Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

turbobau

New member
A co z tegorocznym modelem PUS7803? Cenowo wypada bardzo podobnie do PUS7502. Czy warto zrezygnować ze 100Hz matrycy na rzecz VA i nowszego modelu?
 

andybond

New member
andybond /czyli probowac formatowac az do skutku moze sie w koncu uda -bo tobie widze sie udalo po wielu probach?
Wypada tylko zadać pytanie,jaki to ma sens.Ja w końcu sformatowałem pod Windows i dopinam go jedynie w celu obejrzenia wrzuconego materiału UHD. Niestety odtwarzanie z dysku sieciowego rwie i jest irytujące.

chopie dysk typu VERBATIM wyrzuć do kosza bo to żaden dysk
A to ciekawe,zwłaszcza ze w obudowie jest HDD Toshiby.Zresztą współpraca z LG przebiegała bezproblemowo.Próbowałem również z WD,również porażka.
 

tomekwil

New member
Jeżeli ten temat był to przepraszam, ale nie wyszukuje mi.
Chciałbym połączyć urządzenia Samsunga z tym telewizorem: tablet Galaxy Tab S2 i smartfon Galaxy S4, które mają fabrycznie opcje Smart View/Screen mirroring - ale po ich włączeniu telewizor Philipsa nie jest znajdowany. Przy wyborze "source" na tv również nie ma opcji "screen mirroring".
Działa przez aplikację google home, ale nie tak płynnie jak w przypadku powyższych opcji w połączeniu z telewizorem Samsunga. Czy jest jakaś metoda na obejście tego i łatwe oraz płynne sparowanie urządzeń?

Pozdrawiam
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeżeli ten temat był to przepraszam, ale nie wyszukuje mi.
Chciałbym połączyć urządzenia Samsunga z tym telewizorem: tablet Galaxy Tab S2 i smartfon Galaxy S4, które mają fabrycznie opcje Smart View/Screen mirroring - ale po ich włączeniu telewizor Philipsa nie jest znajdowany. Przy wyborze "source" na tv również nie ma opcji "screen mirroring".
Działa przez aplikację google home, ale nie tak płynnie jak w przypadku powyższych opcji w połączeniu z telewizorem Samsunga. Czy jest jakaś metoda na obejście tego i łatwe oraz płynne sparowanie urządzeń?

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o połączenie TV Philips opartego na Androidzie, to w tej chwili możliwe jest korzystanie jedynie z "Google Home" do przesyłania obrazu z telefonu/tabletu/komputera.
 

marwinn

New member
Dlaczego zeszłorocznyn model 55PUS7502 kosztuje 3699zł a tegoroczny 55PUS7303 - 3100zł??
a czemu ma być odwrotnie, przecież z nomenklatury jasno wynika że 7502 to wyższa klasa, pomyśl trochę
 

pawel73

New member
Jest nowe firmware.Ktoś wgrywał? Uruchomili w końcu DTS?

Dziś wgrałem, niestety nie mam jak na razie przetestować DTS.
Sam firmware wgrał się poprawnie, TV się uruchomił.
Na stronie supportu znalazłem takie info o tej wersji firmware:
TPM171E _ 003.000.240.000 – Date: 2018/05/21
- Improvements for sound interruptions after channel change
- Improvements to media playback
- Improvements for ARC connection
- Fix to avoid at audio being heard at 4AM/6AM on some ARC devices
- Fix for standby issue with PS4
- Fix for USB screen being shown at boot-up
- Fix for OLED TV’s where Clear Image Residue did not work when triggering it through settings
menu
- Fix for TV switching to Google Play Movies instead of HDMI
- Updated translation string database
- RC SW update
- Re-enable RC5 support
 

andybond

New member
Wgrałem i niestety nadal PUS7502 nie jest urządzeniem multimedialnym.Dźwięku DTS nadal nie ma.Przetestowane na MxPlayer,nPlayer,odtwarzacz wbudowany.
 

turbobau

New member
Czy ten telewizor z najnowszym softem będzie miał taką samą wydajność jak tegoroczne modele (np. 7303)? Czytałem gdzieś, że hardware w tegorocznych modelach jest taki sam, stąd moje pytanie :)
 

marwinn

New member
Czy ten telewizor z najnowszym softem będzie miał taką samą wydajność jak tegoroczne modele (np. 7303)? Czytałem gdzieś, że hardware w tegorocznych modelach jest taki sam, stąd moje pytanie :)

nie wiem czemu porównujesz pusa 7502 do niższego modelu ? 7502 jest wyższym model od 7303 pomimo jego kalendarzowego oznaczenia
 

Rum83

Klub HDTV.com.pl
vip
witam,

przymierzam się do kupna 65PUS7502 - chciałbym dokupić do niego dysk zew. 2,5" - co polecacie? Obecnie mam WD który powoli kończy żywot (wytrzymał najdłużej ok 6-7lat, wcześniej 2 samsungi padły po 2 latach). Z tego co czytałem opinie i wpisy philipsy potrafią być 'kapryśne' odnośnie dysków zew. (przycinanie filmów, opóźnienia dzwięku itp).

Jakiej firmy/typy dysków współpracują najlepiej z 65PUS7502? Z dysku będą odtwarzane głównie filmy UHD i FHD (dysk połączony przez USB)

Czy w 65PUS7502 porty USB są 3.0?
 
Ostatnia edycja:
Do góry