Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

quarx

New member
i dlatego jasnością operujesz bliżej dołu skali a kontrastem na górze.... jeśli chcesz mieć jako taką czerń i zadowalający kontrast
 

Ivanovic

New member
Mam do Was jeszcze jedno pytanie odnośnie problemu który opisywałem wcześniej.
Znika mi obraz kiedy podaje go do HDMI1. Na HDMI2 mogę go wyświetlać normalnie.
Zaczęło się od kilkukrotnego zniknięcia aż zamigotał i stracił się całkiem. Ktoś miał coś takiego? Czy to może być usterka? Następnego dnia po podpięciu do HDMI1 znów działało poprawnie aż nagle obraz się stracił i od tego czasu muszę korzystać z HDMI2. Bardzo proszę o rade jak sobie z tym poradzić? Od czego to może być zależne?

Mogłeś nie kupować tego modelu.

Niestety ale pół roku po zakupie jestem pewien, że nie popełniłbym drugi raz tego błędu. Możliwe oczywiście, że źle trafiłem ale nie będę mógł nikomu polecić tego telewizora mimo efektownych atutów.
 

xernes

Member
Moje spostrzeżenie:
Na początku nie chciałbym żeby ktoś uszkodził sobie tv, więc nikomu tego nie proponuję.
Po zakupie i podłączeniu tv przy zgaszonym świetle widoczna była jaśniejsza plama w prawym dolnym rogu - na filmie z pasami czarnymi na górze i na dole. Przy zapalonym świetle nie widoczne praktycznie wcale, ale w ciemności irytujące.W totalnych ciemnościach na czarnym tle zlokalizowalem tą chmurę i za pomocą miękkiej szmatki delikatnie rozmasowalem ją do zewnątrz. Od tygodnia nie widzę już tego efektu. Jest ok.
Po 2ch tygodniach użytkowania nie zamieniłbym IPSa na VA. Pod każdym kątem cieszę się jego zaletami.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

soviet100

New member
W pierwszym 75pus8303 miałem takie że to nie pomogło za to w drugim egzemplarzu udało się . Za to w pierwszym bandingu nie było a w drugim jest duży . Podejrzewam że nie ma idealnego 8303
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba sprawdzać przed zakupem i nie będzie niepotrzebnego stresu.
A oferta jest specjalna z pełnym pakietem oraz uchwytem i montażem w domu.
 

NickSon

Member
W sprawie tej regulacji podswietlenia które kryje się pod hasłem "kontrast".. Czemu Philips tego nie zmieni??? W Philipsie z przed 11 lat podświetlenie - to w menu podświetlenie... no tak... wtedy Philips był jeszcze holenderski.
Współczuje osobom ktore zasugerowały się nastawami kotrast 80 :D Ewentualnie z przyzwyczajenia nastawiały tak jak ich stare tv. Niektorzy zafundowali sobie masochizm dla oczu. Dla mnie " kontrast" 25 wieczorem z niecałych 3m to czasami za duzo.

Podzielę się moimi wrażeniami tak na gorąco. Mam w posiadaniu dwa starsze IPS więc jakieś porównanie mam.

Jeśli chodzi o czerń odnosze wrazenie ze nic sie nie zmienia niestety.... miałem nadzieję że będzie lepiej ale nie widzę znaczącej poprawy miedzy 11 lenim philipsem 9603 a tym cudem. Tak ta technologia ma, że poprawy brak. Na szczęscie nie ja docelowo będę używał 8303. Nie ma sensu porównywać go do mojego lx9500 na ips z 120 lokalnymi strefami

Clouding jest i raczej nie wierzę, że ktoś go nie ma. Jeśli są śmiałkowe którzy tak mówią niech pokazują foty.
Uważam, że wlaśnie przez to błędne nazewnictwo o ktorym pisałem wyżej niektorzy na starcie oddawali tv porażeni cloudingiem, ale jak ktoś miał podświetlenie ustawione prawie na 100% to nie dziwne.

Pilot niby nowoczesny niby solidny choć ten z przed 11 lat robił większe wrażenie. Srebrny plastik po bokach nie powala. Mam tez zastrzezenie do samych napisów na przyciskach sa mało kontrastowe nie widać nic w półmroku. Intuicyjności raczej brak. Przycisk OK strony głownej pilota powinien być autonomiczny. Jest niestety zintegorwany ze strzałkami czasami wcisnie sie nie to co trzeba.

