Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Dudi66

New member
Spoko, chciałeś wykazać się wiedzą, ok ale sam mylisz pojęcia... No i najważniejsze nie czytasz co napisałem.

Ja wiem co stosował philips w starych modelach i LG w najnowszych i starszych.
Podaj przykłady innego nazewnictwa i skoro bronisz tego co zrobił philips wytłumacz tok myślowy gościa co to wymyślił.
Jak przeczytasz jeszcze raz co napisałem to dowiesz sie, ze porownanie 9603 i 8303 tyczylo sie tylko matrycy nie podswietlenia. Świetlowki czy edge to globalne podswietlenie i nie ma praktycznie zadnego wplywu na kontrast. Pomijajac punktowe roznice wynikające np z cloudingu itp. Wiec jeszcze raz stwierdzam. Matryce IPS na przestrzeni ponad 10 lat nie poprawiły swojego kontrastu a co za tym idzie czerni ! Jedyna inowacja to nano cell

Oczywiscie jak kolega wyżej napisał matryca nie ma nic do cloudingu. Clouding na krawędziach przy edge led jest praktycanie nie do wyeliminowania wyrażny clouding w miejscach bliżej środka wydaje się wynika z niedbałości montarzu skoro co model to wychodzi różnie. Czyżby nierównosci filmu -odbłyśnika?

3000zł w euro za 55 8303 dobra cena ale to był na pewno jakiś outlet ew powystawowy. Naniższa cena fabrycznie zapakowanego byla 2 dni temu na nocnej promocji 3499 teraz w ratach 3550 a outletowe widziałem za 3200..
Biorąc pod uwagę , że większość zwrotowych tv jest w pełni sprawnych to warto takie kupować. Ludzie kupują rozmija sie to z ich oczekiwaniami i oddają a tv jak kazdy inny bez wad. Z LCD jest tak że trzeba go przetrawić kilka dni...

Ja wciąż czekam na foto 8303 bez cloudingu (u nie jakiś mega chmur nie ma ale delikatne rozjasnienia gdzieniegdzie są)

Kiki ja rozumiem konflikt interesów ale czasami warto coś przemilczeć Starasz się być powściągliwy, ale czasami nie wychodzi i wchodzi reklama.. Dzwięk w 8303 jest do D...y. Mały głośniczek bluetooth gra lepiej i pełniej niż ten tv.

Nie , nie , zaden powystawowy. Do promocji o ktorej piszesz za 3499 doszła, a wlasciwie sklep dodal kolejna- 24% na drugi art. Wyszlo jak byk 3079 za sztukę. A akurat znajomy chciał kupić, wiec się opłaciło. Niby promocje się nie łączą, a tu proszę.
Ps. Tv nowe, fabryczne zapakowane...
 

AndrewGregor

New member
1. Czy normą jest, że ten Android TV tak zamula? Nie miałem żadnych oczekiwań wobec szybkości tego systemu, ale i tak jestem zawiedziony :D Mam nadzieję, że aktualizacja do Oreo (8.0) trochę poprawi sytuację.

2. Jakość obrazu (szczególnie w HDR) jest wg mnie znośna. IPS -> czarny wygląda jak szary, żadne technologie typu Nano Cell tutaj nie pomagają :) Spodziewałem się. Czy kalibracja tutaj coś pomoże?

3. Czy to normalne w telewizorach, że jedna strona pilota jest po IrDA, a druga łączy radiowo (klawiatura)? Dlaczego obie strony pilota nie działają radiowo? Kwestia energooszczędności?

4. Wbudowane głośniki są takie, jakby ich nie było. Ciężko mi było wytrzymać z nimi nawet podczas testów, zalecam użyć zewnętrzne kolumny lub jakiś soundbar.

