Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Ivanovic

New member
Dzięki za odpowiedzi :blagam:, jeśli chodzi o komputer to w skrócie i7 2600k i 1080Ti. Myśle, że przez okres użytkowania sprawdziłem już wszelkie możliwe konfiguracje tv i komputera, wszystko jest aktualne nie próbowałem jedynie formatować systemu. Chociaż wiem, że napewno istnieje jakieś wytlumaczenie i rozwiązanie. Zastanawiam się czy to śnieżenie nie jest wynikiem kresu możliwości hdmi 2.0b czy np nie powinienem sprobowac isc do telewizora kablem displayport i tam zastosowac jakąś aktywną(?) przejsciówkę.

Kalibracji nie robiłem, ale kolory w sdr na ogół przez 80% czasu mnie zadowalają natomiast dziwi mnie przypadlość ich rozchwiania podczas przełączania sygnałów/rozdzielczości, czasem kiedy widzę że np na pulpicie ikonki mam blade przełączam z trybu gra na film i znów na gra i wtedy wszystko wraca do normy. Irytujący jest tez problem rozdwajania się czcionek (ich kolorowa poświata) zdarza się to co kilka dni nawet kiedy nie zmieniam żadnych trybów/ustawień i to musi minąć samo. Równiez od czasu do czasu mam problem z ostroscią tekstu w danych miejscach matrycy ale nie jest tak zawsze i nawet próba reklamacji byłaby mega trudna do wskazania problemu.

Trudno jest mi precyzyjnie opisywać problem który najlepiej byloby pokazać na żywo ale liczę, że jeszcze uda sie coś poradzić na te dolegliwości :rolleyes:
 

marekwp2

New member
U mnie też na netflix-ie zauważyłem "pikanie", ale sprawdziłem ustawienia i zmieniłem 3 rzeczy i przy następnym odcinku serialu już "pikania" nie było (ustawienia dotyczą obrazu a nie dźwięku dlatego też się dziwię, że to pomogło chociaż dopiero 2 odcinki obejrzałem na "nowych ustawieniach " ) i teraz podaję co zmieniłem :
Styl obrazu miałem standard zmieniłem na isf ( ustawienia znalezione w internecie)
Zwiększenie rozdzielczości hdr teraz mam na wyłącz
Style ruchu był płynny teraz mam film

Może ktoś sprawdzi u siebie czy te ustawienia powodują faktycznie zniknięcie tego problemu
 

marcink

New member
W przyszłym tygodniu dołączę do użytkowników tego telewizora (wersja 75pus8303), tak więc w rewanżu za wszystkie te opinie na forum, podzielę się również moją :)
 

Flq

New member
Witam serdecznie,
miał ktoś problem z samoczynnym włączaniem się tego tv? Od pewnego czasu co kilka dni tv sam się włącza ze standby i odpala ostatnio oglądany kanał. Dzieje się to najczęściej nad ranem koło 4-5 i zaczyna być uciążliwe. Mam podłączoną tylko antene DVBT, wieże przez aux i hue bridge. Wyłączałem już wszystkie ustawienia jakie są typu automatyczna aktualizacja kanałów, easylink,hbbtv itp. Ostatnio włączył się około 22. Oreo z czerwca. Macie jakieś pomysły?
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
49PUS8303 kupiony w listopadzie ub. roku i na ekranie widać poziome ciemniejsze pasy, szczególnie widoczne na szarym tle, o wysokości od 1.5 cm, oddalone od siebie ok 12 cm.
Czyżby dyfuzor podświetlenia się zakurzył?
 

Ivanovic

New member
Może przecierałeś ekran np szmatką i zostały takie smugi w podświetleniu? Możesz spróbować przetrzeć go np w pionie i zobaczyć czy się to zmieni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mało prawdopodobne. Wygląda na banding.
Sprawdzałeś wcześniej i nie było czy dopiero teraz pierwszy raz zacząłeś sprawdzać ?
Masz zdjęcia ?
 

scar99

New member
Problemy z przerywaniem dźwięku ustały:

- Tv ma najnowszą aktualizację,
- Ustawienie DD+ na wyjściu ARC i Direct na Ampli,

Możliwe, że netflix coś zmienił na plus.

