Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

futurree

Member
WITAM,

Telewizor 65PUS8303 już trochę na rynku jest, ma swoje wady i zalety jak tu czytam na forum. Czy warto go jego jeszcze kupić?
Jak się ma 65PUS8303 do:
- SAMSUNG QLED QE65Q70RATXXH,
- SAMSUNG QLED QE65Q64R
Co byście wybrali z tej trójki? Zależy mi w głównej mierze na dobrym obrazie reszta to wodotryski.
Budżet max 5000pln, 100Hz i 65cali.


POZDRAWIAM, Futurree
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Można porównywać do Samsunga 65Q70.
Philipsa masz 1000 zł taniej i ma znacznie większe możliwości, lepsze aplikacje, łatwiejszą obsługę i mieści się w klasie cenowej 4999 zł .
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

wawa69

New member
Witam.Od jakiegoś czasu na TV 65PUS8303 podczas oglądania Netflixa (tylko i wyłącznie)pojawiają się dziwne dźwięki,takie piknięcia co parę minut,może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?
 

futurree

Member
Cześć,

Dziś zrobiłem rundkę po sklepach i mam swoje dwa faworyty:
- Philips 65PUS8303 (choć go nie spotkałem:)),
- Sony 65XF9005.
Co polecacie? Dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu, reszta to wodotryski.
Z tych dwóch co polecacie. Kiki podeślij na maila oferty na te sprzęty. Na piątek telewizor musi wisieć na ścianie.
POZDRAWIAM, Futurree
 

futurree

Member
A źródłem sygnału jest zewnętrzna antena i MUX. :)


:) Masz rację firmowe dema robią robotę.
Dlatego np. będąc dziś w Sony Centre poprosiłem o podpięcie mojego magicznego pena:) z obrazami kontrolnymi i kilka dem testowych aby zobaczyć jak to wyświetla panel. Odnośnie DVB-T ważne dla mnie aby dany egzemplarz w miarę to skalował a nie pogarszał dodatkowo niskiej jakości sygnału.
Co wybralibyście z tej dwójki:


- Philips 65PUS8303,
- Sony 65XF9005.


POZDRAWIAM, Futurree
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
:) Masz rację firmowe dema robią robotę.
Dlatego np. będąc dziś w Sony Centre poprosiłem o podpięcie mojego magicznego pena:) z obrazami kontrolnymi i kilka dem testowych aby zobaczyć jak to wyświetla panel. Odnośnie DVB-T ważne dla mnie aby dany egzemplarz w miarę to skalował a nie pogarszał dodatkowo niskiej jakości sygnału.
Co wybralibyście z tej dwójki:


- Philips 65PUS8303,
- Sony 65XF9005.


POZDRAWIAM, Futurree

Sony zdecydowanie
 

scar99

New member
Witam.Od jakiegoś czasu na TV 65PUS8303 podczas oglądania Netflixa (tylko i wyłącznie)pojawiają się dziwne dźwięki,takie piknięcia co parę minut,może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Mam to samo. Popatrz na mój post powyżej, zakładałem problem z arc i amplitunerem - a winowajcą jest Netflix.
Czekamy na aktualizacje.
 

Ruppert666

New member
Witajcie,

Po wielu przymiarkach i lekturze tego tematu, zakupiłem 65PUS8303.

Ma swoje wady i zalety o czym pisano wielokrotnie, niemniej jest o 10 cali większy niż posiadany wcześniej samsung i ma magię ambilighta + hue.

Jest tylko jeden problem z którym walczę od początku.

TV - 65PUS8303
Amplituner - Onkyo tx 444,
Podłączenie pod HDMI ARC

Przy kanale zwrotnym i żródle typu netflix, hbo oraz ustwieniu w tv dźwięku:
wielokanałowy,
dolby digital plus
wielokanałowy obejście,

Co jakiś czas jest przerwa w dźwięku na kinie domowym.

Co próbowałem:
- inne kable hdmi ( w tym high speed ),
- zabawa ustawieniami na ampli/tv,

Jedyne co działa poprawnie to przesyłanie z tv na ampli w formacie stereo. Tv ma wgrany najnowszy soft po update online.

Gdzie leży problem? Amplituner nie jest najwyższym modelem - niemniej ma dekodowanie db+ oraz dts, do tego przerwy występują też w trybie direct gdy db+ nie jest miksowany przez kino domowe.

Czy ktoś może coś doradzić? Ciężko uwierzyć, że jeden sprzęt gryzie się z drugim - może warto wgrać starsze oprogramowanie?

Pozdrawiam



Mam podobny problem i wg mnie jest to wina oprogramowania TV. Czy udało Ci sie rozwiazac ten problem ??? Myslalem o resetowaniu TV do ustawien fabrycznych ale nie wiem czy to cos pomoze.
 

wawa69

New member
Wczoraj oglądałem kilka seriali i film i np.na serialu Mars ten problem nie występuje ale już na The Crown to pikanie się pojawia.Zakładam,że jest to problem jakości (rodzaju) sygnału audio danego filmu(serialu).
 

scar99

New member
Wczoraj oglądałem kilka seriali i film i np.na serialu Mars ten problem nie występuje ale już na The Crown to pikanie się pojawia.Zakładam,że jest to problem jakości (rodzaju) sygnału audio danego filmu(serialu).


