Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

pebe86

Member
Bez reklam
Jeśli już to wydaje mi się że bez dwóch zdań lepszym wyborem będzie 65PUS8102... Szczególnie że teraz można go kupić za naprawdę przyzwoite pieniądze.
 

digipad

New member
Jeśli już to wydaje mi się że bez dwóch zdań lepszym wyborem będzie 65PUS8102... Szczególnie że teraz można go kupić za naprawdę przyzwoite pieniądze.
To teraz mam jeszcze jedno pytanie. Czy warto dołożyć 3,5k i kupić Oleda Philipsa? Pieniądze mam, tylko nie wiem czy warto? TV służy mi głównie do ogladania Netflixa YT Showmaxa i czasem do zagrania w grę na Apple TV4K.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jak wygląda porównanie obrazu i dźwięku między 49PUS7502, a 49PUS8303, bo cena jest bardzo zbliżona? Z dostępnych opisów wynika, że 7502 ma wyższą jasność 400cd a 8303cd.
 
Ostatnia edycja:

bushido90

New member
Jeśli już to wydaje mi się że bez dwóch zdań lepszym wyborem będzie 65PUS8102... Szczególnie że teraz można go kupić za naprawdę przyzwoite pieniądze.


Z tego co widac w marketach to 8303 jest tanszy od 8102

Czy ktos moze mi powiedziec jaka ma przepustowosc karta sieciowa Ethernet w tym tv (8303)
 

Witek67

New member
Obiecałem napisać kilka słów po paru dniach użytkowania. Tak więc po kolei. Na początek zalety.
+ Jakość obrazu bardzo dobra. Kolory, ostrość, płynność nie budzą zastrzeżeń. Sygnał z dekodera nc+, więc pewnie obraz mocno skompresowany, a tu nic, żadnych artefaktów. Kolory bardzo naturalne.
+ Ambilight. Nie miałem tego wcześniej. Naprawdę podnosi komfort oglądania. Po dwóch tygodniach nie wyobrażam sobie tv bez niego.
+ System. Działa stabilnie, wszystkie funkcje robią co do nich należy. Nie zauważyłem zwiech czy spowolnień. Może pojawią się z czasem, ale na razie jest ok.
+ Dźwięk. Jak na telewizor powyżej średniej. Jest nawet jakaś namiastka dźwięku przestrzennego.
Teraz minusy, a właściwie jeden.
- Minimalny wyciek światła. Widoczny tylko w nocy na czarnym tle, ale jest. Podobno ta technologia tak ma. Na monitorze z matrycą IPS mam podobnie.
Generalnie tv ma więcej zalet niż wad. Dobry, uniwersalny telewizor. Moim zdaniem rewelacyjny do sportu, trochę gorszy do filmów. Gdybym miał wybierać po raz drugi, to reż bym go kupił.

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy masz włączone dynamiczne podświetlanie i aktywny czujnik oświetlenia czy podświetlanie włączone na sztywno z regulacją ręczną? I jak kwestia DTSu w materiałach podawanych przez USB do kina poprzez kabel optyczny?
 
Ostatnia edycja:

wrobelp

New member
Nadeszła wiekopomna chwila, żeby napisać ocenę tego TV.
Użytkuję go mniej więcej od miesiąca.
Zacznijmy od początku, kupiony u Kikiego, dostawa błyskawica.


Obraz bardzo dobry, ostry, wyraźne kolory. Miałem pewne obawy co do płynności sportu w 4K, ale po oglądnięciu kilkudziesięciu meczy, dalej nie mogę podnieść szczęki z podłogi. Płynność, brak artefaktów, obraz żyleta.


Filmy, no cóż zależnie od jakości, telewizor nie do końca radzi sobie ze upscalingiem filmów 720p, widać trochę artefaktów, ale da się oglądać. Przy filmach 1080p już tego niema, chociaż to też zależy od bitrate filmu.


Dźwięk, nie spodziewałem się aż tak dobrego i głośnego dźwięku, spory plus.


Ambilight, świetny bajer, na początku byłem mega sceptyczny do tej funkcji, ale teraz jakoś ciężko byłoby mi oglądać bez niego.


Materiały 4K z dekodera nc+, coś pięknego, dopiero wtedy widać jakość obrazu, HDR robi różnicę i to sporą.


System i aplikacje, niewiele używałem, ale bez żadnych problemów.


Dość słodzenia, teraz minusy.


Czerń Philipsa, jak zwykle jest jakaś taka lekko szara :D


Filmy 4K z USB, oglądałem kilka i każdy się zacinał, nie wiem czy to wina TV czy karty pamięci i czytnika. Sprawdzę jeszcze z innych źródeł USB i się wypowiem ponownie.


Ogólnie, jestem bardzo zadowolony z tego telewizora i polecam każdemu fanowi sportu w 4K.
 

Antoniusz W

New member
W RtvEuroAgd jest promka na ten telewizor. O ile łączą się promocje to za 65", który kosztuje 6499 moża zapłacić nieco mniej. 650 zwrotu na kartę podarunkową, ważną przez rok oraz można wziąć na raty i sklep płaci pierwszą ratę co daje około 216 pln. Co daje w ogólnym rozrachunku 5663 za ten telewizor. Najtaniej jak do tej pory.
 

norek72

New member
witam
Po długim namyśle i przeczytaniu chyba wszystkich opinii zakupiłem Philipsa 49PUS8303 , testuje go już/dopiero 3 dzień , chodzi OK,
Czy ktoś mógłby mi pomóc w kalibracji bo ustawienia fabryczne - kicha, a jestem za cieńki na kombinowanie we własnym zakresie z tą masą ustawień.
z góry dziękuję
 

karpik87

New member
Problem z podświetleniem matrycy

Hej,
w zeszłym tygodniu kupiłem 49PUS8503. W weekend zauważyłem bardzo dziwne podświetlenie matrycy podczas wyświetlania czarnego obrazu. Na ekranie pojawia się pełno przebarwień i jaśniejszych plam. Gdy zmieniam kąt patrzenia to te przebarwienia trochę się zmieniają i pojawiają w innych miejscach bardziej widoczne. Najmocniej to widać w lewym dolnym rogu telewizora i powyżej, na wysokości środka telewizora, przy lewej ramce.
Załączam zdjęcia, które częściowo oddają ten efekt.
Co o tym sądzicie? To jest jakaś wada, czy po prostu telewizor nie mam ustawiony dobrze.
Proszę o radę.
 

Attachments

  • DSC_0217.jpg
    DSC_0217.jpg
    219,8 KB · Wyś: 125
  • DSC_0204.jpg
    DSC_0204.jpg
    246,4 KB · Wyś: 132
  • DSC_0198.jpg
    DSC_0198.jpg
    177,5 KB · Wyś: 120
  • DSC_0202.jpg
    DSC_0202.jpg
    316,8 KB · Wyś: 411
Do góry