Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia ?

jareckis

New member
uatawilem to tak (reszte rzeczy z filmiku ktorych nie wymieniam pozostawilem bez zmian)

Perfect Natural Motion - MAX

Temperatura kolorow - Naturalny

Kolor 85

Kontrast 85

Ostrosc 2

Jasnosc 55


Natomiast dla trybu HDR

Kolor - 85

Kontrast HDR 100 (na filmiku tez tak jest)

Ostrosc 2

Perfect Natural Motion - Max

Wzmocnienie kolorow - Max

tu filmik https://youtu.be/0kT1GMnKFOs
 
Ostatnia edycja:

hardreset

New member
" Szkoda tylko że te teoretycznie filmiki w HDR z tej strony nie wyświetlają się w HDR."
Na stronie do której podałem link nie ma plików HDR.

" BTW które z tych filmików najlepiej się prezentują z Ambilightem i polecasz ? "
Poszukaj sam. Ja nie mam własnych typów. Obecnie używam statycznego ...
Dobierz sobie efektowny tryb. Z czasem będziesz zmieniał ...

Chodziło mi o to które filmiki z tej stronki robią najlepsze wrażenie razem z ambilightem a nie o ustawinia ;) , jest ich dużo a transfer ze stronku kiepski żeby ściągać wszystko. Które warto ściągnąć ?
 

miet55

Member
Bez reklam
uatawilem to tak (reszte rzeczy z filmiku ktorych nie wymieniam pozostawilem bez zmian)

Każdemu co innego pasuje i to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. U mnie sprawdziły się poniższe ustawienia. Moim zdanie uzyskałem bardzo dobry WB a nasycenia są odwzorowujące skórę ludzką.



Styl obrazu – Osobisty

TV/REC

Kolor 47
Kontrast 55
Ostrość 5
Jasność 50

USB/SMART

Kolor 52
Kontrast 55
Ostrość 5
Jasność 50

Zaawansowane

Kolor

Wzmocnienie kolorów - Średnio
Temperatura barwowa - Własne
Niestandardowa temp. Barw - 115 - 90 - 75

Kontrast

Tryb kontrastu - Standard
Kontrast dynamiczny - Średnio
Kontrast obrazu - 90
Czujnik światła - Włącz
Gama - 0

Ostrość

Ultra Resolutuion - Włącz
Redukcja szumów - Średnio
Redukcja MPEG - Minimum

Ruch

Prrfect Natural Motion - Średnio
Clear LCD - Włącz
 
Ostatnia edycja:

hardreset

New member
Każdemu co innego pasuje i to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. U mnie sprawdziły się poniższe ustawienia. Moim zdanie uzyskałem bardzo dobry WB a nasycenia są odwzorowujące skórę ludzką.



Styl obrazu – Osobisty

Ruch

Prrfect Natural Motion - Średnio
Clear LCD - Włącz

Perfect Natural Motion ?? serio?? ktoś to używa do oglądania ? przecież tego teatralnego obrazu nie da się oglądać ;)
 

hardreset

New member
No widzisz, nikomu nigdy nie dogodzisz, ja tam ruchu jak po "tarce" nie widzę a ten teatralny zawsze i nie daje rady tego oglądać ;)

Wysłane z mojego GT-I9195I przy użyciu Tapatalka
 

Paw3los

New member
Wyciek światła 55PUS7101

Witam Forumowiczów. U mnie z kolei bardzo widoczny wyciek światła. Dodatkowo parę martwych pikseli i "pływający" clouding - przemieszcza się po wytarciu ekranu (oczywiście wycierany tylko przy wyłączonym TV).
Czy normalne jest, że podświetlenie drga, przy delikatnym dotknięciu tylnej obudowy - tak się dzieje w miejscu wycieku światła.
 

Attachments

  • WP_20170328_07_01_13_Pro.jpg
    WP_20170328_07_01_13_Pro.jpg
    558,1 KB · Wyś: 171
To nowy patent TP Vision - przedni ambilight prosto z doskonałej matrycy :) Skoro martwe piksele to reklamacja, długo już masz ten TV ( widziałeś je wcześniej czy dopiero teraz się pojawiły).
 

Paw3los

New member
TV mam tydzień. Martwe piksele są podstawą do reklamacji dopiero, kiedy są w określonym miejscu i to kilka sztuk musi być na raz. Piksele zobaczyłem w trakcie testu cloudingu, także podejrzewam, że były od nowości. Matryca PHP wyświetla kolory lepiej od SONY 55XD, ale niestety trzeba szukać sztuki, bo zdarza się clouding i rzadziej wycieki światła.
 

