Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia ?

Klebanieros

New member
Witam
Można w modelu 7101 zainstalować inne apki androida ze sklepu play niż te sugerowane ?
Ściągasz ES file explorer na tv, ściągasz pliki apk i umieszczasz je w dysku google lub Drop Box (na kompie lub telefonie). W es file explorer na tv w zakładce Chmura dodajesz jeden lub drugi dysk i możesz instalować z tego poziomu pliki apk. Inną sprawą jest ich użytkowanie już po zainstalowaniu, nie wszystko chce działać tak jak należy.... sposób sprawdzony i działa.
 

hardreset

New member
Ściągasz ES file explorer na tv, ściągasz pliki apk i umieszczasz je w dysku google lub Drop Box (na kompie lub telefonie). W es file explorer na tv w zakładce Chmura dodajesz jeden lub drugi dysk i możesz instalować z tego poziomu pliki apk. Inną sprawą jest ich użytkowanie już po zainstalowaniu, nie wszystko chce działać tak jak należy.... sposób sprawdzony i działa.

Ok dzięki , zainstalowałem na tv Total Commandera i spróbujemy ale już widzę że i tak duże apek nie działa, niby taki Chrome normalnie się pobrał i zainstalował ale nie można odpalić :(
 

hardreset

New member
mam tv 7101 od kilku dni i kilka problemów (soft najnowszy) , mianowicie:
1) dwa razy zanikł mi całkowicie głos , raz pomogło tylko wyjęcie wtyczki na chwile a drugi raz wyłączenie i włączenie TV
2) tv nie reaguje na pilota , nacisnę jakiś przycisk i nic za chwile nacisnę i działa ok
3) po aktualizacji apki youtube, filmy 4K się przycinają , tak jakby się net nie wyrabiał z buforowaniem filmu , pomaga odinstalowanie aktualizacji .

spotkał się ktoś z tym na swoim modelu ?
 

hardreset

New member
Zmieniłem portu hdmi z 1 na 3 i na razie problem z dźwiękiem nie pojawił się ponownie. Port hdmi 1 i 2 jest ponoć dla sygnału uhd.
Wyjecie baterii z pilota (reset) też na razie niby pomógł.
A co to aplikacji YouTube dostałem odpowiedź od Philips Polska że w tej sprawie są w kontakcie z producentem YT i nie długo ma zostać wydana kolejna poprawiona wersja , na razie zalecają odinstalować aktualizację .
 

bolshoiboze

New member
Ponawiam swoje pytanie z poprzednich stron - czy ktoś z użytkowników 7101 może sprawdzić, czy ma dostępny TVN Player w sklepie Google Play? jakiś czas temu wywaliło mi tą aplikację i w żaden sposób nie potrafię jej przywrócić ani ponownie zainstalować..
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ponawiam swoje pytanie z poprzednich stron - czy ktoś z użytkowników 7101 może sprawdzić, czy ma dostępny TVN Player w sklepie Google Play? jakiś czas temu wywaliło mi tą aplikację i w żaden sposób nie potrafię jej przywrócić ani ponownie zainstalować..

Wejdź do "App gallery" i tam możesz ją znaleźć i zainstalować.
 

kezman

New member
Czy ktoś z forumowiczów próbował reklamować ten model z tytułu nierównomiernego podświetlenia matrycy? U mnie dolne narożniki święcą praktycznie na szaro :/
 

hardreset

New member
Udało się komuś zainstalować jakąś przeglądarkę internetową?( Chrom można ale nie da się uruchomić :(
Tak samo , potrzebował bym jakąś apkę do sprawdzania szybkości internetu , niestety nie udało mi się znaleźć działającej.
 

kezman

New member

Attachments

  • 20161228_210830.jpg
    20161228_210830.jpg
    53,9 KB · Wyś: 163
  • 20161228_210956.jpg
    20161228_210956.jpg
    79,5 KB · Wyś: 102

Blest

New member
U mnie też jest prawy Dolny róg brązowy od czego to zależy? Nie no u mnie tak to źle nie wygląda, u Ciebie jest masakra nie wiem jak oni mogli to puścić do sklepu.
 

pepka

Member
Bez reklam
Patrząc na takie wynalazki człowiek może się załamać. Czy producenci nie stosują nawet najbardziej pobieżnej kontroli jakości? Taki "cudo" nawet małpa na etacie by chyba wypatrzyła. Przykre robienie sobie jaj z potencjalnych klientów.
 

kezman

New member
No ok czyli rozumiem że będę pierwszym który przeciera szlaki w serwisie Philipsa... Zobaczymy, chociaż przyznam że nie jest mi do śmiechu. Na tą chwilę w garażu mam 50 calowego Sharpa z Makro za 1400 zł kupionego zupełnie w ciemno i świeci lepiej.
 
Do góry