Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia ?

Klebanieros

New member
Witam, proszę o wskazanie dobrej aplikacji na telefon do obsługi naszego TV bo ta Philipsa według mnie nie jest w żaden sposób intuicyjna. Oczywiście fajnym rozwiązaniem jest podpięcie myszki czy klawiatury z touchpadem ale coś mi zakłóca komunikację i zrywa takie połączenie dosyć często.
pzdr4all
 

jacek2707

New member
Albo mi sie wydaje, albo razem z ktoryms z ostatnich updateow powrocily artefakty przy zrodle 4k (PS4 Pro). Juz kilka razy w ciagu ostatnich kilku dni widzialem migajacy kolorowy pasek pikseli.
 

hd maniak

Member
Mam pytanie czy w lipcowej aktualizacji Philipsów 7101 jest juz dodana opcja do menu hdr czy nadal tylko hdr sie pojawia przy otwarzaniu materiału z zewnatrz z tego żródła...?
 

Ete

New member
witam serdecznie,

Nadmienię że to mój pierwszy post. Zainteresowała nie dyskusja i opinie dot. modelu 55pus7101. Chciałbym kupić ten TV wcześniej prośba o rozwianie moich wątpliwości:

1. Czy będzie współpracował na 100 % z pioneer vsx 329 tj. czy ten amplituner nie będzie ograniczał tego tv pod względem audio i najważniejsze wizji obrazu jakości kolorów 4K itp.

2. Czy ktoś z użytkowników może wypowiedzieć się na temat jakości obrazu przy meczach piłkarskich źródło UPC bądź C+. W opiniach jest wątek bandingu przyświetlonych pionowych pasów na tle zielnej murawy (zwłaszcza wątek 55pus6551 który przez to skreśliłem). Czy transmisja meczu robi różnice na tym TV ?

3. Jak na tle tego tv nie licząc amblilight wypada samsung z serii suhd np KS7000.

4. Jako sporadyczny gracz w PS4 czy będzie frajda z nowego zakupu ? Dotyczy to także oglądania meczy czy robi wrażenie gdyż obecnie posiadam sony kdl 40s4000

Z góry dzięki za info i za wyrozumiałość.
 

skillzor

New member
Mam problem z PUS7101/12 nie działa mi bluethooth nie widzę tv z telefonu i nie mogę połączyć z soundbarem jakieś porady? Zanim wyślę go do producenta? Dodam, że telewizor jest nowy.
 

PanZupa

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem tv 55PUS7101 i mam kilka pytan nowicjusza.

1. W tym temacie na forum przewijały się opinie, że filmy 4k nie sa odtwarzanie w 4k. Rozumiem ze jak mam filmy na dysku sieciowym i odtwarzam je przez wbudowana aplikacje *media* (lub Sources -> sieć - to chyba to samo?) to bedą one odtwarzane w 4k, tak?

2. W aplikacji media (tej ktora opisuje powyzej) moge chodzic po katalogach dysku sieciowego. Jest tam taki fajny okrągly przycisk PLUS na kazdym katalogu. Domyslam sie ze sluzy do dodania folderu do ulubionych. Za chiny nie moge kliknąć tego przycisku, ktos wie jak?

3. Probował ktoś instalowac Amazon Prime Video na tym tv? W sklepie google nie widze, ale to sie da obejsc. Interesuje mnie czy dziala to w Polsce? (oficjalnie chyba nie ma ale mozna miec konto i tak)

4. Ktos pisal ze używa TVN Player. Moja żona wczoraj wlaczyla w tej apce odcinek Azja Express i jest w takiej jakosci ze nawet pies sie okrył ogonem. Da sie cos z tym zrobic? Internet mam 300Mb, po kablu wiec to nie problem sieci.

5. Jak najprosciej wylaczyc efekt teatru? Wczoraj oglądałem gre o tron i wszystkie sceny krecone w studio wyglądają źle :-(

6. Uzywa ktos aplikacji Deezer (jest preinstalowana)? Gdy ja włączam to albo sie kreci się kółeczko albo jest biały ekran z błędem XMLa jakims.
 

Aurdi

New member
Nowy soft na android 7.1.2 zawiera kilka durnych błędów w tym brak możliwości pisania na klawiaturze pilota, Kodi jeszcze wolniej działa, na części modeli przestał działać Netflix w 4k, więc póki co nie polecam.

PanZupa:
Ad. 4 Aplikacja TVN Player jest skopana po całości i to jej zasługa. Ostatnio była aktualizacja wersji na normalnego Adroida, bodaj na TV Samsung, ale nic nie wiadomo czy trafi to na Android TV i Philips.
Ad. 6 Kilka miesięcy temu działało poprawnie, niestety teraz nie sprawdzę bo korzystam wyłącznie z Spotify (wczoraj poleciała jakaś aktualizacja).
Ad. 1 Od aktualizacji systemu bazującego na Android 6.0.1 nie ma problemu z odtwarzaniem 4k z *Media, chociaż ja polecam rozwiązanie typu SPMC (Fork Kodi - jest dostępne w sklepie) z mapowaniem dysków sieciowych poprzez NFS (oczywiście po kablu). Inna opcja to instalacja Plex :)

Pytanie: Czy komuś udało się podłączyć i uruchomić mikrofon usb w tym telewizorze? Strasznie mi tego brakuje podczas korzystania z aplikacji YouTube.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Nowy soft na android 7.1.2 zawiera kilka durnych błędów w tym brak możliwości pisania na klawiaturze pilota, Kodi jeszcze wolniej działa...
Nie tylko KODI ale i systemowy odtwarzacz też przymula na starcie. Napis początkowy w stworzonych przeze mnie filmach był zawsze wstawiony tak żeby się nie nakładał na ten durnowaty pokazujący nazwę pliku. Teraz lipa...
Co chodzi o Kodi i wtyczkę VOD TVP.pl, to np. w kategorii seriale żeby załadował i poprawnie odtwarzał "rodzinkę.pl" to cała wieczność.

EDIT:
właśnie zaktualizował się Kodi do 17.5 i już jest OK!

EDIT:
Chyba trochę przechwaliłem, włącza się szybciej ale staje i buforuje
 
Ostatnia edycja:

Aurdi

New member
a czy gogle chrome ci chodzi na tv ?

Oficjalnie nie ma Chrome na Android TV, jeżeli chcesz mieć to musisz wykonać instalację poprzez SideLoad wcześniej instalując BD Tools. Jako alternatywę polecam przeglądarkę Puffin TV. Aplikacja dość świeża, ale rozwijana i dobrze działa z pilotem TV.

Co do sklepu play - Niby jest zainstalowany, ale spora część aplikacji nie jest dostępna ze względu na brak kompatybilności z Android TV, co w sumie też jest zasługą samego Google.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę do urania-marek , on Ci pomoże.
Wyczyścił już skrzynkę.
Miał zapchaną bo dostaje kilkaset maili dziennie z całej Europy...
 
Do góry