Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

latonio

Member
Po ostatniej aktualizacji mam lekki problem z telewizorem i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze tak ma. Zainstalowałem TPM171E_003.000.246.005 i tu następuje problem bo nie mogę wyregulować obrazu.

W Launcherze i menu TV wszystko wygląda przekoloryzowane i ze zbyt dużym kontrastem. Obraz podczas odtwarzania materiałów udało mi się ustawić (ale musiałem zrobić to ręcznie bo ustawienia w oprogramowaniu też są niepoprawne i bardzo drastycznie zmieniają obraz (np. funkcja ciepły/zimny). Przywracałem ustawienia fabryczne oraz robiłem wipe cache i data z poziomu recovery ale problem nadal występuje. Problem jest najbardziej widoczny na miniaturach w Launcherze gdzie kolor skóry jest prawie czerwony, a cienie nieistniejące.

Ma ktoś taki problem i sobie z tym jakoś poradził? Może ktoś ma kopię oprogramowania w wersji 240? Z poziomu telewizora nie da się wgrać starszej wersji, ale może w recovery się uda.


Ściągnij na pena i wgraj. Tu masz link. https://www.philips.pl/c-p/49PUS750...i-technologia-p5-perfect-picture-engine/pomoc
 

marwinn

New member
Ogólnie bywają z tym problemy.Kilka osób pisało tutaj na forum że Philipsy źle współpracują z dyskami (Toschiba,WD).Musiałbyś poczytać, niezależnie od sposobu formatowania dyski nie były prawidłowo czytane.Nie lepiej zainwestować w 65MU7002 na matrycy VA ?.LUb jak już chcesz Philipsa to 65PUS8102.Ten 7502 to nic specjalnego słaby kontrast,kiepskie agresywne upłynniacze ....

głupoty piszesz
pus 7502 to model kompletny, ma wszystko co potrzeba, w swoim przedziale cenowym bije konkurencję na łeb,
w 49 " nie dostaniesz nic lepszego od panasa /uboga 700/, ***************unga /7002 tylko 50Hz/ czy soniego
 

pawel73

New member
Dzięki za pomoc przez KODI działa, tylko ze mam kolejny problem.
Film strasznie tnie, to jest spowodowane ze odtwarzam go z przenośnego talerzowego dysku HD?

Ta ja przyłączam się do prośby.
Też mam często takie objawy przy odtwarzaniu z dysku przez KODI.
Dysk nowy Transcend. Wykluczam błędne działanie dysku.

Pozdrawiam,
Paweł
 

Mr_Bartek

New member
Spróbujcie SPMC. Jest to fork Kodi. Dużym plusem jest to, że jest dostępny w Sklepie Play na telewizorze.

Ma ktoś instrukcję wgrywania pliku upgrade_loader.pkg? Znalazłem plik z wersją 240 ale telewizor przy uruchamianiu nie wykrywa pendriva i po prostu się uruchamia.
 
Ostatnia edycja:

Mr_Bartek

New member
Jest FAT32 i upgrade_loader.pkg jest w roocie pendriva. Jeszcze spróbuję odłączyć antenę i moduł CI, może to ma jakieś znaczenie.

Robię według tej instrukcji:
2. Format a USB stick (FAT32 only)
3. Copy the downloaded file (upgrade_loader.pkg) to root directory of USB stick.
4. Power on TV - so picture is displayed (Do not insert USB stick at this stage)
5. Unplug mains power cable from the TV
6. Insert USB stick into USB port (USB 3 port - Blue) Should this fail to install then swap to USB 2.0 port.
7. Plug mains power cable back into TV.
8. You should get a message onscreen saying "Software Upgrade in process" - this will stay onscreen until it completes.
9. After software has installed, and TV fully rebooted do a full "Re-installation of TV via Menu" > Setup > All settings > General Settings > Reinstall TV > OK
>>Important: This will take around 15 to 20 minutes to fully install, once complete the TV will automatically reboot back into Android. Then you can remove the USB stick and recheck.
In some instances the TV may appear idle for up to 20 minutes until any messages start appearing on screen.
 

spooknienty

New member
Niestety. Ani z tej klawiatury i tym bardziej z klawiatury pilota nie wpiszesz polskich znaków. Po prostu w ustawieniach instalacji klawiatury nie ma języka polskiego. Są litewski, łotewski, czeski itd. Polskiego nie uświadczysz.


Ok. Udało się. Zainstalowałem na telewizorze ES Eksplorator plików (jest w Google play na tv), w lapku ściągnąłem na penka PolishHardwareKeyboard.apk i po podłączeniu do telewizora zainstalowałem, używając do tego ES Eksploratora. Następnie podłączyłem klawiaturę K400 i w ustawieniach=ogólne=klawiatura=zakładkaCzy to właściwa klawiatura?, odszukałem polski programisty i działa.

Możesz sprawdzić czy da się tym sposobem zainstalować HBO GO?
Stoję przed wyborem tv i już strasznie długo to trwa a cena tego TV wygląda nieźle.
 

latonio

Member
Możesz sprawdzić czy da się tym sposobem zainstalować HBO GO?
Stoję przed wyborem tv i już strasznie długo to trwa a cena tego TV wygląda nieźle.




Tym sposobem zainstalowałem NC+Go, Vavoo, HBO Go, TVP VOD, Canal+ Sport, TV Launcher. Jedynie postaraj się o wersje na tablet lub TV. Możesz też skorzystać z propozycji KIKIego.
 
Do góry