Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

ediPL

New member
Kolor 53
Kontrast podświetlenia 100
Ostrość 5
Jasność 64

Zaawansowane
Wzmocnienie kolorów wyłącz
Gamma kolorów normalna
Temperatura bazowa ciepły
Tryb kontrastu wyłącz
Zwiększenie rozdzielczości hdr wylacz
Kontrast dynamiczny wylacz
Kontrast obrazu 96
Czujnik swiatla wylacz
Gamma 4

Ultra resolution wyłącz
Czyszczenie obrazu obydwa wyłączone
Ruch płynny



Ja sobie tak ustawilem
 

ediPL

New member
a miałeś wcześniej trochę problemy z czarnym (szarym)?

Ja nie miałem.



Słuchajcie a podłączał ktos z Was zewnętrzne glosniki pod tv przez wejście optyczne?
U mnie jak włączę głośniki 4.1 creativa (jakieś stare od PC przez konwerter) to z głos z tv idzie z echem. Moge oczywiście włączyć sam zestaw 4.1 bez głośników z tv ale chciałem mieć więcej dźwięku (głośniki creative mają słaby Sopran bez użycia ich na PC z dobrą kartą muzyczną)
 
A

abramq

Guest
Nie mam pojęcia ja nawet nie widziałem ze ten tv ma problemy z czymkolwiek i kupilem w mediaexpert 58"
Pozwolę się podpiąć do watku, bo jestem o krok od kupienia właśnie 58PUS8535, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi jak matryca sobie radzi z kątami widzenia - czy np. siedząc nie na wprost, ale na wysokości lewej/prawej krawędzi ekranu (jakieś 2m od ściany na której wisi TV) - mocno kolory bledną? Czy jest to raczej przy tym kącie jeszcze nie zauważalne?
 

ediPL

New member
Pozwolę się podpiąć do watku, bo jestem o krok od kupienia właśnie 58PUS8535, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi jak matryca sobie radzi z kątami widzenia - czy np. siedząc nie na wprost, ale na wysokości lewej/prawej krawędzi ekranu (jakieś 2m od ściany na której wisi TV) - mocno kolory bledną? Czy jest to raczej przy tym kącie jeszcze nie zauważalne?

https://i.ibb.co/VHKDPvg/20201229-213316.jpg
https://ibb.co/KN17392

Żmijowisko na Kodi ogladam niestety w jakości SD
Nie jest źle pod kątem oglądać z 2m. Wiadomo pewnie w OLEd wszystko wygląda fajniej ale znajomego Ojciec ma Oled i po 2 latach ma już wypalony pasek u dołu ekranu od TVP 1 ��
 
Ostatnia edycja:

grzegorzkx4

New member
Na 8535 jak się włączy GUIDE przy np telewizji kablowej też nie ma podglądu obecnie oglądanego kanału ? Może, że da się jakoś to włączyć bo trochę denerwuje jak się coś ogląda, uruchomi się przewodnik po kanałach i nie ma ani obrazu ani dźwięki obecnie oglądanego kanału.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja nie miałem.



Słuchajcie a podłączał ktos z Was zewnętrzne glosniki pod tv przez wejście optyczne?
U mnie jak włączę głośniki 4.1 creativa (jakieś stare od PC przez konwerter) to z głos z tv idzie z echem. Moge oczywiście włączyć sam zestaw 4.1 bez głośników z tv ale chciałem mieć więcej dźwięku (głośniki creative mają słaby Sopran bez użycia ich na PC z dobrą kartą muzyczną)


U mnie jak podłączam soundbar to też jest lekkie echo jeżeli nie odetnie głośników w tv (na innym tv też tak miałem) - więc albo głośniki w tv albo zewnętrzne
----------


Co do kalibracji z tych filmików z youtube to o ile z jasnością i kontrastem obrazu nie mam problemu to jak mam ustawić kolory z tego filmiku AVS HD 709 Color Clipping? Ustawiłem tak żeby znikły te migające paski na każdym kolorze (wtopiłem je w kolor). Nie wiem czy to jest poprawne ustawienie ale efekt jest taki że jak wczoraj na tvn7 leciał "Batman: początek" to na scenach czarnych, szarych czasami pojawiały mi się te atrefakty (nie było to nagminne i takie jak na zdjęciach niektórych osób w tym temacie,ale było - tyle tylko że ja od zakupu nie miałem aż takich problemów) Natomiast po tych korektach wg filmików wszystko ale to wszystko co złe zniknęło. Ani razu nie pojawiła mi się plamka a oglądałem ponad godzinę...
 

