Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

chreasy1

New member
Jedyna nowość,to podczas przełączania kanałów,na dole mamy timeline z programem aktualnym i następnym.Aha i po raz kolejny(chyba czwarty) od instalacji,usuwam domyślne aplikacje typu arte,Fishing TV....Po ponownym włączeniu,pomimo wcześniejszego odinstalowania,appki znów stoją na ekranie Home.


Kodi i UHD HDR-zapomnij o płynności.nie mówiąc o wsparciu dla DTS.

dokładnie, philips jakieś barachło robi, nie wiem czy to jest spowodowane samym androidem. TV z 4K,który "rwie" materiał 4K HDR w odtwarzaczu "firmowym".Trochę lepiej w MxPlayer. Podobną obserwacje zauważyłem w zeszłorocznym modelu Sony.

Ciekawy wpis (opinia) na stronie philips, który potwierdza moją obserwację.

"Ambilight i matryca UHD,to trochę mało za średnią pensję.Materiał UHD HDR nie da się obejrzeć z HDD na firmowym odtwarzaczu.Obraz co chwilę staje a dźwięk w DTS wyprzedza obraz.Próby regulacji A/V sync nic nie dają.W 20 dniu użytkowania umarł port USB 2.0.Kiedy konkurencja do telewizorów multimedialnych dodaje tzw. Fly piloty,Philips mami nas klawiaturą co nie zmienia ogólnego wrażenia,że telewizor jest do urządzenia z lat 90tych.Poruszanie kursorem w przeglądarce internetowej to jakiś żart.Remote-aplikacja na smartfona-beznadziejna.Brak touchpada,ciężka komunikacja z TV.Dysk podłączony do USB,można sformatować do nagrywania,albo instalowania aplikacji.Po sformatowaniu na pliki,nie ma możliwości nagrywania.Sformatowany do nagrywania-nic na ten dysk nie prześlemy.Android to jakaś kpina.Kilka aplikacji na krzyż.Pierwsze urządzenie medialne,którego zakupu żałuję już od 1-go dnia."
 
Ostatnia edycja:

przepior

Klub HDTV.com.pl
vip
To co zauważyłem, to napewno poprawia przyciananie się filmów 4K na wbudowanym odtwarzaczu (ale nie wszystkie), po aktualizacje większość filmów działa płynnie.
 

Krissowsky

New member
Witam od 5 dni posiadam ten telewizor, i od wczoraj, czyli momentu kiedy go powiesiłem obraz na netflixie przy dynamicznych sytuacjach zaczął się przycinać, robią się zamazania, i nie wiem czy to wina telewizora czy tego ze jest dalej od routera. Przy konsoli, graniu w fife podczas cieszynek dzieje się to samo. Co mogę zrobić by przywrócić mu pierwotna płynność
 

andybond

New member
Mam ku..a dość tego złomu.Po 3 tygodniowym pobycie w serwisie i naprawie USB 2 TV wrócił do domu. Kolejne siwe włosy przybywają przy próbie zgrania go z dyskiem twardym.HDD sformatowany na PC i podłączony,co chwilę się rozłącza z TV.Wyobraźcie sobie wqrw,gdy oglądacie program TV a co chwilę Philips przełącza was na okno mediów!.Formatowanie pod TV na aplikacje,po chwili przestaje być widoczny.
POWAŻNIE-stawiam czteropak temu,kto pomoże ogarnąć współpracę HDD z tym szrotem.
 

andybond

New member
Miałem LG na WebOs i wszystko hulało.Tu ku..a co chwilę coś. Komu mam go teraz oddać,chyba najbardziej znienawidzonemu sąsiadowi. :evil:
 

ebola1972

Member
Usterki reklamujcie nie w serwisie tylko u sprzedawcy powołując się na niezgodność towaru z umową. Tylko masowe zwroty naucza szacunku firmy wypuszczające bublowate androidy szacunku dla klienta.
 

fotohobby

New member
A ja właśnie stałem się posiadaczem 49PUS7502.
Trochę z przymusu, bo mój 42PFL7008 padł, a nie chciałem TV bez ambi.
Po dwóch dniach mogę powiedzieć, że w porównaniu ze starym na plus oczywiście te kilka cali więcej, UHD i multimedia. I trochę mniejszy banding

Na minus - podświetlenie matrycy, gorszy pilot, brak wbudowanej kamery do Skype i samego Skype w Google play )chyba, że coś przeoczyłem

Dźwięk, jakość obrazu, jego płynność stoją na tym samym poziomie co w starym modelu. Wykorzystuję póki co darmowy miesiąc z Netflixem, filmy (szczególnie z UHD) wyglądają rewelacyjnie. Mimo instalacji, deinstalacji paru aplikacji, oglądania materiałąłów na YT, z pena w rozdzielczości HD zawiesić mi się go nie udało.