Aurdi

New member
Hej,

Od kilku dni korzystam z tego TV do którego podłączony jest dekoder UPC Mediabox i mam z nim kilka problemów:
- TV nie zawsze wychwytuje start dekodera (który dość długo się uruchamia) i albo nie wychwytuje obrazu albo mimo audio i video jest komunikat "brak sygnału" nie zależnie od portu HDMI
- na części kanałów nie działa regulacja poziomu głośności poprzez zmianę na dekoderze UPC, np na MiniMini HD. Inne kanały działają poprawnie i można regulować głośność z poziomu dekodera i jest reakcja. Na dotychczasowym TV nie było tego kłopotu, na innym również.

Czy może ktoś sprawdzić czy ma podobne problemy? Jak sobie z tym poradzić?
 
TV mam tydzień. Martwe piksele są podstawą do reklamacji dopiero, kiedy są w określonym miejscu i to kilka sztuk musi być na raz. Piksele zobaczyłem w trakcie testu cloudingu, także podejrzewam, że były od nowości. Matryca PHP wyświetla kolory lepiej od SONY 55XD, ale niestety trzeba szukać sztuki, bo zdarza się clouding i rzadziej wycieki światła.

Nie każdy ma możliwość iść na magazyn i wybrać sobie odpowiedni model,tak dobrze to mają pracownicy TPVision w Gorzowie.Dość że tv za 1/3 ceny to jeszcze mogą wybierać i przebierać lub nawet złożyć sobie samemu.:-o
 

hardreset

New member
Hej,


- na części kanałów nie działa regulacja poziomu głośności poprzez zmianę na dekoderze UPC, np na MiniMini HD. Inne kanały działają poprawnie i można regulować głośność z poziomu dekodera i jest reakcja. Na dotychczasowym TV nie było tego kłopotu, na innym również.

Czy może ktoś sprawdzić czy ma podobne problemy? Jak sobie z tym poradzić?

ustawieniu dziwięku w dodekaedrze , jeśłi kanał nadaje w dolby surround to można zmienić głośność tylko w TV to normalne, jeśli stereo to można na dekoderze i tv
 

Aurdi

New member
W specyfikacji TV 49PUS7101/12 nie ma informacji o prędkości ETH i obsługiwanych kanałach Wi-Fi. Wysłałem zapytanie do supportu i oto co otrzymałem:
Dla polaczenia kablowego nasze telewizory Philips obsluguja 100mbps. Dla przykładu bardzo dobrej jakości stream z Netflixa w 4K potrzebuje predkości około 16Mbps, więc to tak czy siak wystarczy.

Co do kanałów sieci 5GHz wifi to będą kanały 36,40,44,48 (dla samej sieci 5GHz) albo 1-13, 36, 40, 44, 48 dla ustawionego trybu tzw "2.4GHz/5GHz mixed mode" (to wszystko ustawia sie na ruterze)
Może przydać się dla potomnych. Widać z tego, że przy dużych przepływnościach materiału 4K sprzęt będzie dostawał zadyszki zarówno z powodu prędkości ETH i pewnie nieszczęsnego MediaTek, który ponoć jest na pokładzie.

Jak dla mnie to smart TV w tym sprzęcie jest niedopracowany: lepszy procek, więcej ram, wifi to N (pytanie czy N150 czy N300), brak mikrofonu do sterowania głosowego, pilot mało ergonomiczny. Już dwa razy musiałem TV odłączyć z zasilania bo się "zawiesił".
 
Ostatnia edycja:

jareckis

New member
Witam
Mam problem z tv

Przenosilem go do innego mieszkania
Zapakowany byl w karton
Odlaczony od sieci na 3godz

I teraz momi sie wlaczyc nie chce
Miga czasem czerowna dioda

Ambi dziala ...ale ekran sie nie chce wlaczyc
 

dandii

New member
Dzisiaj włączyłem tv 7181 55 cali i nie działa mi hdmi . Jaka to jest badziewna elektronika nawet gwarancji nie wytrzyma . Poniedziałek będe ten wynalazek reklamował.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dandii - zresetuj go i sprawdź jeszcze raz.

=========================
jareckis - teraz jest włączony do sieci czy odłączony ?
 
Do góry