Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

hugon2

New member
z tego co się orientuje procesor p5 obsługuje kodek v9 w wersji 2. dlatego działa już youtube 4k w 60 klatkach/s. HDR mają dodać za jakiś czas.
 

tomek304

New member
4k/60fps to wiem że działa. Pozostało czekać może coś się zmieni niedługo.
Dzisiaj zgłaszałem problem w sofcie do supportu Philipsa że przy HDR jak przełączy się obraz to jest przyciemniony i dopiero wejscie w menu TV i wyjscie znowy rozjaśnia obraz
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
4k/60fps to wiem że działa. Pozostało czekać może coś się zmieni niedługo.
Dzisiaj zgłaszałem problem w sofcie do supportu Philipsa że przy HDR jak przełączy się obraz to jest przyciemniony i dopiero wejscie w menu TV i wyjscie znowy rozjaśnia obraz

U mnie jest podobnie. Dodatkowo podczas wejścia i konfiguracji zmiany parametrów obrazu czasami głos zaczyna się spóźniać. Pomaga jedynie przeładowanie wejścia poprzez zmianę na pilocie SOURCE.
A niby taki błyskawiczny ten procesor!
 

andybond

New member
Dziś wygrzebałem z szuflady starego Android Boxa K1Plus na Amlogic S905.Zainstalowane mam na nim SPMC i NPlayer-oba pięknie przekazują po HDMI do AVR wszelkiej maści DTS. NPlayer na Philipsie,po włączeniu DTS HDMI Passtough generuje jedynie pisk.Najbardziej wku,wiające jest to że Chińczyk za 50 dolców odtwarza to czego badziew za 3,5k nie potrafi.
 

kazelo

New member
Na netflix podczas oglądania filmów występuje wyprzedzenie dźwięku do obrazu. Ma Ktoś coś takiego? Jak rozwiązać ten problem?
 
Ostatnia edycja:

Turas

New member
Szkoda tylko że ten Philips ma problemy z meczami piłki nożnej, nie daj Boże na ekranie elektroniczne bandy z napisami które coś tam wyświetlają i jednocześnie biegający z piłką zawodnicy to tak na 5 sekund włącza się tryb spowolnienia i dopiero po tych sekundach tv łapie płynnosc, jak kota chce mecze nanim oglądać to nich omija szerokim łukiem, oddałem mamie bo ona męczy nie ogląda, rozglądam się za innym tv, a i dolne rogi podświetlenie standard, biała plama, Netflix w nocy porażka, wzrok skupia się tylko na tym rogu i proszę nie piszcie mi tutaj że niektórym to nie przeszkadza, Philips niech się weźmie lepiej za robienie żarówek a nie telewizorów, w skali 1-6 ocena 3-
 

Andrew02

New member
Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś Was po ostatniej aktualizacji tv ma problemy z dźwiękiem? Po puszczeniu filmu a dźwięku przez amplituner mam sekundowe zaniki fonii. Myślałem że to wina kabla HDMI po jego wymienię bez zmian to samo jest gdy dźwięk jest po optyku. Ponowne zainstalowanie tv też nic nie pomogło. Może ktoś miał podobny problem? Z góry dziękuję za podpowiedź.
 

andybond

New member
To nie jest tak naprawdę telewizor a jedynie monitor.Przed aktualizacją dźwięk DTS nie był odtwarzany poprawnie(dźwięk wyprzedzał obraz). Po aktualizacji,dźwięku DTS nie ma.Jedynie Kodi transkoduje do DDS.NPlayer przy zaznaczeniu przesyłania DTS do AVR,generuje pisk niebezpieczny dla kolumn.Podobnie w SPMC.MxPlayer przy dekodowania HW+ nie wspiera nawet DDS.Zaś z kodekiem HW,filmy UHD się tną. Kontakt mailowy-totalne chamstwo polegające na braku odpowiedzi.
 

hugon2

New member
philips ogólnie ma problemy z dźwiękiem 5.1 od lat. w wersji 7.0 wyłączyli w większości miejsc DTS. teraz pewnie zajmie im kilka miesięcy poprawianie tego. miałem TV 7101 gdzie dopiero po roku wbudowany odtwarzacz zaczął odtwarzać poprawnie DTS. na szczęście wszystkie modele na 2018 mają tą samą podstawkę co 7502 (procesor P5), więc jest szansa, że w końcu jakoś porządnie to dopracują.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy u Was również wokół obramowania występuje podczas wyświetlania taka ramka na (ok 5mm) ???
 

