Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Mam kodi

Jaka wtyczka lub co mam zrobić

panowie mówię o oglądaniu przez sieć z USB .Mkv działa

Mnie chodzi o to żebym nie musiał ciągle wyrywać na dysk i podpinać do tv.
Cześć,
Jeżeli chcesz odtwarzać pliki przez sieć z PC to tak jak wyżej napisano - najłatwiej to zrobić przez serwer multimedialny (np. Universal Media Server). Po zainstalowaniu dodajesz foldery, które mają być udostępnione i później w Kodi (lub przez źródło > sieć) odnajdziesz te foldery i możesz odtwarzać materiał.
Tutaj znalazłem na szybko jeszcze inny sposób, więc może się przyda:

https://www.download.net.pl/jak-kopiowac-pliki-z-komputera-do-kodi-przez-siec-samba/n/12569/

Na YouTube jest sporo poradników dotyczących Kodi - im więcej czytasz tym kolejne funkcje cię zaskakują.

Taptalk
 

Ivanovic

New member
Może reset routera. U mnie połączenie wifi jest mega stabilne. Po restarcie tv, routera, zanikach prądu jest ok.

U mnie przez 2 lata też było zawsze bez żadnego problemu połączenie, tylko wifi używam.
Niestety coś mu się odmieniło. Odpinałem wszystko od prądu na chwile i nic nie pomogło. Co dzień logowanie od nowa ...ehh chętnie sprzedam, nówka sztuka nieodfoliowany :D
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
no właśnie jak w temacie raz działa raz nie...dlaczego?


Prawdopodobnie szwankuje parowanie pilota. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi, ale z tego co pamiętam, by działała obsługa głosowa pilot ma być sparowany.



Wyjmij i po chwili włóż baterie, ustawieniach, sieci bezprzewodowe, pilot czy obsługa pilota, parowanie. Zbliżasz pilota do tv, naciskach i przytrzymujesz klawisz z trybkiem (settings - pierwszy od góry i ostatni od prawej).


Jeśli się będzie powtarzać trzeba zaktualizować soft, bo w ostatniej wersji naprawiono problem gubienia parowania.
 

CureMar

New member
Kiedyś już o to bezskutecznie pytałem; może tym razem się uda ;) Po wyborze źródła "Sieć" pojawia nam się dodatkowe menu, w którym jedną z pozycji jest "Powłoka". Ktoś wie, co tam powinno być prezentowane?
 

wawa69

New member
Od około 2 m-cy mam 2 problemy z tym TV podłączonym do dekodera 4K NC+.
1.Podczas przełączania kanałów na dekoderze pojawia się dźwięk takiego pikania,występuje on losowo na różnych kanałach.Dźwięk bardzo przypomina to pikanie które kiedyś występowało na Netflixie podczas oglądania filmów.
2.TV ma problem kanałem Canal+4K,po przełączeniu na ten kanał obraz wchodzi z opóźnieniem w porównaniu z innymi kanałami i do tego często bez dźwięku lub resetuje cały TV.
 

roni_71

New member
Mam problem.
Na kompie zainstalowany Universal Media Server,folery udostępnione.
Tv widzi ten server, ale nie widzi folderów.:-(
Na samsungu działa prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:

CureMar

New member
Mam problem.
Na kompie zainstalowany Universal Media Server,folery udostępnione.
Tv widzi ten server, ale nie widzi folderów.:-(
Na samsungu działa prawidłowo.
Która wersja UMS i czy prawidłowo rozpoznaje telewizor? Jaką nazwę urządzenia prezentuje? Generalnie są problemy ze współpracą pomiędzy tym serwerem DLNA a najnowszymi Philpsami. Mi od roku nie udało się zmusić programu, aby wyświetlał napisy z plików zewnętrznych. Z tego powodu przeszedłem na Kodi.
 

jakub1t

New member
Od około 2 m-cy mam 2 problemy z tym TV podłączonym do dekodera 4K NC+.
1.Podczas przełączania kanałów na dekoderze pojawia się dźwięk takiego pikania,występuje on losowo na różnych kanałach.Dźwięk bardzo przypomina to pikanie które kiedyś występowało na Netflixie podczas oglądania filmów.
2.TV ma problem kanałem Canal+4K,po przełączeniu na ten kanał obraz wchodzi z opóźnieniem w porównaniu z innymi kanałami i do tego często bez dźwięku lub resetuje cały TV.

U mnie też czasem coś pisknie, ale to raczej wina dekodera bo na starym tego nie było. Z canal + 4k Ci nie powiem bo nie mam. Ale bbc 4k działa normalnie.

Za to dekoder czasem w 4k wyłącza obraz na sekundę lub dwie, ewentualnie na stałe. Jak przełącze go w 1080p na chwilę i wrócę do 4k to z reguły mam spokój z migotaniem na jakiś dłuższy czas.
 

wawa69

New member
U mnie też czasem coś pisknie, ale to raczej wina dekodera bo na starym tego nie było. Z canal + 4k Ci nie powiem bo nie mam. Ale bbc 4k działa normalnie.

Za to dekoder czasem w 4k wyłącza obraz na sekundę lub dwie, ewentualnie na stałe. Jak przełącze go w 1080p na chwilę i wrócę do 4k to z reguły mam spokój z migotaniem na jakiś dłuższy czas.

Ogarnąłem temat wina była po stronie dekodera,a dokładnie rodzaju dźwięku w dekoderze,trzeba wyłączyć dźwięk dolby digital na dekoderze.
 

sajka21

New member
Mam problem. Telewizor sam się włącza. Szczególnie jest to uciążliwe w nocy. Jeżeli ktoś się spotkał z tym problemem i go rozwiązał, proszę o pomoc.
 

roni_71

New member
Mam problem.
Na kompie zainstalowany Universal Media Server, tv nie widzi folderów udostepnionych.
Po zainstalowaniu KODI wszystko pieknie ładnie, ale nie działa przewijanie filmów z poziomu pilota.
Jakąś wtyczkę trzeba zainstalować ?
 

Hanek

New member
Hej, a ja mam taki problem że nie mogę używać klawiatury na yt a w sumie nigdzie już, robie aktualizację a raczej nie mogę bo mam aktualną, a jak chcę sparować pilota , czekam i czekam aż w końcu komunikat że nie można sparować pilota.
Jest jakaś szansa to zrobić trochę ciężko pisać bez klawiatury szukając na ekranie każdej literki
 

CureMar

New member
Hej, a ja mam taki problem że nie mogę używać klawiatury na yt a w sumie nigdzie już, robie aktualizację a raczej nie mogę bo mam aktualną, a jak chcę sparować pilota , czekam i czekam aż w końcu komunikat że nie można sparować pilota.
Jest jakaś szansa to zrobić trochę ciężko pisać bez klawiatury szukając na ekranie każdej literki
Spróbuj zrobić trik z bateriami, czyli wyjąć je z pilota na pół minuty, włożyć z powrotem i wtedy sparować.
 
Do góry