Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia ?

POTET

New member
Po lekturze forum, 9 lat temu kupiłem świetny telewizor (do dziś tak uważam) Toshiba Regza 32". Teraz czas na coś nowszego, 55 cali. Będę oglądał kanały CP, i coś z internetu, przy czym wymiana TV to głównie ze względu na olimpiadę i mistrzostwa świata w piłce nożnej.
Przebrnąłem przez wątek o 7101 i Wasze recenzje nie są jednoznaczne. Może ktoś mnie wspomoże swoim: Polecam/Nie polecam.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mam go i powiem tak. Gdyby nie ips to nie byłoby się do czego przyczepić. Jednak dla mnie oglądanie w nim to koszmar. Materiał musi być naprawdę wciągający bym zapomniał o braku czerni.
 

alternator22

New member
Napewno jest lepszy od PUS6561 którego wcześniej posiadałem czyli brak plam na matrycy na minus oczywiście brak czerni ale mi to tak bardzo nie przeszkadza a z ambilight nawet tego nie widać i jeszcze brak dźwięku DTS w kodi na wyjściu optycznym do amplitunera.
 

POTET

New member
Niestety promocja w x-kom była tylko na 10 sztuk za 3699 i już po niej. Także mam więcej czasu do namysłu. Dziękuje za dotychczasowe opinie, proszę o więcej.
 

PanZupa

New member
Witam,

Używam juz drugi miesiac mojego PUS7101, podziele się paroma uwagami, mam nadzije przydatnymi dla innych.

Z tv jestem bardzo zadowolony, natomiast odrazu zaznaczam ze nie oczekiwałem niczego super, szczerze po tym jak rozmawiałem ze sprzedawcami i czytalem fora to generalnie odniosłem wrażenie, że klient powinien być zadowolony z byle g... bo tak teraz firmy produkuja telewizory.

Ale do rzeczy.
1. Obraz mi sie podoba, natomiast wkurza mnie ze przy szybkiej akcji np. bohater jedzie na motorze na tle krajobrazu to na okolo zarysu bohatera robia sie takie "strzępy", poszarpany obraz. Na wielu rożnyc filmach, na 4k i HD, z dysku czy netflixa czy kodi, czy AmazonVideo, bez różnicy na źródło. Podobnie w grach (bohater stoi na srodku ekranu i zaczynam kręcic kamerą to na okolo bohatera robią sie te strzępy). Tez tak macie?

Taki sam syf sie dzieje jak np czlowiek idzie na tle pionowych pasów (np. na scianie biale i czarne pasy) to co sie wtedy dzieje z obrazem to jest jakas żenada. I nie wierze ze to wina kodekow bo nigdy wczesniej nie widzialem czegos takiego a filmy juz pare lat ogladam...

2. Aplikacja youtube sie tnie w 4k.

3. Netflix dziala super w 4k

4. AmazonVideo / Prime mozna zainstalowac z apk i dziala prawie bez zarzutów tez w 4k, czasami sie przytnie - mozliwe ze wina apki. GrandTour w 4k jest super.

5. Kodi dziala mega dobrze. Osobiscie kupilem android tv tylko dla kodi i nie mam zadnych problemow. Straming i filmy z NAS'a dzialaja bez problemu. Trzeba miec tylko szybki dysk (musialem kupic nowy NAS, bo na starym filmy powyzej 25GB sie ciely. Moj rekord to film 97GB z dysku sieciowego bez zadnych problemow odtwarzany.

6. Pilot jest fajny ale brak mikrofonu to jest duzy minus dla Philipsa, szczegolnie ze android tv wszedzie wpych wyszukiwanie glosowe. Wkurza to na maxa.

7. Android TV ma bardzo malo apek, ale w sumie jak mam kodi i AmazonVideo + kilka innych VOD to nic wiecej nei potrzebuje. Natomiast wkurza mnie to ze kazda aplikacja ma swoja wlasna klawiature i kazda oczywiscie jest zupelnie inna niz pozostale. Nie tak jak w telefonie gdzie jest jedna klawiatura.

8. Tv sie nie tnie i generlanie dziala lepiej niż sie spodziewalem.

9. Pilot nie łapie "do gory nogami". Pisanie na klawiaturze qwerty tez slabo dziala.

Wiec generalnie moge polecic.

PS. Ambilight, niby fajne ale na dluzsza mete meczy. 90% uzywania tv mam wylaczone.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
... Ambilight, niby fajne ale na dluzsza mete meczy. 90% uzywania tv mam wylaczone.

To co Ty masz za wzrok??? Mój przeciwnie, przy ambi odpoczywa. Z ambi korzystam od 5lat. Poza wszystkimi mankamentami i zaletami tego TV, nie polecam aktualizować do andka7. Przekopiuję post który napisałem w temacie Philips 55PUS6561.


