Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

emil123

New member
Witam,
Odgrzebię trochę temat. Rozważam zakup tego tv w wersji 55 cali. Zastanawiam się również nad Panasonic'iem TX-58EX703E. Do tv będzie podłączana konsola.

Pomijając androida, ambilight i 3 cale więcej w Panasonicu który z nich polecacie?
Za Philipsem przemawia 100Hz ale czy faktycznie warto go tylko z tego względu brać?
No i oczywiscie wszelkie wady produkcyjne. Panasonic zdaje się pod tym względem lepszy o ile sie nie mylę
 

emil123

New member
Powiedzmy 20%. Czyli raczej filmy, kablówka i przede wszystkim podłączenie do pc jako dodatkowy monitor (przynajmniej narazie sądze, że będzie to najwygodniejszy sposób na filmy).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zdecydowanie potrzeba 100Hz natywne.
Tym bardziej, że wjeżdża już model PUS8303 w extra cenach.
 

emil123

New member
A tak z ciekawości zapytam, do czego mi te 100Hz potrzebne? konsola, filmy, czy moze pc?
Który tv daje lepszy obraz dla filmu z blueray? Panasonic jest na VA i chyba cieżko by Philips go tu przebił, zgadza się?
 

andybond

New member
Jeżeli w PUS8303 Android 7.0 "oferuje" to co w PUS7502,to użycie słowa multimedia jest gruuubo na wyrost.Brak wsparcia dla dźwięku DTS,kwalifikuje ten telewizor do grupy monitorów,nie urządzeń multimedialnych.
 

fiszrek

New member
Nie polecam Philipsa PUS7502, od ponad 5 miesięcy mam z nim same problemy, a Philips i jego serwis umywają ręce twierdząc ze TV działa prawidłowo, mimo przesłanych filmów prezentujących problem.
We wcześniejszych moich postach opisałem co się dzieje z tv.
 

Bartezzo1987

New member
No to Ci powiem, że Twoje problemy z tv to poniekąd wina Twojej niezaradności. Z tego co pamiętam to przy drugiej takiej samej usterce możesz żądać zwrotu pieniędzy od sprzedawcy i to właśnie powinieneś zrobić.
Weź się w garść i idź do rzecznika,przedstaw sytuację a na pewno pomoże rozwiązać problem z serwisem czy tam sklepem.
 

emil123

New member
Nie polecam Philipsa PUS7502, od ponad 5 miesięcy mam z nim same problemy, a Philips i jego serwis umywają ręce twierdząc ze TV działa prawidłowo, mimo przesłanych filmów prezentujących problem.
We wcześniejszych moich postach opisałem co się dzieje z tv.

Dzięki bardzo za odpowiedz. Twoje problemy rozwiały moje wątpliwości. Skoro nie potrafią szanować klienta to będą mieć przynajmniej o jednego mniej.
Zresztą zastanawia mnie kwestia androida. Telewizor chciałbym kupić na kilka lat i obawiam się, ze za 2-3 lata zacznie zamulać do tego stopnia, że będę musiał go zmienić. Tak jak ma to miejsce z obecnymi smartphone'ami. Dla porównania w panasonicu system juz umarł wiec teoretycznie nie powinni nic juz "ulepszać". Można by się nawet pokusić o stwierdzenie, ze jest to zaleta :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
 

LEVISS

Member
Witam orientuje sie ktos z kolegow czy mozna podpiac subwoofer od philipsa 7509/czy mozna mu wgrac jakies oprogramowanie zeby dzialal sub tak jak w modelu 7509
 

fiszrek

New member
No to Ci powiem, że Twoje problemy z tv to poniekąd wina Twojej niezaradności. Z tego co pamiętam to przy drugiej takiej samej usterce możesz żądać zwrotu pieniędzy od sprzedawcy i to właśnie powinieneś zrobić.
Weź się w garść i idź do rzecznika,przedstaw sytuację a na pewno pomoże rozwiązać problem z serwisem czy tam sklepem.