Reasumując - szału nie ma, bo uprzednio miałem b.dobry, jeśłi chodzi o jakość obrazu TV, ale nie jestem zawiedziony, że obraz, czy dźwięk zrobił krok wstecz.
 

adamo_

New member
Bez reklam
A ja właśnie stałem się posiadaczem 49PUS7502.
Trochę z przymusu, bo mój 42PFL7008 padł, a nie chciałem TV bez ambi.
Po dwóch dniach mogę powiedzieć, że w porównaniu ze starym na plus oczywiście te kilka cali więcej, UHD i multimedia. I trochę mniejszy banding

Na minus - podświetlenie matrycy, gorszy pilot, brak wbudowanej kamery do Skype i samego Skype w Google play )chyba, że coś przeoczyłem

Dźwięk, jakość obrazu, jego płynność stoją na tym samym poziomie co w starym modelu. Wykorzystuję póki co darmowy miesiąc z Netflixem, filmy (szczególnie z UHD) wyglądają rewelacyjnie. Mimo instalacji, deinstalacji paru aplikacji, oglądania materiałąłów na YT, z pena w rozdzielczości HD zawiesić mi się go nie udało.

Reasumując - szału nie ma, bo uprzednio miałem b.dobry, jeśłi chodzi o jakość obrazu TV, ale nie jestem zawiedziony, że obraz, czy dźwięk zrobił krok wstecz.

Obserwuje ten wątek. Też trochę z przymusu szukam TV ale kupując chce mieć choć trochę pewności że dobrze zrobiłem :)

Opisz więcej wrażeń po tygodniu. Zastanawiam się jak się zachowa ambilght gdy za TV jest czarne szkło, lacobel.
 
Ostatnia edycja:

latonio

Member
Obserwuje ten wątek. Też trochę z przymusu szukam TV ale kupując chce mieć choć trochę pewności że dobrze zrobiłem :)

Opisz więcej wrażeń po tygodniu. Zastanawiam się jak się zachowa ambilght gdy za TV jest czarne szkło, lacobel.

Dwa miesiące użytkowania i póki co nie narzekam. W sobotę zaktualizowałem do najnowszego Andka i na razie też w porządku. Myślę, że najlepiej, gdy za telewizorem jest matowe tło, bo na szkle będziesz widział pojedyncze diody. Oczywiście poświatę też.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Dwa miesiące użytkowania i póki co nie narzekam. W sobotę zaktualizowałem do najnowszego Andka i na razie też w porządku. Myślę, że najlepiej, gdy za telewizorem jest matowe tło, bo na szkle będziesz widział pojedyncze diody. Oczywiście poświatę też.

No właśnie.... projekt mam taki jak niżej. W zasadzie w 90% wygląda to tak jak na tej wizualizacji. Brakuje paneli na ścianie i TV.

No i dylemat czy Philips 55_7502 z ambilight i panele szklane lacobel za TV w połysku (szare lub czarne). Czy TV bez Ambilight, bo raczej z paneli nie zrezygnuję :)




szybki rozrys wymiarów ściany:)




Zastanawiam się jaką dziurę wyciąć w panelach szklanych (lacobel) pod uchwyt.

 

Harpo

New member
Witajcie,
co jakiś czas zaglądam tutaj, ostatnio dużo częściej, a to za sprawą powolnego rozglądania się za nowym TV. Póki co mam 42PFL6007 (test "Maestro..." itd.).

