Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia ?

sebol2934

New member
Też sobie kupiłem 7101 i mam pytanko. Czy można ustawić gdzieś by przy oglądaniu telewizji wyświetlał się zegarek w którymś z rogów ekranu?
 

tigigi

New member
Żona zgłasza mi że Philips 55pus7101 musi resetować (wtyczka z gniazda) już około raz dziennie bo nie reaguje:
"Świeci się czerwone światełko ale kiedy włączam telewizor pilotem, ono tylko mruga na czerwono, a telewizor się nie uruchamia"
Zaczęło się jakiś miesiąc temu. Nie pamiętam kiedy ale jakiś czas temu go zaktualizowałem - to chyba był błąd.
Pluję sobie w brodę bo już od paru lat obiecuję sobie że od Philipsa nawet czajnika nie kupię...
Czy to norma w Androidzie? Można coś zadziałać? Nieprędko będę w domu i aż mi wstyd przed żoną że ten szrot kupiłem (za ponad 5k!!!). Czy da się odzyskać oryginalnego Androida, może zresetować do ustawień fabrycznych?
Żeby chociaż się zepsuł konkretnie to można by go odesłać na gwarancji a tak pewnie wróci jako sprawny?

Pomyśleć że chcą Androida wstawiać do lodówek... Z ich rocznym wsparciem. Jak tak dalej pójdzie co dwa lata wymiana TV, pralki, lodówki, zegarka itp itd.
 

KamilaKornet

New member
Trudno oczekiwać od tv z krawędziowym podświetleniem led by miał dobrą czerń i nie miał cloudingu...do mojego leciwego 4 letniego 60PFL9607S/12 nawet nie zbliży sie poziomem ...ale teraz wszyscy producenci stawiają na smukłość i byle jakość a 4k to nawet nie zagra w tym kraju za kolejne 4 lata poza demo w normalnej tv i filmami na BR...a wodotryski typu android, hdr i net to zwykla bzdura za to ambilight nie mowiac o ambilux to bajka
 

fuego_2007

New member
Za duży, potrzebuje 49 cali. Mnie interesuje najpierw czy osoby posiadające ten telewizor są zadowolone tzn system, matryca itd. Potrzebna jakąś oboektywna odpowiedz.
 

Pyjo

New member
Jestem użytkownikiem 7101 od ok miesiąca. Kilka dni temu, po włączeniu telewizora w dolnym lewym rogu ekranu pojawił się komunikat "Tryb awaryjny", oraz wyświetliło się okienko informujące, że jedna z aplikacji spowodowała jakiś błąd, i konieczne jest odinstalowanie wszystkich aplikacji. Kliknąłem ok, wywaliło mi wszystko co było zainstalowane (kilka aplikacji jak TVN Player, ipla czy Kodi, żadnego syfu). Teraz wchodząc na google play nie widać wogóle tych aplikacji do ponownego zainstalowania..miał ktoś podobny problem?

Jeszcze jedna sprawa - jak wygląda kwestia odłączania telewizora np. na noc czy przy wychodzeniu z domu z wtyczki gniazdka? Tzn. na tzw. listwie przepięciowej. Czy każdorazowo powoduje to reset ustawień telewizora?
 

rafix139

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Od wczoraj jestem posiadaczem Philipsa 7101 w 55 calach.
Kupiony w MM za 3999zł (więc cena przyzwoita)
Mam do was pytanie:
- czy podczas przełączania kanałów tv cyfrowej naziemnej przez jakieś 4-5 sekund przycina wam się głos?
- czy da się jakoś pozbyć efektu "ciepłego powietrza" bądź "smużenia" przy szybkich makro scenach?


Dzięki za ewentualne wskazówki.
 

Pyjo

New member
Jestem użytkownikiem 7101 od ok miesiąca. Kilka dni temu, po włączeniu telewizora w dolnym lewym rogu ekranu pojawił się komunikat "Tryb awaryjny", oraz wyświetliło się okienko informujące, że jedna z aplikacji spowodowała jakiś błąd, i konieczne jest odinstalowanie wszystkich aplikacji. Kliknąłem ok, wywaliło mi wszystko co było zainstalowane (kilka aplikacji jak TVN Player, ipla czy Kodi, żadnego syfu). Teraz wchodząc na google play nie widać wogóle tych aplikacji do ponownego zainstalowania..miał ktoś podobny problem?

Jeszcze jedna sprawa - jak wygląda kwestia odłączania telewizora np. na noc czy przy wychodzeniu z domu z wtyczki gniazdka? Tzn. na tzw. listwie przepięciowej. Czy każdorazowo powoduje to reset ustawień telewizora?

Kojarzy ktoś czy TVN Player był fabrycznie zainstalowany w TV, czy trzeba było go ściągać z Google Play? Prawdopodobnie to ta aplikacja spowodowała błąd, teraz wchodząc np. przez komputer na sklep Play przy próbie instalacji wyświetla się komunikat, że aplikacja nie jest obsługiwana przez TV. Możliwe, że jakaś aktualizacja softu w TV spowodowała błąd? Da się to jakoś ominąć?
 
Do góry