Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

MyLO557

New member
Mogę potwierdzić że aplikacja YouTube na 55PUS8303 w filmikach 4K 60FPS, tnie/rwie i szarpie dźwiękiem Netflix z apki na androidzie czy z Xbox one X chodzi mega dobrze i nie występuje żaden problem z wyświetlaniem treści, to samo z płytami Blu-ray, bez problemów.

Po kilku tygodniach użytkowania tego telewizora ( z którego jestem mega zadowolony!!) zauważyłem jeszcze artefakty przy napisach a raczej taką otoczkę w okół napisów w grach przy włączonych upłynniaczach. Konsola -Xbox one X gry testowane chociażby(RDR2 czy W3) Po wyłączeniu opcji, wszystko w porządku. (Gdyby ktoś był zainteresowany tym faktem, mogę zamieścić screen z widocznymi rozmazami)

Jakie plusy?
-Nie będę oryginalny Ambilight jest po prostu genialny (przymierzam się do rozszerzenia możliwości o żarówki hue)
Dodam też że dzięki podświetleniu z Ambilight oczy przy nocnym oglądaniu znacznie mniej się męczą, coś "must have" dla nocnych Marków

-Oglądanie sportu to sama przyjemność, dynamika na wysokim poziomie!

-Jak na matrycę IPS, poziom czerni i kontrastu dla statycznego Kowalskiego będzie bardzo przyzwoity, a biorąc po uwagę bardzo szerokie kąty widzenia, idealny telewizor do salonu!.

-Obraz z Netflixa czy płyt Blu-ray, wygląda elegancko, coś pięknego czuć te 4k, że to nie tylko na papierku.

-co do jakości SD (siedzę 2m od TV) no tu upscaling robi co może, ale nie wygląda to najlepiej (smużenia), telewizory FHD w mojej opinii lepiej sobie radzą z jakością SD.

-materialy HD z telewizji linearnej są satysfakcjonujące, z odległości tych 2m, procesor sobie świetnie radzi przy upscaling-u (brak rozmyć, czy szarpanych krawędzi)

- Dźwięk, po zabawie z korektorem daje rade, myślę że do 15-20m2 pomieszczeń spełni swoje zadanie jak najbardziej, niskie tony są wyczuwalne, choć kino domowe to to nie jest

- wbudowany chromecast działa płynnie, choć spostrzegłem lekkie opóźnienia dźwięku względem wyświetlanego obrazu, ale nie zawsze

-jeszcze jedno takie małe spostrzeżenie względem pilota,który akurat mnie sprawia nieraz problem, po chwyceniu hmm jakby to ująć " do góry nogami" gdzie kciuk mam od dołu. Pilot przechodzi w opcje klawiatury qwerty (mimo że żadnego pola na ekranie nie ma by coś wpisywać) wtedy nie działają klawisze zwykle np: ściszanie, zmian kanału, wywołania "home" itp.

Tv nie kalibrowany, byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł podesłać ustawienia pod kalibrację. Wtedy chętnie podzielę się też nowymi doznaniami
 

Ivanovic

New member
Pisałem tutaj juz kiedyś z problemem wyświetlenia obrazu 4k60hz na słabej karcie graficznej było to wtedy niemożliwe.
Aktualnie posiadam kartę z wyjściem hdmi 2.0b i mam 4k@60hz 4:4:4 ale tylko 8bpc i nie mogę ustawić 12. Wyczytałem, że jest to również nie możliwe na tej wersji hdmi więc tutaj pole do popisu się kończy.
Czy znacie na to jakieś rozwiązanie? Nasuwa się od razu wyjście z karty przez DisplayPort ale jak to podłączyć do TV?
 

matik70

New member
Pisałem tutaj juz kiedyś z problemem wyświetlenia obrazu 4k60hz na słabej karcie graficznej było to wtedy niemożliwe.
Aktualnie posiadam kartę z wyjściem hdmi 2.0b i mam 4k@60hz 4:4:4 ale tylko 8bpc i nie mogę ustawić 12. Wyczytałem, że jest to również nie możliwe na tej wersji hdmi więc tutaj pole do popisu się kończy.
Czy znacie na to jakieś rozwiązanie? Nasuwa się od razu wyjście z karty przez DisplayPort ale jak to podłączyć do TV?

Przejściówka Display port do hdmi? Tylko nie wiadomo jakie będą efekty końcowe.
Ja mam podpiętego kompa poprzez hdmi ale to jakoś dziwnie działa .
 

janunio

New member
Bez reklam
8303 obsługuje najbardziej wymagające pliki mkv. Warto zauważyć, że kontener mkv powstaje wyłącznie po ingerencji w plik źródłowy. Wszystkie pliki demonstracyjne (SONY,LG,PHILIPS, SAMSUNG) wszelkich producentów są płynne. Nie mylić z plikami z YT.
Jedyny przypadek ułomności może dotyczyć źródłowego pliku Jazz HDR DEMO od LG z powodu audio. Nie dotyczy źródła download z YT ...
 
Ostatnia edycja:

glanus

Member
8303 obsługuje najbardziej wymagające pliki mkv. Warto zauważyć, że kontener mkv powstaje wyłącznie po ingerencji w plik źródłowy. Wszystkie pliki demonstracyjne (SONY,LG,PHILIPS, SAMSUNG) wszelkich producentów są płynne. Nie mylić z plikami z YT.
Jedyny przypadek ułomności może dotyczyć źródłowego pliku Jazz HDR DEMO od LG z powodu audio. Nie dotyczy źródła download z YT ...
Szacun kolego za wiedzę. A teraz po polsku :) dlaczego mi filmy sciagane z torrentów w plikach mkv nie działają. :)
 

quarx

New member
Witam. Czy ktoś może wspomóc jakąś kalibracją ?

jeżeli chcesz skopiować ustawienia kolegów z forum to na wcześniejszych syronach były ich przykłady... cofnij sie i poczytaj. To nie kalibracja ale nic innego forum ci nie da. Ewentualnie ustawienia na maila.... warte tyle co przedwczorajsza mgła....
 

FanKosmosu

New member
Warto poczekać te 7 dni na CES... Rok 2018 to był zastój na rynku TV. W 2019 Philips zakupi więcej paneli VA, to też wypuści lepsze TV, w tym następcę 8102. Mam nadzieję że w rozmiarach większych niż 65 cali i z Dolby Vision.
 
Do góry