INajważniejsze co mnie bardzo zasmuciło a poniekąd kiki zachwalał... Nie wspominając o "fantastycznym dzwięku" to cytat z testu z konkurencyjnego forum (kooper-fildowi chyba sztanga na ucho upadła....) Sorry panowie ale dzwięk z tego tv to totalna KUPA. Strasznie kartonowy, nieprzyjemny nawet dla zwykłych dialogów.
Marketingowa pogoń za płaskościa tv juz sie chyba skonczyla. Bez problemu można zrobić głośniki do tv liniowo brzmiace w paśmie do powiedzmy 120hz. Mega basu wcale nie wymagam. W tym philipsie uswiadczylem narazie jakies kartonowe pukanie. Może cos żle robię? Może ten śmieszny bas z tylu ma jakas blokadę a ja jej nie wyzwoliłem? :)
Kiedyś jak kupowałem topowego lg lx9500 niebyłem zachwicony dzwiękiem, ale w porównaniu do 8303 to jest premium sound heh. Jest coś nieprzyjemnego w charakterystyce pasma tych pierdziawek philipsa. 5 punktowy eq tego niezniweluje.

Jeśli chodzi o sam obraz może się podobać jest wyrażny ,ostry ale kalibracja wg mnie jest potrzebna. (Sam się zastanawiam czy w końcu nie kupić sobie Xrite display pro)
Tak jak już nie jedna osoba wspominała-tryb film chyba najlepszy, ciepły odcień. Twarze lekko brzoskwiniowe są a czerwień zbyt intensywna i świecąca. Niby można probować coś z tym zrobić ale z doświadczenia wiem, że jak jedno się poprawi to co innego wyjdzie więc bez kolorymetru nie bede szalał.

To tyle na starcie z moich uwag. Co do reszty jeszcze się nie wypowiem, ale boję się tego jądroida.
Mam kilka pytań ale może pożniej nie w tak długiej wypowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kłania się kalibracja obrazu która rozwiązuje kłopoty kolorystyczne.
Dźwięk do Twoich potrzeb - to doposażenie z Soundbar na poziomie BOSE lub Paradigm.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sprawie tej regulacji podswietlenia...


Nie to żebym bronił TPV, bo mam 8303 i sam nie jestem w pełni zadowolony, ale trochę się mijasz z ocenie i mylisz pojęcia.


Co się tyczy podświetlenia to inni producenci też różnie taką regulacje nazywają.



9603 to wyższa seria TV, z pełnym podświetleniem matrycy lampami CCFL, dlatego uważam, że porównywanie tego z Edge LED czy z podświetlaniem strefowym to nieporozumienie. Ponieważ działa na całkiem innej zasadzie i przy minimalnie przyzwoitej matrycy clouding nie występuje.



Zresztą kiedyś Philipsa serie premium/matchline (8, 9 czy nawet 7) bo na prawdę były Premium. Teraz takie oznaczenie niewiele znaczy, zarówno jeśli chodzi o obraz, fonię czy wykonanie pilota -np. 8404 o niebo lepiej świeciły niż 8303 czy inny przykład, że w wysokich seriach były np. piloty wykonane m. in. z aluminium.


Ustawić obraz zbliżony do Filmowego wcale nie jest tak trudno. Gorzej jest z właściwym odcieniem bieli, bo ten ciepły trybie Film całkowicie mi nie odpowiada. Problemem jest też ciemna, wręcz wiśniowa czerwień przy rozszerzonej gamie barw. Ale zawsze warto potestować, bo rezultat będzie lepszy niż 3 pierwsze tryby fabryczne.
 

quarx

New member
Nie to żebym bronił TPV, bo mam 8303 i sam nie jestem w pełni zadowolony, ale trochę się mijasz z ocenie i mylisz pojęcia.


Co się tyczy podświetlenia to inni producenci też różnie taką regulacje nazywają.



9603 to wyższa seria TV, z pełnym podświetleniem matrycy lampami CCFL, dlatego uważam, że porównywanie tego z Edge LED czy z podświetlaniem strefowym to nieporozumienie. Ponieważ działa na całkiem innej zasadzie i przy minimalnie przyzwoitej matrycy clouding nie występuje.



Zresztą kiedyś Philipsa serie premium/matchline (8, 9 czy nawet 7) bo na prawdę były Premium. Teraz takie oznaczenie niewiele znaczy, zarówno jeśli chodzi o obraz, fonię czy wykonanie pilota -np. 8404 o niebo lepiej świeciły niż 8303 czy inny przykład, że w wysokich seriach były np. piloty wykonane m. in. z aluminium.