Attachments

  • 20180315_101150.jpg
    20180315_101150.jpg
    664,3 KB · Wyś: 61

fotohobby

New member
Szkoda tylko że ten Philips ma problemy z meczami piłki nożnej, nie daj Boże na ekranie elektroniczne bandy z napisami które coś tam wyświetlają i jednocześnie biegający z piłką zawodnicy to tak na 5 sekund włącza się tryb spowolnienia i dopiero po tych sekundach tv łapie płynnosc, jak kota chce mecze nanim oglądać to nich omija szerokim łukiem, oddałem mamie bo ona męczy nie ogląda, rozglądam się za innym tv, a i dolne rogi podświetlenie standard, biała plama, Netflix w nocy porażka, wzrok skupia się tylko na tym rogu i proszę nie piszcie mi tutaj że niektórym to nie przeszkadza, Philips niech się weźmie lepiej za robienie żarówek a nie telewizorów, w skali 1-6 ocena 3-


TO dziwne, bo mecze to coś, co oglądam na nim najczęściej i jest naprawdę dobrze.
W moim egzemplarzu nie ma też wycieków światła w rogu.
Fakt, po wyciągnięciu z pudełka był takowy przy prawej krawędzi, ale wystarczyło rozmasowanie matrycy i dolegliwość zniknęła.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie też nie ma spowolnienia żadnego.
Nikt się nie skarży na podobne problemy więc chyba masz problem w sieci.
A z czego masz sygnał ?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic takiego się nie pojawia, tak samo jak nie mam białych plam w rogach.

Może powinniście reklamować wasze TV?

Serio?
Już raz reklamowałem TV i po 3 tygodniach serwis zajebisty z Radomia odesłał z pisemną informacją o rzekomo przeprowadzonej intercyzie która nie wykazała żadnych uchybień. A reklamowałem zrywany sygnał HDR plus od góry matrycy po środku widoczny na 20cm ukośny pionowy banding. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem...
Pisałem pismo opisując od A do Z.
Jednym słowem złodzieje!!!
p.s. Z oprogramowaniem się x razy pierd..., a co dopiero za matrycę będą się brać!
 

fotohobby

New member
Moj Philips idzie w ślady poprzedniego - modelu PFL7008

Oraz pojawia sie pare minut po włączniu. Czasem sam z seibie, czasem trzeba mu "pomóc" przelaczajac kanaly na tunerze TV Sat. Dokladnie tak, jak u poprzednika.
Stara, czarno-biala Libra mojej nanco rozgrzewala się szybciej :)
Philips bije rekordy w planowym postarzaniu produktow ...

Po swoetach serwis....
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Serio?
Już raz reklamowałem TV i po 3 tygodniach serwis zajebisty z Radomia odesłał z pisemną informacją o rzekomo przeprowadzonej Ekspertyzie, która nie wykazała żadnych uchybień. A reklamowałem zrywany sygnał HDR plus od góry matrycy po środku widoczny na 20cm ukośny pionowy banding. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem...
Pisałem pismo opisując od A do Z.
Jednym słowem złodzieje!!!
p.s. Z oprogramowaniem się x razy pierd..., a co dopiero za matrycę będą się brać!


Odpowiedź drogą mailową z Centrum Obsługi Philipsa...
cyt. Proszę wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych, jeżeli to nie pomoże to zaktualizować oprogramowanie. Moja odpowiedź - NIE MA SENSU WGL ODPOWIADAĆ!
Kur... Ludzie przecież to wszystko się mija z celem. To jakbyś mówił do dziecka, który dopiero uczy się mówić stawiając jakieś tam kroki.
Każdy model tego TV na to cierpi tylko nikt zapewne nie zmieniał ustawień przy wyświetlanym sygnale z danego wejścia. Wszystko wychodzi w praniu. Dobrze chociaż, że naprawili zrywający się sygnał HDR (źle podpięte wejścia HDMI - serwis doszedł po 3 tygodniach wymieniając płytę główną ):D.

p.s. Jak dotąd wszystko śmiga. TV po pół roku raczej wystawię na sprzedaż lub wstrzymam się jeszcze do wakacji. Planowany zakup OLED-a, ale poczekamy - zobaczymy.
 

fotohobby

New member
Biezesz miekka sciereczke do kurzu, wlaczasz jakies kran testowy dla czerni, a potem "scierasz kurz" z ekranu :)

Od dwoch dni moj TV wlacza sie normalnie. No,ale dzis, po wlaczeniu po 5 minutach znikl obraz (Eurosport).
Poczekalem 1min. Przelaczylem na TVN24, obraz wskoczyl.
Przelaczylem na Eurosport. Oglądam:)
 

piernikt

New member
Witam

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem telewizora PHILIPS 55PUS7502/12.
I niestety na filmach 4k co jakiś czas piszczy ;(
Nie ma znaczenia czy dźwięk jest z głośników TV czy idzie przez amplituner to innych głośników kina domowego.
To się dzieje tylko przy filmach 4k, przy pozostałych nie.
Co jakiś czas denerwująco piszczy.
Proszę o poradę co zrobić ?
Może coś z kalibracją czy ustawieniach ?
Z góry dzięki za radę.

Pozdrawiam
 
Do góry