12jojko

Banned
U mnie jak podłączam soundbar to też jest lekkie echo jeżeli nie odetnie głośników w tv (na innym tv też tak miałem) - więc albo głośniki w tv albo zewnętrzne
----------


Co do kalibracji z tych filmików z youtube to o ile z jasnością i kontrastem obrazu nie mam problemu to jak mam ustawić kolory z tego filmiku AVS HD 709 Color Clipping? Ustawiłem tak żeby znikły te migające paski na każdym kolorze (wtopiłem je w kolor). Nie wiem czy to jest poprawne ustawienie ale efekt jest taki że jak wczoraj na tvn7 leciał "Batman: początek" to na scenach czarnych, szarych czasami pojawiały mi się te atrefakty (nie było to nagminne i takie jak na zdjęciach niektórych osób w tym temacie,ale było - tyle tylko że ja od zakupu nie miałem aż takich problemów) Natomiast po tych korektach wg filmików wszystko ale to wszystko co złe zniknęło. Ani razu nie pojawiła mi się plamka a oglądałem ponad godzinę...

Tak jak z jasnością, od 235 do 219 powinny paski stopniowo migać. Druga strona nie powinna migać w ogóle, ale nic się nie stanie, jeśli od 237 do 241 będą trochę migać.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
czyli zrobiłem źle, ale efekt jest taki że plamy zniknęły całkowicie, jeszcze po testuje bo mam czas na zwrot do 5 stycznia
 

adiq22

New member
Co do kalibracji z tych filmików z youtube to o ile z jasnością i kontrastem obrazu nie mam problemu to jak mam ustawić kolory z tego filmiku AVS HD 709 Color Clipping? Ustawiłem tak żeby znikły te migające paski na każdym kolorze (wtopiłem je w kolor). Nie wiem czy to jest poprawne ustawienie ale efekt jest taki że jak wczoraj na tvn7 leciał "Batman: początek" to na scenach czarnych, szarych czasami pojawiały mi się te atrefakty (nie było to nagminne i takie jak na zdjęciach niektórych osób w tym temacie,ale było - tyle tylko że ja od zakupu nie miałem aż takich problemów) Natomiast po tych korektach wg filmików wszystko ale to wszystko co złe zniknęło. Ani razu nie pojawiła mi się plamka a oglądałem ponad godzinę...
Generalnie to główne założenie tych filmików jest raczej odwrotne, ustawiasz tak, żeby przestały się wtapiać przed punktem granicznym ;) Ale jeśli u Ciebie faktycznie faktycznie taka metoda pomogła to ciekawe, bo w teorii powinieneś po takiej korekcie stracić szczegóły w cieniach i jaskrawych kolorach. Jeśli to faktycznie metoda na "naprawienie" Philipsa to ciekawi mnie jakimi ścieżkami chadzają ich programiści pisząc soft do tych TV.

Tak jak z jasnością, od 235 do 219 powinny paski stopniowo migać. Druga strona nie powinna migać w ogóle, ale nic się nie stanie, jeśli od 237 do 241 będą trochę migać.
Akurat jeśli paski przekroczyły 235, ale migają tylko do 241, to znaczy że TV jest bardzo źle ustawiony. Po pierwsze samo przekroczenie progu referencyjnego oznacza , że TV/aplikacja/ustawienia sygnału źródłowego mogą być źle dobrane. Jeśli mimo tego czerń jest czarna a nie szara to może być ok, zależy w jakim zakresie działa odbiornik, tylko w takim przypadku paski powinny migać do koloru 254. Jeśli nikną wcześniej to znaczy, że jest przesadzony kontrast lub nasycenie kolorów i stracimy szczegóły z najbardziej jaskrawych odcieni, a strata od 240 do 255 to już całkiem sporo.

Natomiast bazując na tych filmikach nie ustawia się obrazu tak, żeby kolory i szarości znikały poza zakresem 16-235. To jest kwestia ustawień zakresu kolorów, nie suwaków. Generalnie w zależności od stosowanego zakresu powinny zlewać się w jednym z dwóch punktów: 235 lub 255 (przy ciemnych kolorach: 0 lub 16)

Jeśli migają poza 235 - ustawiamy tak, żeby zlewały się na samym końcu.
Jeśli nie migają poza 235 - ustawiamy tak, żeby zlewały się w punkcie 235.
 
Ostatnia edycja:
A

abramq

Guest
Zaryzykuje i zamówię wersję 58-calową PUS8535, ale przez internet i z dostawą do domu, żeby w razie problemów z szarym światem na ekranie czym prędzej go oddać (i wtedy LG Nano867).
Mam jednak pytanie, do tych, którzy już przeszli tą drogę - czy to, że go rozpakuję, podłączę, może nawet przykręcę nóżkę - nie zablokuje mi możliwości zwrotu? Bo z tego co pamiętam, w warunkach zwrotów jest zwykle warunek, że przedmiot nie może mieć znaków używania (a przecież jakieś folie, jakieś woreczki trzeba będzie pewnie rozerwać).
Jak postąpić, żeby się nie narazić i jaki sklep internetowy polecalibyście na tą operację?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
 
Do góry