Jestem po tygodniowej lekturze recenzji, opisów, opinii w języku polskim angielskim i też rosyjskim (a co- uczyło się w podstawówce ;) ) i jest... nieźle, a w zasadzie naprawdę dobrze.
NIESTETY, po ponad 10-ciu latach mojej przygody z LCDkami/ LEDami (Philips) widzę, że NADAL jest problem i pojawia się nudny jak flaki z olejem temat bandingu, cloudingu, sredingu, smużecia i innego syfu.
Jestem tym faktem "nieco" już zmęczony i powiem szczerze, byłem przekonany, że przez te kilka lat producenci wyeliminują te bolączki. Sam do dzisiaj mam z tym "problem", ale oko się przyzwyczaiło i obraz mojego Philipsa nadal potrafi zauroczyć i nadal ma jednym z lepszych obrazów jakie spotkałem u znajomych, kolegów, w rodzinie. Pomijając beznadziejny i archaiczny SmartTV (YouTuba mi zablokowali rok temu i d..pa) obraz i Ambilight dopełnia swego. Owszem, potrafi się wyłączyć sam z siebie (raz na tydzień), ale ogólnie nadal jestem zadowolony.
Tak więc nadszedł czas, żęby rozglądnąć się za czym nowym. Wybór najpierw padł na 6561, ale jest już "stary", więc moim typem stał się 7502 - oczarował nas swoim wyglądem w MM, a mnogość funkcji powala (przynajmniej w opisach) i jestem w szoku, ze coś takiego jak Android. 16GB pamięci czy np. GameFly jest obecne w TV. Brak 3D przeboleję, lecz do dzisiaj (!) oglądam filmy, z którym czerpię z rodzinką dużo frajdy i żałuję, że rynek odstąpił od tego "bajeru".
I co czytam na tym Forum? Znów pojawiają się powyższe bolączki, really??? Producenci ciągle robią takie buble za 3,4,5 tysięcy złociszy??
Jest masa dobrych opinii od użytkowników, więc z niedowierzaniem czytam co tu niektórzy wypisują...
Mam więc do tych Użytkowników ogromną prośbę: konto na YT jest darmowe, każdy z Was ma smartfona z możliwością nagrywania dobrych filmów - wrzućcie proszę filmiki z rzekomym "złomem" i tak fatalnym obrazem jak piszecie. Na serio - strasznie jestem tego ciekaw i może to zaważyć na kupnie nowego TV. Smużenie w 4K na 120 HZ matrycy?! Bardzo widoczny banding/clouding ??
Faktycznie, jeżeli to się potwierdza, to chyba jeszcze dłuuuugo pozostanę z moim FullHD i nic nieznaczącą ciemniejszą plama, widoczną tylko w jednolitych szarych obrazach oraz pasami w trakcie oglądania meczy, które....tylko ja widzę :)
pozdrówka

PS. @Kiki, szacun za znoszenie głupkowatych wpisów co niektórych narzekaczy :razz:
 

latonio

Member
Myślę sobie, iż najwięcej wpisów znajdziemy od użytkowników, którzy mają z tym tv problemy. Zawsze może zdarzyć się kiepski egzemplarz. Ludzie zadowoleni raczej nie mają o czym pisać.
 

Harpo

New member
...niech prostują. Niebywałe jest, że w TAKIEJ fabryce, pełnej techniki, kontroli i laboratoryjnej wręcz czystości wypuszcza się TAK badziewne TV jak niektórzy opisują. Nie chce się wierzyć, że to "loteria": jak trafisz, tak masz.
Więc albo przesadzają, albo są ślepi, albo wstydzą się przyznać, że kupili szrot, albo faktycznie producent leci w kulki i myśli, że te 15-20% felernych TV trafi to mało wymagających konsumentów.
Dlatego nalegam o próbki - jakoś na razie nic takiego nie potrafię znaleźć na YT.
 

fotohobby

New member
Jest zapewne mnostwo ludzi, ktorzy sa zachwyceni tym TV i nie maja potrzeby opisywania tego.
Wczoraj ogladalismy z Żona film z Netfixa, akurat byla ciemna scena. Mowie do niej: "Oooo - i w tym nasz nowy telewizor jest gorszy od starego."
Ona pyta: "W czym ?"
Ja: "widzisz ten rog przeswietlony . Wlasciwie nawet dwa."
.... "Ktory ?"
"PG i LD"
"Nooo... moze... Jakbys nie zwrócil uwagi, to bym nie zauwazyła".

I tak to widzi wiekszosc ludzi.
Nie neguję, czerń jest gorsza, niz na 42PFL7008. Ale ja to widze sporadycznie, inni wcale.

Co do plynnosci, bandingu, artefaktow nie mam zadnych uwag.
Jest tyle ustwawien, a matryca 100Hz pozwala na wyłaczenie/ograniczenie programowych polepszaczy obrazu, ze spokojnie mozna znalezc wlasciwe ustawienia.

Poinstalowalem triche playerow, tumerow radiowych, dzic caly wieczor na Netfixie, YouTube.
Zadnej zwiechy.
Ja w sumie niczego wiecej nie potrzebuję.
 
Do góry