial najbliżej tego jak widział go reżyser (oglądał tak jak chciał tego reżyser). W żadnym wypadku rolą kalibracji obrazu nie jest wyeliminowanie sprzętowych błędów produktu. Kalibracja nie pomoże sytuacji kiedy telewizor nie działa właściwie - czyt. nie spełnia podstawowej roli do jakiej został stworzony, wyświetlania obrazu.



Na wszystkie bolączki matrycy 8535 kalibracja nie pomoże. Ten TV moim zdaniem nie nadaje się do oglądania na nim filmów/seriali czy grania w gry.

No ale dobra, wy ciągle piszecie o egzemplarzach, które kiedyś mieliście, teraz tego tv nie macie, więc po co się wypowiadać? Ostatnio napisało w tym wątku parę nowych osób i okazuje się, że nie mają tych problemów, które wy mieliście, a jeżeli ktoś już narzeka na obraz, to są to cały czas ci sami starzy użytkownicy, którzy zostawili ten tv albo wy, którzy już go nie mają. Ja nie bronię Philipsa, broń Boże, ale bez sensu wypowiadać się o telewizorze, którego się od dawna nie ma. Niech się wypowiadają osoby, które mają dany model, czy to pozytywnie, czy negatywnie, przynajmniej będą to aktualne wieści.

Tak samo jak kiki, zamiast ciągle pisać o tej kalibracji (którą jak kogoś stać to sobie zamówi), zacznij o konkretach pisać, o wieściach od Philipsa na temat aktualizacji czy czegokolwiek, albo jak ktoś ma problem, wyjaśnij pokrótce, co może pomóc takiej osobie (prócz kalibracji), póki co to takie pomaganie: jak mi zapłacisz, to pomogę, jak nie, to kombinuj. To już lepiej zamówić profesjonalistę do domu niż płacić komuś za sccreeny kalibracji, która była robiona na całkiem innym tv.

A jak ktoś miał taką kalibrację robioną, niech się podzieli wynikami, jeśli ma na to ochotę, może komuś to pomoże. Po to to forum jest, żebyśmy sobie nawzajem pomagali.
 
Ostatnia edycja:

wrz

New member
Oddałem dwa tygodnie temu, Dobrze, że kupiłem przez internet, źle, że musiałem dołożyć trochę kasy do wysyłki. I będę dalej ostrzegał potencjalnych kupców przed tym badziewiem. Dodałem trochę kasy, kupiłem innego producenta i od dwóch tygodni pozbyłem się problemu i stresu przy oglądaniu telewizji. Już nawet nie kupię golarki tego producenta. Tak się pozbywa potencjalnych klientów.
 

Drakul_85

Member
Ja dzięki Philipsowi dołożyłem trochę i kupiłem OLEDa CX od LG. Taki plus tej całej sytuacji. Bałbym się kupić ten model drugi raz. Przecież jest seria 7, która nie ma takich problemów, czemu chcecie mimo wszystko kupować serie 8 i liczyć na farta?
 

Drakul_85

Member
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
73 to zeszłoroczny. Mówię o aktualnej wersji 78. Bo 75 nie ma ambi. Ale czy są jeszcze jakieś różnice? Wszystkie posiadają P5 a o niego się rozchodzi.

Gdzie znajdę jakieś testy Philipsa wraz ze zmierzonymi parametrami dla VA oraz dla 55" IPS?

Pytam, bo mimo całej niechęci do właśnie Philipsa nie mam co kupić. Sprawdzałem Samsunga na quantum 4k, Panasonica na HCX, sony na X1 i wszędzie dupa za przeproszeniem jeśli chodzi o skalowanie obrazu. Jestem anstysamsungowcem i jakoś się przekonałem do niego i w sumie nie zawiódł mnie tak, jak się spodziewałem. Może philips też mnie do siebie przekona? Złoto seria 7 nie ma takich problemów jak 85 to czemu miałbym go nie sprawdzić? Co za różnica czy szóstym tv będzie Philips czy... No wlwnsie nie mam już Ci sprawdzić. LG na ips jest zbyt ciemne na moje potrzeby.
 

Petru23

Banned
@up
No nie do końca. Samsung skaluje bez artefaktow np pływających twarzy czy zmarszczek, tańczących pixeli na łączeniu krawędzi. Ale nie czyści szumu z tła ciemne fragmenty łączył w bloki pixeli. Sony znów ładnie czyści tło ale twarze nie są stabilne. I artefakty wyskakują po załączeniu motion.
Dodatkowo Samsung czy Panasonic sygnał dobrej jakości z kablówki wyświetlał naprawdę świetnie. Z 1,5m a nawet bliżej było bardzo dobrze. Ale poniżej 1080 była już kasza w tle lub plastikowa twarz. Nie wierzę, że nie ma tv który łączy to wszystko do kupy. Ale mogę się mylić i jednak sygnał tv nie nadaje się do dużych przekątnych. I do 2-3m to 50", dla 4m 55". Bo to sygnał max fhd.
 
A

abramq

Guest
Kupiłem w Media Markt online.. Oddałem osobiście do najbliższego (...)
Kurcze, już miałem zamawiać w MM, oni mają teraz swój sklep na znanym serwisie aukcyjnym, ale rzuciłem okiem na opinie klientów tamże... no jakiś armagedon i to świeże wpisy, jakaś tragiczna obsługa, ludzie opisują jak się z nimi muszą użerać...
Widzę, że sprzedaje tam jeszcze Avans i Elektro, ale opinie też nieciekawe...
Może to kwestia okresu świątecznego, tego, że chyba większość sklepów ma w tym czasie problem z ogarnięciem ilości zamówień, zwrotów itp.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żeby tak Kiki dał gwarancję, że nie wyślę Ci telewizora z zepsutym obrazem....

Ale widzę, że tu na forum ostatnio jest mniej narzekania na Philipsa, może te uszkodzone już się skończyły?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ale ostatnio już nikt nie pokazuje że ma "negatyw" , więc te modele z uszkodzoną matrycą moze się już skończyły?

Końcem stycznia dowiemy się, jakie modele Philipsa pojawią się w tym roku? Może warto będzie te jeszcze parę miesięcy poczekać na nową serię?
 
Do góry