5. WiFi 5GHz nie obsługuje większości kanałów. Co ciekawe, wbudowana karta sieciowa jest tylko 100Mb/s - w sumie to przy 4K HDR potrzebujemy łącza rzędu 50Mb/s.
 

quarx

New member
1. normą jest że android z natury lubi mulić a sprzęt pod niego jest słaby w tym TV
2. w czerni niewiele dokalibrujesz. Nie przesadzaj z ustawieniem suwaków
3. tak producent wymyślił i tyle. Szkoda sie zastanawiać. W 7008 miałem cały radiowy i fakt wolałbym taki
4. kwestia potrzeb i zastosowań
5. jeśli ktoś tego używa to fakt może mieć problem
 

lilocki

Member
zyskasz tylko te dodatkowe cale

A dzwiek i obraz ?

W 65pus8602 mam na dole soundbar i np w porownaniu z 55pus7181 ktory powedrowal do sypialni
Widac znaczna poprawe jakosci dzwieku i obrazu


Czy 8602 i 8303 to bardzo podpbne telewizory ? Oba z technologia kropki kwantowej ?
Jak doczytalem oba maja tez procek P5
Takie same piloty i oparte sa o Androida 7 a niebawem 8 ?
 

quarx

New member
Pomiędzy 8602 a 8303 przepaści nie ma. I 8303 nie ma soundbara, ma go 8503. Kropka kwantowa - widzisz swoim okiem różnice? Procek P5 czyli jaki? Pomiędzy tymi dwoma zysku nie będzie co najwyżej różnice charakterystyczne dla matrycy. I tyle.
 

lilocki

Member
Dzieki ! Poczytam o chmurkach ;)


Czytalem rowniez w tescie pus8503 ze nie nalezy go traktowac jako nastepce bardzo udanego 8102

Czy mozna wiec rozumiec to tak
ze trzeba poczekac jeszcze ... i wyjdzie cos powyzej pus8503 ?

Chcialbym kupic cos z 75cali z matryca LCD

To moze warto poczekac jeszcze
Nie bede kupowac teraz 75pus8503
 
Ostatnia edycja:

damianczo5

New member
No jedyna rzecz to Google asystent by się jeszcze przydał i obsługa słuchawek Bluetooth a ma wyjść asystent z nowym andkiem więc pytam.Brakuje mi właśnie na tym forum tego oczekiwania na androida myślałem że co drugi post będzie o nim bo tak to jak przystało na tv za 4 tys nie ma na co narzekać żadnych prześwitów pasow itp nie obserwuje uważam że był to świetny zakup i wybrałem go świadomie z innych modeli soniakow itp.
 
Ostatnia edycja:

kacperhq

New member
No jedyna rzecz to Google asystent by się jeszcze przydał i obsługa słuchawek Bluetooth a ma wyjść asystent z nowym andkiem więc pytam.Brakuje mi właśnie na tym forum tego oczekiwania na androida myślałem że co drugi post będzie o nim bo tak to jak przystało na tv za 4 tys nie ma na co narzekać żadnych prześwitów pasow itp nie obserwuje uważam że był to świetny zakup i wybrałem go świadomie z innych modeli soniakow itp.

Google Asystenta można mieć jakieś z teraz na starym android. Działa zarówno po polsku jak i angielsku. Co do BT to nie liczył bym na to.
W TV na 2019 ma być mikrofon wbudowany w TV a nie pilota co znacznie ułatwi używanie asystenta.
 

damianczo5

New member
Google Asystenta można mieć jakieś z teraz na starym android. Działa zarówno po polsku jak i angielsku. Co do BT to nie liczył bym na to.
W TV na 2019 ma być mikrofon wbudowany w TV a nie pilota co znacznie ułatwi używanie asystenta.
A czy nie chodziło Ci przypadkiem o Google now? Google now używam po polsku a asystent na telefonach w pełni ma być 15 stycznia podobno chociaż niektórzy już go otrzymali.Co do tv wydawało mi się że jeszcze na 8303 mieć nie można i wejdzie z nowym andkiem aczkolwiek mogę się mylić.Jeśli mógłbyś powiedzieć jak go uruchomić po Polsku będę wdzięczny.
 
Do góry