Ustawić obraz zbliżony do Filmowego wcale nie jest tak trudno. Gorzej jest z właściwym odcieniem bieli, bo ten ciepły trybie Film całkowicie mi nie odpowiada. Problemem jest też ciemna, wręcz wiśniowa czerwień przy rozszerzonej gamie barw. Ale zawsze warto potestować, bo rezultat będzie lepszy niż 3 pierwsze tryby fabryczne.


co rozumiesz przez "minimalnie przyzwoita matrycę"? Przecież clouding to nie cecha samej matrycy a wyłącznie systemu podświetlenia. Skoro matryca LCD nie świeci to jak może być źródłem cloudingu?? Proste jak drut.
To samo pilot z aluminium - i co dalej? Mam go używać zamiast felgi w samochodzie??
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
O to mi właśnie chodziło, że jest inny system podświetlania i nie można porównywać jednego, który charakteryzuje się tym, że sam z względu na budowę niesie ryzyko cloudingu, do drugiego, który też ze względu na budowę. tego nie będzie wykazywał. A nawiązanie do pilota miało na celu pokazanie, że TV z wyższej serii były naprawdę dopracowany - nawet pilot to odzwierciedlał.
A obecnie kupujesz sprzęt niby z średniej czy wyższej półki, który jest tylko namiastką świetności danych serii. Jako kolejny przykład - gniazda mocowania uchwytu ściennego. W 6008 były to metalowe tuleje zlicowane z tylą ścianą, a w 8303 są tylko gniazda śrub, które przykrywa plastikowa tulejka odlana wraz ze tylną ścianą.
 

NickSon

Member
Nie to żebym bronił TPV, bo mam 8303 i sam nie jestem w pełni zadowolony, ale trochę się mijasz z ocenie i mylisz pojęcia.


Co się tyczy podświetlenia to inni producenci też różnie taką regulacje nazywają.



9603 to wyższa seria TV, z pełnym podświetleniem matrycy lampami CCFL, dlatego uważam, że porównywanie tego z Edge LED czy z podświetlaniem strefowym to nieporozumienie. Ponieważ działa na całkiem innej zasadzie i przy minimalnie przyzwoitej matrycy clouding nie występuje.

Spoko, chciałeś wykazać się wiedzą, ok ale sam mylisz pojęcia... No i najważniejsze nie czytasz co napisałem.

Ja wiem co stosował philips w starych modelach i LG w najnowszych i starszych.
Podaj przykłady innego nazewnictwa i skoro bronisz tego co zrobił philips wytłumacz tok myślowy gościa co to wymyślił.
Jak przeczytasz jeszcze raz co napisałem to dowiesz sie, ze porownanie 9603 i 8303 tyczylo sie tylko matrycy nie podswietlenia. Świetlowki czy edge to globalne podswietlenie i nie ma praktycznie zadnego wplywu na kontrast. Pomijajac punktowe roznice wynikające np z cloudingu itp. Wiec jeszcze raz stwierdzam. Matryce IPS na przestrzeni ponad 10 lat nie poprawiły swojego kontrastu a co za tym idzie czerni ! Jedyna inowacja to nano cell

Oczywiscie jak kolega wyżej napisał matryca nie ma nic do cloudingu. Clouding na krawędziach przy edge led jest praktycanie nie do wyeliminowania wyrażny clouding w miejscach bliżej środka wydaje się wynika z niedbałości montarzu skoro co model to wychodzi różnie. Czyżby nierównosci filmu -odbłyśnika?

3000zł w euro za 55 8303 dobra cena ale to był na pewno jakiś outlet ew powystawowy. Naniższa cena fabrycznie zapakowanego byla 2 dni temu na nocnej promocji 3499 teraz w ratach 3550 a outletowe widziałem za 3200..
Biorąc pod uwagę , że większość zwrotowych tv jest w pełni sprawnych to warto takie kupować. Ludzie kupują rozmija sie to z ich oczekiwaniami i oddają a tv jak kazdy inny bez wad. Z LCD jest tak że trzeba go przetrawić kilka dni...

Ja wciąż czekam na foto 8303 bez cloudingu (u nie jakiś mega chmur nie ma ale delikatne rozjasnienia gdzieniegdzie są)

Kiki ja rozumiem konflikt interesów ale czasami warto coś przemilczeć Starasz się być powściągliwy, ale czasami nie wychodzi i wchodzi reklama.. Dzwięk w 8303 jest do D...y. Mały głośniczek bluetooth gra lepiej i pełniej niż ten tv.
 
Do góry