Może nie tyle niezaradności, co zniechęcenia i bezsilności. Telewizor można zwrócić pod warunkiem, że serwis wystawi dokument stwierdzający, że koszt naprawy przewyższa wartość TV albo, że nie potrafi go naprawić. Tymczasem serwis w swoich ekspertyzach stwierdza, że nic nie znalazł, wiec na tej podstawie nie można go zwrócić.

Żona zainterweniowała na fb, trwało to trochę ale dziś dostałem info, że mają znowu przyjechać serwisanci. Tak wiec TV po raz czwarty trafi do serwisu, ale nie sądzę żeby coś naprawili przy ich podejściu - prościej i szybciej napisać, że nic się nie znalazło zamiast poświecić czas na rzetelną diagnozę, no chyba, że te telewizory tak mają, a serwis udaje, że nic nie widzi.
 

LEVISS

Member
witam orientuje sie ktos z kolegow jaka moze byc przyczyna nie formatowania dysku zewnetrznego 600GB.telewizor formatuje dysk do pewnego momentu czyli jakies 15 minut po tym czasie wyskakuje info ze nie mozna sformatowac zeby zmienic dysk/podpiety do komputera dziala bardzo dobrze.mam dwa philipsy 7509 i drugi 7502 /i tak samo sie dzieje na jednym i drugim/a w trzecim tv czyli samsungu dziala ten dysk rewelacyjnie /spotkal sie moze ktos z takim problemem/dzieki za wszystkie pomocne odpowiedzi zycze milego weekendu
 

andybond

New member
Współpraca z HDD,to kolejna paranoja Philipsa. Sformatowanie to gra w totolotka.Próbowałem kilka razy.Jednak gdy sformatujesz pod pliki,nic na nim nie nagrasz.Gdy sformatujesz na nagrania,nic na niego nie wrzucisz.Nie zobaczysz go też pod Windowsem.Mam dysk Verbatim 1TB,USB 3.0. Podpięcie pod gniazdo USB 3.0 to porażka.W dniu podpięcia chwile jest OK.Na drugi dzień co chwilę przerywany jest program TV i wyskakuje komunikat że wykryto pamięć zewnętrzną i tak co kilka minut.Dopiero podpięcie pod USB 2.0 rozwiązuje problem.Kolejna sprawa-dysk podpięty pod router-wykrywa go i od biedy filmy HD można oglądać,ale już napisów z dysku sieciowego nie widzi.Takich problemów nigdy z żadnym smartem nie miałem. Dlatego będę uparcie twierdził że ten Philips to monitor ze świecidełkami z tyłu.
 

LEVISS

Member
andybond /czyli probowac formatowac az do skutku moze sie w koncu uda -bo tobie widze sie udalo po wielu probach?
 

marwinn

New member
matryce va mają za bardzo podbite kolory, wygląda to bardzo nierealnie
miałem sony pilot rozpad się po kilku miesiącach, panasonic też ma wątpliwą jakość
ten model phila na ips mamy bardziej naturalny obraz, pilot nie do zdarcia, phil rozbi najlepsze piloty,
b. dobry obraz i dźwięk, za 2500 tys za nówkę to mega zakup
 
Ostatnia edycja:

marus18

New member
Dlaczego zeszłorocznyn model 55PUS7502 kosztuje 3699zł a tegoroczny 55PUS7303 - 3100zł??
Myślałem, że tegoroczny model jest dużo lepszy od zeszłorocznego, że wyeliminowane ma zbieranie się smogu za matrycą, nowy android, nowe ulepszacze, direct LED zamiast edge-led, HDR10, matryca VA a jest 500zł tańszy. O co chodzi? to który lepszy bo już nic nie rozumiem :evil::evil:
 
Ostatnia edycja:

ms15

New member
@marus18: 7502 to 120Hz, natomiast tegoroczny 7303 to 60Hz. Który lepszy to mi osobiście ciężko stwierdzić. Sam się bardzo mocno czaję na 55pus7303 (cena zachęca), natomiast jest zwyczajnie za mało opinii i recenzji póki co na jego temat. Trochę niewiadoma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry