Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Ivanovic

New member
Przejściówka Display port do hdmi? Tylko nie wiadomo jakie będą efekty końcowe.
Ja mam podpiętego kompa poprzez hdmi ale to jakoś dziwnie działa .

O to właśnie chodzi, że pewnie efekt będzie żaden z takiego rozwiązania, może ktoś zna inne?

A co do tego że jakoś dziwnie Ci to działa może właśnie komputer podaje 30hz tak jak u mnie wcześniej? Jaka masz karte graficzna?
 

janunio

New member
Bez reklam
VA=lepszy TV?
Szczególnie niektóre tajwańskie VA....
Całkowicie popieram ! Zachwyty na VA są niczym nie uzasadnione.
Wystarczy nieco zejść z osi TV i dostajesz poczucie, że coś jest nie tak. Mleczny zafarb widoczny i spadek nasycenia kolorem. Stań pod ścianą z TV na sklepie. Te szare i przyciemnione to właśnie VA.
Jestem fanem IPS. Dobry IPS (np. w 8303) daje radę z czernią.
Chyba, że oglądasz TV w całkowitych ciemnościach przy wyłączonym Ambilight to wtedy drogi TV z VA a jeszcze lepiej po prostu OLED.
Naprawdę dobre VA robi tylko SAMSUNG i w wysokich modelach QLED.
 

matik70

New member
O to właśnie chodzi, że pewnie efekt będzie żaden z takiego rozwiązania, może ktoś zna inne?

A co do tego że jakoś dziwnie Ci to działa może właśnie komputer podaje 30hz tak jak u mnie wcześniej? Jaka masz karte graficzna?

gtx1080

mi bardziej chodzi o styl obrazu...... w trybie monitor działa to jak należy ale masz mniej opcji do ustawiania niż np w innych stylach
 
Ostatnia edycja:

Ivanovic

New member
To może tak jak i u mnie brakuje glebi kolorów 12bpc?

W dodatku właśnie pojawił się ogromny problem! Obraz w pewnej chwili zaczął migotać nierównomiernie, z coraz to dłuższymi zanikami obrazu aż obraz zniknął na dobre. Po przepieciu do hdmi2 wszystko wróciło do normy.
Czyżby usterka? Co radzicie sprawdzić?
 

grykom

New member
Hej, czy wiadomo coś***już odnośnie nowego softu? Każde włączenie telewizora oznacza dla mnie przełączanie ustawień ekranu z na tryb Film, a potem na tryb własny 1. Telewizor gubi ustawienia i powoli staje się to irytujące. Mam nadzieję, że soft poprawi sytuację.
 

xernes

Member
Hej, czy wiadomo coś***już odnośnie nowego softu? Każde włączenie telewizora oznacza dla mnie przełączanie ustawień ekranu z na tryb Film, a potem na tryb własny 1. Telewizor gubi ustawienia i powoli staje się to irytujące. Mam nadzieję, że soft poprawi sytuację.
U mnie to samo... Zgłaszał ktoś to do supportu?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

NickSon

Member
Witam
Jestem nowym posiadaczem 8303 Zdążyłem go rozpakować.
Pierwsze pytanie czy ten tv ma coś takiego jak regulacja jasnosci podświetlenia? Po pierwszym obcowaniu czegoś takiego nie znalazłem. Mogę tylko napisać że moje dwa stare IPSy taką funkcję posiadają.
 

bielikk

New member
Bez reklam
:?:
Witam
Jestem nowym posiadaczem 8303 Zdążyłem go rozpakować.
Pierwsze pytanie czy ten tv ma coś takiego jak regulacja jasnosci podświetlenia? Po pierwszym obcowaniu czegoś takiego nie znalazłem. Mogę tylko napisać że moje dwa stare IPSy taką funkcję posiadają.

Ten TV ma regulację: jasność, kontrast i w ustawieniach zaawansowanych jeszcze raz kontrast (ustawiany niezależnie od "podstawowego ustawienia kontrast"), więc może on spełnia identyczną rolę jak jasność podświetlenia a inaczej się nazywa.
 

quarx

New member
Witam
Jestem nowym posiadaczem 8303 Zdążyłem go rozpakować.
Pierwsze pytanie czy ten tv ma coś takiego jak regulacja jasnosci podświetlenia? Po pierwszym obcowaniu czegoś takiego nie znalazłem. Mogę tylko napisać że moje dwa stare IPSy taką funkcję posiadają.

to tylko kwestia nazwania opcji
 

kacperhq

New member
Warto poczekać te 7 dni na CES... Rok 2018 to był zastój na rynku TV. W 2019 Philips zakupi więcej paneli VA, to też wypuści lepsze TV, w tym następcę 8102. Mam nadzieję że w rozmiarach większych niż 65 cali i z Dolby Vision.

W trakcie CES Philips nie prezentuje TV na rynek europejski. Tam wystawca jest funai a nie TP Vision. Nowych modeli na Europę można się spodziewać najszybciej w Barcelonie lub innych europejskich targach .
 

Ivanovic

New member
Oczywiście , że ma.

to tylko kwestia nazwania opcji
To były bardzo pomocne odpowiedzi. Szczerze mówiąc mnie pytający bardzo zaciekawił swoim pytaniem i prosze o podpowiedż która opcja jeat za to odpowiedzialna.

Nie zauważyłem jeszcze który suwak reguluje samo podświetlenie aby wieczorem przytłumić mlecznopiaskowogranatowe plamy na tej lipnej czerni:niewiem:
 

quarx

New member
To były bardzo pomocne odpowiedzi. Szczerze mówiąc mnie pytający bardzo zaciekawił swoim pytaniem i prosze o podpowiedż która opcja jeat za to odpowiedzialna.

Nie zauważyłem jeszcze który suwak reguluje samo podświetlenie aby wieczorem przytłumić mlecznopiaskowogranatowe plamy na tej lipnej czerni:niewiem:

pisząc o plamach masz na myśli przebłyski cloudingu czy ogólnie kiepską czerń?
 

ebola1972

Member
zacytuję z testu z innego forum. pełen test sobie możesz poszukać i poczytać.
Do regulacji jasności wyświetlacza powinniśmy zaś używać funkcji Kontrast w głównym menu. Oczywiste? Niby tak, jednak jest jeszcze drugi suwak o tej samej nazwie w ustawieniach zaawansowanych, jak jest i regulator „Jasność”, który jasności wcale nie zmienia (tylko poziom czerni).***
 
Do góry