Tak - i generalnie nie pomaga reset, przywrócenie ustawień fabrycznych itp. Możemy czekać na uaktualnienie dekodowania DD+ które leży po stronie producenta TV
 

scar99

New member
Dd+

Nie, nie zgłaszałem - zapewne wiąże się to z oddaniem TV do serwisu, co nie uśmiecha mi się ze względu na charakter usterki (programowa) oraz fakt posiadania tego egzemplarza od niedawna.
 

xernes

Member
Nie, nie zgłaszałem - zapewne wiąże się to z oddaniem TV do serwisu, co nie uśmiecha mi się ze względu na charakter usterki (programowa) oraz fakt posiadania tego egzemplarza od niedawna.
No niestety ja kilka razy zgłaszałem inne problemy to pierwsze co radzą serwisanci to reset, jak piszesz że nic nie daje to milczą . Potwierdzam, że problem dotyczy niektórych pozycji na Netflixie. Teraz oglądam serial Better call Saul i słychać te dźwięki . Co ciekawe dźwięki nie pojawiają się w tym samym momencie filmu tylko losowo. Po cofnieciu sceny dziwny dźwięk pojawia się w innym miejscu...
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
No niestety ja kilka razy zgłaszałem inne problemy to pierwsze co radzą serwisanci to reset, jak piszesz że nic nie daje to milczą . Potwierdzam, że problem dotyczy niektórych pozycji na Netflixie. Teraz oglądam serial Better call Saul i słychać te dźwięki . Co ciekawe dźwięki nie pojawiają się w tym samym momencie filmu tylko losowo. Po cofnieciu sceny dziwny dźwięk pojawia się w innym miejscu...


"Rozjeżdżanie" dźwięku z obrazem przy cofaniu oglądanego filmu z internetu przy trochę słabszym lub przeciążonym routerze lub serwerze to częste zjawisko . Cofnij , spauzuj na kilka sekund i sprawdź ponownie .
 

xernes

Member
"Rozjeżdżanie" dźwięku z obrazem przy cofaniu oglądanego filmu z internetu przy trochę słabszym lub przeciążonym routerze lub serwerze to częste zjawisko . Cofnij , spauzuj na kilka sekund i sprawdź ponownie .
Przeczytaj dokładnie o czym piszemy. To nie jest żadne rozjeżdżanie , tylko pojedyncze dźwięki, co jakby pisk. Łączę mam stabilne 125 Mbps. I tak jak piszemy nie dotyczy to wszystkich pozycji netflixa.
Jak będę miał więcej czasu to nagram to i wrzucę do oceny.
 
Ostatnia edycja:

Ivanovic

New member
Mam do Was pytanie odnośnie 55pus8303 i śnieżenia w trybie HDR.

Tv działa tylko jako monitor z komputerem podpięty dobrym kablem, ale wyjście to jedynie hdmi 2.0b a więc sygnał to 4k@60hz 4:4:4 8bpc.
Mogę ustawić 4k@30hz dla 4:4:4 12bpc ale to nie poprawia sytuacji.

Kolory są pełne (i tak średnio akceptowalne) tylko w trybie tv HDR Gra, na innych całkiem sprane, ale chodzi mi teraz o takie charakterystyczne śnieżenie jak podczas odbioru ze starej anteny.Najbardziej widoczne jest na kolorze czerwonym - z czym to może być związane? ten kolor jest też wtedy bardziej pomarańczowy niż czerwony.

Tu pojawia się kolejny problem jaki mam z tym tv od początku właściwie a jest to całkowita loteria nasycenia kolorów. Raz są przesycone, innego dnia, telewizor włącza się z wyblakłymi kolorami, często zmienia się to podczas przechodzenia tv między różnymi rozdzielczościami.

Ten sam problem dotyczy czcionek w systemie, często rozdwajają się na kolorowo, takie delikatne poświaty i wygląda to tragicznie. Już bardzo długo nie mogę dojść z tym do ładu. Czy ktoś mógłby mnie pokierować co robię źle?
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeczytaj dokładnie o czym piszemy. To nie jest żadne rozjeżdżanie , tylko pojedyncze dźwięki, co jakby pisk. Łączę mam stabilne 125 Mbps. I tak jak piszemy nie dotyczy to wszystkich pozycji netflixa.
Jak będę miał więcej czasu to nagram to i wrzucę do oceny.


Nic nie wspomniałem o prędkości łącza i o netflix'ie tylko o synchronizacji obrazu z dźwiękiem!
Odniosłem się tylko do losowego pojawiania się dźwięków (nie sprecyzowałeś zakresu przesunięcia dźwięku) , o których piszesz i o źródłach tego zjawiska związanych tylko z siecią.
Prędkość łącza internetowego po spełnieniu minimalnych parametrów określonych przez nadawcę nie na wpływu na strumień sygnału.
Tematu Philips'a nie poruszałem ponieważ nie posiadam tego TV .
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam do Was pytanie odnośnie 55pus8303 i śnieżenia w trybie HDR.

Tv działa tylko jako monitor z komputerem podpięty dobrym kablem, ale wyjście to jedynie hdmi 2.0b a więc sygnał to 4k@60hz 4:4:4 8bpc.
Mogę ustawić 4k@30hz dla 4:4:4 12bpc ale to nie poprawia sytuacji.

Kolory są pełne (i tak średnio akceptowalne) tylko w trybie tv HDR Gra, na innych całkiem sprane, ale chodzi mi teraz o takie charakterystyczne śnieżenie jak podczas odbioru ze starej anteny.Najbardziej widoczne jest na kolorze czerwonym - z czym to może być związane? ten kolor jest też wtedy bardziej pomarańczowy niż czerwony.

Nic nie wspomniałeś o kofiguracji komputera , jaka karta graficzna , procesor ?
Zacząłbym od aktualizacji sterowników , konfiguracji ustawień karty i ustawień wejścia hdmi w TV . Na wyjściu komputera i wejściu TV powinny być takie same.
 
Ostatnia edycja:
Do góry