Dawno nie pisałem, aczkolwiek dziwię się, że nikt nie wspomina co stało się z TV po aktualizacji do andka 7. TV stał się tak mułowaty, że chcąc coś zrobić, trzeba mieć naprawdę stoicki spokój. Dla przykładu żeby wybrać mapowanie dla kanału o nazwie zaczynającej się od "Z" trzeba kilkakrotnie naciskać i przytrzymywać przycisk kursora. Tak ze 3-4 minuty. Podobnie jest ze stworzeniem listy ulubionych. Mając np. 2000 kanałów w liście podstawowe,j żeby zjechać do ostatniego, trwa to też "milion lat świetlnych" Co za tym wszystkim idzie, cała nawigacja to koszmar. Nie było tego na androidzie 6. Z chęcią bym do niego powrócił, ale to niemożliwe. 7-ka jak dla mnie to tylko wprowadziła brakujące logotypy. KODI gorzej działa a systemowy odtwarzacz jest również wolniejszy - dłużej buforuje.
 

barti7k

New member
Witam. Ja też jestem "szczęśliwym" posiadaczem 55pus7101. Tv dotarł przed świętami - podłączenie to sieci i ... nic. Widać że matryca podświetlona ale poza tym nic. Po jakiś 5 minutkach TV odpalił - instalacja i wszystko OK. Działał super i bez zarzutu naprawdę byłem zadowolony ale kilka dni temu obraz zaczął się "ścinać" i znikać - zostawał sam głos - pomagało tylko wyciągnięcie wtyczki z sieci. Zdarzyło się to zaledwie kilka razy ale jednak się zdarzyło. Zaktualizowałem TV i 3 dni spokoju. Dziś problem powrócił. Ktoś się orientuje co może być przyczyną? Niestety dziś mi minął okres 14 dni kiedy mogłem TV odesłać. Ratuje mnie tylko już serwis o którym tyle złego piszą?
 

stpman

New member
Panowie macie też problem z nierównomiernym podświetleniem matrycy?
Jest to szczególnie widoczne na dole w rogach, obraz jest wyraźnie jaśniejszy.
Przy normalnym użytkowaniu tego nie widać, ale jak się wyświetli czerń to jest bardzo kiepsko.

Czy reklamowanie tego ma jakikolwiek sens?
Czy lepiej olać i odpuścić?
 

stpman

New member
A jak taką reklamację przeprowadzić, żeby możliwie najlepiej na tym wyjść? Pytanie może głupie, ale jeszcze nigdy nic nie reklamowałam...
 

Klebanieros

New member
YouTube podwójny obraz

Witam,
tak jak w temacie dosyć często podczas wyświetlania filmów na YouTube pojawia się podwójny obraz tak jakby przystosowany do oglądania w goglach VR. Nie ma znaczenia czy film jest rzutowany do tv czy odtwarzany z zasobów samego YouTuba bardzo często obraz jest podzielony na dwa , po prostu nie da się tak oglądać. Niestety nie znalazłem ustawienia które mogłoby być za takie wyświetlanie odpowiedzialne. macie jakieś pomysły co to może być?
pzdr
 

miet55

Member
Bez reklam
Nowa nowa aktualizacja naprawiła problem z chromecast. Niestety popsuła odtwarzanie bezpośrednio z YT mat. 1080p 60fps. Właśnie na tych parametrach masz podwójny obraz. przesłane przez chromecast powinno iść dobrze.
 

Klebanieros

New member
Nowa nowa aktualizacja naprawiła problem z chromecast. Niestety popsuła odtwarzanie bezpośrednio z YT mat. 1080p 60fps. Właśnie na tych parametrach masz podwójny obraz. przesłane przez chromecast powinno iść dobrze.
Dzięki za info, czyli to znany problem jest. Dzisiaj zaktualizowałem do 7.1.2 będę sprawdzał.
 

sopla2

New member
Clouding Philips 7101

Prosżę o waszą opinie zgłaszać do Philpsa problem z Cloudingiem, uznaja czy nie uznają - jakie macie doświadczenie w tym temacie
 

Attachments

  • 7101 v1.jpg
    7101 v1.jpg
    206,3 KB · Wyś: 45

2018

New member
Jest znacznie lepiej niż w TV SONY. Seria 7181 to topowe TV z 120 HZ w tej cenie. No i mamy tu IPS deklasujący każdą matrycę VA.
 

klonxxx

Banned
Jest znacznie lepiej niż w TV SONY. Seria 7181 to topowe TV z 120 HZ w tej cenie. No i mamy tu IPS deklasujący każdą matrycę VA.
Tak szczególnie ta matryca ze zdjęcia świadczy o jakości matryc IPS w topowych Philipsach.To chyba jakiś odpad bo inaczej tego nazwać nie można.Matryce IPS poza dobrymi kątami bocznymi nie mają żadnych zalet.Czerń do bani ,niski kontrast oraz srebrzenie ....Gdzie te zalety?Dodatkowo jeszcze trzeba mieć dobrą elektronikę sterującą pracą takiej matrycy ,a u Philipsa to porażka i nie wyskakuj z tekstem o monitorach Eizo bo to zupełnie co innego i deklasuje te marne Philipsy na IPS-ach.
 

jareckis

New member
Witam

Mam tv prawie 2lata

Dzis pojawil sie problem z siecia
Przez Router z tel mobilnego nie chce sie polaczyc
Przez domowy router tez

Wl/wyl tv
Myslalem ze to cos pomoze
... ale nie pomoglo
 

Klebanieros

New member
Telewizor rozłącza sygnał z podłączonych urządzeń.

Witam,
telewizor rozłącza sygnał dostarczany z dekodera lub innego urządzenia podłączonego pod HDMI. Próbowałem różnych ustawień i urządzeń , zawsze jest tak samo, chwilę działa po czym następuje rozłączenie sygnału z komunikatem brak sygnału. Wyłączenie i włączenie tv powoduje powrót sygnału na chwilę. Co ciekawe czasami jest ok cały dzień a czasami co chwila pojawia się to zjawisko. Jest to usterka czy może jakies ustawienie tv powoduje takie zachowanie? Proszę o sugestie.
PS.
Mam nagrany filmik ale nie wiem jak mam go udostępnić na forum.
Pozdrawiam
 
Do góry