Pytanie do osób które mają Ambilight + Hue:

Od początku mam system Hue z dwiema żarówkami RGWB podpiętymi do Ambilighta. Działa świetnie.
Dokupiłem dwie lampki Hue Go żeby wypełnić scenę świetlną pod TV (który ma trójstronny Ambilight):
- jedna uszkodzona (nie widzi jej mostek, nie da się jej sparować kodem),
- druga działa ale źle interpretuje kolory (był update, reset Ambilighta + Hue), np. przy zielonym wyświetla zielony,

Obie idą do zwrotu.

Pytanie - jakie lampy można zastosować jako wypełnienie dolnej sceny pod TV? Zastanawiałem się na Hue Strip ale jak rozumiem będzie to punkt świetlny który interpretuje tylko jeden wycinek ekranu. Oczywistym rozwiązaniem jest podwójny punkt świetlny np:

Hue Play,
kolejne 2 x Hue RGBW Blub w oprawach.

Jak to u was działa?
 

p3p3

New member
Uszkodzenie matrycy?

Witam wszystkich Forumowiczów.
Po latach biernego obserwowania forum musiałem się zarejestrować ;-)

Zachęcony opiniami n/t tytułowego Philipsa kupiłem go i wczoraj podłączyłem.
Obraz fajny, dźwięk dobry, ambilight w ustawieniach domyślnych trochę przesadzony ale po przestawieniu na komfort nawet daje radę.

Telewizji zwykłej nie używam, tylko Netfix i filmy z blue-ray.

Podczas oglądania filmu zauważyłem ok 15cm pionowy pas przez środek ekranu.
Cała radość z oglądania Gladiatora prysła.

Pytanie do doświadczonych forumowiczów: czy to uszkodzona matryca czy jakiś błąd softu?
z góry dziękuję za pomoc
 

soviet100

New member
Problemy z przerywaniem dźwięku ustały:

- Tv ma najnowszą aktualizację,
- Ustawienie DD+ na wyjściu ARC i Direct na Ampli,

Możliwe, że netflix coś zmienił na plus.

Pytanie do osób które mają Ambilight + Hue:

Od początku mam system Hue z dwiema żarówkami RGWB podpiętymi do Ambilighta. Działa świetnie.
Dokupiłem dwie lampki Hue Go żeby wypełnić scenę świetlną pod TV (który ma trójstronny Ambilight):
- jedna uszkodzona (nie widzi jej mostek, nie da się jej sparować kodem),
- druga działa ale źle interpretuje kolory (był update, reset Ambilighta + Hue), np. przy zielonym wyświetla zielony,

Obie idą do zwrotu.

Pytanie - jakie lampy można zastosować jako wypełnienie dolnej sceny pod TV? Zastanawiałem się na Hue Strip ale jak rozumiem będzie to punkt świetlny który interpretuje tylko jeden wycinek ekranu. Oczywistym rozwiązaniem jest podwójny punkt świetlny np:

Hue Play,
kolejne 2 x Hue RGBW Blub w oprawach.

Jak to u was działa?

U mnie działa idealnie ale na 3 żarówkach , dostanę jedna w gratisie i bo chce mieć w 4 rogach .

Daj zdjęcie tego pasa
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
49PUS8303 kupiony w listopadzie ub. roku i na ekranie widać poziome ciemniejsze pasy, szczególnie widoczne na szarym tle, o wysokości od 1.5 cm, oddalone od siebie ok 12 cm.
Czyżby dyfuzor podświetlenia się zakurzył?


Jakiś czas temu pisałem o poziomych, ciemniejszych paskach pojawiających się na ekranie. Wrzucam linki do zdjęć:

https://zapodaj.net/09bf0c4fd8a66.jpg.html
https://zapodaj.net/abd06dfa50458.jpg.html
https://zapodaj.net/efc8e4b799b15.jpg.html


lub



https://ifotos.pl/zobacz/5-procent_qaxnene.jpg
https://ifotos.pl/zobacz/10-procen_qaxnenw.jpg
https://ifotos.pl/zobacz/20-procen_qaxnena.jpg


To są obrazy statyczne, więc jest to słabiej widoczne. Ale przy obrazach ruchomych, na których występuje delikatna zmiana jasności paski widać dość mocno.



Może ktoś się spotkał z taką przypadłością, bo nie wiem czy reklamować?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele w specjalnych cenach które sam wybierasz:
- TCL 43EP640 i 43EP660
Podaj maila to CI wyślę cały program.
Ma wszystko czego potrzebujesz.
 
Do góry