Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam,
Na matrycy mam widoczne "prześwietlenia" po prawej i lewej stronie krawędzi telewizora, wycieki światła pojawiają się tylko przy jasnych jednolitych tłach, co dziwne na ciemnych obrazach tego efektu nie ma. Próbowałem już zmieniać parametry kontrastu, jasności, wyłączone wszystkie bajery z kontrastem dynamicznym. Przy oglądaniu materiałów wideo praktycznie niezauważalne, natomiast przy korzystaniu z aplikacji gdzie w większości są jednolite tła.....kłuje mnie to po oczach :-(, próbowałem już sposobu z masowaniem matrycy, ale bez efektu. Czy jakiś ekspert tutaj mógłby się wypowiedzieć czy to kwalifikuje się do reklamacji? Z góry dziękuje

A jak na wprost to wygląda wieczorem przy zgaszonym świetle ? i najlepiej na jednolitej planszy przetestować ( czerwona , zielona itp )
 

Tom82ek

New member
Tak to wygląda na jednolitych tłach.
 

Attachments

  • IMG_9519.jpg
    IMG_9519.jpg
    547,2 KB · Wyś: 48
  • IMG_9523.jpg
    IMG_9523.jpg
    416,6 KB · Wyś: 45
  • IMG_9520.jpg
    IMG_9520.jpg
    462,3 KB · Wyś: 39
  • IMG_9521.jpg
    IMG_9521.jpg
    385,6 KB · Wyś: 43
  • IMG_9522.jpg
    IMG_9522.jpg
    350 KB · Wyś: 45
  • IMG_9525.JPG
    IMG_9525.JPG
    799,2 KB · Wyś: 50
  • IMG_9526.jpg
    IMG_9526.jpg
    347,9 KB · Wyś: 54
Ostatnia edycja:

dandione

New member
U mnie tez jest takie prześwietlenie po prawej stronie. Mam pytanko czy kalibracja obrazu trzeba robic na każdej aplikacji osobno? Np. NETFLIX, YOUTUBE
 

DYFER

Member
Witam. Ale oledow nie ma 75 są 77 ale philips zatrzymał się na 65 oledzie ale jest lepsze nagłośnienie i 4stronny ambilight. Jak będę z mieniał to też na pewno na ambilight ale dopiero nie c ad ly rok m a m 75pus8303 i jest dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za rok Philips będzie wprowadzał Oledy 77".
Na dziś ten model co podałeś 75PUS8303 jest naprawdę godny uwagi.
 

DYFER

Member
To był mój pierwszy wybór i dobrze że wróciłem do niego. Ty kiki też dobrze się o nim wypowiadałeś i miałeś rację. Dzięki
 

DYFER

Member
Ja polecam ten model. Jestem mega zadowolony. Jakość głębi porównując z 85xg8596 na plus dla sony ale ambi robi taka robotę że nie wyobrażam sobie teraz tv bez.... Pozdrawiam
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

Widziałem, że opublikowany został nowy firmware. Ktoś testował, jak się sprawdza? Chodzi mi głównie o:
Fix for stretched picture content during USB/DLNA playback
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

Widziałem, że opublikowany został nowy firmware. Ktoś testował, jak się sprawdza? Chodzi mi głównie o:
Fix for stretched picture content during USB/DLNA playback


Zainstalowałem ww. soft, ale na stockowym odtwarzaczu niektóre materiały, które mają inne proporcje niż 16:9 np. 1920 x 960 są odtwarzane nieprawidłowo tzn. obraz jest rozciągnięty w pionie. Czyli ten soft niz w tej materii nie zmienił. Na Kodi wszystko działa poprawnie.
 

czarnypolska

New member
Witam,
Na matrycy mam widoczne "prześwietlenia" po prawej i lewej stronie krawędzi telewizora, wycieki światła pojawiają się tylko przy jasnych jednolitych tłach, co dziwne na ciemnych obrazach tego efektu nie ma.


Mam ten sam problem co Ty. Czy rozwiązałeś problem w serwisie?
 

Attachments

  • IMG_20200930_151628.jpg
    IMG_20200930_151628.jpg
    469,6 KB · Wyś: 42
Ostatnia edycja:

czarnypolska

New member
usługa nie może naprawić telewizora. Zaproponowali mi 65PUS8204 jako zamiennik. Odmówiłem, ponieważ mój to 100 Hz, NanoLed. Powiedzieli mi, że TPV zadzwoni do mnie z nową propozycją.
 
Do góry